Ana sayfa » Braun Epilasyon Lazer Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı | Sizin İçin Araştırdım
Lazer Epilasyon

Braun Epilasyon Lazer Kullanıcı Yorumları ve Fiyatı | Sizin İçin Araştırdım

Braun epilasyon lazer kullanıcı yorumları, Braun evde lazer epilasyon aleti fiyatları

İçerik

Braun epilasyon lazer kullanıcı yorumları neledir, Braun ev tipi lazer epilasyon aleti fiyatları, özellikleri ve nasıl kullanılacağı…

Ev tipi lazer epilasyon aletleri kullanımının yaygınlaştığını biliyoruz. Peki, neden böyle?

Doğru lazer merkezleri bulmak zor.

İstediğimiz sonuçları almak mı? O çok daha zor. 🙁

Fiyat, zaman ve emek sarfını da sayarsak…

Eh, canımızın ne kadar yandığına hiç değinmeyelim en iyi.

Böyle olunca da, ev konforunda lazer epilasyon keyfini neden tatmayalım ki? 🙂 İyi ama hangi cihazı seçmeliyiz? Nasıl kullanacağımızı biliyor muyuz? Kullananlar ne söylüyor? Hep birlikte bu konuları inceleyelim istiyorum.

Önceki yazımda Philips lazer epilasyon cihazından bahsetmiştim size. Merak edenler, buradan ulaşabilirler.

En çok kullanılan lazer cihazlarını da bir makalede derlemiştim. İlgilenenler, Evde Lazer Makineleri yazımı okuyabilirler.

Şimdi sırada Braun lazer epilasyon cihazı var.

Braun lazer epilasyon aleti hakkında genel bilgiler

Sizi bilmiyorum; ama Braun deyince ben bir sıcaklık hissediyorum. Braun saç şekillendiriciler, bukle maşaları, fırça… Seviyorum bu markayı. 🙂

Peki Braun evde lazer epilasyon cihazları hakkında da aynı şeyi söyleyebilir miyim? Öyle umuyorum. Doğrusu kullanmadım çünkü sitemi takip edenler bileceklerdir ki ömrümü lazer epilasyon merkezlerini incelemekle tüketiyorum! 🙂

Belli bölgeler için ben de bir ev tipi lazer cihazı kullanmak istiyorum; bu yüzden bütün markaları araştırmaya ve sizinle paylaşmaya karar verdim.

Braun lazer epilasyon aleti özellikleri nelerdir, isterseniz biraz bundan bahsedelim.

Otomatik cilt ton sensörü var. Bu çok önemli bir özellik; kendimize göre ayarlamaya uğraşmayacağız.

Atım sayısı 200.000-300.000 aralığında. Bu çok çok iyi bir rakam.

Ek başlık yok. Yani, o başlığı çıkar, bunu tak gibi sorunlarımız olmayacak.

Kullanım tipi kablolu. Kablosuz da kullanabilseydik keşke.

Tek bir bacağınızı ya da kolunuzu 8 dakikada temizleyebiliyorsunuz.

Uygulama esnasında koruyucu jellere bile ihtiyacımız olmayacakmış.

Yalnızca 4 haftada kıllarda gözle görülür bir azalma yaşayacağımız iddia ediliyor.

Vücudumuzun ve yüzümüzün tüm bölgeleri için uygun bir cihaz.

Neredeyse acısızdır, neredeyse! Acı eşiğine göre değişecektir elbette.

Yukarıdaki Braun lazer epilasyon özellikleri maddelerine şöyle bir bakıyorum da, mm, Braun tam bir kıl canavarına benziyor! Braun lazer epilasyon kullananlar bu görüşüme katılacaklardır sanıyorum. Birazdan Braun epilasyon lazer kullanıcı yorumları nelermiş, onlara da yer vereceğim.

Diğer cihazlarda olduğu gibi, Braun için de belirtelim: Açık sarı, kızıl, gri gibi tüyleri yok edemez ne yazık ki.

Ürünü ilk kez kullanacak olanlar, lütfen hassas modda çalıştırsınlar. Böylece, acıyı daha az hissedersiniz, hem de hassas bölgeleriniz için de zaten bu mod önerilmekte, söyleyelim.

Braun lazer epilasyon aleti nasıl kullanılır?

