Ana sayfa » Buz Lazer Yorum ve Görüşler Nelerdir? Kızlar Anlatıyor
Lazer Epilasyon

Buz Lazer Yorum ve Görüşler Nelerdir? Kızlar Anlatıyor

Buz lazer yorum, buz lazer nedir, fiyatları

İçerik

Buz lazer epilasyon nedir, nasıl yapılır? Buz lazer yorum ve görüşler nelerdir? Buz lazer yaptıranlar memnun mu? Buz lazer uygulama sonrası, öncesi ve fiyatları…

Biz kadınların baş belası değil midir şu tüyler?

Ne kadar pürüzsüz, bebeksi bir cilt istersek, sanki inadına yapıyor gibi ısrarla çıkmaya devam eder!

Eh, onu da anlıyoruz tabii; işi bu! 🙂

Neyse ki silahımız çok fazla ve kazanan daima biz oluyoruz.

Lazerli epilasyon deyince kadınlar geliyor akla ama erkeklere de haksızlık yapmayalım. Onlar da bu işlere çok meraklılar doğrusu. Soprano ice yaptıranlar arasında pek çok erkeğin de olduğunu biliyoruz.

Daha önce sizlerle bazı lazer epilasyon yöntemlerini konuşmuştuk.

Diode Lazer Epilasyon Fiyatları ve Yorumlar başlığı altında ütüleme lazere dair aradığınız her şeyi toparlamıştım. Merak edenler, göz atabilirler.

Diğer yöntemlerin linkini de yazı akışı içinde yer vereceğim.

Ama şimdi, konumuz buz lazer (soprano ice epilasyon). Haydi başlayalım.

Buz lazer nedir?

Buz lazer epilasyon nedir, buz lazer ile normal lazerler arasındaki fark nedir?

Soprano ice buz lazer, lazer epilasyonda son teknoloji desem, acaba abartmış olur muyum?

Hayır çünkü bu benim değil, uzmanların yorumu.

Deniliyor ki, ileri teknoloji… Vs. vs. Teknik işlere girmeyi de hiç sevmiyorum.

Yani, bir çeşit soğutucu sistem sayesinde hiç acı hissetmeyeceğimiz söyleniyor. Buz soğutmalı lazer ismi de buradan geliyor olsa gerek!

Buz lazer acıtıyor mu, diye merak edenlerin içi rahat olabilir.

Ben denedim mi? Birazdan anlatacağım.

Buz lazer ince tüyler için de etkili mi? Malum ya, bizde kalın tüy ne gezer! İnce tüylerdeki etkisini merak edenlere söyleyeyim; evet, etkili imiş!

Lütfen dikkat! “İmiş” diyorum, kişisel deneyim değil yani.

Tüy rengimiz nasıl olursa olsun, sarı, siyah, kızıl; kökünden temizliyor imiş!

Koyu tenli güzeller kullanabilirler mi bu buz devri lazer sistemini? Tabii, herkes kullanabiliyor. Yani, teorik olarak böyle. Soprano ice kullananlar yorumlarına biraz sonra bakacağız.

Koyu tenli güzellerden bahsetmişken, Nd Yag Lazer Yorumları yazımın linkini de bırakmak istiyorum. Artık pek kullanılmayan ama acı verse de koyu tenliler için etkili olduğu söylenen bir yöntemdir, Nd:Yag. Bilgilerinize arz olunur.

Soprano ice özellikleri arasında her mevsim uygulanabilir olması da gösteriliyor. Biliyorsunuz, eskiden, bronzlaştığımızda lazer epilasyon bize yasaktı.

Yani, örneğin kumsalda güneşlendiniz, yenilendiniz ve koyu bir tenle dönüp evinize geldiniz. Tüylerimizi aldıramayacak mıyız? Aldırabileceğiz.

Bu lazer epilasyon nasıl yapılır?

Buz lazer nasıl uygulanır, bu konuya da hemen değinelim.

Aslında buz lazerin en önemli özelliklerinden biri de soğutucu sisteme sahip olması. Bu sayede soğutucu jeller kullanımına gerek kalmadan uygulama yapılabiliyor.

Buz lazer epilasyon öncesi jilet, tıraşlama, önemli bir konu; seansımızdan bir gece önce kılları jiletle alıyoruz. Ağda, tüy dökücü gibi işlemlerden uzak duruyoruz. Seansımız bittikten sonra 2 hafta içinde kıllar dökülecektir. Dökülme süresinde jilet kullanabilir ya da peeling yapabiliriz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için Lazer Öncesi Jilet yazımıza göz atabilirsiniz.

Buz lazer yüz bölgesinde etkili midir?

Buz lazer yüze uygulanır mı? Diğer lazer epilasyon sistemlerinin en büyük sorunu, ince tüyleri yok etmemesi idi. Hatta bazılarımızın yüzündeki tüyleri tetiklediğini bile duyuyorduk.

Yüzümüzdeki tüyler de genellikle ince olduğundan… Ah, neler yapmıyorduk ki onları kalınlaştırmak için! Kadınsal sırlarımıza daha fazla girmeyelim. 🙂

İnce tüylerini kalınlaştırabilen açık tenli bayanlar için en etkili yöntem de Alexandrite idi. Hâlâ uygulanan ve memnun kalınan bir sistemdir. Ayrıntılı bilgi isteyenlerin Alexandrite Lazer Epilasyon Yorumları linkine tıklaması yeterli.

Soprano Ice lazer sistemi ince tüyler için de özel başlıklara sahip ama hiçbir lazer epilasyon cihazı ayva tüylerine kesin çözüm olamıyor ne yazık ki!

Yine de, evet, Soprano ice yüz için çok uygun bir yöntemmiş gibi görünüyor.

Yüzünde uygulatacağınız cihaz konusunda daha ayrıntılı bilgi için Yüze En Doğru Lazer Aleti yazımı okumanızı öneriyorum.

Yüz bölgesinden bahsetmişken, erkeklerin sakal bölgesi için de buz lazerin etkili bir yöntem olduğunu belirtelim. Sakal üstü, sakal altı, sakal seyreltme…

Erkeğinin sakallarından rahatsızlık duyan bayanlar ve tabii erkekler de ilgili yazımızı inceleyebilirler: Sakal İçin Lazer Epilasyon

Hızımızı almışken bir hatırlatma da bikini bölgesi yazımızın için gelsin! 🙂 Bikini bölgesindeki kıllardan kurtulmak isteyenler; Buradan lütfen.

Buz lazer kaç seans sürüyor?

Biliyorsunuz kızlar, lazer epilasyon seans aralığı 6-8 hafta civarı. Soprano ice cihazı için de durum farklı değil.

Toplam buz lazer seans sayısı ise 3-6 olarak gösteriliyor.

Seans sayısının kişiye göre farklılık göstereceği belli bir şey; kıl kökleri farklı, yapısı ve yoğunluğu farklı.

