Ana sayfa » Alexandrite Cihazıyla Lazer Yaptıran Var mı? Yorumlar, Zararları
Lazer Epilasyon

Alexandrite Cihazıyla Lazer Yaptıran Var mı? Yorumlar, Zararları

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı

İçerik

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı? Zararları, fiyatları…

Alexandrite lazer epilasyon acıtır mı? Vee merak ettiğimiz bir diğer konu da, Alex lazer yasaklandı mı?

Alex lazere dair her şeyi konuşmaya hazır mısınız?

Öyleyse, başlıyoruz…

Kadınlar olarak epilasyonun yaşamımızdaki vazgeçilmezliğinden bahsetmenin, bilmem gereği var mı? Güzelleşmek bir yana, sağlık ve rahatlık açısından da artık çok önemli bir yere sahiptir bizim için.

Aslında lazerli epilasyon uygulamasını kadınlarla sınırlamak da çok yanlış diye düşünüyorum; erkekler de bu konuda bizimle yarışır oldular.

Erkek arkadaşlarınıza, kocalarınıza sorsanız, “Alexandrite lazer epilasyon nedir?” ya da “Alexandrite lazer epilasyon fiyatları uygun mudur?” diye, pek çoğunun cevap verebileceğine inanıyorum! 🙂

Yani, Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı diye sorduğunuzda, el kaldırabilirler! 🙂

Şaka bir yana, erkek, lazer epilasyon merkezleri arayışındaysa, istediğimiz kıvama geliyor demektir.

Şimdi gelelim, Alexandrite lazer epilasyonun ne olduğuna.

Alexandrite lazer epilasyon nedir?

Öncelikle belirteyim ki, Alexandrite lazer epilasyon, yaptıranlar nezdinde çok memnun kalınan bir uygulamadır.

Diğer yandan, pişman olanlar da bir o kadar çok. Bunun sebebini farklı cilt ve kıl yapılarına bağlıyoruz.

Gerekli testlerin yaptırılmadan hiçbir lazerli epilasyon uygulamasına başlamamak gerektiğini belirteyim. Bu konuya birazdan daha ayrıntılı olarak değineceğim.

Bu bilgiyi verdikten sonra, Alexandrite lazer epilasyon aleti benim de denediğim iki cihazdan biriydi; bunu da ekleyeyim.

Diğeri de Diyot lazer idi ki, bu deneyimimi de bir başka makalemde ayrıntılarıyla anlattım size.

Bir de Nd yag lazer epilasyon falan diye farklı yöntemleri birbirine karıştıranlar var. Onlar için de Nd yag lazer epilasyon diye sıkılacakları kadar uzun bir yazı hazırladım. 🙂

İki yöntemden de bahsetmişken, şimdilerde pek tercih edilmeyen bir yöntemin de aAexandrite ve nd yag lazer kombinasyonlu sistem olduğunu söyleyeyim.

Ya arkadaşlar, şu Alex lazer nedir, diyenlere tek cümleyle cevap vermek gerekirse; açık tenli bayanlara uygulanan bir yöntemdir.

Peki, Alexandrite lazer epilasyon etkili mi acaba gerçekten? Onu da birazdan konuşacağız.

Alexandrite lazer epilasyon faydaları demeyelim de, belki en büyük avantajları arasında yanık riski oluşturmadığı ve acıtmadığı gösteriliyor. En azından, söylenenler bu yönde ama ben o kadar emin değilim! Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı aranızda, varsa ne dersiniz, bilemiyorum.

Yani, evet, Alexandrite lazer epilasyon yüz bölgesi için uygulanı… Ya da şöyle söyleyelim: uygulayan merkezler var fakat yüzdeki kıllarda tetikleme yapabileceği için hiç önerilmediğini de söyleyelim.

Eh, en büyük sorunumuz da “görünen yüz”ümüz değil midir zaten! 🙂

Hazır yüz bölgesinden bahsetmişken, Yüze Uygulanması Gereken Lazer yazıma göz atmanızı önereyim.

En çok merak edilenlerden biri de bikini bölgesi. Alexandrite lazer epilasyon bikini bölgesi için de rahatlıkla uygulanabiliyor. Sırası gelmişken, ilgilenenlerin bikini bölgesi hakkındaki yazımıza buradan ulaşabileceklerini hatırlatalım.

Alexandrite lazer epilasyon cihazı ve özellikleri arasında işlemini nispeten seri gerçekleşmesi de gösterilebilir. Zaman, bizim için çok değerli; öyle değil mi kızlar?

Peki, Alexandrite lazer acıtır mı? Önemli bir konu; canımız tatlıdır bizim. 🙂 Ağrı ve acı yapmadığı söyleniyor da… Anlatıldığı kadar değil tabii. Hassas bölgelerde canımın epey acıdığını söyleyebilirim. Örneğin, Alexandrite lazer epilasyon genital bölge için uygun mu, diye merak ediyor olabilirsiniz. 🙂

Genel hatlarıyla Alexandrite lazer epilasyon hakkında bilgi vermiş oldum sanırım.

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı, kızlar? Söylediklerime katılacağınızı zannediyorum.