Braun lazer epilasyon kullanımı aslında çok kolay.

Uygulamayı yapmak istediğimiz alandaki tüyleri alıyoruz; ama cımbızla ya da ağdayla falan değil tabii. Jiletle almak en doğrusu.

Cildimizi kuruluyoruz.

Braun’umuzun uç kısmını cildimize temas ettiğinden emin olmalıyız. Her ışık atımı bizim için önemli.

İşlemin kesintiye uğramaması için cihazımızdaki butona basık tutuyoruz ama küçük alanlar için düğmeye basıp bırakmak gerekiyor.

Hassas bölgeler için hassas modu kullanmak gerektiğini yukarıda da belirtmiştim.

Braun yüz lazer epilasyon için de harika sonuçlar veriyor; yüzümüzü temizledikten ve tüyleri aldıktan sonra uygulamayı yapıyoruz.

Yüz demişken, Yüz Bölgesine Uygulanabilecek Lazer Yöntemleri yazım geldi aklıma. 🙂 Şöyle bir göz atmanızı öneririm.

Her kullanımdan sonra mutlaka silerek temizlemek gerekiyor.

İlk aşamada 4-12 hafta boyunca haftada bir kez uygulamanız öneriliyor. Sonrasında ise ne zaman ihtiyaç duyarsanız…

Braun epilasyon lazer kullanıcı yorumları bölümümüze geçmeden önce fiyatlara da değinelim istiyorum.

Braun evde lazer epilasyon aleti fiyatları

Braun lazerli epilasyon fiyatları da merak ediliyor tabii.

Araştırmalarıma göre şu an piyasada 3 cihaz var ve fiyatları da özelliklerine göre değişiyor. 120.000 atımlık, 250.000 atımlık ve 300.000 atımlık olan bu 3 cihaz da işinizi görür diye düşünüyorum ama şu da var ki atım sayısı ne kadar yüksek olursa, o kadar rahat edersiniz.

Braun evde lazer epilasyon fiyatları için 1000-2500 TL gibi bir rakam söyleyebilirim.

Braun lazer epilasyon aleti ne kadar sorusunun yanıtını verdiğimize göre, evet…

Nereden temiz edebilirsiniz? Pek çok satış noktası var aslında; ama internet üzerinden daha uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Hepsiburada, N11 gibi siteleri hepimiz biliyoruz ve güveniyoruz.

Şimdi geldik, en çok ilgi gören bölüme: Braun lazer epilasyon aleti kullanıcı yorumları…

Braun epilasyon lazer kullanıcı yorumları

Braun lazer epilasyon aleti kullananlar neler söylüyormuş, bir bakalım. Yorumları size kendi ifadelerimle birazcık düzenleyerek veriyorum. Umarım sorularınızın cevapları olur.


Eşimle birlikte kullanıyoruz. Düzenli kullanımda fayda ettiğini bizzat gözlemledik. 4. ya da 5. seanstan sonra hissedilir ölçüde azalmalar oldu. Erken sonuç beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız.


Ürünü yeni aldım. Braun lazer epilasyon aleti kullanımı hakkında söyleyebileceğim ilk şey, şarj derdinizin olmaması. Kablolu kullanım çok rahat bence.


Braun epilasyon lazer kullanıcı yorumları genellikle övücü fakat ben pek memnun kalamadım. Beyaz tenli bir bayanım. 3 seans kullandım ama en ufak bir etki görmedim. Henüz erken mi konuşuyorum acaba?


Braun lazer epilasyon cihazları fiyatları biraz pahalı ama erkeklerde bile işe yarıyor. 6 seans oldu benim, yolu yarıladık gibi. Eşim sağ olsun, o akıl etti de aldım. 🙂


Ben de istiyorum böyle bir cihaz. Araştırıyorum da, Braun lazer epilasyon makinesi fiyatları sanki pahalı gibi. Philips’te daha uygun ürünler var.


Braun lazer epilasyon aleti kullanan var mı diye soranlara gelsin bu yorumum. Ben çok araştırdım ev tipi epilasyon cihazlarını, bazılarını da kullandım. Braun kesinlikle en iyisi. Bir defa, çok hafif. Uzun kullanımlarda bunun ne demek olduğunu anlayacaksınız. Sonra şarjla falan uğraşmak yok. En güzeli de otomatik sensörü olması. Cilt tipine göre ayar vs. yok yani. Ben cihazımı çok seviyorum. Hepinize tavsiye ederim.