Aslında diğer lazer epilasyon sistemleri için de 3-5 seansta tüylerin yok edildiği söylenir hep ama gerçeğin pek de öyle olmadığı biliyoruz.

Şimdi, buz lazer yorum ve deneyimler ne söylüyor, Soprano ice lazer yaptıranlar halinden memnun mu, bir bakalım.

Buz lazer yorum – Soprano ice yorumlar


Kızlar, acilen buz lazer yorum istiyorum. Çok konforlu falan diyorlar ama buz lazer acıtır mı, yaptıranlar söyleyebilirler mi lütfen? Buz lazer iyi mi? Ben acıya hiç dayanamam.


Acı eşiği düşük olanların bile uygulamadan mutlu kaldıklarını duyuyorum. Hiç denemedim ama sinek ısırığı kadar bile can yakmadığını söylüyorlar. Yüze buz lazer yaptıranlar bizi bilgilendirebilirler mi?


Ya buz lazer işe yarıyor mu hakikaten?


Buz lazer tavsiye edilecek bir yöntem mi? Tanıdığım pek çok kişi yaptırıyor ama daha önceki kötü deneyimlerimden dolayı ben biraz korkuyorum.


Sopranı ıce lazer yaptıranlar arasındayım, kızlar. 6 seans uygulattım. Hem de genital bölgeye. Diğer lazer sistemlerini de bilen biri olarak söyleyebilirim size: çok iyi.


3. seansımı yaptırdım soprano ice lazer epilasyon. Bacaklarımda yok denecek kadar azaldı. Bende bile bu kadar etkili olduysa, siz düşünün artık. Böyle giderse yüze Soprano lazer düşünebilirim.


Soprano ice buz lazer yaptıranlar acıtmıyor diyor ama… Buz lazer aleti acıtıyor arkadaşlar. Acıtmıyor diyenler, acıya çok dayanıklılar sanırım. Gerçi ben yüz bölgeme yaptırdım. Belki o yüzdendir, bilemiyorum.


Buz başlıklı lazer epilasyon sayesinde en ince tüyler bile alınıyor. Çok iyi ya. Daha önce Alex ve Diyot kullanmıştım. Epey acıtıyordu. Buz lazer farkı bu zaten; ikisinden de çok daha iyi. Acı oldu mu, derseniz, yani bazı bölgelerde biraz vardı tabii ama öyle dikkate değer bir şey değildi. 6 seans gideceğim sanırım. Soprano ice fiyatı pahalı olsa da bence değer.


Ben de yüz bölgeme yaptırdım. Bayanların en büyük derdi, yüzdeki tüyler zaten. 15-20 dakika kadar sürdü. İlk seansımdı. İki hafta geçti üzerinden ama hiç tüy çıkmadı. Çok mutluyum. Yüze buz lazer yaptırılır mı diye soranlara cevap olabildiğimi düşünüyorum.


Buz lazer dalga boyu, kişinin cilt ve kıl yapısına göre otomatik olarak ayarlanıyor. Bu bile başlı başına harika bir özellik ama şu da var: Ayva tüylere etkisi yok. Ayva tüylerini, ince tüyleri gören lazer cihazı diye bir şey yok yani.


Tüm vücudu için yaptıran var mı? Buz lazer hangi bölgelere yapılırSizce buz lazer kesin çözüm mü?


Buz lazer tedavisi her bölge için uygundur. Genital bölge için gidiyorum. 4 seans oldu. Genitalde bile pek acı yaşatmayan bir lazer epilasyon cihazı düşünün. Uyuşturucu kremlerin de etkisi var bunda gerçi ama işte o, buz lazer teknolojisi. 🙂


Buz lazer epilasyon fiyat ve tahminen kaç seans süreceği konusunda bilgi rica edebilir miyim? Buz lazer ne kadar?


Yüzüme Soprana Ice cihazını deneyenlerdenim. 2. seansı erteledik bile; tüyler o kadar çıkmıyor yani. Daha ne olsun. Ha, yüzüne yaptırmayı düşünen arkadaşlar için söyleyeyim: epilasyona gitmeden bir gün önce yüzünüzü jiletlerseniz, daha iyi olur.


Yüzünü jiletledikten sonra epilasyona da gerek yok zaten! 🙂


Buz lazer sonrası konusunda endişelerim var? 15-20 gün boyunca kıl falan çıkmaz, dedi merkezdekiler. Bir de krem verdiler. Onu kullanıyorum.


Buz lazer uygulayan merkezler, buz lazer yapan hastaneler… Hey, yok mu bir isim verecek? Soprano ice Ankara ‘da nerede daha uygun?


Buz lazer epilasyon nasıl yapılır, bilgisi olan var mı? Bir de buz lazer dövmeye zarar verir mi, onu merak ediyorum. Dövme olan bölgeye lazer epilasyon yapılmıyor diye duydum.


Aynı bölgenin üzerinden 3-4 kere geçiyorlar. Pek bir acı hissetmiyorsunuz. Buz lazer cihazı, dalga boyunu kendi ayarlıyor zaten. Dövme olan bölgenin 2-3 cm. dışı dahil uygulama yapılmıyor.


Buz lazer fiyat nasıl kızlar? Çok mu pahalı? Acilen Soprano ice buz lazer fiyat lazım bana? Uygun bir yer bulabilirsem, tüm vücudum için yaptıracağım.


Evet ya, buz lazer tüm vücut fiyat konusunda birisi bilgi verse keşke.


Buz lazer yorum yapanlar, bence biraz boş konuşuyorlar. 8 seans için 2500 TL gibi bir rakama anlaştım. Tüm vücuduma yaptıracağım buz lazeri. Şunları söyleyeyim.

1-Acı yok, diyenlere inanmayın.

2-Ayva tüyleri bile alıyor, diyenlere hiç inanmayın.


Verilen ısıya göre değişecektir acı durumu. İlk seansta fazla yükleme olmaz zaten.


Soprano ice lazer kullananlar bilir onun acısını! 🙂 Lazer, kemikli bölgelerde daha fazla acı yapar. Ve hassas bölgelerde de tabii. Kollarım için 2 seans gittim ve şimdilik çok iyi. Devam ediyoruz.


Ankara buz lazer hakkında bilgi sahibi olan var mı? En iyi hangi merkezde yaptırabilirim acaba? Buz lazer Ankara hastanelerinde mi yaptırılmalı, özel klinik yerine?


Buz lazer zararlı mı ya? Yanma ve kıllarda tetikleme yapabiliyor falan diyorlar. Buz lazer yorum ve görüşleriniz benim için önemli.


Soprano ıce lazer zararları mı! Gülüyorum. Değil zarar, buz lazer faydaları bile var bence; kıllarınızdan kurtulup seksi bir bayan oluyorsunuz! 🙂 Ne zararı ya.


