Ana sayfa » Bikini Bölgesi Lazer Nasıl Yapılıyor, Tehlikeli mi, Kaç Seans Sürüyor?
Lazer Epilasyon

Bikini Bölgesi Lazer Nasıl Yapılıyor, Tehlikeli mi, Kaç Seans Sürüyor?

Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor, bikini bölgesi lazer tehlikeli mi

İçerik

Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor, tehlikeli mi? Özel bölge lazer epilasyon kaç seansta biter? Sadece bikini bölgesine lazer fiyatları ne kadardır?

Evet kızlar, uzun zamandır yazmak istediğim ama bir türlü fırsat bulamadığım konuya nihayet değineceğim. Yüzümüzden sonra kıllardan belki de en çok şikâyetçi olduğumuz bölgedir, bikini bölgesi.

Yüz demişken, Yüze Uygulanması Gereken Lazer Yöntemi yazımı hatırlatmak istiyorum; yüzüne lazer epilasyon yaptırmak isteyenler için güzel bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Neyse, biz konumuza dönelim. Özel bölge lazer epilasyon nasıl yapılır, öncelikle bu konuya değinelim.

Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor?

Bikini bölgesi lazer nasıl yapılır, kısırlık yapar mı, zararları var mı gibi soruların çok yaygın olduğunu görüyorum. Bana da böyle sorular geliyor bazen; bu yüzden her konuyu tek tek başlıklandırarak anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle bir hatırlatma yapmak istiyorum: Makalemiz boyunca bazen bikini, bazen özel bölge diye bahsedeceğim; ama genital bölge ayrı bir konudur, ona da ayrı bir makalede değineceğim. Genital bölge demişken, genital bölgeye uygulanan lazerle ilgili aradığınız her şeyi buradan okuyabileceğinizi de belirteyim. Bikini bölgesi, hadi ben de herkes gibi söyleyeyim, iç çamaşırın iki santimetre içi ve dışıdır.

Şimdi, bikini bölgesi epilasyon nasıl yapılır? Epilasyon deneyimi olanlar bileceklerdir, uygulamadan 1-2 gün önce kılların jiletle temizlenmesi gerekir. Bu durum bikini bölgesi için de geçerlidir. Lazerden Önce Jilet Kullanımı yazımızdan bilgi edinebilirsiniz.

Uygulamadan yarım saat önce anestezik kremler kullanılabilir; böylece acı en aza indirilecektir.

Yine uygulamadan yaklaşık 1 ay öncesinden itibaren bölgenin güneş görmemesine dikkat etmeliyiz; bronz tenlerde lazerle iyi sonuç alınamadığını biliyoruz.

Lazer sonrası bikini bölgesi kızaracaktır; bu da olağandır. Aa, yakmışlar, diye korkmamalıyız yani! 🙂

Lazer epilasyon bikini bölgesine nasıl yapılır konusuna değindiğimize göre, devam edebiliriz.

Bikini bölgesi lazer tehlikeli mi, zararları, yan etkileri nelerdir?

Belki de en önemli konuya geldik: Bikini bölgesi lazer epilasyonun zararları var mı, bikini bölgesine lazer yaptırmak sakıncalı mı?

Gerçekten de en az uygulamanın kendisi kadar hassas bir konu. Uzmanlara bakılırsa, hayır, özel bölge lazer epilasyon zararları diye bir şey yok. Yine de bikini ya da genital bölgesine yaptırılan lazer uygulaması acaba yumurtalıklara zarar verir mi diye korkuyoruz.

Lazer ışınlarının kıl köklerini hedef aldığı, daha derine nüfuz etmediği söylenir. Ben de bunun doğru olduğunu düşünüyorum çünkü bu konuda duyulmuş, görülmüş herhangi bir olay hatırlamıyorum.

Yanıklar oldu, kıllarda artış var falan diyenler çok; ama bu anlamda bi şikâyet… Gerçi bu da kısa vadeli anlaşılacak bir sorun değildir, o da ayrı.

Diğer bir konu da, bikini bölgesi lazer kısırlık yapar mı endişesi. Bununla ilgili olarak da ispatlanmış bir şey söz konusu değildir; yani içiniz rahat olabilir.