Bu bölümü bitirmeden, son sistem olarak tanıtılan buz lazer epilasyona dair makalemin linkini de merak edenler için bırakmak istiyorum: Buz Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon cihazı hakkında yorumlar nelerdir, merak ediyoruz, değil mi? Öyleyse gelin, Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı, ne diyorlar, biraz da ona bakalım.

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı?

Yukarıda Alexandrite lazer epilasyon özellikleri hakkında genel bilgiler verdik. Alexandrite lazer yorum konusuna gelince de…

Kendi yorumumu zaten epeyce belli ettim sanıyorum. Bunun dışında, araştırmalarımdan ve duyduklarımdan da sizin için tatmin edici bir derleme sunacağım.

Alexandrite lazer epilasyon yorumları kendi cümlelerimle alıntılıyorum elbette.


Alexandrite lazer epilasyon hakkında yorumlar nelerdir, merak ediyorum ve doğru yönlendirmelere çok ihtiyacım var. Yüz bölgesi Alexandrite lazer ile çözülebilir mi? Bugün ben Alexandrite cihazıyla lazer yaptırdım. İlk seansımdı. Endişeliyim.


Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı? Benim de önerilere ihtiyacım var. Alexandrite lazer epilasyon iyi mi anlatıldığı gibi?


Alexandrite lazer epilasyon kalıcı mıdır bakalım? Birkaç yıl sonra tüyler yine çıkıyormuş.


Yüz bölgesine ve bıyığa… Alexandrite’la yüzüne lazer yaptıranlar ne gibi sonuç aldınız? Benim 3 seans oldu ve kıllarda çoğalma olacak diye korkuyorum.


Lazer epilasyon yaptıranlar dikkat! Alexandrite lazer cihazlarından şikayetler çoğaldı. Kılları tetikliyor. Hele güzellik merkezlerine falan asla yaptırmayın.


Koltuk altlarım için gitmiştim 4 yıl önce, memnun kalmıştım. Şimdi bacaklarıma düşünüyorum ama Alexandrite lazer epilasyon kampanya lazım bana; çok pahalı her yerde.


Lazer epilasyonla ilgili acil yoruma ihtiyacım var. Alexandrite lazer epilasyon kaç seansta biter? Bir de asıl dökülmeleri merak ediyorum ben. Alexandrite lazer kaç günde dökülür?


Tek cihaz, tam temizlik; kollar, bacaklar… Tüm tüylerden kurtuldum fakat Alexandrite lazer epilasyon kaç seans diye soranlara, çok seans diyeceğim ne yazık ki! 🙂 Dökülmeler de iki haftayı bulabiliyor.


Sadece açık tenlilere uygulanır diye bir şey yok. Esmer tenli değilim tabii ama kumralım ve rahatlıkla uygulattım. Esmer güzellerine de Nd:yag lazer daha iyisi Diyot diyorum ve göz kırpıyorum. 😉


Alexandrit lazer mi dediniz? Acı yok, sızı yok; çok güzel. (Sağlıklı dişler reklamı gibi oldu; iyi ki bembeyaz dişler demedim!)


Acı yokmuş? Alexandrite lazer acıtıyor mu? Acıdan kıvrandırıyor hem de! Artık her yerde kullanılmıyor zaten. Buz lazer devrindeyiz.


Yüzüm için yaptırmıştım. Hiç tavsiye etmiyorum; bazı cilt tiplerinde ters etki yapıyor. Alexandrite lazer kesin çözüm mü, şüpheliyim ama uygulatacaksanız jileti de unutacaksınız.


Hava soğutmalı Alexandrite lazer epilasyon için verimin çok iyi olduğu söyleniyor ama hiç denemedim. Diode önerildi bana ve memnunum.


Evet, soğutucu sistemli Alexandrite lazer ısısı cilde zarar vermiyormuş. Yanık riski en aza iniyor.


Kızlar, esmer tenliyim ve kıllarım da kalın. Diod Utuleme lazer mi Alexandrite mi tercih edeyim?


Alexandrite lazer Diode lazer farkı nedir?


Alexandrite lazer ile Diod lazer farkı, teknolojinin yeniliğinde. Tamam, Alex açık tenlilere falan deniyor ama Diod herkese uygun ve daha yeni bir yöntem.


Yani Alexandrite lazer epilasyon ve vakumlu Diod lazer epilasyon (ne zor cümleydi be!) arasından tercih edilmesi gereken Diod mu?


Lazer epilasyon Alexandrite Diode savaşına tanık oluyor! Alex açık tenler için harika, diğeri her tende.


Ya bırakın gırgırı da, Alexandrite lazer mi diod mu, söyleyin n’olur.


Alexandrite lazer mi ütüleme mi?


Ütüleme ne ya?


Ütüleme, Diyot yani. Alexandrite lazer ve Diode lazer arasındaki farklar neymiş pek anlamadım ama Diode lazere yakınım gibi; kumrallara uygun deniyor çünkü. Alex sanırım daha açık tenlerde iyi.


Diode lazer ile Alexandrite lazer arasındaki fark, en belirgin olarak cilt tiplerine yöneliktir. Mesela, kumral ya da esmer bir bayansanız, Diode lazeri öneririm. Ayva tüyleriniz çoksa, en iyisi buz lazer olabilir. Diod lazer mi Alexandrite lazer mi sorularına bir cevap verebildiğimi umuyorum.


