Ana sayfa » Buz Lazer mi Alexandrite mi İyi? Lazer Yöntemlerini Kıyaslıyoruz
Lazer Epilasyon

Buz Lazer mi Alexandrite mi İyi? Lazer Yöntemlerini Kıyaslıyoruz

Buz lazer mi Alexandrite mi iyi yorumlar

İçerik

Buz lazer mi Alexandrite mi iyi? Hangisini yaptırmalıyız, hangisinden verim alırız; hiçbirindense ne yapacağız; ikisi de etkiliyse!…

Affedersiniz! Sorular uzadıkça ben de kendimi kaybediyorum galiba! 🙂

Söz konusu lazer epilasyon olunca, cildimiz kadar ben de hassaslaşıyorum.

Vücudumun ya da yüzümün herhangi bir yerinde kıl görmeye dayanamıyorum. Eminim ki siz de benden farklı değilsinizdir.

E hal böyle olunca, epilasyona dair doğru kararı vermek için de kendimizce araştırmalar yapıyoruz tabii.

Denediğim, denemediğim tüm epilasyon yöntemlerini diğer makalelerimde sizlerle paylaşmıştım; takip edenler bileceklerdir. Yine bu makalede de sırası geldikçe bunlara birer cümleyle değineceğim ama asıl önemlisi, madem konumuz buz lazer ile Alexandrite mukayesesi, bu iki yöntem arasındaki belirgin farkları irdeleyeceğiz.

Buz lazer mi Alexandrite mi iyi?

Dilerseniz öncelikle daha eski bir yöntem olan Alexandrite lazer epilasyondan başlayalım.

Uzun yıllardır en çok kullanılan iki yöntemden biridir, Alexandrite. Çok kullanılır çünkü açık tenlilerde bile uygulandığı söylenir.

Peki, gerçekten temizliyor mu? Yorumlara bakılırsa tutarsızlıklar göze çarpacaktır. Özellikle yüz bölgesindeki kılların ince ve sarı olduğunu biliyoruz. Biz kadınların en büyük sorunu da zaten yüzümüzdeki bu tüyler. Hangimiz rahatsız olmayız ki bundan!

Alexandrite lazer ile yüzündeki tüylerden büyük ölçüde kurtulanlar olduğu gibi, olmayan bölgelerde tüylerin çıktığını söyleyenler de var!

Bu nasıl iştir, diyeceksiniz. Aslında bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Lazer epilasyonun ne derece etkili olacağında belli başlı değişkenler var. Bunları birkaç maddede toparlarsak;

Hormonal yapınız

Yaşınız

Kıl yapınız

Cilt yapınız

Kullanılan cihaz

Epilasyon yaptırılan merkez diye… kaç etti? Evet, 6 maddede sıralayabiliriz.

Yani, koyu tenli bir bayan için Alexandrite lazer tercih edilmeyecektir.

Ya da yaşı henüz çok genç olan ve hormonal dengesi oturmamış birinin kılları temizlense de çıkmaya devam edecektir.

Öyleyse kesinlikle profesyonel bir merkezde uzman kişilerce yaptırılması lazım lazer epilasyonun.

Konumuzu fazla dağıtmadan toparlamak istiyorum. Eğer açık tenli bir bayansanız, Alexandrite lazeri tercih edebilirsiniz. Amaaa…

Bu ama’yı da birkaç maddede toparlamak isterim sizin için.

Alexandrite lazerin dezavantajları nelerdir?

1-Canınız biraz acıyabilir.

2-Uzun dönemde kıllarda yeniden çıkmalar gözlemlenebilir.

3-Belli bölgelerdeki kılları tetikleyebilir.

Bu son madde, kişiye göre değişkenlik gösterecektir; herkeste yaşanacak bir durum değil elbette ama böyle bir risk olduğunu da belirtmek isterim.

Alexandrite lazerin artı yönlerini de yukarı da paylaşmıştım aslında ama tekrarlayayım:

Alexandrite lazerin avantajları nelerdir?

1-Açık tenliler için idealdir.

2-Koyu kıllarda çok etkilidir.

3-Üçüncü bir madde bulamadım ne yazık ki! 🙂

Alexandrite hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak ve yorumlara göz atmak isteyenler için, Alexandrite Lazer Epilasyon Yorumları ve Fiyatları yazımızın linkini bırakalım.

Lazer epilasyon yöntemlerini kıyaslayıp da Diode lazeri söz konusu yapmamak olur mu? Olmaz! Diode Lazer Epilasyon makalemizde de bu konudaki aradığınız her şeyi bulabileceksiniz.

Yine merak edenler için Diode mi Alexandrite mi İyi? paylaşımımız da çok aydınlatıcı olacaktır diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim, buz lazerin ne olduğuna.

Alexandrite mi bu lazer mi tercih edilmeli?

Her çıkan ürüne dair, son sistem, harika, şu, bu, gibi söylemlere artık alıştık. Lazer cihazları için de geçerli bu söylediğim.

Diyot ütüleme müthişti, acısızdı; Alex de öyleydi! Şimdi de buz lazer böyle. 🙂

Lazerli epilasyonda gelinen son nokta olduğu söyleniyor. Yani diyoruz ki bunlar daha iyisini yapana kadar en iyisi bu!

Kendimi ciddiyete davet ediyorum!

Diode lazer üreticisinin piyasaya sürdüğü son cihaz olan buz lazerli sistem, diğerlerine oranla daha fazla memnun kalınan bir yöntem.

Açık tenli olanlar, kızıl güzeller, ince tüylerinden şikâyet edenler, epilasyondan verim alamıyorlardı ne yazık ki. Şimdi diyeceksiniz ki e hani Alex lazer açık tenlilere çözüm oluyordu! Evet, kişiye göre değişmekle birlikte, istenmeyen tüylere belli ölçülerde son verdiğini kabul ediyoruz. Ben de bunu deneyimleyenlerden biriyim.

Öte yandan, şöyle canımızı yakmayan, kılları da kökünden kazıyan bir sistem olsa fena mı yani!

O sistem, buz lazer. Şunu da belirtmek isterim: Kıllarla ilgili pek bir sorunum kalmadığından, buz lazeri denemedim ama güvendiğim kişilerden duyduğum kadarıyla ve araştırmalarıma göre buz lazer epilasyondan hemen herkes memnun.

Yani, buz lazer mi Alexandrite mi iyi? Sanırım bir yargıya varmak pek zor değil. Acıtması, ince kılların alınamaması gibi aksaklıklar giderilerek piyasaya yeni bir cihaz sürülmüş: Buz lazer epilasyon. Bir diğer adı da Soprano Ice. Biz yabancı kelime kullanımına karşı olduğumuz için, buz lazer diye bahsedeceğiz ama aralarda bazen kaçırabiliriz! 🙂

Soprano Ice… Böylesi daha mı havalı oldu ne! Soprano lazer mi Alexandrite mı? Evet, Soprano/Buz diyoruz.

Buz lazeri bu kadar methetmişken, daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenlere Buz Lazer Epilasyon yazımıza göz atmalarını önerelim.

Bu bölümü bitirmeden, artık hemen hiç kullanılmayan ama hâlâ araştırılan bir lazer epilasyondan tek cümleyle bahsedelim: Nd:Yag lazer. Koyu tenlilerin tercih ettiği, en azından bir zamanlar tercih ettiği, çok da can yaktığı söylenen Nd yag lazer hakkında bilgi edinmek için linkimize tıklamanız yeterli: Nd Yag Lazer Yaptıranlar

Soprano lazer mi Alexandrite mı? Yorumlar

Söylemde her şey iyidir de bakalım eylemde de anlatıldığı gibi mi? Buz lazer yaptıranlar ne diyorlar? Alexandrite yaptıranlar ne söylüyorlar? Ütüleme lazer mi Alexandrite mi, yoksa buz lazer mi tercih ediyorlar, gelin, bir göz atalım.


Acı eşiği düşük olanlara buz lazer. Alex de iyi ama biraz daha ağrılı.


Buz lazer mi Alexandrite mi iyi sizce? Yakında evleneceğim ve şu kıllardan acilen kurtulmam gerekiyor. 🙂


Kesinlikle Soprano Ice.


Bence de Soprano Ice buz lazer. Son sistem ve kıl falan bırakmıyor. Kaymak gibi bir cildiniz oluyor.


Diod lazer mi Alexandrite mi diye araştırırken, burada buldum kendimi. Bu buzlu sistem ilgimi çekti.


Hem Alexandrite hem de Diode yaptıran biri olarak diyebilirim ki ikisi de acı veriyor. Tüyleri temizleyebiliyor ama bazılarında temizleyemeyebiliyormuş da. Geçenlerde buz lazer yaptırdım; ilk seansımdı. Üstelik de genitale gittiğim hâlde hiç acımadı. İlk seansta fazla yüklenmiyorlarmış diye duydum. Belki ondandır.


Sarışın bir bayanım ve şu an Alexandrite yaptırıyorum; gayet de memnunum. Buz lazer de çok övülüyor. Ne yapsam? Soprano lazer mi Alexandrite mı, siz ne dersiniz? Sarışınlar için lazer epilasyon deyince herkes Soprano’yu öneriyor. Uygulama yaptırılan bölgeye göre de değişiyor sanırım.


Memnun kaldığınız sistemi değiştirmeyin; zaten anlaşmanız da vardır.


Kızlar genelde ince kıllardan yakınırlar, ben de kalın kullardan muzdaribim. 🙁 Diode lazer yaptıranlar arasındayım. Fena gitmiyor ama biraz acıyor. Buz lazeri denesem mi?


Siz erkeklerdeki kılları bir bilseniz, acı neymiş görürsünüz. Epilasyon yaptırmaktan canı çıkan bir erkeğim. Buz lazeri deniyoruz bakalım şimdi de. Pek acıtmıyor. 😀


Erkeklerden biliyoruz, sen merak etme. Onlar acı konusunda bizden çok daha dayanıksızlar.


Buz lazer, erkek kadın ayırmaksızın kusursuz bir iş çıkarıyor. Epilasyon düşünenlere kesinlikle tavsiyemdir.