Hamilelikte mi dediniz! 🙂 Evet, duydum sizi. Hamilelikte bikini bölgesine lazer yapılır mı?

Asla, desem, yeterli mi acaba! Özellikle gebeliğin ilk üç ayında lazer epilasyon her bölge için yasak.

Şimdi diyeceksiniz ki, “e hani hiçbir zararı yoktu”! Haklısınız; ama uzman görüşlerinin aksini de iddia edemem. Kanaatimi söyledim, tekrarlayayım: Özel bölgeye lazer epilasyon zararları olduğunu düşünmüyorum, uzman kişilere yaptırmak şartıyla tabii; ama hamile bayanların lazer merkezlerinin önünden bile geçmemesi gerektiğini söyleyebilirim. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için buradan lütfen! 🙂

Bu başlığı kapatmadan, bikini bölgesi lazer epilasyon yan etkileri olabileceğini de hatırlatmak isterim. Yanık, kızarıklık gibi bazı risklerin her bölge için var olduğunu biliyoruz. Yanık genellikle kalıcıdır; o yüzden çok dikkatli olmak gerekir.

Olası zararlardan bu kadar bahsetmişken, Lazer Epilasyonun Zararı Var mı? yazımızı hatırlatmamak olmaz. 🙂

Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor, zararları nelerdir, anlatmaya çalıştım. Şimdi de acı bir başlık açalım! 🙂

Bikini bölgesi lazer acıtır mı?

Acıtmaz mı! 🙂

Şaka bir yana, lazerli epilasyonun hassas bölgelerde daha çok acıttığını biliyoruz. E bunu bile bile de, bikini bölgesi lazer epilasyon acıtır mı, diye sormak, hele de “yok canım, sinek ısırığı bile değil” demek biraz komik olurdu doğrusu. “Sinek ısırığı” diyenleri de kaç kere sinek ısırdığını bazen merak ederim doğrusu!

Yukarıda da söylemiştim, uygulamadan önce anestezik kremler sürülerek acı en aza indirgenecektir; ama siz yine de korkun tabii! 🙂 Malum, lazer epilasyon aleti bikini bölgesi için biraz sancılı bir dost.

Bu bölümü bitirmeden, daha az acılı bir yöntem olan IPL Epilasyon ‘dan bahsettiğimiz makalemize de göz atabilirsiniz.

Yine etkili ve sık kullanılan yöntemlerden biri olan iğneli epilasyon hakkındaki yazımızı da hatırlatalım: Lazerde İğneli Uygulama

Bikini bölgesi lazer sonrası ne yapılmalı?

Lazerli epilasyon uygulamasından sonra kızarıklık olabileceğini söylemiştim. Bunun için Bepanthen gibi kremler kullanabilirsiniz.

Bölgenin güneşe maruz kalmamasına dikkat edin; aksi halde lekeler olabilir.

Peki kıllar ne zaman dökülür? Yaklaşık 2 haftayı bulacaktır.

Bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seans sürer?

Uygulamanın kendisi kadar, ne kadar süreceği de önemli bir konudur. 4-5 yıl süren uygulamalar biliyorum! Özellikle yüz bölgesinde. Bir düşünsenize, 4-5 yılda neler olmuyor ki! Hamile kaldım, hadi ara ver; bronzlaştım, tekrar ara!…

E peki bikini bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter? O da öyle birkaç yıl süren uygulamalardan mı? Neyse ki hayır. 4-7 seansta epey yol alındığı söyleniyor. Tabii bu biraz da kişiye bağlı.

Açık tenliyseniz ve kıllarınız da gayet kalınsa, lazerli epilasyon için zaten avantajlısınız.

Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor, özel bölge lazer kaç seans, bu konuları netleştirdiğimize göre, evet, sanırım fiyatlara değinebiliriz.

Bikini bölgesi lazer epilasyon fiyatları

Özel bölge epilasyon fiyatları, lazer epilasyondan bahsediyoruz tabii, 75-80 TL. diyebiliriz. Bu rakam elbette seans ücretidir.