Ütüleme lazer mi Alexandrite lazer mi, diye sorarmışım hâlâ! Haha! 🙂 Anladım canım, teşekkürler bilgilendirme için.


Alexandrite lazer epilasyon yan etkileri yok, Diode lazerin de yok; dilediğinizi seçebilirsiniz. Merkezde sizi yönlendirirler zaten. Yalnızca yüz bölgesi için çok dikkatli olun.


Genital bölge Alexandrite lazer ile daha çabuk halloluyor.


Alexandrite lazer cihazı ile epilasyon yaptıranlar daha iyi biliyorlardır tabii ama Alex’te yanma sorunu falan duydum ben.


Alexandrite lazer yan etkileri yok mu? Peh, kim demiş! Benim yüzüm nasıl yandı o zaman be??? Geçirene kadar denemediğim ürün ve yöntem kalmadı.


Alexandrite lazer yanıkları mı? Korktum yaa!


Lazer epilasyon merkezlerinde kullanılan, bilinen lazer tipleri arasında en tehlikesizi olarak gösterilen bir yöntem ama son dönemdeki şikayetlere bakınca… Susuyorum.


Risk her zaman vardır. Alexandrite lazer cihazı zararları ve yan etkileri de var: Kılları tetikleyebilir, cildi yakabilir. Alexandrite lazer epilasyon dereceleri iyi ayarlanmalı kesinlikle.


Alexandrite lazer epilasyon dereceleri nasıl ayarlanacak ki?


Canım, onu biz değil, işin uzmanları yapacak. 🙂


Alexandrite lazer epilasyon cihazı 755 nanometre dalga boyunda bir lazerdir. Kıl köküne yetişmeye genellikle yeterli bir cihaz ama artık buz lazerin daha çok tercih edildiğini biliyorum.


Alexandrite lazer yüze uygulanır mı? Kaç seans sürer?


Yüze de uygulayanlar var ama Alexandrite lazer yüz bölgesi için yanık riski daha fazladır. Seans ise değişkenlik gösterecektir; 6-7 seanstan aşağı olmaz asla. Yüze Alexandrite lazer hiç önermiyorum.


Kızlar, ben de yüzüm ve bacaklarım için istiyorum ama yakarlar diye de paranoyaya bağladım resmen. Alexandrite lazer epilasyon kullananlar biliyorlardır, Alexandrite lazer epilasyon nasıl yapılır? Yani kaç seans, seans aralığı falan…


Alexandrite lazer epilasyon uygulaması için ortalama 2 ayda bir gidersiniz, ortalama 6 seans gidersiniz; işlem tamam. Ben koltuk altlarım için yaptırdım; 3-4 seansta bitti gibi. Alexandrite lazer kontrol seansı da önemli tabii. Epilasyondan 15-20 gün sonra rötuş için mutlaka gidin; gözden kaçan kıllar olacaktır, temizletin arkadaşlar. Yoksa süreç uzar.


Alex, sevgilim benim! 🙂 Affedersiniz.


Alexandrite kimlere uygulanır sizce? Her cilt tipine uygun mudur? Özelikle açık tenliler ve tüyleri zayıf olanlar için öneriliyor diye duydum. Ve Alexandrite lazer nasıl uygulanıyor?


Alexandrite lazer kullanan hastaneler ve Alexandrite lazer kullanan merkezler hakkında da bilgi istiyoruz.


Alex lazer her cilt tipine uygun olduğu söyleniyor, özellikle de açık tenlilere. Benim merak ettiğim de Alexandrite lazer jelli mi? Jel sürülerek mi yapılıyor?


Jelli uygulama, doğru. Bunlar bir yana, Alexandrite lazer iyi midir, diye sorarsanız, uzak durun derim. Çok acıtıyor ve hastalar genellikle memnun kalmıyor.


Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı diye çok araştırdım nette. Herkes farklı bir şey söylüyor ama şunu bilin ki, pişman olanlar ağırlıkta. Her yerde epilasyon yapılmasını yasaklayan düzenleme de boşuna gelmiş olamaz, değil mi?


Alexandrite lazer nerelerde var, nerelerde yok, bilmiyorum ama artık daha etkili yöntemler var; Diyot gibi, Soprano ice gibi. En iyisi de soprano ice diye biliyorum. Hiç acıtmıyormuş.


Alexandrite lazer oncesi bir işlem yapıyor muyuz? Alexandrite lazer öncesi jilet vursak daha iyi olmaz mı?


Alexandrite lazer sonrası jilet falan vurmayın. Epilasyondan bir iki gün önce jiletleyebilirsiniz ya da  sadece makasla falan biraz kısaltabilirsiniz; bu sayede Alexandrite lazer epilasyon cihazları kıl köklerinize daha iyi nüfuz edebilecektir.


Alexandrite lazer epilasyon cihazı kullanımı hakkında bilgisi olan var mı, oradakiler? Alexandrite lazer epilasyon atış derecesi nasıl?


Alexandrite lazer dalga boyu, atış derecesi, Alexandrite lazer dozları filan cilt tipine göre değişir.


Alexandrite lazer epilasyon bacak bölgesi için de uygulanabiliyor değil mi?


Alexandrite lazer bacak için çok uygun bir sistem. Yanarsa, bacaklarınız yansın hiç değilse! 🙂


Ya Alexandrite lazer tüyler ne zaman dökülür ya? 1 hafta oldu ben uygulatalı, tık yok daha.