Buz lazer ile alexandrite lazeri kıyaslıyoruz. Ne dersiniz kızlar?


Alex de çok iyi bir sistem, denedim ama biraz acıtıyor. Buz lazer, Alex’ten çok daha iyi diyemem. Yine de buz lazer yöntemi tercih edilebilir. Soprano ıce lazer yaptıranlar bana katılacaklardır.


Buz lazer Ankara fiyat ve merkez bilgisi olan kimse yok mu yaa? Soprano ice lazer Ankara ‘da nerede yaptırılmalı sizce?


Ankara’da değilim ama yüzüm için 120 TL ödüyorum. Buz lazer fiyatları Ankara, buz lazer fiyatları İstanbul falan, yani merkeze göre çok fazla değişeceğini sanmıyorum.


İlk seansımı aldığımda, koltuk altı bölgemdeki tüylerin yüzde 80-90 azaldığını gözlemledim. Buz lazer genital bölgemde o kadar etki etmedi ama yine de memnunum. Soprano lazer epilasyon yorumları benimkiyle uyumlu mu, merak ediyorum.


Buz lazer yapan yerler Ankara ‘da nerede ya? Soprano ice kullanan merkezler için önerisi olan var mı?

Burada editörünüz olarak araya girip, buz lazer epilasyon Ankara ‘da hangi merkezlerde yaptırılabilir, seans fiyatları nelerdir, sizler için özel bir paylaşımda bulunacağımı belirteyim. Kızılay’daki Lazer Merkezleri paylaşımından da fikir edinebilirsiniz. Buz lazer yorumlar bölümümüze devam edelim.


Soprano ice forum araştırmalarını çok yaptım netten. Soprano ıce lazer yorumları büyük oranda olumlu. En kısa zamanda ben de yaptıracağım.


Soprano ıce lazer fiyatları hakkında bilen, duyan, gören!…


Herkes bir tutturmuş soprano, buz falan… Soprano ice lazer nedir ya? Bildiğim kadarıyla bütün merkezlerde en çok kullanılan yöntem hâlâ Diode.


Soprano ice yapan yerler için iyi bir öneriye ihtiyacım var.


Buz lazer yaptıranlar memnun mu, değil mi, ben pek anlayamadım vallahi. Buz lazer kullanıcı yorumları tutarsız gibi.


Bütün kampanyalardan kaçının. Buz lazer kampanya, buz lazer fırsat, yok o, yok bu!… Bakın size ne anlatacağım: Birkaç yıl önce tam 9 seans Alexandrite lazer yaptırdım boynuma ve yüzüme. Boynumdakiler tamam ama yüzümde olmayan yerlerde de sert kıllar çıktı. Başka merkezde de Diode ütüleme yaptırdım; yüzümde yanık oluştu. Üzerinden bir sene geçti, hâlâ izi var. Annem de yaptırdı Alex ve fayda gördü. Benim durumum ortada. Kişiden kişiye değişiyor. Uzman kişileri bulun ve eğer cildiniz epilasyona uygunsa yaptırın. Hormanlar, cilt tipi vs. Yoksa çok üzülürsünüz.


Buz lazer epilasyon yaptıranlar, erkekler ne diyorlar? Buz lazer epilasyon erkek için de uygun mu, ne dersiniz? Erkek hastalardan da buz lazer yorum bekliyoruz.


Kadınlardan fazla erkekler epilasyon yaptırır oldu zaten. Buz lazer erkek hastalara da uygun; yaptırabilirsiniz.


Son yorum da editörden gelsin bari ve buz lazer yorum bölümünü bitirelim. Daha önceki uygulamalar dolayısıyla epilasyona ihtiyaç duymadığım için, buz lazeri denemedim. Eğer tüyler yeni bir başkaldırıya girişirlerse, ilk silahım bu yeni yöntem olacaktır. 🙂

Buz lazer epilasyon zararları var mıdır?

Buz lazer zararları var mı diye merak ediliyor. Yorumları incelediğimizde, bu endişeyi taşıyanlar olduğunu da görebiliyoruz.

Hiçbir lazer epilasyon sisteminin zararı tespit edilmemiştir.

Ama doğru merkezlerdeki uzman ellerce yaptırılması şarttır. Bunu altını çizerek belirtmek isterim. Durun, gerçekten de çizeyim altını. 🙂

Yani buz lazer yan etkileri var mı? Evet, öyle diyebiliriz. Kıllarda tetikleme ve daha fenası, ciltte yanma olduğunu çok duydum. İnsanlar çok pişman. Birkaç kuruş aşağı fiyata anlaştık diye bilmediğiniz yerlere emanet etmeyin kendinizi. Benden söylemesi.

Daha ayrıntılı bilgi için Lazerli Epilasyonun Zararları yazımıza göz atabilirsiniz.

Buz lazer epilasyon lazer sonuçlar kalıcı mıdır? Elbette hiçbir uygulamanın böyle bir garantisi olamaz.

Sonuç olarak, Soprano ice lazer nasıl, diye soruyorsanız, gideceğiniz merkezle ilgili olduğu cevabını verebiliriz buna.

Bu bölümü bitirmeden, Gebelikte Lazer yazımızın linkini de bırakmak istiyorum.

Buz lazer epilasyon fiyatları?

Buz lazer seans fiyatları ne kadardır, buz lazer kaç seansta biter? Soprano ice lazer yorumlar da değişkenlik gösterince, kafalar iyice karışıyor.

Her makalemde tekrarladığım şeyi bir kez daha hatırlatmak isterim izninizle:

Şu kadar seansta kesin çözüm, bu kadar seansta… Kişiye göre etkisi de, dolayısıyla seans adedi de değişecektir.

Örneğin, yüz bölgesi için 4 seans gideni de duydum, 8 seans gideni de. Bakın, yüzde yüz fark var arada.

Buz lazer yorum yapanlara kulak verirseniz, bahsettiğim gerçeğin bu sistem için de değişmediğini anlayabilirsiniz.

Ücretlere gelince;

Araştırmalarım doğrultusunda kabataslak bir rakam verebilirim. Daha sonra ayrıntılı bir fiyat tablosu paylaşmayı düşünüyorum. En çok merak edilen bölgelerden gidelim:

Tüm vücut (Yüz hariç): 750-1500 TL

Yüz: 100-150 TL

Koltuk altı: 70-100 TL

Genital: 100-150 TL

Seans ücretleri üç aşağı beş yukarı böyle, kızlar. Bir fikir verebildiğimi umuyorum.

Daha ayrıntılı bir fiyat tablosu arayanlara Lazerde Epilasyon Fiyatları yazımızı önerebilirim.

Soprano ice cihaz fiyatı da soruluyor. İlgi alanım dışındaki bir konu olsa da, araştırmalarıma göre 50.000 Euro civarı olduğunu söyleyebilirim.