İle ve merkeze göre fiyatların değişeceğini, kampanyalı uygulamalarda da yine fiyatların aşağı yönlü değişkenlik göstereceğini…

Cümleyi yarım bırakıyorum çünkü çok önemli bir konu geldi aklıma: Ucuz uygulamalardan, “bitene kadar” gibi kampanyalardan KA-ÇI-NIN. Kendinizi uzman ellere, merkezlere teslim edin. Yanık ya da farklı bir sorunla karşılaşırsanız, kimse sorumluluk almaz, kızlar. Derdinizi kimseye anlatamazsınız ne yazık ki.

Toparlayacak olursak;

Bikini bölgesi: 80

Genital bölge: 150

Popo: 150

Fiyatlar konusunda daha ayrıntılı bilgi edinmek isteyenleri Lazerli Epilasyon Seans Fiyatları yazımıza davet edelim.

Şimdi bikini bölgesine lazer epilasyon yaptıranların yorumları bölümümüze gelebiliriz.

Bikini bölgesi lazer epilasyon yaptıranlar


Beni en rahatsızlandıran bölgeydi. Lazer epilasyon bikini bölgesine nasıl uygulanır, nasıl olur falan diye çekiniyordum açıkçası. Özel bölge olunca, insan tereddüt ediyor biraz. 6 aydır gidiyorum, 4 seans oldu toplam. Şimdilik çok memnunum. Yüzde 70 gitti gibi. Uygulamayı yapan kız bende iyi sonuç alınacağını söylemişti zaten, kıllar kalın olduğu için daha az seansta çözülebilirmiş. Özel bolge icin lazer, titiz bayanlar için şart. Buz lazer bu bölge için iyi bir cihaz olabilir, aklınızda bulunsun.


Lazer epilasyon bikini bölgesi zararları var mı diye çok araştırdım, birkaç hastaneye gidip doktorlarla görüştüm. Hepsi ağız birliği yapmışlar gibi; zararı olmadığını söylüyorlar. Aslında hiç bulaşmazdım bu işe ama kıllardan da çok bunaldım. İlk seansımda her şey iyiydi; bakalım artık.


Bikini bölgesi lazer epilasyon acı sorununu da çözebilsek süper olacak da… Çok acıyor ya. Emla sürüyorum, uyuşturuyor ama benim acı eşiğim çok düşük galiba, dayanamıyorum. Sizin lazer epilasyon bikini bölgesi fiyatları ne kadar? Ben seans bitene kadar 500’e anlaştım, yalnızca bikini bölgesi. Sizce uygun mu?


Kızlar, özel bölge lazer epilasyon yaptıranlar yardımcı olabilirler mi lütfen? Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor? Kıllar tamamen bitiyor mu? Bir de şunu merak ediyorum. Genitalde hissizlik olabiliyormuş. Böyle bir şey var mı gerçekten ya? Bikini bölgesi lazer epilasyon zarar, yan etki filan yok merkezdekiler. Kime inanacağımı şaşırdım.


Bikini bölgesi lazer sakıncalımı diye ben de çok irdeledim internette. Zararlı diyen yok fakat genital bölgeye yapılan lazerden sonra hissizlik şikâyetini ben de okudum birkaç yerde. Korkudan yaptırmadım. Kendi yöntemlerimizle devam edeceğiz, ne yapalım. Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor ise, benim ilgi alanım dışında artık. 🙂


Bikini bölgesi lazer epilasyon zararlımı ya? Acayip şeyler duyuyorum. Bir şey söyleyin nolur. Birkaç merkezi aradım, hiç oralı olmuyorlar. İnternette değişik şeyler yazıyor ama. Bikiniden ziyade genital için çok korktum.


Bikini bölgesine lazer yapılışı çok çok önemli bir konudur. Yapılışı önemlidir diyorum, dikkat edin. Işınların dozu iyi ayarlanmalı. Bunu da ancak doktorlar yapabilir. İşi bilmeyen kişilere birkaç kuruş kâr edeceğim diye giderseniz, her türlü zararı göze almalısınız arkadaşlar. Özel bölge lazer epilasyon fiyatları için de şunu söylemek istiyorum: Genital+bikini+popo olursa, daha uygun. Ben seans ücreti olarak 250’ye anlaşmıştım, elit bir merkezdi. İstanbul’dayım bu arada.