Alexandrite lazer epilasyon sistemi tüm bölgelere uygulanıyor ama yüzündeki tüylerde ters etki yaşayanlar var. Ne olursa olsun, yüze lazer falan yaptırmayın bence. Ben, başka yollardan hallediyorum o işi.


Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı? Duyum sesimi ne olur; benim birkaç aya kadar kıllardan kurtulmam lazım; evleneceğim ve şu kıllar çok rahatsız ediyor beni. Alexandrite lazer epilasyon fırsat kampanyaları var. Önerir misiniz? Cildim yanmasın sonra. 🙁


Alexandrite lazer epilasyon seans aralıkları nedir?


Tüm lazer sistemlerinde 1,5-2,5 ayda bir yeni seansınıza gidersiniz. Alexandrite ilk seans önemli. İlerisine dair ipucu verebilir. Kıllarınızda dökülmeler oluyor mu ya da gözden kaçan kıllar çok mu, bunları iyi gözlemleyin.


Alexandrite lazer epilasyon yorumlar bir öyle, bir böyle. Güvenemiyor insan.


Yorumlar tutarsız değil ama satır aralarını iyi okumak gerekiyor. Bütün lazer yöntemleri için risk var; anlatıldığı gibi süper şeyler olmuyor yani. Alexandrite lazer epilasyon yöntemi için de geçerli bu.


Alexandrite lazer epilasyon kullanımı tehlikeli olabilir, diyorlar arkadaşlar. Alexandrite lazer epilasyon kanser falan yapar mı? Var mı böyle durumlar?


Yok ya, ne kanseri! Ciltte yanma ya da kılların çoğalması gibi şeyler olabiliyormuş.


Alexandrite Nd yag lazer epilasyon yaptıranlar, ikisini de deneyenler; esmer bir bayana hangisini önerirsiniz?


Nd:yag pek kullanılmıyor zaten artık. Buz lazeri düşünebilirsin.


Alexandrite lazer epilasyon evde uygulanır mı?


Evde nasıl uygulayacaksın? Cihazı eve mi taşıyacaksın! 🙂


Evde lazer epilasyon, Alexandrite ile yani, yapanlar var diye duydum.


Ev tipi Alexandrite lazer var diye ben de duydum ama faydası olmuyormuş sanırım.


Yok ya, lazer epilasyon aleti Alexandrite ev tipi neymiş! Evde kullanılan bazı cihazlar var, ben de çok araştırmıştım. En bilinenleri:

Remington lazer epilasyon

Silk’n Glide HPL

Philips Lumea IPL

Rowenta IPL

Fiyatları 1000-1500 TL aralığında. Yalnız, önerilmediğini de bilin yani.


Evde kendi kendine lazer epilasyon yaptırmak mantıklı değil zaten. Bu Alexandrite lazer bikini bölgesi için de iş görüyor mu? Deneyen var mı?


Bikini bölgesinden tut, Alexandrite lazer bıyık bölgesine kadar kullanılıyor ama önce gerekli testleri falan yaptırmanız ve epilasyona uygun olup olmadığınızın anlaşılması lazım. Birçok merkez bunları ihmal ediyor.


Ankara’da bilinen iyi bir merkez arıyorum? Fiyat da tabii ki. Ankara Alexandrite lazer epilasyon fiyatları hakkında bilgisi olan var mı, kızlar?


Ankara Alexandrite lazer epilasyon fiyatları benim de ilgi alanımda, millet. Bilenleri şöyle alalım lütfen.


Alexandrite lazer leke tedavisi için de kullanılıyor mu?


Lekeye de kullanıyorlar ama çok etkili olmadığı gördüm bir yakınımdan. Bu gibi tüm cihazlar ve tabii Alexandrite lazer radyasyon yüklü. Çok zorda kalmadıkça bulaşmayın bence.


Benim de Alexandrite lazer cihaz cesitleri hakkında bilgi almam lazım. En iyisi Candela deniyor. Doğru mu acaba?


Ankarada Alexandrite lazer yapan yerler… Heyy, oradakiler!


Alex eskidi biraz ama her yerde yapılıyor ya. Özel olarak isim mi lazım yani? Diod lazer ve Alexandrite lazer tüm merkezlerde var.


Alexandrite lazer kullananlar; Alexandrite lazer ne kadar dedik ya. Net bir fiyat yok mu?


Fiyat mı? Cihaz mı lazım sana? Alexandrite lazer soğutmalı falan!… 🙂 20 binden 100 bine kadar var.


Hayır, Alexandrite lazer tüm vücut fiyatları lazım.


Alexandrite lazer kullananlar der ki, seans fiyatı 500 lira tüm vücuda. Hem de tek seans. 🙂


Alexandrite lazer iğneli mi, kızlar? İğneden çok korkarım ben!


Hayır, jelli. İğneli sistemlerden uzak durun zaten. İğneli epilasyon küçük bölgeler için, lazerin göremediği kılları temizlemek amacıyla kullanılır.


Alexandrite lazer tavsiye isteyenlere pek bulaşmamalarını öneririm. Alexandrite lazer uygulaması eskisi kadar yoğun değil. Alexandrite yapan yerler çok olmamasından da anlayabilirsiniz bunu.