Erkek demişken, erkeklerde epilasyon konusu daha fazla işlenmeli bence. Kadınlardan daha zor durumdayız.


Kızlar ya, Diyot lazer mi Alexandrite mı sizce?


Güzelim, yanlış adrese gelmişsin; buz ile Alex arasındaki farklar konuşuyor burada!

Sizler için derlediğim yorumlar bölümüne son vermeden önce, hemen her makalemizde olduğu gibi yine Kızılay Lazer Epilasyon Merkezleri yazımızın linkini bırakayım. Ankara’daki takipçilerimizin ilgisini çekeceğini düşünüyorum.

Talepleriniz doğrultusunda, diğer illerimiz için de ayrıntılı bir lazer epilasyon merkezleri incelemesi gerçekleştirebiliriz.

Buz lazer mi Alexandrite mi iyi? Kızlar ne söylüyor, erkekler ne söyleyemiyor! Sizi sıkmadığımı ve aradığınız bilgileri paylaştığımı umarak sevgilerimi gönderiyorum.

Hoşça kalın.

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

172 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Ben buz yaptırıyorum 2 seanstır 3. Seans alex yaptırdım . Sanki alexandrite lazer daha etkili. Ayrıca benim buz lazerde daha çok canım yanıyor anlamadım 😂

  • Merhaba Merve Hanım,
   Buz lazer en yeni sitemdir. Ama alexandrite de çok kullanılan ve memnun kalınan bir yöntemdir. Acı durumu, uygulama yapılan bölgeye göre değişiyor. Genellikle ilk seansta dalga boyu düşük tutuluyor, o yüzden acı daha az oluyor. 🙂 Bir an önce istenmeyen tüylerden kurtulmanız dileğiyle.

   • Aşırı tüylüyüm, kalın ve koyu renk. Daha önce 2 seans Alex lazere girdim yüzüm iyice kalınlaştı. Şimdi tekrar başlıyaca. Buz lazer diyorlar. Etki eder mi kalın ve koyu renkli tüye 10 seans

    • Kıl yapınıza göre Alexandrite lazer iyi bir tercih olabilir ama bu cihazın yüz bölgesine genellikle uygulanmadığını biliyoruz. Buz lazer ya da Diode lazer iyi bir tercih olabilir sizin için. Güvenilir bir merkezde olduğunuzu umuyorum.

   • Merhaba ben buz lazer yaptırdım optima one markasıydı yüzümde olmayan kıllanmalar oldu şuan ne yapacağımı bilmiyorum bana hormon bozukluğumun olduğunu söylüyorlar test yaptım ve hormonlarımda hiçbir sorun çıkmadı ben bu tüylenmelerimi nasıl bitirebilirim lütfen yardımcı olun.

    • Merhaba.
     Yüz bölgesi için lazer epilasyon çok daha fazla hassasiyet isteyen bir uygulama, sizin yaşadığınız gibi kıllanmalar olabiliyor. Bu yüzden cihaz seçimi, doğru merkez çok önemli.
     Hormonal bir sorununuz yoksa uygulamayla ilgili bir sıkıntı yaşamış olabilirsiniz.
     Merkezle devam eden bir anlaşmanız var mı bilemiyorum ama o uygulamaya devam etmemenizi öneririm.
     Mümkünse bir polikliniği ve cilt tipinize daha uygun bir cihazı seçebilirsiniz.
     Eğer söz konusu tüylenmeler size ciddi sorun yaşatacak durumda değilse, yüz bölgesi kıllarını farklı yöntemlerle temizleyerek lazer uygulamasından vazgeçmek de bir başka seçenek olabilir çünkü belli ki cildiniz tepki vermiş.
     Öncelikle iyi bir poliklinikle görüşmenizi öneriyorum.
     Sevgiler…

 • Merhaba, ben yeni başlayacağım ancak henüz karar aşamasındayım. Son gittiğim merkezde 1 yada 2 seans Alexandrite ile başlayıp Soprano Ice ile devam edeceklerini söylediler, toplamda 6 seans. Alexandrite ince tüyleri görmediği için kalın olan bölgelere önce Alexandrite sonra buzla, kol vs gibi ince yerler için komple buzla. Sizce bu iki cihazın kombinasyonu nasıl olur?

  • Merhaba Özge Hanım,
   Uygulama yaptıracağınız merkez size çok güzel ve doğru bilgiler vermiş. Kombinasyon kullanılarak yapılan lazer epilasyonlarda daha başarılı sonuçlar alınabiliyor.
   Umarım epilasyon sonuçlarınız gönlünüzce olur.
   Sevgiyle kalın.

 • merhaba bende alexandrte ile başladim 4.seanstayım fakat simdi alexandrete ince tüyleri görmüyor, buz lazere alıcaz dediler, baska bir memlekette bu işi yapan bir akadasima danistim bana alexandriten vazgeçme buz lazer kolay ve masrafsiz oldugundan tercih ediliyor dedi kafam karıştı ne yapmalıyım

  • Merhaba Ece Hanım,
   Alexandrite ince tüyleri görmediği için genellikle kombinasyonlu sistem tercih edilir. Yani uygulamaya bir yerden sonra buz lazer ya da diode ile devam edilir. Merkezinizin doğru karar verdiğini düşünüyorum. İçiniz rahat olsun. Sevgiler. 🙂

   • Merhaba bende bir şey danışmak istiyorum, ben 9 seans ve 3 rötuş olan bir yerle anlaştım. alex soğuk hava üflemeli 3 seans yapıp sonra buza geçiceklerini söylediler, esmerim tüylerimde kalın ve siyah, daha 5 gün önce ilk lazer epilasyon seansımı yaptırdım kese için 5 gün daha bekliycem, yaptıran arkadaşlarım jiletleyip gidiyorlarmış bende jiletledim ama uzamasını beklediler biraz birde jel sürmediler, sizce doğru mu bu?

    • Merhabalar,
     Lazer epilasyon uygulaması öncesinde kılların kısaltılması gerekiyor, bunun için de genellikle jilet kullanılıyor. Kılların uzun olması, lazer ışığının kıl köklerine nüfuz etmesini zorlaştıracaktır.
     Lazer uygulaması öncesi jel sürülmeyebilir, bu uzmanların tercihiyle, cihazın türüyle ilgili. Güvenilir bir merkezle anlaştığınıza inanıyorsanız, herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
     Bol şans…

 • Alexsandrite mi buz lazer mi iyi hâlâ karar veremedim.
  1.Buz lazer ütüleme diode dan farkı üst model olması mı? (Diode ütülemeden memnun kalanı görmedim de hiç)
  2.Baslarda 3 4 seans alex sonrasında buz lazere gecmek mi daha iyidir yoksa en başından buz lazer mi??
  Cevaplarsanız cok müteşekkir olucam 😩 😃

  • Merhaba Eylül Hanımcığım,
   Aksine diode, en memnun kalınan ve merkezlerde hâlâ en çok kullanılan yöntemdir. Buz lazerin ise soğutucu sistem sayesinde daha az acı verdiği söyleniyor.
   Bunun kararını uygulama yaptıracağınız uzmanla birlikte vermelisiniz. Ancak kombinasyonlu sistemi kullanmak daha akıllıca olabilir. Çünkü zamanla tüyler inceleceği için kullanılacak cihazda değişiklik yapmak gerekebilir.

 • Tuba hanım benim de kafam çok karışık. Kol altı için alexandrite tercih ettim ama tüylerim ince olduğu için biraz kaldı. Şimdi diğer bölgeler için alex lazer bu diğerinin bir üst sistemi dediler ancak cihaz değişik geldi bana. Fiyat uygun geldi diğer gittiğim yere göre, kampanya dediler ve cihazın ekranında ulase yazıyordu. Daha bir seans gidip tatile gittim ve hiç dökülme olmadı. Bana yardımcı olurmusunuz 🙁

  • Merhaba Fatma Hanımcığım,
   Alexandrite lazer ince tüyleri görmediği için farklı cihazların kullanılması gerekebilir.
   Ayrıca, kampanyalı fiyatların daha uygun olması da normaldir.
   Normalde dökülmelerin 15 gün içerisinde olması gerekiyor; ama ilk seansınız olduğundan kıllar dökülmemiş olabilir. Bu konuda merkezinize bilgi verin, durumunuzla ilgili net bilgiler alın. Epilasyon yaptıracağınız merkezleri seçerken dikkatli olun lütfen. Özellikle poliklinikleri ya da tıp merkezlerini tercih edin.
   Bol şans…

 • Tuba hanım merhaba,
  Lazer konusunda benimde kafam çok karışık ilk olarak yüzüme ve kol bölgeme alex yaptırdım, yurtdışına çıkacağım için ara verdim daha sonra çok iyi olduğunu söyledikleri için ütüleme sistemi ile kol ve yüz bölgeme 2 seans yaptırdım ancak inanılmaz fazla çıktı tüylerim. Şimdi kaldığım yerden alexe devam ediyorum. yüz seanslarım bitti kola devam. Yüzüm için hangi sistem ile devam etmeliyim. Beyaz tenli ve siyah tüylere sahibim :((
  Bilgileriniz için çok teşekkür ederim 🙂

  • Merhaba Merve Hanım,
   Yüz için genellikle alex lazer tercih edilmez. Ama size uygun görülmüş olabilir. Beyaz tenliyseniz ve tüyler kalınsa alex lazer iyi sonuç verebiliyor. Diod lazer ile de çok iyi sonuçlar alınıyor ancak uzaktan yönlendirmek çok doğru olmayacaktır. İyi bir merkezde olduğunuzu umuyorum. Sizi en doğru şekilde yönlendireceklerdir.