Bikini bölgesi lazer epilasyon nasıl yapılır, acıya nasıl dayanacağız ya? Uyuşturucu kremlerle falan olacak iş mi o? Lazerde bikini bölgesi kaç seansta biter? 6-8 seansta kesin çözüm deniyor, doğru mu acaba?


Lazer epilasyon bikini bölgesi kaç seansta biter, ben size söyleyeyim. 6 derler, 8 olur. Bitti gibi dersiniz, 6 ay sonra ince tüyler çıkmaya devam eder. Lazerli epilasyon kıllara kesin çözüm değil, ondan eminim. Ayrıca, hormonal bir probleminiz olmamalı, yoksa boşuna uğraşırsınız.


Hamile bayanlar uzak dursunlar her türlü lazerden; ilk aylarda sakıncalı olabiliyormuş. Özel bölge için lazer epilasyon yaptıracaksanız, hamilelik, hatta emzirme dönemlerinin de bitmesini beklemelisiniz.


Lazer epilasyon bikini bölgesi kaç seans sürer bilmiyorum ama şurası kesin: Bu uygulamalar öyle 3-5 seferle kalmıyor. 6 seans diye başlıyorsunuz, 16 seansa çıkıyor. 🙂 Bikini bölgesi için lazer epilasyon fiyatları değil de, kaç seans olacağı konusu iyi araştırılmalı.


Lazer bikini bölgesi zararları olabiliyor mu arkadaşlar? Bu konuda net bilgisi olan var mı? Kısırlık falan gibi şeyler duyuyorum. Boşuna çıkan söylentiler değildir herhalde bunlar.


Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor, bilmiyorum, hiç yaptırmadım. Lazerli uygulamaların vücuda ispatlanmış herhangi bir zararı yoktur. Ama şu var: Hamilelikte sakıncalı olabileceğinde herkes hemfikir. Genital bikini lazer vs. uygulamaları her zaman risklidir; bu inkâr edilmemeli. Bikini bölgesi lazer yaptıranlar genellikle memnun görünüyorlar. Yine de risk olmadığı anlamına gelmez bu.


Bikini bölgesi lazer zararlı mı diye soranlara söylüyorum: Evlendikten, çocuğunuz olduktan ve hormon dengeniz yerini bulduktan sonra yaptırın o işlemleri. Zaten hamilelik dönemlerinde hormon dengesi bozuluyor ve ne yaparsanız yapın, o kılların çıkmasını engelleyemezsiniz. Bu tartışmasız böyledir.


Hamilelik döneminde lazerin hiçbir zararı olmasa bile, yararı da olmaz. Hormonlardan dolayı kılların temizlenemeyeceğine ben de katılıyorum. Bikini bölgesi lazer yanığı riski de bambaşka bir konu ayrıca, yabana atmayın derim.


Özel bölge epilasyon aleti fiyatları konusunda bilgisi olan var mı? Ev tipi cihazlardan bahsediyorum.

Yukarıdaki yorumu özellikle aldım çünkü Evde Lazer Epilasyon yazımdan sizleri haberdar etmek istiyorum. Evet, yorumlara devam edebiliriz.


Bikini bölgesi lazer epilasyon ne kadar sürüyor? Uygulama 20 dakikada falan bitiyormuş sanırım, doğru mu?


Bikini Diode lazer ile çözülür; son sistem ve her bölge için en etkili cihaz.


Ben de başlamayı düşünüyorum da yorumlar insanı korkutuyor biraz. Bikini bölgesine lazer yapımı riskli gibi geliyor bana, korkuyorum.


Bikini bölgesi için lazer epilasyon zararları söylenmiyor gibi geliyor bana. Özellikle de genital için sakıncalı olduğunu düşünüyorum. Yumurtalıkların zarar görmesi, hissizlik falan deniyor. Endişe etmemek elde değil.


Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor? Acı falan… Korkuyorum yaaa! Emla krem işe yarar mı? Bikini bölgesi lazer acıyor mu çok?


Zararları, yan etkiler, fiyatları… Hangi birini sorayım ki! Çabuk sonuç alınıyor deniyor ama bikini bölgesi epilasyon zararları için uzmanlar çok emin, ben değilim. Özel bölge lazer fiyatları için de 100 Lira civarı deniyor. İyi bir rakam mı? Pahalı gibi ya. Her seansa 100 Lira çok değil mi?