Alexandrite yapan hastaneler var ama. Nasıl kullanılmıyormuş. Acıbadem’de bile yapıldığını okudum.


Alexandrite lazer yorumları çok karıştı bence. En iyisi merkezlerle görüşmek.


Lazer epilasyon alexandrite diod kıyasında sizce hangisi? Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı?


Tüyler çok inceyse Diyot.


Alexandrite lazer başlıkları sayesinde ayva tüylerini bile temizliyor diyeni bile duydum ama bana inandırıcı gelmiyor.


Alexandrite lazer epilasyon Ankara Kızılay ‘da hangi merkezlerde yapılıyor, bilen var mı?


Oldu olacak, Alexandrite lazer makine çeşitleri ne diye sorayım. Herkes her şeyi biliyor. :S


Cynosure Apogee Elite Alexandrite lazer diye bir makine kullanılıyordu benim gittiğim merkezde. Not alıp internette araştırmıştım.


Haydi, en iyi lazer epilasyon cihazları karşılaştırması yapalım! 🙂


Bir erkek olarak, bu kadar yorumdan sonra, Alexandrite lazer iyi mi diye sormak istiyor insanın canı! 😀

Lazer epilasyon aleti Alexandrite olunca, söyleyecek çok fazla şeyimiz var, anlaşılan! 🙂

Alexandrite lazer yorumları, en azından benim kulağıma gelenler ve öğrenebildiklerim böyle, kızlar (ve baylar); sizi sıktıysam, affedin.

Erkek takipçilerimizin ilgisini çekebilir diye, sakal lazer epilasyon yazımıza da bir göz atabileceklerini belirteyim.

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı diye sorduğumuzda oradaysanız ve sizin de bu satırlara ekleyecek bir şeyleriniz varsa, bekliyoruz.

Alexandrite lazer Ankara kampanya ve fiyatları

Alexandre epilasyon (bazıları da böyle erkek ismi gibi söylüyor!) çok tercih edilen bir yöntem olduğundan, Alexandrite lazer kampanya adı altında fırsat sunanlar da çok fazla oluyor tabii.

Söylesem mi, söylemesem mi bilemiyorum ama madem şurada biz bizeyiz, fısıldayayım bari:

Kızlar, kampanyalardan, bilmem ne fırsatlarından, “tüyler bitene kadar epilasyon” gibi cazip görünen reklamlardan kaçınmanızı öneririm.

Yani, örneğin, Alexandrite lazer kampanya yapan ya da Alexandrite lazer epilasyon fırsatları sunan bir yer görürsek, yolumuzu değiştirelim.

Düşünün bir kere; herkesin cilt tipi ve tüy yoğunluğu farklı olacağından, herkese neredeyse tek tip fiyat nasıl sunulabilir ki?

Birimizin tüyleri 5-6 seansta bitecekken, diğerimizinki 10-12 seans sürebilir.

E ciddi rakamlar dönüyor bu işte; bize neden böyle bir jest yapsınlar ki!

Ama Alexandrite lazer epilasyon fiyatları Ankara piyasasında nasıl, her seans için ortalama bir rakam vermek gerekirse, en fazla merak edilen bölgeler için söyleyeyim;

Tüm vücut: 600

Bacaklar: 400

Kollar: 200

Genital: 150

Bu rakamlar, Alexandrite lazer epilasyon İstanbul piyasası için biraz daha artabilirken, Alexandrite lazer epilasyon İzmir için hemen hemen aynıdır.

Ayrıca şunu da hatırlatmak isterim ki lazer epilasyon merkezlerin internet siteleri üzerinden fiyat paylaşımı, Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Benim yukarıda yazdıklarım ise ortalama rakamlardır.

Fiyatlara dair ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, Lazerli Epilasyonda Seans Ücretleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Peki, Alexandrite lazer epilasyon yapan yerler Ankara ‘da nerede var? Benim bildiğim neredeyse tüm merkezler yapıyor.

Ama bakın, çok önemli bir konuya değinmek istiyorum: Kendinizi uzman ellere teslim edin; aksi halde başınıza talihsiz olaylar gelebilir. Alexandrite lazer yasaklandı gibi söylemler dolaşıyor. İşin aslı şu ki yanılmıyorsam 2010 yılında yapılan yasal düzenlemelere göre güzellik merkezlerinde lazerli epilasyon işlemi YASAK! Bu cümlelerin altını çizeyim de gözden kaçmasın.

Diyeceğim, Ankarada Alexandrite lazer epilasyon yapan yerler çok da, siz çok bilinen merkezleri ya da hastaneleri tercih edin mutlaka. İsim vermem doğru olmaz, fakat Ankara Alexandrite lazer epilasyon merkezleri paylaşımlarımdan fikir edinebilirsiniz. Yine de, daha fazla araştırma yapmanızda da yarar var diye düşünüyorum. Aynı merkezden memnun kalanlar da mahkemelik olanlar da çok.

Ankara lazer epilasyon merkezleri Alexandrite için uygun olan kişilerde uygulama yapıyor diye biliyorum. Bunu netleştirelim.

Diğer taraftan, Alexandrite lazer epilasyon seans fiyatları konusuna da biraz değindik.

Alexandrite lazer epilasyon fiyat listesi de yayınlamayı düşünüyorum daha sonra, eğer net bilgilere ulaşırsam.