Braun epilasyon lazer fiyati hakkında net bilgisi olan var mı, kızlar? Braun lazer epilasyon ne kadar?


Ben çok da memnun kaldığımı söyleyemem. Braun lazer epilasyon aleti yorumları etkiledi beni, aldım. Genellikle bikini bölgemde kullanıyorum. Kıllarda zamanla azalma oldu ama istediğim kadar değil. Ayrıca, 6-7 ay sonra tekrar çıkabileceğini okuyorum. Umarım öyle bir şey olmaz.


Braun lazer epilasyon fiyat kısmen pahalı ama işinize yarayan bir alet. 9 ay boyunca kullandım. Bir oran vermek gerekirse, kıllarda yüzde 80 filan azalma oldu. Merkezlere de gitseniz, bundan iyisi olmaz.


Braun lazer epilasyon yorumları kişileri yanlış yönlendirmemeli. Profesyonel bir sistem değil bu. Bu yüzden de öyle kısa sürede sonuç beklemek çok yanlış. Profesyonel olmadığı için de zaten koruyucu gözlük ya da jel kullanmaya gerek olmuyor. Çok güçlü bir uygulama değil.


Braun lazer epilasyon aletleri ve fiyatları hakkında genel bir değerlendirme yaparsak… Ürünün özelliklerine göre fiyatı uygun. Çok pahalı değil ama çok süper sonuç da alamıyorsunuz. Braun lazerli epilasyon aleti kullananlar hep başları sıkıştığında kullanırlar bu cihazı. Mesela özel bir durum vardır, aceleniz vardır, hemen koşarsınız Braun’a. 🙂 Öyle bir cihaz yani işte.


Uygulamayı kılları almadan yaparsanız çok acı verici olabilir. Braun lazer epilasyon şikayet de olsun istiyorum bu sayfada; açık tüyleri almıyor hiçbir alet. Şu işe bir çözüm bulun lütfen ya.


Braun epilasyon lazer zararları var mı, hayır. Ama faydası da tartışılır yani.


Braun epilasyon lazer aleti benim için en iyisidir. Hafif, şık ve üzerine düşeni yapıyor. Braun yeni lazer epilasyon aleti 300.000 atımlık, daha ne olsun.


Braun lazer epilasyon kullanıcı yorumları genel olarak böyle idi.

Bu cihazı almayı düşünüyor muyum? Doğrusu evet; ama acele etmeyeceğim ve araştırmalarımı sürdürüyorum. Sonuçları sizlerle de paylaşacağım.

Bitirmeden, bir diğer ev tipi lazer cihazı olan Me Elos ‘un linkini de merak edenler için bırakmak istiyorum.

Yine Remington lazer yazım da ilginizi çekebilir diye düşünüyorum.

Braun epilasyon lazer kullanıcı yorumları, artıları, eksileri, Braun lazer epilasyon aleti fiyatları… Epey konuştuk sanırım. Sizlerin de yorum ve eleştirilerinizi tüm takipçilerimle birlikte bekliyorum.

Kıllarınızın size merhamet etmesi dileklerimle!… 🙂

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

28 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Merhabalar Tuba hanım, benim yaşadığım bölgede lazer epilasyon için klinikler yok. küçük bir mahalle olduğu için merkeze uzaktayım. yani seans seans gidecek imkanım yok. nişanlıyım ve bir sene sonra evlenmeyi düşünüyoruz. tahmin edersiniz ki bende türlerden muzdaribim. orta kalın bir tüy yapısına sahibim. özel bölgelerimde ise çok kalın. evde lazer epilasyon cihazı almak istiyorum. yazılarınızı okudum. hangi makineyi almam konusunda kararsız kaldım, bana yardımcı olursanız çok sevinirim 🙂

  • Merhaba,
   Sizler için birkaç tane ev tipi lazer cihazı inceledim; sitemde de bunlara yer verdim. Braun, Philips, Remington gibi markaların en çok tercih edilen serilerini de belirttim. Bunlardan bütçenize uygun olanı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Düzenli ve uzun süreli kullanımda hepsi de sizi memnun edecektir.
   Mutlu bir yuva kurmanız dileğiyle…
   Sevgiler…

 • Merhaba braun epilasyon aleti aldım yüzümde kullanmaya başladım çok sert erkek tipi dudak üstü çene ve çene altında yoğun killar var haftada uygulanır diyor fakat ben tüyleri almadan insan içine çıkamıyorum ve her gun almam gerekiyor her gün jilet vurmak daha çok çoğaltmaz mi çok endişeliyim. zaten kötü durumdayım daha kötü olucak diye çok korkuyorum. bu konuda beni bilgilendirir misiniz?