Özel bölge lazer nasıl yapılır, ben anlatayım. 1 gece önceden bölgeyi jiletle temizlersiniz. İşlemden 1 saat önce de uyuşturucu kreminizi sürersiniz, 15 dakikada falan biter. Biraz kızarıklık olur ama o önemli değildir. Kıllar 1 hafta sonra dökülmeye başlar. 1,5-2 ay sonra, diğer seansınıza gelirsiniz. Bikini bölgesi Diod lazer ile yapılıyor genellikle; ama bana Alex kullanıldı. Kıl yapımdan dolayı o daha uygunmuş. Ozel bolge lazer kac seans sürer, şu an bir şey söyleyemem. Bana 5-6 seanstan sonra epey sonuç alırız denildi. 8’i bulmazmış. Lazer epilasyon bikini bölgesi ne kadar diyenler için de 6 seans 450’ye anlaştığımı söyleyeyim. Başka bir şey kalmadı galiba. 🙂 Ha, yaşım da 45 bu arada. Yani hormonal problemlerim, çocuk vs. sorunlarım yok artık.


Erkek bikini bölgesi lazer nasıl arkadaşlar? Full bikini laser 300-350 diye duyuyorum. Bize niye bu kadar pahalı? Erkek özel bölge lazer yaptıranlar vardır aranızda mutlaka. Sizin merkezinizde bikini bölgesi lazer ne kadar?


Alexandrite lazer bikini bölgesi için bulunmaz nimet! O bölgedeki kıllar hem kalın hem de ten ister istemez diğer yerler gibi bronz olmuyor. Alex bikini bölgesi için lazer fiyatları her seansı 90-100. Benden duymuş olmayın da! 🙂 Erkekler için de durum aynı bu arada.


Bikini alti lazer de aynı fiyat mı? İkisi dahil olursa 150’yi falan buluyor sanırım. Korka korka gideceğiz zaten ya. Bir de parasını düşünüyoruz.


Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor, sonuçları ne olur, ben de kısaca anlatayım. Ben birkaç sene önce yaptırdım ve kurtuldum. Yani ben öyle sanıyordum. Bikini bolgesine lazer fiyatlari o dönem 60-70 TL. civarıydı. Bir süre sonra ince kıllar çıkmaya başladı. Merkezimle görüştüğümde normal olduğunu falan söylediler ama ben çok üzüldüm. Hem o kadar sıkıntıya katlanıyorsunuz hem de çözüm bulamıyorsunuz. Şu an eskisi gibi kıllar yok tabii ama tertemiz de değil. Dolayısıyla bikini bölgesi lazer epilasyon zararları falan bir yana, kesin çözüm olup olmadığı da ayrı bir konu. Bikini genital lazer ile en çabuk temizlenen bölgelerden olsa da, sonrası muamma.


Bikini bölgesi lazer kaç seans diye soranlara da bazen şaşırıyorum. Merkezlerde doğrusunu öğrenemiyorsunuz. Asgari rakamı söylüyorlar: 4-5. 🙂 Komik. Lazer merkezlerinin kapısından giren, birkaç yıl çıkamıyor. Ortalama 2 ayda bir seans olduğunu düşünürseniz, bana hak veririsiniz.


Bikini bölgesine hangi lazer ile yapılıyor, size hangi cihaz kullanıldı? Bikini lazer özellikleri ayrı mı? Bikini lazer ütüleme Diode ile çözüm bulabilir mi, görüşlerinizi yazın lütfen.


Yukarıdaki yorumu da buraya almak istedim çünkü hangi cihaz iyi, hangi bölgeye hangisi, çok merak ediliyor. Alex, Diode, Buz lazer, Nd:YagLazer Cihazlarını Karışılaştırıyoruz yazımızda ayrıntılı bir analiz ve puanlama görebilirsiniz.

Bikini bölgesi lazer nasıl yapılıyor, olası zararları, yaptıranların yorumları… Bikini bölgesi için lazer tedavisi konusunda hemen her şeyi konuştuk. Faydalı bir yazı olduğunu umuyorum.

Sorularınızı ve yorumlarını yazabilirsiniz.

Hoşça kalın…