Ve sizler… Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı? Evetse kendi merkezlerinizi, fiyatlarınızı ve haberdar olduğunuz kampanyaları bize yazabilirsiniz.

Bu bölümü de bitirirken, madem Alexandrite lazerden bu kadar bahsettik, buz lazerle yaptığımız kıyaslamasını da mutlaka okumanızı öneririm: Buz Lazer ile Alexandrite Lazeri Kıyaslıyoruz

Alexandrite lazer epilasyon zararları nelerdir? – Alex lazer epilasyon yan etkileri

Zararları demeyelim de, dikkat edilmesi gereken bazı konular var tabii.

1-  Neden, bilmiyorum ama epilepsi hastalarına tavsiye edilmiyor; Alexandrite lazer dalga boyu ile ilgili bir sorun olabilir.

2-  Regl dönemleri yok mu, ah şu regl dönemleri; aşırı âdet sancıları yaşayanlara da pek önerilmiyor.

3-  Bunlardan başka, epilasyondan bir hafta süresince kese ve peeling yapmak yasak; eh, ne yapalım, biraz kirleniriz biz de. Gerçi, bazıları yasak değil, tam tersine kese yapmanın iyi olacağını, ölü derinin ve kılların daha çabuk atılacağını söylüyor ama ben denememeyi tercih ettim. Size kalmış; sorumluluk almıyorum. 🙂

4-  Güneşe çok fazla maruz kalmamak da gerekir.

5-  Solaryum yok 2 hafta falan. Yasak değil ama serbest de değil! 🙂

6-  İşlem yapılan bölgelere ağda, cımbız vs. dokundurmamak lazımmış.

7-  Neredeyse unutuyordum: İşlemden sonra birkaç saat ya da kişiye göre birkaç gün kızarıklıklar olabilir. Bunun da korkulacak bir şey olmadığını ve kendi kendine geçeceğini biliyoruz artık.

Alexandrite lazer epilasyon sonrası da işte böyle.

Lazer zararlarından bahsetmişken, Lazerli Epilasyonda Olası Yan Etkiler yazımıza göz atmanızı önerelim.

Başka bir şey kaldı mı? Sanırım hayır.

Hımm! Alexandrite lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür? Dökülmeler hemen başlamıyor. Bazılarında 1 haftayı bile bulabiliyor. Dökülmelerin tamamlanmasıysa, 15 günden aşağı olmayacaktır. Yeniden çıkması da 4-5 hafta sürüyor.

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı, yaptırmayı düşünen var mı, bilemiyorum ama endişelenmeyin; kendinizi doğru ellere teslim etmişseniz herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınıza inanıyorum.

Bu başlıkta Hamilelikte Lazer Zararlı mı? yazımızı da hatırlatmak istiyorum; ilgilenenler göz atabilirler.

Bir son notu da Ankara’daki bayanlar için düşeyim:

Ankara’daki Lazer Merkezleri yazıma da mutlaka göz atın.

Alexandrite lazer cihazı fiyatları

Bu başlık, doğrusu ilgi alanıma giren bir başlık değil fakat madem Alexandrite lazere dair her şeyi konuşuyoruz, Alexandrite lazer epilasyon cihaz çeşitleri hakkında birkaç cümle de buraya eklemek isterim.

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı, yaptırmak isteyen var mı, ben de şöyle güzel bir merkez açsam… mı acaba, diyenlere bir fikir verebiliriz belki! 🙂

Alexandrite Candela lazer epilasyon özellikleri

Cynosure Apogee 5500 alexandrite lazer

Light Ape Epicare alexandrite lazer epilasyon cihazı

Bana Çince’den zor gelen bu cümlelere daha fazla dayanamayacağım, üzgünüm! Yalnız, şu kadarını söyleyeyim; Alexandrite lazer epilasyon özellikleri arasında en birinci gösterilen, tüylerin tamamına yakınının bittiği.

Doğru mu gerçekten? Pek sayılmaz; bilimsel olarak da bu mümkün değildir zaten.

Candela Alexandrite lazer epilasyon özellik nedir diye soranlar için de (herkes bu cihazı merak ediyor nereden öğrendiyse 🙂 ) dinamik soğutma sistemi özelliği olduğunu, cilt lekeleri ve çatlaklarda kullanıldığını söyleyeyim.

En çok soru alan ve merak edilen cihazların yukarıda sıraladıklarım olduğunu öğrendim. Fiyatlarının ortalama 50-60 bin TL olduğunu söylersem, yetineceğinizi umarak…

Bu konulara neden girdim bilmiyorum ama sanırım bu makaleyi artık sonlandırmak istiyorum. Bitirirken, en çok merak edilen konulardan biri olan IPL lazer yazımızın linkini de bırakmak istiyorum.

Neler konuşmadık ki? Roman gibi oldu vallahi!

Alexandrite lazer epilasyon aletleri fiyatları, Alexandrite lazer epilasyon nasıl uygulanır…

En önemlisi ve merak edileni de;

Alexandrite lazer epilasyon yaptıranların yorumları

Fazla mı ileri gitmişim ne!

Alexandrite lazer epilasyon nedir deyince, anlatacak ne kadar çok şeyim varmış böyle. 🙂

Alexandrite cihazıyla lazer yaptıran var mı? Sizler de deneyimlerinizi yazın lütfen.