Bu arada, destekleyici bir cihaz olan IPL Epilasyon yazımıza göz atmış mıydınız? Hatırlatmak istedim. Yine destekleyici, lazerin göremediği kılları temizlemek için kullanılan bir cihaz da iğneli; ilgili yazılarımıza linklerden yönlenerek göz atabilirsiniz.

Soprano ice nasıl, buz lazer nasıl yapılır, buz lazer ne işe yarar, fiyatları, öncesi, sonrası… Sanırım pek çok konuya değindik.

Ve bunu yaparken yorumlarla baş başa bıraktım sizi. Yani, her şeyi yorumlardan öğrenmenizi istedim.

Buz lazer yorum ve görüşlere eklemek istediğiniz bir şey varsa, bana iletin lütfen.

İstenmeyen tüylerle savaşınızda Kızılaylazerepilasyon.com olarak yanınızdayız. 🙂

Hepinize kucak dolusu sevgiler…

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

82 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Sinek ısırığımı bir gidinde gorun !!! Ben yillardir agda yaptiran biriyim ve asla aci hissetmem agdada . Utanmasam uyuma kivamina gelirim o derece yani ama buz lazerr .. Nefretlik ben hayatimda bu kadar aci ve yanma hissi hissettigimj hic hatirlamam resmen mafoldum tamam o aci anlik ama .. Aklım gidicek halde gozlerimden yaşlar inecekti zor tuttum kendimi . Birsuru igneyi alın ve o ignelerin ucunu cakmakla yakin sonrada o igneleri etinize bastirın bakalim acicakmi . Aynen oyle bir aci işte . Aci esigim dusuk yeni cikmis acisizmis diyerek gittim Şuan tek tesellim biter inşallah tesellisi hepsi o . Her cilde uygulanir dediler sonrada kalkip agdadan kararmis o yuzden aciyor batiklariniz var ondan aciyor sözlerini isittim bide bunlar icin 4 tane krem 500 lira fazladan masraf cikardilar Bırakın ya parayi vermesem birdaha asla gitmezdim canimdan önemli degil.

  • Merhaba Esra Hanım, tecrübelerinizi bizimle paylaşmanız ne güzel. Lazer epilasyon kişinin cilt tipine, tüylerinin kalınlığına ve hatta kişinin acı eşiğine göre değişiyor. Kaşlarımızı alırken bile kimimiz hiç fark etmezken, kimimiz acıdan duramayız. Geçmiş olsun. Umarım en kısa sürede en iyi sonucu alırsınız. Mutlu kalın. 🙂

  • Esra hanıma katılıyorum.bende Ankara çukurambarda nezih bir klinikte 4 seans gittim. çok acıyor. sadece gitmeden önce ağrı kesici içmiştim onunla biraz hissetmedim. tüyleri sorarsanız %30luk bir azalma oldu. kız kardeşim memlekette alextrandite cihaza gitti. aynı zamanda başlamamıza rağmen onun tüyler %70 azaldı. 2,5 ay bir mazeretten dolayı gidemedim bacaklarımın üstü hiç yapılmamış gibi. bir sürü para vermeme rağmen. şimdi diod ütüleme cihazı deneyeceğim bakalım.

 • Merhaba Tuba Hanım, ankarada buz lazer yaptırabileceğim iyi bir merkez arıyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Hassas cilt tipleri için buz lazer yorumlarını araştırdım ama pek bi bilgiye ulaşamadım. Hassas cilt için buz lazeri tavsiye eder misiniz?

  • Merhaba Özge Hanım, buz lazer hassas ciltler için de uygulanıyor. Ancak sizin cilt tipinizi ve kıl yapınızı değerlendirerek karar vermek gerekir. Bu yüzden, bir lazer epilasyon merkezinden destek alabilirsiniz. Merkezlerin sizi belirli bir testten geçirerek uygun yöntemi seçmesi gerekir. Aksi halde bir kez daha değerlendirin.
   Ankara’da lazer epilasyon yaptıranların deneyimlerine yer vermiştik. Ankara Lazer Epilasyon Yaptıran Hastaneler yazımızdan fikir sahibi olabilirsiniz.

  • Merhaba Barbaros Bey,
   Şu an Antalya’daki lazer epilasyon merkezlerine dair bir çalışmamız yok. İlerleyen günlerde böyle projeler düşünüyoruz. En doğru merkezi bulabilmeniz ümidiyle. 🙂

  • Merhaba. Meltemde hamiyet üçeş e gidebilirsiniz.
   Buz lazere 2 seanstır gidiyorum memnunum

 • Merhaba ben ankara disinda bir merkeze gidiyorum. genital bolge icin sozlesmeden once buz lazer kullaniyoruz dediler. sozlesmeden sonra opt ve aft cihazlarini kullaniyoruz dediler opt ve aft nedir buz lazerle ayni mi acaba, acil durumu ne olur

  • Merhabalar,
   Aft ve Opt, bildiğim kadarıyla IPL cihazların bir sürümüdür; ama cihazlar hakkında net bir bilgim yok, yanlış yönlendirmek istemem. IPL cihazlarla yapılan epilasyonların seans sayıları daha uzun olabilir ve bu da maliyeti arttırabilir.
   Ayrıca, IPL gerçek lazer epilasyon cihazları arasında gösterilmez; bu konuyla ilgili ayrıntılı bir makale yazacağım.
   Peşin anlaşmalardan her zaman için kaçınmanızı öneririm çünkü işlemin kaç seans süreceği önceden kestirilemez.
   Merkezinizle görüşerek ayrıntılı bilgi alın lütfen. Epilasyon sürecinizi de yine buradan bizimle paylaşabilirsiniz.
   Sevgilerimle…

  • Buz lazer son teknoloji deniliyor ama merkezlerde hala diyot ve alex kullanılıyor. Buz lazer kullananlar da bu işin abartıldığı kadar acısız olmadığını söylüyor.

 • Merhaba tuba hanım hormon bozukluğu olan kişilerde de lazer epilasyon kesin çözüm müdür Ayrıca lazer epilasyonda en iyi cihaz sizce hangisi? Bilgi verirseniz cok sevinirim.

  • Merhaba Alya Hanım, hormonal bozukluğu olanlara lazer epilasyon önerilmiyor. Çünkü etkili sonuç alamayabilirsiniz. Bize gelen yorumlardan ve en yakınlarımdan gördüğüm kadarıyla en etkili yöntem diode lazer gibi görünüyor. Ama buz lazer de çok yaygınlaşmaya başladı. Diodenin yerini alabilir mi bilemiyorum. 🙂

 • Merhaba tuba hanım, buz lazer acıtıyor mu? son teknoloji olduğunu okudum. buz lazer yüz bölgesine uygulanabilir mi?