  • Merhaba Dilek Hanım,
   Ürünün yalaşık üç ay boyunca haftada bir kez kullanılması gerekiyor. Sizi çok iyi anlıyorum ama yarar yerine zarar getirmeyelim. Siz de haftada en fazla iki kere kullanırsanız iyi sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.
   Mutlu epilasyonlar… 🙂

  • Merhaba bende sizinle aynı durumdayım yüzümde çok sert ve yoğun kıllar var, braun lazer aldım bende. Sizin durumu merak ettim nasıl acaba bi sonuç aldınız mı. Bide jilet kullanmak zorunda olduğum için bende çok korkuyorum

 • Merhaba Tuba hanım, braun silk expert 3 IPL lazer cihazı aldım. 2 haftadır kullanıyorum. Size iki tane soru sormak istiyorum 1.si IPL hakkında okuduğum yorumlar çok can sıkıcı sadece bir süre tüyleri yok ettiğine yönelik bunun doğruluğu hakkında ne düşünüyorsunuz? 2. si ise hafta 1 yapıyorum ancak jilet attığım için hemen uzuyor tüylerim, erkek arkadaşımla beraber yaşıyorum yani bu durum beni rahatsız ediyor. 2 günde bir jilet yaparsam lazere bir zararı dokunur mu sizce yoksa diğer hafta lazer yapana kadar beklemeli miyim?

  • Merhaba Ezgi Hanım,
   Ev tipi lazer epilasyon cihazların sonuçları çok kalıcı olmayabiliyor ne yazık ki.
   Lazer uygulamasından önce kılları jiletle kısaltmanız zaten öneriliyor. Bu durumda jilet kullanmanızda herhangi bir sakınca yok ancak yine de çok sık jilet kullanımından sakının.

 • Merhaba Tuba Hanım, öncelikle yazınız için teşekkürler. Bir de Arzum’un epilasyon aletini sormak istiyorum. birkaç yorum okumuştum iyi diyorlar ama sizin bir fikriniz var mı arzum ipl lazer konusunda? yardımcı olabilirseniz sevinirim 🙂

  • Merhaba Ebru Hanım,
   Arzum da bilinirliğini ispatlamış markalardan biri. Arzum ıpl lazeri kullanmayın diyemem ama ben tercih olarak bu yazımda Braun epilasyon lazerden seçimler sundum.
   Sevgiyle kalın. 🙂

 • Tuba hanım merhaba,
  Braun lazer epilayon aleti genital bölgeye önerilmez diyor kılavuzunda. Kullanamaz mıyız, ben özellikle genital bölge için almıştım.
  Teşekkürler.

  • Merhaba Fatma Hanımcığım, bu tarz ürünler genital bölgeler için çok uygun bulunmuyor. Sadece bikini bölgesinde kullanılabilir. Hassas bölgeler için kontrolü elden bırakmamakta yarar var. Sevgiyle kalın. 🙂

 • Merhaba bende braun lazer makinasını aldım ama genital bölgeye yapmak istiyorum ama sensöru çalışmıyor oraya gelince algılamiyor yani genital bölgemde kulanmak için napmam gerekiyor

  • Tülay Hanım,
   Ben ev tipi lazer epilasyon cihazlarının genital bölgede kullanılmayacağını defalarca belirttim. Keşke biraz zaman ayırıp da en azından bir üstteki yorumu okusaydınız.

 • Çok severek kullandığım bir ürün. 1 sene önce almıştım. Braun ıpl genital bölge için uygun değil ama yüz dahil diğer her bölgede kullanabiliyorsunuz. Çok memnunum. Seviyorum braunumu. 🙂

 • Merhaba ben 17 yaşındayım kullanmak ev tipi lazer epilasyon cihazlarını kullanmak istiyorum. merkezlere pek güvenemiyorum. vücudumda seyrek kıllar var. koltuk altı ve bikini bölgemde yogun ve kalın. sizce işime yarar mı? bi de kısırlık yapma gibi bi problemi var mı?