 • Merhaba Tuba Hanım
  Ben 4 seans kol ve yüzüme 10 seansta bikini bacak ve koltukaltima buz lazer yaptırdım ama istediğim sonucu alamadım hibrit lazer diye bir cihaz önerdiler, baslamali miyim bilginiz varsa bana yardımcı olur musunuz lütfen

  • Merhaba Duygu Hanım,
   10 seans zaten gayet yeterli olmalıydı. Başarılı olunamadıysa lazer sistemi değiştirmek yerine uygulama yaptırdığınız merkezi bir kez daha gözden geçirmek gerekir. Eğer lazer epilasyon merkezinize güveniyorsanız, sizin tüy yapınızla alakalı bir sorun olabilir. Bu yüzden de hormon testi yaptırmanızı öneririm.
   Mutlu kalın. 🙂

 • Merhaba Tuba hanım. ben 12 seans alex lazer yaptırdım tüm vücut, sırt, göbek, popo dahil. lazercim kapatıp kaçtı, bitiş garantiliydi, 7 ay önce yaptırmıştım en son. iki yerle konuştum, birinin cihazı diode buzlu ütülemeymiş adı, bitiş garanti dediler. biter mi bilmem. tüylerim kıl gibi. Diğer yerde ise alex var. Yeni cihaz getirmişler, VeLux 755 (alex ve diod) birleşimiymiş. Karar veremedim, sizce hangisini tercih etmeliyim

  • Merhaba Birsen Hanım,
   Öncelikle geçmiş olsun. Bitiş garantisi veren merkezlere inanmayalım lütfen çünkü herkesin cilt ve kıl yapısı farklıdır. Buna göre de seans sayısı değişecektir. Böyle sorunlar yaşamamak için, merkez seçimi çok önemli. Ayrıca, her bölge için aynı cihazı kullanmak da doğru olmayabilir. Kıllarınız kalınsa, Alexandrite lazeri tercih edebilirsiniz; ama dediğim gibi, farklı bölgelerinizde yaptırmayı düşünüyorsanız kombinasyonlu sistem uygun olabilir. Yani tüylerinizin kalın olduğu bölgelerde Alex, daha ince bölgeler için de Diode gibi.
   Bol şans… 🙂

 • Ben sarışınım, kıl köklerim beyaz ve kahverengi. bu yüzden iğneli, sonra lazer önerdiler. başka bir yerde buz ütüleme lazerle biteceğini söylediler. başka bir yerde ise 50 60 biteceğini söylediler. başka yerde sarışınların bitmediğini söylediler. siz hangisini tavsiye edersiniz. kafam çok karıştı. kurtulmak istiyorum artık ama kime inanacağımı bilemedim. yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Birçok merkez farklı görüşler bildirebilir. Artık lazer epilasyonda ne kadar çok merkez olduğunu görüyoruz; ama bunlardan kaç tanesi güvenilir bir merkez, burası önemli.
   Bulunduğunuz ilden iyi bir merkez bulun, mümkünse hastane ya da poliklinik olsun. Görüşmede net bilgiler edinin. Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla Diode lazer size daha uygun olabilir. Sarışın olduğunuz için dejavantajlısınız; cihazlar, sarı tüyleri göremiyor ne yazık ki. Tüm vücut gibi kapsamlı bir uygulama değil de, acil gördüğünüz herhangi bir bölgenizle başlarsanız gözlemleme şansınız da olabilir.
   Kolaylıklar dilerim…

 • Merhaba. Ben iki seans diota gittim simdi buz lazere döndük toplam 3 seans oldu. Diot 15 gunde bir iken buz lazeri ayda bir gelmemizi uygun gordu lazercim. Fakat aklima takilan su buz lazerde tuylerin sifir olmasi gerekliymis gittigimde makina yada jiletle temizleme yapiliyor. Sizce daha cok cikmazmi yoksa normali bu mudur. Aydinlatirsaniz sevinirim

  • Merhaba Ayşe Hanım, sadece buz lazerde değil, diğer epilasyon uygulamaları öncesinde de tüylerin kısa olması gerekir. Lazer epilasyondan 2 gün önce tüyleri jiletle almanız yeterli gelecektir. Tüyler ne kadar kısa olursa, kıl köklerine ulaşmak o kadar kolay olacak ve sonuçta aynı şekilde verimli olacaktır.

 • Merhabalar Tuba hanım bende yeni bir lazer epilasyonu yaptırmaya karar verdim ama çok tedirginim alex ve diod ışınları kulanıyorlarmış yüzüme zarar verirmi acaba yardımcı olursanız sevinirim yada hangisini önerebilirsiniz yüz için

  • Merhaba, lütfen çok iyi bir lazer epilasyon merkezi seçmeye gayret edin. Tıp merkezi olmasına özen gösterin. İyi bir seçim yapılmazsa özellikle yüz bölgesinde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabiliyor.
   Yüz bölgesi için en çok kullanılan ve uygun olan yöntem diode lazerdir. Tecrübeli ellere yaptırırsanız uygulamanızı, herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

 • Merhaba Tuba hanım, araştırmalarım sonucunda kafam daha çok karıştı. yardımcı olursanız sevinirim 🙂 Bulunduğum şehirde 3 merkeze gittim biri özel hastane diğerleri güzellik merkezi. 3 yerde de farklı cihaz adı verildi. özel hastanede alexandrite merkezlerde ise birinde diot diğerinde ise stardust diye bir cihaz. beyaz tenliyim bazı bölgelerimde ince kıllara bazılarında çok siyah olmayan kalın kıllara sahibim ve hangisine başlamam gerektiği konusunda çok kararsızım, bana yardımcı olur musunuz?

  • Merhaba, tabii ki ilk tercihiniz tıp merkezinden yana olmalı. Merkezlerde hangi lazer epilasyon cihazı bulunuyorsa onu önerebiliyorlar. Bu yüzden onların önerdiği cihaza çok takılı kalmamak gerekir. Aksine birden fazla olanağa sahip olmaları gerekir ki çözüm odaklı çalışabilsinler.
   Beyaz tenli olduğunuz için size alexandrite daha uygun olabilir. Tabii ki yüz bölgesini kastetmiyorum.
   Güzel sonuçlar alabilmeniz dileğiyle. 🙂

 • Merhaba bende lazere baslicam. iki yerle görüştüm, bi tanesi hastane bünyesinde alex yöntemi, diğer ise güzellik merkezi diode utuleme lazer buz baslikli ultra sense cihazi var. ben bilemedim hangi yöntem daha iyi olur? buğday tenliyim hem ince hem kalin tuylerim var. ne yapmaliyim yardimci olursanız sevinirm

  • Merhaba Asya Hanımcığım, her zaman ilk tercihimiz poliklinikten yana olmalı. Hangi yöntemin ve cihazın kullanılacağına pek takılmayın. İnce ve kalın tüyler bir arada olduğu için işin uzmanı en uygun yöntemi tercih edecektir. Duruma göre kombinasyonlu şekilde de çalışacaktır. Yani kalın tüyler için farklı, ince tüyler için de başka bir cihaz uygulayabilir. Sevgilerimle. 🙂

 • Merhaba, bende şuan buz lazere başlıyorum. anlaşma yaptım, iki gün sonra seansım var ama tereddütlerim var. acaba bunun bir hilesi var mı? buz lazerde eksik kontör yükleme gibi bir durum olabiliyor mu??? Teşekkür ederim

  • Merhaba Gülsüm Hanım,
   Güvenilir bir merkez seçtiğinizden eminseniz, bu tarz sorunlar ve güven problemi yaşamazsınız. Buz lazer gayet emin bir yöntemdir; ama uzmanlarca uygulanması gerekir. Anlaştığınız merkezde uzman hekimlerce değerlendirme yapıldığını umuyorum. Bitme garantili kampanyalardan kaçının ve güzellik salonlarında lazer epilasyon yaptırmayın. Zaten o zaman herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.
   Bol şans…

 • Merhaba Tuba hanım ben ilk seansima girdim. bişey kafama takıldı, buz lazere gidiyorum makinenin üzerinde Alex yazıyo bu normal mi? gerçi soğuk ufluyordu canım çok aşırı yanmadi

 • Merhaba, ben buğday tenliyim, vücudum daha esmer. Lazer epilasyondan sonra leke kalmaması için hangi cihazı tercih etmeliyim acaba?

  • Merhaba,
   Leke kalmaması için lazer epilasyon yönteminden çok, sonrası önemli. Uygulamadan sonra en az iki hafta güneşten korunmanız gerekiyor. Buğday tenli olduğunuz için Diode lazer sizin için daha uygun olacaktır.
   Mutlu epilasyonlar… 🙂

 • Merhabalar,
  Ben bugün yüzüm için ilk seansıma gittim. Bikini bölgesi için de gitmeyi düşünüyorum. Gittiğim yer bir klinik yani bir doktora ait klinik. Yüzüm için alexandrite diye bi cihaz kullanıldı ve soğuk hava üfüren, atış yapan, hafif anlık acılar veren bir cihazdı. Yüz tenim hafif esmerimsi ve kontrol sonrası tüylerim için ince ama yoğun tüyleriniz var dediler. Yüzüm dışında vücudum ise bembeyaz ten fakat tüylerim kalın ve çok siyah. Bikini bölgesi için sizce aynı klinikte atışlı alexandrite cihazı mı uygun olmalı yoksa ice soprano denilen buzlu lazere mi gitmeliyim? ayrıca bu diot denilen lazer alexandrite ve buz lazerden farklı bir yöntem mi acaba? onu duymadım. yani daha doğrusu çok şey duydum fakat fazla bilgi sahibi değilim. lütfen beni bilgilendirir misiniz? Sizce ne yapmalıyım, yüzüm için seçtiğim yöntem doğru mu? bikini bölgesi için ne önerirsiniz?

  • Kübra Hanımcığım, bir kliniğe gittiğiniz için uzmanlarca en doğru lazer yönteminin seçildiğini düşünüyorum. Vücut için de beyaz tenli olmanız ve tüylerin kalın olması sebebiyle alexandrite uygun olacaktır. Diode farklı bir lazer epilasyon yöntemidir. BURADAN daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Sevgiler. 🙂

 • Merhaba iyi günler. Bende yüz bölgeme lazer yaptırmak istiyorum. güzellik merkezi buz lazeri önerdi. en son bir yerle daha konuştum, doktor kendi kliniğini açmış güzellik ve lazer üzerine, alex lazeri önerdi. ilk defa lazer epilasyon yaptıracağım için çok kararsızım. yüzümde lekelenme olmasından korkuyorum. acaba siz ne önerirsiniz?