  • Merhaba Esin Hanımcığım, acıtmıyor demek isterdim. 🙂 Kişilerin acı eşiğine göre değişiyor. Ama diğer yöntemlerden daha az acıtıyor olabilir. Buz lazer yüz bölgesine de uygulanıyor.

 • İyi günler Tuba hanım, ben tüm vücut lazer epilasyon için bir poliklinikten randevu aldım.
  ama üst bacak, göbek ve kollardaki tüylerin ince olduğunu bu bölgelere lazer uygulansa bile iyi sonuç alınamayacağını söyledi uzman doktor. (gittiğim poliklinikte alexandrite, nd yag ve diot lazer cihazları mevcut ) Ne yapmalıyım buz lazer benim için çözüm olur mu?

  • Merhaba Kübra Hanım,
   İnce tüyleri de yok edebilecek bir yöntem olsaydı keşke. 🙂 Özellikle yüz ve kollarda sonuç alan çok az. Koltuk altı ve bikini bölgelerinde ise çok iyi sonuçlar alınabiliyor.
   Buz lazer yeni bir yöntem; fakat ince tüyler için en iyi lazer epilasyon diyemem. Zaten pek çok merkezde en fazla kullanılan yöntem hâlâ Diode lazer.
   Tüm vücut lazer epilasyon, biraz kampanyaya yönelik bir uygulama. Her bölgedeki kıl yapısı ve seans sayısı farklılık göstereceğinden, uzun ve sonunu kestiremeyeceğiniz bir yola giriyor olabilirsiniz; bunu değerlendirin lütfen.
   Benim önerim, iyi bir merkez ya da hastanede acil olduğunu düşündüğünüz bölgelerinize yönelik bir uygulama yaptırmanız.
   Doğru kararı vereceğinizi umuyorum.

 • Merhabalar tuba hanım hiç bir jel sürülmeden tütsüleme yönteminin daha etkili olduğu doğru mudur yüz bölgesi için?

  • Merhaba Damla Hanımcığım, merkezlerin kullandığı bazı cihazlarda tütsüleme özelliği de bulunuyor. Bu cihazlar soğuk hava üfleyerek acıyı minimuma indirmeyi hedefliyor. Derinin üzerindeki kıl yanarak dökülüyor. Cihazlarının tütsüleme özelliği varsa jel sürmeye gerek kalmıyor. Daha etkili olduğunu duymadım. Epilasyon yaptıracağınız uzman sizi en doğru şekilde yönlendirecektir. Sevgilerimle. 🙂

 • acı duyan arkadaşlar vemcaine spreyi kullanın ben buz lazerde hassas bölgeme kullanıyorum ağrı eşiğim düşük ve işe yaradı rahat bir seans geçirdim yapılmadan 10 dk. önce sıktım.

 • merhaba ben murat, genital bölge(doktor tavsıyesi üzerıne) dahil olmak uzere butun vucut buz lazer yaptırdım…..

  Agrısız diyorlar yalan söylüyorlar bölgelere göre degişiyor agrısı yumusak dokularda (makat bölgesi,ense,boyun altında ve baldır bölgesi) çok fazla ağrı oluyor

  Şuanda 9 seans girdim memnun musunuz diye soracak olursanız lazere girdiğim süre içerisinde aldığım sonuç çok iyi ama yaklaşık olarak 2 ay lazere girmedim her yerimden kıllar fışkırdı. bunun sonucunda lazer merkezine gittiğimde hormonlarımda bi sıkıntı olabileceğini söylediler hastaneye gidip hormon testi ve kıl kökü testi yaptırdım sonuçlar gayet normal ve doktor da bu duruma güldü cihazları işe yaramadığı için bu uydurmayı yaptıklarını söyledi. benden size tavsiye iyi araştırın ….

  Son olarak buz lazer erkeklerde daha etkili olduğunu söylüyorlar gerisini siz düşünün .

  • Merhaba, en kısa zamanda diğer iller için de en beğenilen merkezlere yer vermeye çalışacağım. Takipte kalın lütfen. 🙂

 • Merhaba yüzüme buz lazer yaptırıyorum acnegen tedavisine 20 mg dozunda başlamamda herhangi bir sakınca var mı? Lazerden 3 gün önce içmezseniz olur dendi. Şimdiden teşekkürler Tuba hanım

  • Seda Hanımcığım, iyi bir merkezde yaptırıyorsanız uygulamayı yapan uzmanınıza güvenin lütfen. Ama benim bildiğim kadarıyla acnegen kullanılırken lazer uygulamaları pek önerilmiyor. Sivilce tedavilerinde kullanılan ilaçlar cildi yeterince tahriş ediyor. Kontrollü olmakta yarar var diye düşünüyorum. Karar tabii ki sizin.
   Sevgilerimle. 🙂

 • bügün ilk defa bacaklarıma yaptılar buz lazer. üst bölgeler hiç acımadı ama alt bacak kemik üstü biraz acıdı, alexten daha azdı acısı. bacaklarımda bi sıkıntı yaşamadım ama özel bölgeye yaptıramadım çok yandı, özel bölgeye alex istedim tekrar ondan devam ettik. Özel bölgeye dayanan arkadaşları tebrik ediyorum o yanmaya nasıl dayandınız 🙂

 • buz lazer yaptıranlar memnun mu bilmiyorum ama diot lazer daha çok kullanılıyor gibi geliyor bana. araştırmalarımdan bunu gördüm. buz lazer yaptıran arkadaşlar deneyimlerini yazarlarsa sevinirim. tuba hanım epilasyon fiyat listesi geçerliliğini koruyor mu?

 • sakalımı adırmak istiyorum baby face olmak istiyorum, para dert deil fakat sağlam bi merkez olsun ki merkezlerin bana yanlış yapıcağını sanmiyorum kandırma gibi bişey olmaz. buz lazer mi yaptırıyım? neyse cevabınızı bekliyorum sakaldan kurtulmak istiyorum

  • Cesur bunun için hormonal tedavi görmen gerek .. erkeklik hormonu (testesteron) miktarını minimize edip sonra lazere git.. ama bu tedaviyi hayat boyu görmen gerekecek..