  • Merhaba Yağmurcuğum,
   Ev tipi lazer cihazlarının güvenli ve her bölgede etkili olduğunu biliyoruz. Bununla ilgili ayrıntılı bir yazı da hazırlamıştık, göz atabilirsin.
   Yaş konusuna gelince; hormonal dengeler tam anlamıyla oturmamış olacağı için 18 yaşından önce lazer epilasyon pek önerilmez. Ev tipi cihazlar için de geçerlidir bu. Kullanabilirsin ama yaştan dolayı istediğin sonucu alamayabilirsin.
   Sevgiler…

 • merhaba Tuba hanım bende bir cihaz almayı düşünüyorum fakat kafam karıştı. çok tüylü değilim beyaz tenliyim . fakat kilo yüzünden temizlik hijyen benim için sorun oluyor. o yüzden temelli çözüm bulmak istiyorum tekrar tüylenme söz konusu mu?

  • Ev tipi lazer epilasyon cihazlarından yüzde 80’lere varan başarı elde ediliyor fakat kişinin tüy ve cilt yapısına göre de sonuçlar değişebiliyor. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. Hormonal herhangi bir probleminiz yoksa, düzenli ve istikrarlı olarak kullanırsanız mümkün olan en iyi sonucu alabilirsiniz.

 • Merhaba, ben braun lazer aletini kullanıyorum fakat batık sorunum var. Sizce nasıl halledebilirim bu konuyu batıklar çok rahatsız ediyor. Belirli bir süre lazer aletini her hafta kullanıyorum fakat jilet de her lazer yapışımda kullanmak zorunda kalıyorum. ondan batık oluşuyorsa eğer nasıl çözüm bulabilirim?

  • Her epilasyon öncesinde kese ya da peeeling yapmanızı tavsiye derim. Hazır peelingler kullanabilirsiniz. Kahve telvesi, tuz, zetinyağı gibi malzemeleri karıştırarak batık olan bölgelere oval hareketlerle sürün ve yıkayın. Hem yumuşacık olur, rengi açılır hem de batık problemi ortadan kalkar.

 • Braun lazer aletini alırken bu kadar memnun kalabilceğimi düsünmüyodum, daha ilk seansta etkisini gördüm, bugün 4.seansimi yapicam ve vücudum tamamen pürüzsüz jilet kullanmaya gerek bile duymadim..herkese tavsiye ediyorum, iyi ki almışım, ağdadan kurtuldum…haftada bir kez kullaniyorum belirtildigi gibi daha sonralari ihtiyac duydukca kullanacağim..acısız ve pratik pürüzsüz olmak hic bu kadar kolay olmamıştı….

 • malesef bu gibi cihazlar kalıcı değil. 6 ay kullandık bırakınca eski haline tekrar döndü. sadece geçici olarak kıl köklerini uyutuyor.

 • Braun lazeri 8 aydır kullanıyorum azalma oldu ama bırakınca hepsi geri çıktı tamamen yok olmuyor paranızı çöpe atmayın bu kullanıcı çok kıllıdır o yüzden bitmemiştir benimki biter diye de kendinizi kandırmayın

 • Kesin çözüm olmaz filan deniyor ama öyle bile olsa kullanımı keyifli ve bence etkili alet.

 • Diğer uygulamalar ile arasındaki fark; IPL epilasyonda cilt üzerine epilasyon jeli sürülerek direkt cihazın cilt ile temas etmesidir. Bu yüzden uygulama yapılırken hijyene çok dikkat etmek gerekir. Ayrıca lazer tedavisinde tek dalga boyu kullanılırken, IPL lazerler farklı dalga boylarını kullanır. Atım gücü, atım süreleri, atım sayısı gibi parametreler uygulayıcı tarafından ayarlanabilir. Uygulamadan sonra ciltte hafif yanma veya kızarıklık oluşabilir. Diğer lazer uygulamalarında olduğu gibi IPL lazer sonrası kalan tüyler, başka yöntemlerle alınmamalı, kese veya peeling yapılmamalı ve güneşten korunmalıdır. Kadınların yanı sıra erkeklere de uygulanabilir.