  • Merhaba,
   Kendinizi bir kliniğe ve uzman ellere teslim etmeniz tabii ki en doğrusu. Gerekli testlerinizin de yapılıp sizin için en doğru cihazın seçileceğini düşünüyorum. Yüz bölgesinde genellikle Diode lazer tercih edilir; ama doktorunuz Alex lazeri cilt ve kıl yapınıza daha uygun bulmuş olabilir. Buz lazer de son teknolojidir ve her cilt tipine uygundur. Bu cihazlarla ilgili ayrıntılı makaleler hazırlamıştık, inceleyebilirsiniz.
   Ayrıca, yüz bölgesine uygulanacak cihaz seçimiyle ilgili de ayrıntılı bir yazımız var; oradan da fikir edinebilirsiniz.
   Uygulamanızı güvenilir bir merkezde yaptırdığınız takdirde, lekelenme gibi sorunlarla karşılaşmazsınız, endişelenmeyin.
   Bol şans…

 • Merhaba. Bende 2 yer arasında kaldım. Özel hastanelerde 6 ile 8 seans verildi, zaten 6 ya da en fazla 10 seansta sonuç alırsınız diye garanti verdi. Güzellik merkezindeyse 12 seans, 12 kontrol, hatta bitmezse tekrardan ücretsiz uygulama yapma 100’de 80 85 bitme garantisi de verdiler. Fiyat da aynı aslında ama benim kafama takılan, çoğu yer 6 seans verirken neden bitene kadar verdiklerini anlayamadım. Bu yüzden kararsız kaldım. Sizce ne yapmalıyım?

  • Merhabalar,
   Size tabii ki hastaneyi öneririm ancak güzellik merkezi de son derece dürüst davranmış. Seans sayısı, uygulamayı yaptıracağınız bölgeye ve sizin kıl yapınıza göre değişecektir. Yani 6-8 seanstan fazlası da olabilir. Güzellik merkezi sizi kazanmak istemiş, bu da güzel bir şey bence. 🙂
   Güzellik merkezinde yapılan uygulamaları ve işin ehil ellerde yapılıp yapılmadığını araştırdıktan sonra oraya da şans verebileceğinizi düşünüyorum.
   Bol şans…

 • Merhabalar. Beyaz tenliyim, kılımın yapısı siyah ve kalın. Alexandrite lazer yerine buz lazere gitsem herhangi bir sıkıntı olur mu? iyi sonuç alınabilir mi?

  • Sizin özelliklerinizden dolayı alexandrite lazer en uygun yöntem gibi görünüyor. Bu lazer son sistemdir; fakat kullanımı çok yaygınlaşamadı. Uzman bir merkezle görüşerek en doğru kararı verebileceğinizi düşünüyorum. Kolay gelsin. 🙂

 • Merhaba ben 21 yasindayim. acibademde alex candela cihazıyla koltuk altı lazer epilasyon yaptırdım, ilk seansima girdim. ilk seansta olumlu sonuc aldim ancak seansi 120 tl normalmidir?

 • merhaba Tuba hanım. sakal üstü elmacık kemiğime lazer yaptırmaya karar verdim.
  bir yerde alexander vardı diğerinde de buz lazer. kıllar kalın, sakal gibi.
  acaba buz lazer sakala etki eder mi? 10-12 seans dediler buz lazerde.
  hangisini tercih etmeliyim saygılar.

  • Merhaba Enes Bey,
   Bizim sakal üstü kılları konusunda bir yazımız vardı, isterseniz ona da bir göz atabilirsiniz.
   Hangi cihazı tercih etmeniz gerektiğiyle ilgili kararı merkezinize bırakalım. Önemli olan cihazdan çok seçtiğiniz merkezin güvenilirliğidir. Bahsettiğiniz iki merkezin güvenilirlik durumunu araştırmanızı öneririm.
   Bol şans…

 • Merhaba,
  Ben alex lazer cihazini 5 seans olarak anlasmistim ve yaptirdim da. Yalniz tuylerimde incelme oldu. Azalma yok. Beyaz tenliyim ve tuylerimin rengi acik kahve. Vortex diye bir lazer cihazi kullanan guzellik merkezine gittim. Ama bu cihaz nasildir bilemiyorum. Bilginiz varsa yardimci olabilir misiniz?

  • Merhaba Leyla Hanım,
   Şu ana kadar istediğiniz sonucu alamadığınıza göre merkezinizle görüşün ve devam etme konusunu tekrar değerlendirin. Cihazın ne olduğuna çok takılmayın, merkezin güvenilirliğinden emin olun.

 • merhaba Tuba hanım. İzmir de önerebileceğiniz güvenilir bir lazer epilasyon merkezi var mı? kollarıma lazer epilasyon yaptırmak istiyorum

  • Şu anda İzmir için böyle bir çalışmamız yoktur. En kısa zamanda sizleri İzmir için de en güvenilir merkezlere yönlendirmeyi umuyorum.

 • Merhaba Tuba hanım. Velux lazer hakkında bir bilginiz araştırmanız var mı acaba iyi bir sistem mi? dr esen karakaya klinigi velux lazer kullaniyor. istanbuldan eskisehire sube acmislar. esen karakaya ve velux lazer teknolojisi hakkinda bilginiz var mi

  • Merhabalar,
   Çok farklı özelliklerde lazer epilasyon cihazları üretiliyor; bunlar birden fazla cihazın özelliğini içeren, kombinasyonlu sistemler olabiliyor. Gideceğiniz merkezin güvenilirliğini araştırın.

 • merhaba lazer ile tüylerde seyreltme yapılabiliyor mu yoksa bölgenin tamamının alınması mı gerekiyor

  • Merhaba Mehmet Bey,
   Evet, lazer epilasyon ile tüylerde seyreltme mümkündür. Zaten estetik açısından erkeklerin belli bölgelerdeki tercihi de kılların seyreltilmesidir.

 • Tuba Hanım merhaba;
  Kızım 14 yaşında ve kollarındaki tüylerden oldukça rahatsız. Bence sorun değil aslında ama ahh ergenlik 🙂
  Arkadaşlarını örnek almış ve kollarına jilet yapmış, bu konuda hassas olduğumu bildiği için de bana söylememiş. Tesadüfen fark ettim. Şimdi sorum şu, buz lazer yaptırmak için yaşı uygun mudur? Ben kararsız kaldım 🙁

  • Merhaba Nilgün Hanım,
   Kızınızın yaşı henüz çok küçük. Şu anda lazer epilasyon yaptırmanızı önermiyorum. Yaptırsanız bile kalıcı bir sonuç alamazsınız çünkü hormonları tam oturmadığı için tüyler zamanla tekrar çıkacaktır.
   Mutlu kalın. 🙂

 • Buz lazer mi alex mi yoksa diyot mu ben de çok kararsız kalmıştım. Sonra bi merkezle görüştüm, ikna edici şeyler söylediler. Doğru merkezi seçerseniz cihaz araştırmak zorunda kalmazsınız benim gibi. 🙂 Ankara Kızılaydaki bi merkeze gidiyorum. İsteyen olursa merkez hakkında bilgi verebilirim.

  • Ben cok kararsizim merkez konusunda. ismini verebilirmisiniz birde medicana hastabesinde lazer epilasyon yapiliyormu

  • Hangi merkez acaba? Bende yaptırmayı düşünüyorum fakat güvenilir bir yer araştırıyorum. siz lazer yaptırdınız mı ve memnun kaldınız mı?

 • Tuba hanım merhaba;
  Ben 18 yaşındayım ve lazer epilasyon uygulaması yaptırmayı düşünüyorum. Istanbul da yönlendireceğiniz tip merkezleri var mıdır? Esmerim ve tüylerim kalın ve sık çıkıyor. Hangi yöntem daha uygun olur sizce? Şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

  • Merhaba Selenaycığım,
   Esmer tenli olduğun için Diode lazer uygun olabilir ama yine de güvenilir bir merkezle bunu görüşmen gerekiyor.
   Şu an seni herhangi bir merkeze yönlendiremiyorum çünkü bu konuda çok titiz davranıyoruz.

  • Merhabalar. Buğday ten rengine sahibim, 2 seans soprano buz lazer yaptırdım. 3. Seansta alexandritea geçsem herhangi bir sakıncası olur mu yoksa buzdan devam mı etmeliyim?

   • Lazer epilasyon uygulamasına başlarken sizin için en uygun cihazın belirlendiğini düşünüyorum. Bu açıdan merkezinizde doğru karar verilecek ve sürecin devamında da buna göre uygulama yapılacaktır.
    Diğer yandan, henüz 2-3 seansta cihazın değiştirilmesi de zaten uygun olmayabilir.
    Sevgiler…

 • Merhaba Tuba hanım ben 21 yasındayım kollarıma lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. beyaz tenliyim daha cok üst kolumdan sikayetciyim. ust kolumun arkasındaki tuyler siyah ama iç kol ve omuzlara doğru olan yerdeki tuyler uzun siyah ama ince. bu yuzden lazer uygulanamaz diyorlar bilekten dirseğe kadar olan yere uygulariz diyolar ama ben abes bi goruntu olucagini dusunuyorum. ne yapacağım tavsiye verirmisiniz bu tuyleri alabilen bir teknik varmi varsa beni bilgilendirirmisiniz

  • Uğurcuğum, bence senin kafan bir hayli karışık. Bana daha önce de birkaç mesaj göndermişsin. Sen öncelikle hangi bölgede lazer epilasyon uygulaması yaptıracağının kararını ver. Sonra da bir merkez belirle. Eğer bana ihtiyacın olursa, sana yardımcı olmak için buralarda olacağım. 🙂

 • Merhaba Tuba hanim ben özle hastaneyle anlastim bel bosluğu ve tüm bacak lazer epilasyon yaptıracağım. buģday tenliyim sadece buz baslikli lazer cihazlari var iyi sonuc alirmiyim? Tesekkürler

  • Buz lazer son teknolojilerden biri, Ecrin Hanımcığım; her cilt tipine ve bölgeye uygundur. Uzmanlar memnun kalacağınız uygulamayı yapacaklardır diye düşünüyorum.
   Bol şans… 🙂

 • Tuba hanım merhaba,

  Antalya da Epilasyon merkezi ile anlaştım. Diode ütüleme buz başlık kullanıyor, esmer bir bayanım kıl köküm sert (genital bölge) olduğu için bana uygun olur mu? Düşünceniz önemli benim için şimdiden teşekkür ederim.