 • Kesinlikle tavsiye etmiyorum. 3 bin gibi bi para harcadım, sonuç çok kötü, yaptırdığım bütün bölgelerde tüyler tekrar çıkıyo sakın yaptırmayın😡😡

 • 3. Seansımı yaptırdım bel üstü yüz de dahil.. ilk seanstan itibaren kılların uzamasını kesiyor evet ama öyle kökleri duruyor arkadaşlar.. özellikle erkeklerin kıl kökleri daha kalın ve sağlam olduğunu hesaba katarsak bu normal diye düşünüyorum.. 3. Seansta kıllar biraz uzadıktan sonra kendiliğinden dökülüyor.. ama %80i uzamıyor.. kökü duruyor ama kendi yok 🙂 elimi gezdirdiğimde köklerini hissediyorum ama ilk seansa göre daha ince ve güçsüzler.. bakalım 7-8. Seansta tamamen kaybolacağını söylüyorlar.. acı konusuna gelecek olursak kesinlikle ışık dalgaboyu ile alakalı.. seviyeleri var zaten.. buz başlık evet atış yapılan yeri bir miktar soğutma işlemi yapıyor ama kıl köklerinin kalın ve sağlam olduğu yerlerde bir miktar acıtıyor.. özellikle hassas yerlerde.. ve başlığın yapısıyla alakalı seri atış ayarına alıp gezdirilirken vucudu çiziyor biraz.. yada kıl köklerine takılıp acı veriyor biraz.. ama tabi anlık.. son olarak şunu söyleyeyim siyah kalın kıllarda çok etkili ama beyaz sarı ince kıllarda çok iyi olmasını zaten beklememk lazım.. 3. Seanstan sonra kollarda %90 azalma var.. nerdeyse hiç çıkmıyor diyebilirim.. ki kollarımda baya bi kıl vardı .. buna şaşırdım baya 🙂 göğüs karın bölgesinde ise hala kökler duruyor ama dediğim gibi uzamıyorlar.. uzayanlarda zamanla dökülüyor.. ama bakınca sanki hiç azalma yokmuş gibi kökler görünüyo ele geliyor yani.. sırt ve omuzlarda ise %60 diyebilirim.. ilk seantan itibaren daha ince ve güçsüz kıllar var sırtta.. şimdilik memnunum.. başlayacaklara tek tavsiye sabırlı olmaları.. lazer süreç gerektiren ve kıl köklerini sistematik olarak yok eden yada uyumaya geçiren bir yöntem.. mesela 10 seans gidip tamamen kurtulmanız mümkün ama aradan 5 10 yıl geçince tekrar bazı bölgelerdeki kılların aktif olmasıyla uzaması olası bir durum.. yani belki yılda bir kere tek seans gidilmesi gerekiyor.. eğer şüpheleriniz varsa sağlam bir hastaneye gidip hormon testleri yaptırıp ona göre eğer bir sıkıntı varsa önce onu halledip sonra lazere yönelmek daha mantıklı.. hepinize mutlu ve kılsız tüysüz günler diliyorum 🙂

  • Merhaba Aykut Bey,
   Epilasyon sürecinizi çok güzel anlatmışsınız. Size ayrıca teşekkür ediyorum. Diğer okuyucularım için harika bir örnek oldunuz. Buz lazeri deneyimleyen birinden dinlemek ayrıcalıktı. 🙂

 • Merhaba. Cevabini bulamadigim ve aklima takilan sorum, buz lazer acnegen ilacı etkiler mi.. cevabiniz icin simdiden tesekkurler.

  • Merhaba, acnegen kullanırken aynı anda lazer epilasyon yaptırmanızı hiç önermiyorum. Hatta acnegen sivilce ilacı kullanımı sonrasında en az 6 ay boyunca lazer epilasyon uygulamalarından kaçınmanız gerekiyor.

 • Merhabalar bende gitmeyi düşünüyorum lazere fakat internette izledigim arastırdıgım bilgilere göre bazı yerler jel sürüp yapıyor bazıları sürmüyor. buz lazerde jel sürülüyor mu giden bilgilendirebilirmi acaba?

 • Bende istanbul mecidiyeköy bölgesinde Kiana güzellik merkezi diye bir yerin reklamını gördüm sponsorlu reklamlarda. Dün kalktım gittim. Tanıştım. Küçük ama mor konsepti ile hoş çok cici bir yer,temiz parfüm kokulu çok tatlı güzel bayanlarla kaynaşıverdim. Acı eşiğim düşük olduğu için buz lazeri denemek istedim. Deneme atışı yapıldı koluma, yapan bayanda çok içten bir şekilde sohbet ve bilgilendirerek yaptık uygulamayı. Ben dövmeciler gibi çıt çıt ses çıkaran yakma işlemi gibi bir atış bekliyordum. Öyle bir şey yokmuş. O bile korkumu aldı. İce lazerde hiç bekleme yapmıyor cilt üzerinde. Cihaz tıpkı kasalardaki bir barkod okuma cihazı gibi sürekli hızlı bir şekilde vucudunda geziyor. Baya geniş bölge çalıştığı için tam seansta sinir bozmaz diye tahmin ediyorum. Velhasıl yüz hariç tüm vücut paketi aldım. 2.250 tl için de anlaşmış olduk. Normalde 2000 tl imiş fakat ben seansa gittiğim zaman nakit ödeme yapacağım şekilde taksitleştirdim olayı. O sebeple 250 lira fark ödedim. Deneyeceğim ve vucuduma ağda, epilatör bile kullanmaya dayanamadığım o kıllardan gözlerimi kapatıp sonsuza kadar kurtulacağımm. Tavsiyem şu ki ücretsiz olarak en yakın merkeze gidip gözlerinizle görün.Tertemiz günler dilerim

 • Arkadaslar buz lazer acitmiyor diyorsunuz ama aci esiginiz yuksek galiba. Benim aci esigim cok dusuk. Ama sunu soyleyebilirim ki alex buz lazerden daha az acitiyor. Bugun yaptirdim. Tüm bacak ve kol alti. Kol altim hic acimazdi dayanamadim yarida biraktirdim. Bacaklarimda zaten aglamak uzereydim. Taklit cihazda degildi. Jel surduler ve sonra makinayi gezdirdi. Cok aci vericiydi ama yinede yaptirmak isteyenler kendi bilir. Benim kil koklerimde biraz kalin belki ondan acimistir. Ama bundan sonra tercihim alex olur buz kesinlikle olmaz.

 • Buz lazer ilk seansı yaptırdım ve 2. ye gitmicem sanırım. Alex buz lazerin yanında sinek ısırığı kalıyor. Hayatımda böyle acı duymadım ben. Bölge farketmeksizin acıtıyor. Çok hevesle başladım ama ince tüylerde bu acı çok fazla. Ayrıca buz lazer kalın kıllara fayda etmiyormuş. Tamamen iyi reklam yapılmış bir ürün. Belki soprano beni şaşırtır ama çok olumlu etki görmezsem devam etmem.

 • Ben ilk kez lazer uygulamasına başlayacağım ama görüştüğüm yerlerden kafam karıştı. Öncelikle buz lazer diye biçok farklı cihaz var piyasada, ben özellikle Soprano ice ile çalışan 2 merkezle görüştüm. Biri kıl yapıma bakıp öncelikle Alex ile başlayıp tüyler inceldiğinde buzla devam etmemi önerdi, daha hızlı ve iyi sonuç alacağımı söyledi. Diğeri ise Alex’e hiç gerek yok direkt buzla başlayın, ben kıl yapınıza göre konuşuyorum dedi ama kıl yapıma bakmamıştı. (diğer merkez önce inceledi). Başka bir profesyonel merkez buzla lazerin kılları sadece uyuttuğunu bir süre sonra tekrar edeceğini söyledi. İnternette okuduğum bir kullanıcı yorumu da buz ile biten tüylerinin 1 sene sonra Alex ile tekrar başlayacak kadar geri döndüğünü, inanamadığını yazmış.
  Sanırım buz lazer kendini henüz tam olarak ispatlayamadı..

