Ana sayfa » Adetliyken Lazer Epilasyon Yaptırılır mı? | Lazer Regl Geciktirir mi?
Lazer Epilasyon

Adetliyken Lazer Epilasyon Yaptırılır mı? | Lazer Regl Geciktirir mi?

Adetliyken lazer epilasyon yaptırılır mı? Lazer epilasyon regl dönemini etkiler mi?

Adetliyken lazer epilasyon yaptırılır mı, lazer adet gecikmesi yapar mı, regl dönemi lazer sorunları, öncesi, sonrası… Adet ve lazer hakkında aklınıza gelebilecek her şeyi bu makalemizde konuşacağız.

Öyleyse, adetliyken lazer epilasyon yapılır mı, bununla başlayalım mı?

Adetliyken lazer epilasyon yaptırılır mı?

Adetli iken lazer yapılır mı, yapılmalı mıdır? Regl olurken lazer epilasyon uygulaması ne kadar mantıklıdır?

Regl döneminde lazer yapılır mı diyenlere uzmanlar herhangi bir sorun olmadığını söyleyeceklerdir. Peki durum gerçekten böyle mi? Teknik olarak, sağlığımızla ilgili herhangi bir sorun olmayabilir, evet ama söz konusu dönemdeki hassasiyetimizi düşünmeli miyiz acaba?

Adet sürecinde vücudumuz çok daha hassas olacağından, acıya karşı da daha savunmasız kalınacaktır. Yani adetliyken lazer cihazı canımızı daha çok yakacaktır.

Diğer yandan, adet döneminde hormonlardaki düzensizlik sebebiyle kıllarda artış olduğu için de regl öncesi lazer epilasyon yaptırmak çok mantıklı değildir.

Sonuç olarak, adet yakınken lazer epilasyon yaptırmak, hele adet günü lazer kesinlikle önermiyoruz. Regl döneminde lazer epilasyon yapılır mı, adetliyken neden lazer epilasyon yapılmaz sorularının yanıtını verebildiğimizi umuyorum.

Lazer epilasyon ve regl dönemi ilişkisi genel olarak böyledir. Bir diğer önemli konuya geçebiliriz sanırım: Lazer epilasyon regl gecikmesi yapar mı?

Lazer adet düzensizliği yapar mı, geciktirir mi?             

Regl dönemi lazer tedavisi uygun değildir dedik. Peki lazer epilasyon regl dönemini etkiler mi? Regl dönemi lazer zararları hakkında ne söylenebilir?

Lazer adet etkiler mi sorusunun yanıtını hemen şöyle verebiliriz: Doğrudan bir etkisi yoktur. Yani lazer adet geciktirir mi? Hayır, ispatlanmış böyle bir etki yoktur, herhangi bir düzensizlik de yapmaz.

Gecikme bir yana, lazer epilasyon sonrası regl olduğunu söyleyenler de vardır. Lazerin bu yönde de bir etkisi yoktur ama bazı bünyelerin çok hassas olduğunu ve farklı tepkiler verebileceğini de hatırlatalım. İlişkili bir konu olduğu için, Hamilelik Döneminde Lazerli Epilasyon yazımızı okuyabilirsiniz.

Lazer epilasyon regl geciktirir mi, böylece anlatmış olduk. Diğer başlığımıza geçelim.

Adetliyken genital bölgeye lazer yaptırılır mı?

Adet dönemi öncesi lazer epilasyondan sonra bir diğer önemli konu da adetliyken genital lazer uygulaması.

Adetliyken lazer yapılır mı, yaptırılmalı mı, yukarıda bunu açıklamıştık; önermiyoruz. Peki adet döneminde genital bölgeye lazer epilasyon uygulanabilir mi? Uygulama günü tampon kullanılırsa, evet, regl süresince lazer yaptırılabilir.

Öte yandan, bu dönemde bölge çok daha hassas olacağından, hijyenik sebeplerle ve yukarıda değindiğimiz gerekçeleri de düşünürsek, regl döneminin bitmesini beklemek en doğrusudur. Regl sonrası lazer çok daha acısız ve verimli olacaktır. Sırası gelmişken, Genital Bölgeye Lazer Uygulaması yazımızı da merak edenler için hatırlatalım.

Adet iken lazer epilasyon yapılır mı, adetliyken neden lazer yapılmaz, adetliyken lazer epilasyon zararları var mıdır, anlatmış olduk. Son olarak, adetliyken buz lazer yapılır mı, Diode ya da Alexandrite uygun mudur gibi sorular alıyoruz. Bunları da kısaca açıklamak ve birkaç yönlendirme yapmak istiyorum. Cihazın türüne bakılmaksızın adet süresince lazerli epilasyon önerilmiyor.

Buz Lazer Hakkında Görüşler yazımızı inceleyebilirsiniz. Yine Diode Lazer Yorumları, ayrıca Alexandrite Lazer Deneyimleri yazılarımız da ilginizi çekecektir.

Adetliyken lazer epilasyon yaptırılır mı, olası zarar ve etkileri var mı, her şeyi konuştuk. Umarım keyif alarak okuduğunuz bir yazı olmuştur. Hepinize güzel epilasyonlar dileklerimle…