 • Merhaba Tuba hanım. daha önce yazmıştım ve siz bana kafamin karisik oldugunu soylemistiniz. aslina bakarsaniz bu bende takinti oldu kollarimdaki killar cok siyah ve uzun ayn sekilde dirsekten yukarisindada var ancak dirsekten yukarisindaki tuyler biraz ince ama yinede uzun. gittigim guvenilir bi klinikteki uzman lazer epilasyonun kollarda etkisiz oldugunu soyledi. surekli agda ilede ugrasamaz bi erkek siz bu konularda oldukca bilgilisiniz buz lazer dahi kollardaki kıllarda etkisiz mi

  • Merhaba Uğur,
   Dirseğinden yukarıdaki tüyler çok ince olduğu için, Buz lazer de dahil hiçbir cihaz etkili olmayacaktır çünkü tüyleri görmeyecektir. Kolunun alt kısmına lazer epilasyon, üst kısmına da fırsat buldukça ağda yaptırabilirsin. Ağdadan sonra da limon ve tuz karışımı sürerek kıl köklerini yakabilirsin.
   Üzgünüm, daha iyi bir önerim yok. 🙂

 • Tuba hanım merhaba en son e-light cihazıyla lazer yaptırdım dökülmelerim çok iyi oldu ama alex lazer ile mi devam edeyim hangisini tavsiye edersiniz kıl köklerim siyah ve güçlü aynı zamanda esmer biriyim ve biran önce tüylerimden kurtulmak istiyorum 🙂

  • Merhaba Neşe Hanım,
   Lütfen cihazlar konusuna takılmayın. Cihazlar sürekli yenileniyor ve etkileri değişebiliyor. Bu yüzden epilasyon uzmanınıza güvenmeyi deneyin, kendisiyle iletişim kurun. Neden ve hangi cihazı önerdiğini sorun. Kendisi size en uygun yöntemi ve cihazı belirleyecektir. Bu sebeple, gittiğiniz merkezin ön araştırmasını yapın.
   Sevgiyle kalın. 🙂

 • Merhabalar, sizden yardım almak istiyorum, bana yardımcı olursanız sevinirim. Buz lazerin 4. Seansını aldım fakat çok büyük bir fark görmüş değilim, 6. Seansımı da alıp 2 aylığına başka bir şehirde olacağım için seansları alamayacağım, yaz mevsimi olacağı için endişeliyim sürekli jilet yapacağım ve tüyler artacak bu şekilde söylendi ama benim de buz lazer aldığım yere gelme şansım yok, mecburen 2 seans gittiğim şehirden başka bir yerden seans alacağım, diyot lazer almamı önerir misiniz? 2 ayın sonunda diğer seanslarıma devam edeceğim amacım yazın 2 ayı seanssız geçmemek, verdiğim paraların boşa gitmemesi, ne yapmalıyım sizce???

  • Merhaba Sema Hanım,
   Yazın lazer epilasyon yapılmasını çok fazla önermiyoruz; bu yüzden seanslarınıza ara vermeniz daha doğru olacaktır. Sonuçları olumsuz etkileyeceğini düşünmeyin. Lazer epilayon uygulamasına tekrar başladığınızda, sabırlı olarak devam edin.

 • Merhaba. Soprano ice lazere gittim. Sonuctan memnunum. Kafama takilan buz baslik lazer diye cok yer var, buz lazer ile buz başlık lazer arasinda fark var mi? Varsa nedir? Fiyat farki cok fazla. Buz başlık lazerle devam etmem tuyleri mutasyona ugratir mi? Boyle soylentiler duydum. Aydınlatırsaniz cok sevinirim.

 • Merhabalar hibrit diot hakkinda bir bilginiz var mi acaba nasil bir cihaz buz lazerden bile daha etkili olduğu söyleniyor

 • Merhabalar Tuba hanım,
  Bulunduğum şehirde bir kaç klinik var lazer yapan diğerleri güzellik merkezi olduğu için tercih etmedim.
  Bugün özel bir hastanede lazer epilasyona başladım. cihazları Velux Tarama lazermiş fiyatları çok uygundu diğerlerine göre yeni açıldığı için kampanya yapmışlar fakat internette araştırdım bu cihazı pek bi bilgi bulamadım memnun kalan vs.
  Diğer klinikler de herkesin memnun kaldığı alex diode buz bütün cihazlar var fakat çok kalabalık ve müşteriye karşı ilgisizliklerinden tercih etmedim.
  Cihazla ilgili bi bilginiz var ise bana aktarabilirmisiniz açıkçası ücretide az olduğu için acaba ıpl cihazlardanmı diye korkuyorum.
  Birde çok fazla acı veriyo onuda belirteyim gerçi alexede öyle diyorlar 😉

  • Merhaba Saniye Hanım,
   Velux tarama lazer son dönemde kullanılmaya başlanan, Alexandrite ve Diode lazer karışımı etkili bir yöntem diye okumuştum. Zaten acı hissediyor olmanız da bu cihazın bir IPL olmadığını gösteriyor.
   İlk seansınızdan itibaren kıllarınızda dökülmeler başladıysa, her şey yolunda demektir. 🙂
   Kolaylıklar diliyorum.

 • Merhabalar, ben öğrenci olduğum şehirde 3 seans diod lazer yaptırdım fakat yazın memleketime gelince ise buz lazerin daha iyi oluğunu söylediler. yani buz lazerden devam etsem yaptırmış olduğum diğer 3 seans boşa mı gider yardımcı olur musunuz acaba???

  • Merhaba,
   Buz lazerin Diode lazere göre daha iyi olduğunu söyleyemeyiz. İkisi de çok etkili yöntemlerdir ve sonuçları biraz da kişiye göre değişir. Eğer 3 seans itibarıyla Diode lazerden memnunsanız, devam edebilirsiniz.
   Sevgilerimle…

 • Tuba hanım merhabalar, ben beyaz tenliyim siyah kıl köklerine sahibim. ilk olarak 2 seans buz lazere gittim fakat pek bi dökülme göremediğim için Alexandrite yani soğutmalı lazere başladım. Sizce hata mı ettim geçiş yapmakta çok mu acele etmişim?

  • Merhaba Ela Hanım,
   İlk seanstan itibaren dökülmelerin olması beklenir. Cihazdan ziyade uygulama yaptırdığınız merkezin önemli olduğunu her zaman belirtiyorum. Güvenilir ve işinin uzmanı kişiler sizin için en uygun cihazı zaten belirleyeceklerdir.
   Buz lazer de Alexandrite lazer de çok kullanılan ve etkili cihazlardır. Eğer doğru merkezi seçmişseniz, herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
   Bol şans dileklerimle…

 • Merhabalar ben 3 bolge icin sinirsiz seans denilen bir yerde lazere basladim. Ilk seansta dokulmem oldu sonra olmadi. Sistemlerinin buz lazer oldugunu soylediler. Birde aft tipi lazer kullanıyorlarmis.
  Acaba bu sistem ipl mi diye korkmaya basladım.
  Cok hizli uzamiyorlar. Magic eis makinalarinin ismiymiş. 3. Seanstayim uzamalar cok yavas oluyor ama bariz dokulmeleri sadece ilk seansta gordum

  • Merhaba Nur Hanım,
   İlk seansta dökülmelerin olması, doğru bir yöntemin uygulandığını gösterir. IPL cihazla da iyi sonuçlar alındığını biliyoruz, bununla ilgili bir yazı da hazırlamıştık.
   Güvenilir bir merkez seçtiğinize inanıyorsanız, cihazlara takılmamanızı öneririm. Sizin için en uygun uygulamayı yapacaklardır.
   Kolaylıklar diliyorum…

 • Tuba hanım merhaba
  Ben de Etiler’de 6 seanslık yüz bölgemde dahil komple vücut lazere gittim seanslarım bitti fakat ben memnun kalmadım %45lik bir azalma oldu dökülmeler de 2. seanstan sonra devam etmedi.Kullanılan cihazın adı QUATTRO güvenilir bir yer olduğu için başlamıştım pek öyle olmadı. şimdi size sormak istediğim aslında diğer arkadaşlar gibi aynı beyaz tenliyim tüylerim siyahtı lazerden biraz daha inceldi diyebilirim yine tüm vücut ve yüz başlayacağım eski sistem alexandrite lazer mi, yoksa buz lazer mi gitmeyi düşündüğüm yerde iki cihaz da mevcut değil ikisi de tek cihazla çalışıyor. Geri dönüş yaparsanız çok memnun olacağım teşekkürler..

  • Merhaba Esra Hanım,
   Cilt ve kıl yapınıza bakılırsa, özellikle belli bölgelerde lazerden çok iyi sonuç almanız beklenirdi. Memnun kalmamanız kullanılan cihazdan mı kaynaklanıyor, doğrusu bilemiyorum.
   Buz lazer son sistem denilse de pek çok merkezde hâlâ Alexandrite ve Diode lazerin kullanıldığını biliyoruz, Buz lazere bir geçiş olmadı. Özellikle Alexandrite lazerden iyi sonuç alabileceğinizi düşünüyorum. Güvenilir ve birden fazla cihaz seçeneği olan bir merkezle bunu görüşebilirsiniz.
   Kolaylıklar dilerim.