 • 17 temmuzdu sanirim hatirlamiyorum yukaridaki yorum tarihim. simdi okuyorumda ne kadar tatli ne kadar da masum yazmişım. o gün geldi ve bugün ilk seansıma girdim. Deneyimimi paylasmak istedim. 1.tatile gidecegimi söyledim ona göre once mi yapsak dedigimde israrla gidin gidin makine zaten 4 mevsim bronzlasmanizda etkili tatilden gelince ilk seansa alalim dediler, bana zenci kadar yaniyormusunuz diye sormadilar yada tahmin edemediler sanirim. haliyle kol bacak giremedim bronzluktan dolayi. onu geciyorum belki normaldir. 2. ve en onemli kısım acı.. Ben acı esigi düsük biriyim ve soprano buz lazer tum tanitimlarinda aci esigi dusuk kisilere ozel diyince insan ister istemez “işte o benim” diyor. Oyle bir reklam oyle bir tanitimki harikaaaa. sonuc mu.. Cok kisa anlaticam. salona gittim yattim 3.saniyede kendimi sıktım. 5.saniyede ahh dedim 7.saniyede butun guzellik merkezini ayaga kaldirdim…Siz benimle dalga mi geciyosunuz lan diye. satarken bana bundan kimse bahsetmedi. hani aci yoktu.. bunun neresi acisiz. alt tarafi 45 sn. atisin 10 saniyesini tamamlayamiyosam daha yikarim o ortaligi..sonrasinda odaya tek tek gelip sakinlestirmeye calisan iyi niyetli kizcagizlar, sigara uzatanlar,size bir kahve yapayim kendinize gelin diyenler..gozumden akan yaslar. Parami geri verin dedim ya.. ben boyle sacmalik gormedim ki giderken”hic bisey acisiz degildir sıkıver disini bak pamuk gibi olucak sonrasi”diyerek gitmis insanim. Guclu insanlari anlarim saygi duyarim ama benim gibi aci esigi dusuk insanlara kanmamalari adina cok net bilin isterimki hayvan gibi aciyo.

 • Arkadasin biri 9 Sean’s buz lazer gitmis etki 0 hatta killari cogalmis onun yorumunu neden kaldirdiniz?

  • Merhaba Cem,
   Ben sitemize yapılan yorumları kaldırmam. Çünkü zaten lazer epilasyon türlerinin artı ve eksilerini konuşuyoruz sizlerle.

 • iyi günler. ben soprano buz lazer yaptirdim. hicbir krem kullanilmadi. tüm vucut buz lazer seans 150 TL. Adana. ama 15 günde bir gidiyorum. 3. seansıma gideceğim. bazı bölgelerimde seyrelme oldu, bazı yerlerde hiç tüy çıkmadı, bazı yerlerdede hiç dökulme olmadı. yapan kişi bunun zamanla oturacağını söyledi. sabırla bekliyorum. acı da anlık geçiyor. atış yaptığında hemen geçmezse derecesini düşürüyor. 12 seans 1500, kol da olursa 1900 gibi bir fiyat aldım. en az etkiyi bacaklarımda gördüm. Tuba hanım tüm müşterileri 15 günde bir çağırıyorlar, bu normal mi? birde jilet kesinlikle istenmiyor kısaltma makinesi kullanmam söylendi. tüyler ilk seantan sonrada cansız çıktı ama kökler şimdilik belirgin. birde yüze lazer yapanlar dikkat etsin, gözde yanma oluyor.

  • Merhaba Ayşe Hanım,
   Sizi biraz erken çağırıyorlar bence; ama kontrol amaçlı olabilir. Normalde seans aralıkları en az 6 haftadır. Size lazer epilasyon uygulayanlarla konuşun ve uygulamaların biraz sık olup olmadığını sorun.
   Uygulamalara daha yeni başlamışsınız. Sonuçlar herkesin tüy ve cilt yapısına göre farklılık gösterebilir.
   Umarım iyi sonuç alırsınız.

 • merhaba
  Bende 1 senedir gidiyorum buz lazere ve 11. seansım ve düzenli bir şekilde her ay gittim. hala tüylerde bitme olmadı.

 • Merhaba, Soprano ıce 2.seanstan sonra yazıyorum. bende uzun araştırmalar sonucu buz lazerde, özellikte soprano ıce ‘da karar kıldım. Tüm bacak, tüm kol, genital ve kol altı yaptırıyorum. Seanstan 21 gün sonra kontrol seansına gidiyorum ve kontrolden 21 sonra tekrar seans alıyorum. Söylenenin aksine buz lazerde sıfır acı diye bir şey yok. Özellikle batıklarınızın yoğun olduğu kıllarınızın siyah ve kökünün kalın olduğu bölgelerde inanılmaz bir acı ve sonrasında sızlama oluyor. acı eşiğim yüksek olmasına rağmen kol altlarımı ağlayarak tamamlıyoruz fakat batığım çok, o ayrı. o sebepten olabilir belki. Diğer bölgeler için acı dayanılabilir durumda. İlk seanstan sonra lazerden önceki gibi bütün kıllar çıkmıyor zaten, genital ve bacaklarımdaki kılların yaklaşık yüzde yetmişi çıktı ve çıkanların büyük bir kısmı döküldü. Kalanlar için ise jilet yapıp tekrar kontrole gittim. bir kısmı da o şekilde döküldü. yani kısaca 2.seansa kadar kılların yüzde sekseninden kurtuluyorsunuz. Çıkmıyor, çıkanlar ise üç hafta içerisinde dökülüyor. İkinci seansımı aldım, 2 gün sonra kontrolüm var. yani yaklaşık 20 gün oldu. şuan vücudumda yok denecek kadar az ve çok dikkatli bakılmadığında belli olmayan tüyler var kıl denemeyecek kadar güçsüzler. Fakat birçok arkadaşın da yazdığı gibi şimdilik kılların çıkmadığı bölgelerde kıl kökleri duruyor. yani siyah siyah görünüyorlar. kıl olmasına gerek yok, bence gayet rahatsız edici bir durum fakat geçeceğini söylüyorlar. seanslar ilerledikçe yaşayıp göreceğiz. Tecrübe ettiğim kadarıyla siyah ve kalın kıllarda çok etkili, daha açık renkli kıllarda ise anladığım kadarıyla etki biraz daha geç olacak. Buz lazer fiyatı ise diğer lazerlere göre yüksek. 8 seanslık bir lazer paketine vereceğiniz parayı bunda 2 ya da 3 seansta veriyorsunuz. Ve yaklaşık 6 ya da 8 seansta bitiyor. gerisini siz hesap edin.