Kız kıza konuşalım.

Bye bye…

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

21 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Daha once diyot lazeri yuz bolgesine kullandim iyi sonuc aldim fakat her yaptirdigimda yuzumde kucuk kucuk sivilceler cikiyor ve uzun sure gitmiyor, alexi yuz bolgesine yapan ve memnun kalan cok arkadasim var ama yuzdeki killar kalin ve sert tuy olmasi sartiyla. yoksa ne diyot ne alex fayda etmiyor kalinlik cok onemli ..

 • Ben kullanıyorum ve çok iyi sonuçlar almaktayım ve acımıyor diye bir şey yok. çok fazla acıyor bu bir gerçek dayanıklı olan uygulasın tavsiye ediyorum yani 😊😊

 • Harika 🙂 ben üçüncü seansımı yaptırdım öyle memnunum ki 🙂 Acıyor evet ama kullandıkları krem vs çok etkili. Soğutucu etkili makinaları olan kurumlar var ben E.İnternational hastanesinde yaptırıyorum oldukça da mutluyum 🙂 düşünen herkese tavsiye ederim…

  • Lütfen banada lazer epilasyon konusunda yardımcı olun arkadaşlar. yeni başlıcam hangisine gitmem gerekiyor bilemiyorum. Buket hanım nereye gidiyorsunuz tam olarak öğrenebilirmiyim

 • 5 yıldır gidiyorum malesef bacaklarim bitti 3 yıldır çıkmıyor ama koltuk altı genital bitmiyor ya ne yapmalıyım

  • Merhaba Sıla Hanım,
   Kararınızı ve uygulama yaptırdığınız merkezi bir kez daha gözden geçirmenizi tavsiye ederim. İsterseniz bir süre ara verin. Lazer epilasyon uygulamasının başarısız sonuçlanması yanlış metotlardan olabileceği gibi sizin hormon yapınızla alakalı da olabilir. İsterseniz Fsh hormonunuz başta olmak üzere hormonlarınıza bi baktırın.
   Sevgiler.

 • Merhaba 🙂 20 yaşındayım ve daha hiç lazere gitmedim. 2 ay sonrası için gitmeyi planlıyorum diye şimdiden araştırmaya koyuldum. Ben açık tenliyim, yüzümde tüyler yok derecesinde az, sadece bıyık bölgesi ve o bile yakından bakınca anca gözüküyor. Kollarımda normal siyah yumuşak kıllar. Bedenimde siyah tüy neredeyse yok, olanlar gözle zorla görünen tüyler. Benim sorunum bacaklar. Bıktırıyor beni. Jiletle yapıyorum 2 gün sonra puf yine çıkmaya başlıyor. Jiletin dayanma gücü zaten 2 veya 3 gün biliyorum onu. Çok çok siyah olmasa da, işte azıcık kalınlaşdı jiletden sonra. Önce kendimi tarif ettim çünkü sizden fikirler almak istiyorum. Alex mi Diod mu İce mı? Kaldım böyle. İlk önce alexe gitmeyi düşünüyordum. Beyaz olduğum için. Ama yalnızca bacaklar için, sonucu seversem diğer kısımlara da uygularım diye. Acelem yok, kötü görüntüm de. Tenime nasıl etki edeceğine bakarak karar vermek için yüzümle değil de, bacaklarla başlayacağım. Peki ya sonra? Çok kararsızım ve hassas bir cilde sahip olduğum için korkuyorum. İşte tepkiler olur falan diye. Acıya çok dayanıklı biriyimdir, ama acıtmasa iyi olur tabi. E ne diyorsunuz? Alex ile başlasam mı? Bana ne önerebilirsiniz rica etsem? Buz lazer beyaz tenli biri olarak işime yarayacaksa direk onunla da başlaya bilirim. Kısacası, kendimi azıcık tanıttım. Sadece deneyimli biri olarak bana hangi lazer epilasyonuu önerdiğinizi bilmek isterim. Sevgiler, Saygılar..

  • Merhaba Nergisciğim,
   Kendini çok iyi tanıyorsun, çok güzel anlatmışsın ve doğru kararlar almışsın. Sana öncelikle çok iyi bir lazer epilasyon merkezi seçmeni ve epilasyonda kullanılacak cihazlar konusunda onlardan yönlendirme almanı öneririm. Yani merkez çok önemli.
   Lazer epilasyona sadece bacak bölgesi ile başlaman bence de çok akıllıca olacak. Bacak bölgesine zaten jilet kullandığından ve tüy yapısı da kalın olduğundan Alexandrite Lazer ile çok iyi sonuç alacağını düşünüyorum. Diğer bölgelerdeki tüy yapın belirttiğin kadar inceyse, zaten iyi sonuç alabilmen zor.
   Bol şans. 🙂

   • Çok teşekkürler cevap için 🙂 Diğer bölgelerde, mesela yüzde peki? Alexandrite lazer yardım etmeyecekse Soprano İce işe yarar mı?
    Bu arada bilgileriniz harika, makalelerinize bayıldım. Karar almamda çok yardım etdiler, bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler 🙂

    • Yüz bölgende tüyler çok ince olduğu için herhangi bir cihazın bunları görmesi zor olacak. Dolayısıyla çok iyi sonuç alamazsın. Buna rağmen yüz bölgesi için illa epilasyon istiyorsan, Diode lazer uygun olabilir.