 • Merhaba. ben kızıl bir bayanım ve hiç bir cihaz tüylerimi okumuyor. Kızıl tüyler için lazer epilasyon cihazı önerebilir misiniz? İğneli epilasyon dahi yaptırdım, tüyler sık yoğun olduğundan tahriş etmekten başka bir işe yaramadı. 🙁 bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Yağmur Hanım,
   Kızıl, gri, beyaz, açık sarı tüyleri ne yazık ki hiçbir lazer epilasyon cihazı temizleyemiyor. Belli bölgeler için tek yöntemin iğneli epilasyon olduğunu söyleyebiliriz ki onu da uygulatmışsınız zaten.
   Kıllardan özellikle rahatsızlık duyduğunuz bir bölgeniz varsa, güvenilir bir merkezde iğneli epilasyon uygulatmaktan başka yöntem yok gibi görünüyor.
   Sevgiler…

 • Merhaba Tuba hanım. ben 22 yaşındayım, lazer epilasyon yapmak istiyorum. bulunduğum şehirde birkaç yerle görüştüm. beyaz tenliyim ve özellikle bacaklarımdaki batıklardan rahatsızım. tüylerim de siyah ve kalın. görüştüğüm lazer epilasyon merkezleri bambaşka fiyatlar ve seans aralığı verdi, kafam oldukça karıştı. görüştüğüm yerler arasında bir poliklinik vardı, yalnızca orası alexandrite lazer kullandığını söyledi. bana yardımcı olur musunuz ? çok teşekkür ederim.

  • Merhabalar,
   Lazer epilasyon uygulaması için tabii ki bir polikliniği tercih etmenizi öneririm. Oradaki uzmanlar sizin için en doğru kararı vereceklerdir diye düşünüyorum.
   Beyaz ten ve siyah kıllar, lazer uygulaması için bir avantaj, iyi sonuç olabilirsiniz. Beyaz ten için de genellikle Alexandrite lazer tercih ediliyor ama dediğim gibi, güvenilir bir poliklinik önceliğiniz olmalıdır.
   Kolaylıklar dilerim…

 • Merhaba Tuba hanım. vortex lazeri duymuşmuydunuz ıpl olduğu iddia ediliyor memnun olanı da var olmayanı da. bende açık tenli ve koyu renkli kıllara sahibim fikriniz nedir acaba?

  • Nur Hanım, her zaman söylediğim gibi, cihazlara takılmamanızı öneriyorum. İyi bir merkezde işinin uzmanı kişilerce yaptırırsanız uygulamanızı, istediğiniz sonuçları alma ihtimaliniz fazladır.
   Sevgiler…

 • Merhaba, ben Ankara’da 2 merkezle görüştüm. Biri hydradiot cihazı kullandığını, diğeri ise alexandrite 2017 adlı cihazı kullandığını söyledi. Hangisi daha etkili olur kafam karıştı. Beyaz tenliyim ama şu an çok hafif bronzlaştım, fark etmez bronz ten de olur dediler. Sizin fikriniz nedir merak ediyorum, hangi lazer epilasyon cihazını seçmeliyim?

  • Merhabalar,
   Cihazlardan ziyade merkezlere önem vermeniz gerektiğini çeşitli vesilelerle hep söyledim. Görüştüğünüz merkezlerin güvenilirliğini, müşteri şikayetleri olup olmadığını araştırın lütfen. Tercihiniz öncelikle bir poliklinik olsun.
   Kolaylıklar dilerim.

 • Merhaba Tuba hanım. Ben kalıcı lazer epilasyon istiyorum. Soprano ice kalıcı oluyor mu. Yoksa ıpl gibi seans bitince yine çıkıyor mu?

  • Merhabalar,
   Soprano Ice, yani Buz lazer en etkili ve kalıcı lazer epilasyon cihazlarından biridir. Güvenilir bir poliklinikle görüşmenizi öneriyorum.
   Kolaylıklar dilerim.

 • Merhabalar ben bu konulardan hiç anlamıyorum tanıdığımın vasıtasıyla ilk seansıma gittim sıcak lazer yaptılar ve canım çok yandı. verdikler kağıtta 3 gün önceden jilet yapılması gerektiği yazıyordu, öyle yaptım ve gittim. beyaz tenliyim, yüzüm için gidiyorum. siyah ve sert bir kıl yapısına sahibim. şuan siyah olarak dolanıyorum bunlar dökülür mü, yoksa boşuna mı para veriyorum? psikolojim bozuldu yardım edin lütfen

  • Merhaba Esma Hanım,
   İyi bir merkezde olduğunuzu tahmin ediyorum çünkü tavsiye üzerine gittiğinizi söylüyorsunuz. Beyaz tenli ve siyah kıllara sahip olmanız bir avantaj, iyi sonuç alabileceğinizi zannediyorum.
   Dökülmeler uygulamadan sonra 1 hafta, 15 gün sürebilir ama az ya da çok dökülme olması gerekir. Eğer diğer seanslarınızda da dökülmeler olmazsa, bunu merkezinizdeki uzmanlarla görüşmenizi öneriyorum.
   Kolaylıklar dilerim.

 • Buz lazerde başlık önemli diyorlar.
  Yuvarlak başlık mı dikdörtgen başlık mı olmalı?
  Bilgi verirseniz sevinirim

 • Merhaba Tuba hanım. alex pulus system cihazı sizce bir ıpl mi seanslarım bittikten birkaç ay sonra tekrar çıkar mı? cevabınızı merakla bekliyorum

 • merhabalar. lazer sürecine ilk kez başlayacağım. esmer tenli koyu siyah kalın tüylerim var. Üst bacak ve kolda da ince tüylere sahibim. İki yerle görüştüm birincisi buz lazeri kullanıyor kol ve üst bacakta etkili olmaz, tüyler ince diyorlar.
  ikinci yer alexandrite kullanıyor. bacağım esmer olduğu için rengini açmamı istiyorlar. Fiyat açısında ve bitene kadar vaadi açısından buz daha mantıklı geliyor ama en iyi sonucu hangisinde alırım net bilmiyorum öneriniz benim için nedir?

  • Merhaba Gözde Hanım,
   Buz lazer son sistem olarak gösteriliyor ve her cilt yapısında uygulanabiliyor.
   Alexandrite ise açık ten ve kalın kıllarda iyi sonuçlar veriyor.
   Bitene kadar kampanyalarını inandırıcı bulmuyoruz çünkü her cilt ve kıl yapısında farklı sonuçlar alınacağından, uygulamanın ne kadar süreceği bilinemez.
   Diode lazer de cilt ve kıl yapınıza uygun olabilir. Zaten en etkili yöntem de en az iki cihazın kombineli kullanıldığı yöntemdir. Yani uygulatma yaptıracağınız merkezde en az iki cihazın olması önemli.
   Bol şans diliyorum.

 • İstanbul lazer için önerebileceğiniz temiz güvenli bir yer var mı? 4 yıldır alexandrite lazere gidiyorum çok etkisi oldu ancak artık tamamen bitsin istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

  • Merhabalar,
   İstanbul’da size önerebileceğim bir merkez şu an için yok. 4 yıl uzun bir zaman ve siz de olumlu sonuç aldığınızı belirtiyorsunuz. Kılların tamamen bitmesi zaten bilimsel olarak da pek mümkün görünmüyor. Lazer uygulamasından sonra kıllarda tekrar çıkma olmadıysa, kararınızı gözden geçirmenizi öneririm.

 • Tuba hanım ben bir yerle konuştum makinenin üzerinde alex yazıyordu. alexandrite lazerin üst modeliymiş. yanak kenarlarıma yaptırdım ama tereddütteyim. bu makina hakkında bilginiz var mı?

  • Merhabalar,
   Uygulama yaptırdığınız merkezin güvenilirliği önemli, cihazlara takılmayın. Alexandrite lazer yüz bölgesinde pek tercih edilmez ama merkeziniz sizin için en uygun olanı yapacaktır diye umuyorum.
   Tercih edeceğimiz merkezlerde en az iki ayrı lazer cihazının olması, birinden sonuç alınamazsa diğerinin kullanılması açısından önemli.
   Kolaylıklar diliyorum size.

 • Merhabalar,
  Buz lazer mi alexandrite lazer mi diye düşünürken bir güzellik merkezini aradım ve buz lazerin geçici oldugunu kökleri dondurdugunu ve zamanla o köklerin yeniden canlanacagını söylediler. Bu ne kadar doğru bi bilginiz var mı?
  Yani alexandrite lazer daha mı kalıcı buz lazere göre?

  • Merhaba, bazen merkezler kendi kullandıkları sistemin daha iyi hatta en iyisi olabileceğini söyleyebiliyorlar. :)Aslında buz lazer şu anda en iyi sistem olarak kabul ediliyor. Sonuçları kalıcı oluyor. Benim size önerim, iki ayrı lazer cihaz sistemine sahip bir polikliniği tercih edin.

  • Merhaba ben 3 yıl yuz bölgesi için gittim alexandrite hava üflemeli makina kullaniyorlardi tenim beyaz tüylerim siyah belli bir yerdeki koyu ve sert tüyler gitti bu kez diğer ayva tüylerimi tetikledi onlar koyulaştı ve sertleşti ben 3 yılın sonunda bıraktım gitmeyi 2 yıl gibi ara verdim simdi tekrar gitmek istiyorum bana hangisini önerirsiniz. Ayrıca gittiğim yerde bana endiyag da kullandılar her iki makineyi de kullanıyorlardı.

   • Merhabalar,
    Beyaz ten ve kalın kıllar için Alexandrite uygun bir cihazdır ama ince tüyleri tetikleme riski olduğu için yüz bölgesinde pek tercih edilmez. Siz de bu sorunu yaşamışsınız. Yüz için Diode lazer kullanılabilir. İyi bir poliklinik ile görüşmenizi öneririm.

 • Buz lazer mi normal lazer mi olduğunu nerden anlicaz hiç bilmiyorum. birde pluton cihazı nasıl acaba bilginiz var mi

 • Merhabalar
  Ben 5 seans alexandrite lazere gittim tüylerim epey azaldı buz lazere geçmek istiyorum. Gittiğim merkezde buz lazer yok. Başka bi yerle konuştum Magic Ice marka var dediler. Sizce bu marka güvenilir midir? Cevap yazarsanız çok mutlu olurum.

  • Merhaba Duygu Hanım,
   Buz lazer son ve güvenilir sistemdir ama uygulama yaptıracağınız merkezin güvenilirliğine öncelik vermenizi öneririm. Herhangi bir güzellik merkezinde değil, poliklinikte yaptırın lazerli epilasyonunuzu.
   Sevgiler…

  • merhaba duygu hanım magic marka buz lazer uygulaması yaptırdınız mı yaptırdıysaniiz memnun kaldınız mı çünkü benim görüştüğüm yerde aynı cihazı kullanılıyor bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 • Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum fakat görüştüğüm yerler ya sadece buz ya da alexandrite cihazı kullanıyor. her ikisinin de olduğu bir yer önermişsiniz ama ikisinden birini seçme şansım olma hangisini seçmeliyim? Beyaz tenli siyah tüy yapısına sahip ve batıkları olan bir yapım var? bir de buz lazer diğerine göre çok daha yavaş sonuç alma süreci daha uzun diye duydum ne kadar doğru?

  • Merhaba Beril Hanım,
   İki cihaz kullanan bir merkez önerilir genelde çünkü birinden sonuç alınamazsa diğeriyle uygulama yaptırılacaktır. Kombinasyonlu da çalışılabilir. Yani bölgeye göre farklı cihazlar kullanılır.
   Sizin cilt ve kıl yapınıza en uygun cihazın Alexandrite lazer olduğunu düşünüyorum. Yalnız, Alex lazerin yüz bölgesine önerilmediğini de hatırlatmak isterim.
   Sevgiler…

 • Alnımın sağ ve sol yanlarında saç bitimlerimde ufacık bir bölge var lazer yaptırmak istediğim. acaba bu bölgem ve bıyıklarım için buz lazer yaptırsam tüylerde artma sertleşme vs söz konusu olur mu
  Teşekkür ederim

 • Merhaba 7 seans soprano ice lazer cihazıyla uygulama yaptırdım, tüylerin seyrekleşti fakat istediğim sonucu alamadım. şimdi tekrardan uygulama yaptırmak istiyorum 8 seans gibi makul bir paketleri mevcut. aynı yerde devam mı etmeliyim yoksa alexandrate uygulaması yapan başka bir polikliniğe mi gitmeliyim, konu ile alakalı çok araştırma yaptım baya kafam karıştı cevaplarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim 🙂

  • Merhabalar,
   İstediğiniz sonucu alamadığınız bir merkeze devam etmeniz çok doğru olmayabilir. Güvenilir bir merkez bulduğunuza inanıyorum. Size o ya da bu cihazı öneremem; cilt ve kıl yapınızı bilemiyorum. Önerim, iki cihaz kullanan bir merkezle anlaşmanız. Bu sayede bir cihazdan sonuç alınamazsa diğer cihazla uygulama yaptırılabilir.
   Kolaylıklar diliyorum.

 • Merhaba 1 sene önce yüz bölgesi için iki farklı yerde lazer epilasyonuna gittim iki yıl. fakat iyi sonuçlar alamadım. kıl köklerim kalın ve buğday tenliyim. bana önerebileceğiniz cihaz nedir acaba? Yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Esma Hanım,
   Yüz bölgesi için en sık tercih edilen cihaz Diode’dir. Cihazdan ziyade güvenilir bir merkez araştırmanızı öneririm. Mümkünse iki farklı cihaza sahip olan bir poliklinik olsun.
   Bol şans…

 • Merhabalar. Sarı tüylere sahip bir kadınım alex ile yüzde kırk fayda alabileceğimi söyledi bu gun farklı farklı bir çok güzellik merkezi. aynı problemi buz lazerde de yaşar mıyım sizce

  • Merhaba Zeynep Hanım,
   Buz lazer ya da Diode, kıl yapınıza daha uygun olabilir. İyi bir poliklinik ile görüşmenizi öneriyorum.

 • Benim merak ettiğim buz lazer ile diode aynı şey mi? Birde buz lazer makinelerinin çeşitleri var sizce hangisi daha iyi?

  • Buz lazer(Soprano Ice) ile Diode lazer farklı sistemlerdir; ilki son sistemdir. Cihazların çeşitlerine değil, merkezinizin güvenilirliğine dikkat etmeniz gerektiği konusunu sık sık yineliyorum. En iyi cihaz diye bir şey yoktur zaten, doğru cilt tipine doğru cihazın doğru ellerce uygulanması vardır.

 • Merhabalar vortex pro epilasyon cihazi hakkinda cok farkli yorumlar okudum acaba iyi bir cihaz midir?

 • Merhabalar ben üç aydır diode lazere gidiyorum ve ayrıca buğday tenliyim. şuan kılların rengi sarılaştı beni buzlu lazere geçirmek istediler ama çoğu kişi buzlu lazerin dondurduğunu ve tekrar çıktığını söylüyor. napmalıyım acaba yardımcı olursanız çok sevinirim 😊

  • Merhaba Aleyna Hanım,
   Lazer epilasyon uygulamanızın iyi gittiğini düşünüyorum. Sarı ve ince tüyleri daha iyi görebileceği düşüncesiyle Buz lazerle devam etmeyi uygun bulmuş olabilir uzmanlarınız. Buz lazer iyi ve etkili bir sistemdir. Hangi cihazla devam etmeniz gerektiği konusunda bir şey söylemem doğru olmaz, uygulamanızı yapan uzmanlara güvenmenizi öneririm.
   Sevgiler…

 • Merhaba
  2 gün önce lazere başladım açık tenliyim ve siyah kıl yapısına sahibim alexandrite ile başladılar kol altıma ama poliklinikte soprano cihazları da mevcut ben buz lazer düşünerek gitmiştim ama alex uygun görmeleri normal mi sizce

  • Merhaba Ayşegül Hanım,
   Evet, cilt ve kıl yapınıza Alexandrite lazer uygun görünüyor. Merkezinizde bir ikinci cihazın olması da çok iyi; gerekli görüldüğünde Soprano Ice de kullanılabilir.

 • Merhabalar, 6 seans diot lazer gördüm açık tenliyim kıllarım ince 2 seans vorteks yaptırdım şuan tekrar diota girmem gerekiyormuş sizce uygun mu

  • Merhaba Ebru Hanım,
   6 seans az bir zaman değil. Devam ettiğinize göre, lazer uygulamanızın iyi gittiğini düşünüyorum. Uzmanların önerisine uymak en doğrusu olacaktır.

 • Merhaba ben buz lazer yaptıracağım. Koyu tenliyim sizce buz lazer uygun mu buz lazer yaptırdığın zaman tüyler daha sonra tekrar çıkar diyorlar öyle bir sorunla karşılaşır mıyım

  • Merhaba Gamze Hanım,
   Buz lazerle uygulama yapıldıktan sonra kıllar tekrar çıkar demek doğru olmaz. Size hangi cihazın uygun olduğuna uzmanların karar vermesi gerekir. Bunun için güvenilir ve iki farklı cihaz kullanan bir merkezle anlaşmanızı öneririm.

 • Merhaba,
  Benim de kafam çok karıştı en son görüstugum yer cihazlarinin magec plus buz lazer oldugunu soyledi. Bilginiz var mi bu cihazla ilgili?

  • Merhabalar,
   Lazer cihazları konusuna takmamanız gerektiğini sık sık belirtiyorum. İyi bir poliklinikle görüşün. Mümkünse iki farklı lazer cihazları olsun. Birinden fayda göremezseniz diğerinden faydalanır, ayrıca kombinasyonlu uygulama yaptırabilirsiniz.

 • Merhabalar ben ilk lazer seansımı velux marka bir cihazla aldım ve canım hiç acımadı dökülmelerde oldu ikinci seansımı saprona içe platinyum aldım ama canım çok acıdı sizce hangisini tercih etmeliyim

  • Uygulanacak lazer epilasyon cihazını bizim değil, uzmanların belirlemesi doğru olacaktır; cilt ve kıl yapımıza uygun sistem tercih edilecektir. Bunun için de güvenilir bir poliklinik ile anlaşmak önemlidir.
   Gerçek lazer epilasyon uygulamaları acı konusunda bizleri biraz zorlar. Bu da lazer ışınlarının kıl köklerine nüfuz etmesiyle ilgilidir.
   Soprano Ice, yani Buz lazer en son sistemdir, hatırlatmış olalım sizin vesilenizle. Bununla ilgili ayrıntılı bir makale hazırlamıştık, sitemizden bulup göz atabilirsiniz.

 • Merhabalar, ben 21 yaşındayım tam 1 sene önce kollarım için 1 seans diode lazere gittim daha sonra burası ile bir sorun yaşadım ve farklı bir yerde diode lazer diye ıpl lazere düzenli olarak 6 seans gittim tabi ıpl olduğunu sonradan öğrendim ve zaten güzel bir sonuç alamadım sonrasında bir soprano ice lazer cihazı olan bir kliniğe gittim ve ordaki yerde çalışan beyaz tenli ve birazda sert kıllarım olduğu için alexandrite(cynosure) yapalım dedi kabul ettim ve 50 gün aralıklarla 2 seans gittim ama kol kıllarımda hala bazı yerler çıkıyor özellikle dirsek ile omuz arası bazı yerlerde sadece incelme bazı yerlerde ise bölgesel dökülme var bence çok abes bir görüntü var ve şuan 3.seansımı da yaptırmam gerekiyor sizce ne yapmalıyım hangi cihazla devam etmeliyim ya da bu şekilde sonuç almam ıpl lazere gitmemden mi kaynaklı bir türlü anlam veremiyorum şöyle de bir şey var deri altında aylardır bekleyen siyah kıl kökleri var. Cevaplarsanız sevinirim

  • Merhaba,
   Hangi cihaz olursa olsun, 2-3 seansta sonuç almak zordur. Beyaz ten ve kalın kıllar için Alexandrite uygun bir cihaz. İstediğiniz sonucu alabilmeniz için 6-8 seansa ihtiyacınız olabilir. Tabii kişiye göre de değişecektir bu. Bahsettiğiniz durumun IPL lazer ile herhangi bir ilgisi olmaz, endişelenmeyin. İyi bir klinikle anlaştığınızı düşünerek biraz sabırlı olmanızı önerebilirim.