 • Bende yüz icin alexandrite lazere gidiyorum. 2 seansa girdim. bugday tenlıyım ama hala tereddüt ediyorum ya cogalırsa diye. Bır cok arastrıma yaptım. herkes alex lazerin yüz için uygun olmadıgını söylemis. simdi cok moralim bozuldu yazılanları okuduktan sonra. 2 seansa gırdim öle bi cogalma hissetmedim ama sonradan mı belli oluyor etkısı bilemedim😢😒🙁 aydnlatrısanz sevinirim

  • Merhabalar,
   Lazer epilasyona dair genel bilgiler veriyorum; hangi cilt ve kıl yapısına hangi cihazların uygun olabileceğini belirtiyorum. Yüze Alexandrite lazer çok uygun bulunmasa da kesin kural değildir; cilt ve kıl yapısına bağlı olarak kullanılabilir. Güvenilir bir merkeze gittiğini ümit ediyorum. Uzmanlarla bu konuyu tekrar görüş ve seni aydınlatmalarını iste.

 • Merhaba ben Eylem ikinci ayda bir alexanrite lazerı uyguladım Fransa’da bır doktor tarafından fakat yüzüm komple yandı ve ne yapacağımı ve bu yanık ve lekelerden nasıl kurtulabilirim bilmiyorum. burda pek nadır esmer cıltler olduğu ıcın pek tecrübelı değiller. lütfen bana yardımcı olun teşekkür

  • Merhaba Eylemciğim,
   Geçmiş olsun, çok üzüldüm. Silverin ve Hametan kremi karıştırarak yüzüne sürmeni tavsiye ediyorum; çok daha hızlı iyileşecektir.
   Lazer epilasyon sonrası ve yanıklarla ilgili bir yazı hazırlamıştım, buradan okuyabilirsin.

 • Merhabalar, lazer epilasyon için uzun suredir araştırma yapıyorum pek çok klinik ve güzellik merkezinde genellikle Alexanderite cynosur kullandıklarını hatta en etkili sistem olduğunu söylüyorlar. Fakat ister istemez emin olamıyorum. Sizce en etkili sistem nedir? Alexden çok memnun kalan da var, fakat okuduğum kadarı ile memnun kalmayan da. Hatta kimi yerlerde bazı cihazları Alex diye kandiranlarda varmış. Sizce hangi cihaz tercih edilmeli?

  • Merhaba,
   Hangi cihazın daha etkili olacağı, cilt ve kıl yapısına, yani kişiye göre değişecektir. Cihazdan ziyade güvenilir bir merkez arayışında olmanızı öneriyorum.
   Sevgiler…

 • Ya tüm sorular link link başka başlıklarda dağınık halde ne kadar kafa yoruyor tek başlık altında toplasanız net yazsanız bu kadar laf kalabalığına soru içinde soruya gerek yok net bir cevapta yok açık ve net olun bu budur şu şudur bu kadar basit!

 • alexandirete lazer sadece beyaz tenlilere uygulanan bir yöntem değildir en büyük yanlış bilginiz bu! hekim gözetimi altında yapılan bir işlemdir ve her cilt tipine, kıl tipine, ırkına, genetik yapısına göre derecelendirilme yapılarak ışın atışı yapılmaktadır. ben estetisyenim. şahsen kendim yaptırdım esmer koyu bir tenim ve hiçbir zararını görmedim. işin içinde olmasam okulunu okumasam dediğinize inanırdım. insanları yanlış yönlendirmeyin. kanser korkusu var insanlarda ama öyle bişey de yok. sadece doğru hekim bulunmalı ve az para talep eden kimseye gidilmemeli. çünkü bu lazer en pahalı lazer yöntemidir. kısırlık yapmaz. ışınlar sadece kıl folikülüne inecek kadar kuvvetliler daha derine inemezler. dokuya zarar veremezler ve yumurtalıklara temasta asla ve asla bulunmazlar. kuvvetleri yetmez çünkü. bilgi almak için birebir hekimlerle iletişime geçilmesi daha sağlıklı.

  • Merhaba,
   Ben her zaman doğru ve yeni bilgilere açığım, sitemde de yayımlarım. Alexandrite cihazın açık tenliler için olduğunu ama birçok merkezde bütün cilt tipleri için kullanıldığını biliyorum. Burada genel bilgiler paylaşıyorum. Birçok kaynaktan araştırıyorum.
   Üslubumuza dikkat ettiğimiz sürece her türlü eleştiriye de açığım.
   Sizinle hemen bir kaynak da paylaşayım:
   Acıbadem Hastanesi’nin resmi web sitesinden de Alexandrite lazerin teknik olarak hangi cilt tipine uygun olduğuna dair makaleyi inceleyebilirsiniz.
   Ben aldığım lazer epilasyon eğitimlerine göre içeriklerimi hazırlıyorum ve her zaman da güncel tutmaya çalışıyorum.
   Herkese sevgiler.

 • Alex hala en iyi lazer epilasyon yöntemi bence. Her yerde ve ciltte kullanılıyor. Birtek yüz bölgesinde kıllarda sıkıntı olabiliyor, ona dikkat edilmeli.