 • Kolay gelsin iyi çalışmalar, bugün itibari ile lazere başladım cihazın ismi 4 lase plus ıce, ben bayana cihazın ismini sorduğumda soprano demişti. Aynı şeyler mi? Ve yüzüme uygularken gözlük takayım mı dediğimde gerek yok dedi zaten yaparken kendisi de kullanmadı?

 • Merhaba. İçtenlikle cevap verdiğinizi görerek bende sormak istedim. Bende yeni bir yere gitmeye başlayacağım. Görevli önce alexplus cihazı ile başlayacağını kıllarda incelme olduktan sonra da buz lazere geçeceğini söyledi. Yani iki farklı cihaz ile yapılacakmış. Alexplusı ilk kez duydum. Sizin bilginiz nedir bu konuda. Açık ten koyu kil yapısına sahibim. Başlamadan önce bilgi almak istedim de. Şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar,
   Lazerli epilasyon yaptıracağınız merkezde iki cihaz olması önemlidir çünkü birinden istenilen sonuç alınamazsa diğeri uygulanabilecektir. Sizde de böyle kombinasyonlu bir uygulama yapılacak olması, iyi sonuç almanız olasılığınızı arttırıyor diye düşünüyorum.

 • Merhaba, size güvenerek danışmak istiyorum. Ben beyaz tenli ve yüzümde koyu renk kıllar olan birisiydim. Geçen sene gittiğim merkezle birlikte Alexandrite cihaza başladım. Ortalama 8 seans verdiler ama kişiye göre yüzün değişkenlik gösterdiğini de belirttiler. Ve ben şu an ortalama 15. seanstayım. Ve hala 6 haftada bir olarak seansa devam ediyorum. Evet yüzümde baya bir azalma var ama seansım yaklaştıkça da yüzümde tüylerim çıkıyor. Ve zaten de sarı tüylerimi başta hiç görmüyordu, sonradan onlar da koyulaştıkça görmeye başladı. Ama hala sarılarım da var. Okuduklarımdan sonra acaba cihazımı değiştirsem, başka bir şeyle mi devam etsem, size danışmak istedim. Çünkü ben 6 haftada bir böyle seansa gidersem bu nasıl bitecek? Acaba yanlış işlem mi uygulanıyor? Şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Feyza Hanım,
   Öncelikle belirteyim; yüz bölgesi lazer uygulaması için ayrıntılı bir makale hazırlamıştık, göz atmanızı öneririm.
   Yüz bölgesi, lazerli epilasyonda en fazla sabır ve zaman isteyen bölgedir. Ayrıca bu bölge için Alexandrite lazer pek tercih edilmez, genellikle Diode uygulanır ama bu durum elbette hastaya göre de değişecektir. Beyaz ten ve kalın kıllara sahip kişiler için Alexandrite iyi bir seçimdir ama dediğim gibi, yüz bölgesinde seanslar genellikle uzamaktadır.
   15 seans çok uzun. Kıllarınızın tamamen bitmesini beklemek doğru olmaz, bilimsel olarak da pek mümkün değildir bu.
   Yüzünüzün şu anki durumu sizi rahatsız etmiyorsa, seanslarınıza devam etmeniz konusunu değerlendirmenizi öneririm.

   • Merhaba, Alexandrite lazer yaptırdım yaklaşık 10-15 seans fakat kesin çözüm olmadı benim için. Buz lazere başlarsam tüylerde ters etki yaratacağı söyleniyor yani tüylerde çoğalma olabilirmiş sizce böyle bir şey olur mu?

    • Merhaba Şule Hanım,
     15 seansın iyi bir sonuç vermemiş olması konusunu iyi düşünmek gerekiyor. Hormonal ya da başka herhangi bir sorununuz olmadığını var sayarak söylüyorum, bu konuyu iyi bir uzmanla görüşebilirsiniz.
     Bahsettiğiniz gibi bir ters etki konusunu duymadım. Cilt tipinize ve uygulama yapılacak bölgeye uygun cihazlarla, güvenilir bir poliklinikte işlem yaptırabilirsiniz.

 • Bende lazer epilasyona başlayacağım. makinaları alex soğuk üflemeli cihazmış buğday tenli siyah kil yapısına sahibim. Tüylerimde dökülme yapar mı?

  • Alexandrite en sık kullanılan cihazlardan biri ama vücudunuzun hangi bölgesine lazer yaptırdığınız da bu anlamda önemli. Dahası, merkezin güvenilirliğine dikkat etmemiz gerekiyor. Mümkünse bir poliklinik ile anlaşmanızı öneriyorum.

 • Merhabalar,
  Ben de bu aralar Kapex Buz Lazer ile bu sürece başlamak istiyorum. Ancak beni ürküten şey, daha önce hiç jiletleme yapmadığım (kol, ust bacak) gibi bölgelere de jiletleme yapılması gerekmesi. Bu da daha once tüy olmayan yerlerde tüylenme yapar mı endişesini artırıyor ve geri adım atıp duruyorum. Biraz cesaretlenmeye ihtiyacım var sanırım.
  Teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar.

  • Merhaba Funda Hanım,
   Lazer uygulaması öncesi kılların kısaltılması gerekiyor, bunun için en uygun yöntem de jilet gibi görünüyor. Güvenilir bir poliklinik ile anlaşmışsanız, uzmanlar sizi gerektiği gibi yönlendireceklerdir zaten.
   Kolaylıklar diliyorum.

   • Merhaba bende bugün buz lazere başladım da beyaz tenli ve siyah kıllara sahibim sizce buz lazere devam etmelimiyim Alexandriteyi kullanmam gerektiğini söylediler bana yardımcı olursanız sevinirim.

    • Merhabalar, beyaz ten ve siyah kıl yapısı için Alexandrite lazer tercih ediliyor genellikle ama Buz lazer de her cilt tipine uygun ve kullanılan bir yöntem. Güvenilir bir poliklinik ile anlaştıysanız, sorun yaşamayacağınızı düşünüyorum.
     Eğer ön ödeme yapmadıysanız ve içiniz rahat etmeyecekse, Alexandrite lazer kullanan bir merkezle de anlaşabilirsiniz.

 • Tuba Hanım merhaba. Bugün İstanbul çamlıcada Ladonna Güzellik merkezine görüşemeye gideceğim. Orası hakkında bilginiz var mıdır ya da İstanbul’da önerebileceğiniz lazer merkezi veya kliniği var mıdır?

  • Merhabalar,
   İstanbul’da şu an için herhangi bir merkezi öneremeyeceğim ne yazık ki. Yalnızca, ilk tercihinizin poliklinikler olması gerektiğini söyleyebilirim.

 • merhabalar lazer epilasyona başlayacağım fakat bulunduğum bölgede bilinmiş markalar yok robotx diye bir marka var cihaz hakkında bilgi var mı

 • Merhaba Tuba Hanım. Ben 4 gün önce ilk lazer seansıma gittim. Alex eis diye bir cihaz uyguladıklarını söylediler. Bu cihaz sizin bahsettiklerinizden hangisi oluyor?

 • Merhaba benim tenim beyaz ve kıllarım koyu normal kadınlardan sert ama erkeklerden ince bacak 6 seans candela alexandrite genital göbek koltuk altı kolda ve yüzümde (bıyık ve çene altı) kullanılıyor yorumları okuyunca tereddütte kaldım doktorun özel muayenesinde yaptırıyorum ancak okuduğum bazı internet sitelerinde olumlu olumsuz yorumlar var siz ne düşünüyorsunuz?

  • Yorumlardan etkilenmemenizi öneriyorum. Doktorunuzun sizin için en uygun cihazla gereken uygulamayı yapacağını sanıyorum.
   Uygulama bölgesinden bağımsız olarak söylüyorum; Alexandrite lazerin kalın kıllar için çok iyi bir cihaz olduğu biliniyor.
   Size de bol şans diliyorum.
   Sevgiler…

 • Merhaba Tuba hanım, ben yüzüm için lazer yaptırmayı düşünüyorum çok kararsız kaldım buz lazer mi Alexandrite mı önerirsiniz

  • Merhaba. Benim herhangi bir öneride bulunmam doğru olmaz. Cilt ve kıl yapısı gibi bazı etkenler belirleyici olacaktır ki makalemizde de bunu ayrıntılı olarak belirtmiştik. Güvenilir bir lazer epilasyon merkeziyle, belki daha iyisi bir poliklinikle anlaşmanızı önerebilirim.
   Sevgiler…

 • Merhaba 👋 kısa aralarla seansa gittim. İlk seansı Alex oldu aşırı iyi sonuç aldım. 15 günde bir seansa alıyorlar. Bi Alex Bi buz. 4 seans gittikten sonra başka bir yerde devam etmek zorunda kaldım. Buz değildi Alex de değildi jelsiz buz gibi bişeydi ama kadın bana Alex dedi. Ona da gittikten sonra 5 ay kadar ara vermek zorunda kaldım. Kıllarda azalma asla olmadı ondan sonra tekrar Alex diye girdim koyu tenliyim. Girdiğim seansta kollarım yandı hep gözle görülür bi yanık bu. Her gün pansumana gitmek zorunda kaldım. Ne yapmalıyım Alex i bıraksam mı?

  • Alexandrite lazer cihazından iyi sonuç aldığınızı ama başka bir merkezde yine aynı cihazı uygulattığınız halde verim alamadığınızı, cildinizde yanıklar olduğunu söylüyorsunuz, sanırım doğru anlıyorum. Bu durumda lazer uygulamasının hangi cihazla yapıldığı değil, hangi merkezde uygulandığı önemli bir konu ki buna tüm makale ve yorumlarımızda zaten değiniyoruz.
   Yanıklarınızla ilgili tedaviniz tamamlandıktan sonra lazer epilasyon uygulaması yaptıracağınız merkez konusunu gözden geçirmenizi öneririm.
   Sevgiler.