  • merhaba nerede lazer yaptırdınız acaba birde ankarada lazer epilasyon nerede yapılıyor yardımcı olabilir misiniz?

 • Benimde 3.seansım 15 günde bir gidiyorum. lazer epilasyondan bir dün önce jilet yapmamı söylediler fakat çok az azalma oldu ve kıllarım sert uzuyor. jilet yaptığım için çok endişeliyim bitermi diye. buz lazer kaç seansta biter? 12 seans anlaştık

  • Merhabalar,
   Lazer epilasyondan önce jilet ile kılların kısaltılması gerekir, bu konuda endişelenmenize gerek yok. Seans aralıkları biraz sık ama o da tüy yapınla alakalı olabilir. Bir sorun var gibi görünmüyor, 12 seans da gayet yeterli.
   Sonucu biz de merakla bekliyoruz. 🙂

 • Merhaba bende lazer epilasyon yaptırmaya karar verdim. bir kampanya gördüm diode buz başlıklı lazer tüm vücut (genital bölge, koltuk altı, tüm bacak) 499 TL. bu kadar ucuz olması tereddüt ettirdi. sizce normal fiyatı mi yoksa bir sorun olur mu?

  • Merhaba Zehra Hanım,
   Fiyatlarla merkezi değerlendirmek çok da doğru gelmiyor bana çünkü kampanyalar yapılabiliyor, mevsimsel fiyat değişiklikleri olabiliyor. Fiyattan ziyade merkezde lazer epilasyon uygulamasının uzman ellerde yapılıp yapılmadığı, merkez hakkında bir şikâyet olup olmadığı ve güvenilirliği hakkında araştırma yapmanız gerekiyor.
   Mutlu bir pazar diliyorum.

 • Bugun o merkeze gittim buz lazer yöntemini jelle değil ama bitkisel yağla kullandıklarını yağın jelden daha geçirgen olduğunu ve etkisini artırdığını söylediler. Buz lazerin yağla kullanımı söz konusu mu yani yaglada kullandığında sonuç alınabiliyor mu?

  • Merhaba Zehra Hanım,
   Lazer epilasyon öncesi jel yerine farklı ürünler de kullanılabilir. Bu biraz da uzmanların tercihine kalmıştır.
   Sevgiler…

 • Buz lazer den sonra nemlendirici krem ve beyazlatıcı krem aldırdılar bana yeni basladım. Bilginiz var mı? Kremler toplam da 280 lira tuttu. Gerçekten kullanmak gerekiyor mu kremleri?

 • Buz lazer yorumlar genellikle olumlu görüyorum ben de. Ama epilasyon merkezlerinde genellikle alexandrite ya da diode lazer var. Buz lazere tam geçiş olamadı gibi. Ban alex lazer yaptırdım 6 seans bacaklarıma. Şimdi yüze buz lazer düşünüyorum.

  • merhaba, daha önce diode ve alex yaptıran biri olarak yazıyorum. Buz lazerde çektiğim acıyı ikisinde de çekmedim. Tarifsiz bir acı. paket bölgesini 7 de yapmasına rağmen tamamen yaktı ve kararma oldu, kesinlikle önermiyorum. ayrıca yaptırdığım merkez ankaranın en iyi merkezlerinden biri. Yüz için iğneliyi öneririm şuanda gidiyorum ve 4. seans çok başarılı. Vücut içinde alex lazeri öneririm. Tamamen deneyimleri ile.

 • Maymun gibi kıllı ve ayrıca ahlaksız da bir insan olduğum için, hiçbir lazer epilasyon merkezi beni kabul etmedi!

 • Gaziantep’te gidebileceğim bir lazer epilasyon merkezi arıyorum. Deneme amaçlı bir yere gittim. soprano ice cihazını kullanıyorlar. 5 yıl önce sıfır almışlar cihazı. Omuzda deneme yaptım. Ağrıtıyor mu evet. Ağrıtana IPL, hiç ağrıtmayana buz lazer deniyor diye okudum ama şüpheli geldi bana. IPL olan kalıcı çözüm değilmiş vs. Açık tenliyim ve kıllar kömür gibi değilse de siyah. Omuz, sırt, göğüs, ense ve yüz için soprano ice cihazı iyi midir? Yoksa 5 yıllık bir cihaz olduğu için sormam gereken bir şeyler var mı? Hem başlığının IPL dedikleri işe yaramaz başlık olup olmadığından nasıl emin olurum? Gaziantep’te gidebileceğim güvenilir bir merkez tavsiye edilirse memnun olacağım.

  • Merhaba Kemal Bey,
   Sopranı Ice, yani buz lazer en son çıkan ve kullanılması önerilen cihazdır. Acıtmadığı duyurulsa da maalesef tabii ki acısız bir epilasyon çok da mümkün olamıyor.
   IPL epilasyon, diğer yöntemlere göre kalıcılığı daha az olan bir uygulamadır.
   Açık tenli ve siyah kıllara sahip olduğunuz için lazer epilasyondan çok daha iyi sonuçlar alabileceğinizi düşünüyorum. Belirttiğiniz bölgeler için de Soprano Ice gayet uygun görünüyor ama bunun en doğru değerlendirmesini elbette uzmanınız yapacaktır.
   Şu an için Gaziantep’te size bir merkez öneremiyorum.
   Şimdiden kolay gelsin.

   • Çok teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Omuz üzerinde deneme yaptım. Yaklaşık 5 cm yarı çapında bir daire düşünebiliriz. O bölgedeki kıllar yeni yeni çıkmaya başladı. Yapmış olduğum bu işlemin bana ne kadar uygun olduğunu ve işe yarayıp yaramayacağını bu aşamada anlamam mümkün müdür ve kriterlerim ne olacak bu değerlendirmede? Yoksa bu sonuç aldatıcı olacak ve ancak belli bir süre devam ettikten sonra mı anlayacağım ? Bir sürü insan deneme yapıyordur. Ama önemli olan bu aşamada bu sonuçları nasıl değerlendireceğimiz ve nelere dikkat edeceğimiz. (Lazer epilasyon ile ilgili en güzel bilgilendirmeyi sizin yaptığınızı belirterek teşekkür ediyorum)

 • Merhaba fiyat konusunda bir şey aklıma takıldı. Pek bir bilgim olmadığı için yazınız da çok aydınlatıcı oldu. Teşekkür ederim. Sorum şu; bir fiyat listesinde tüm vücut seans fiyatı 750 tl diyor. Bu diyelimki 6 hafta sürüyor. Biz bunu 6 hafta için de ayrı 750 tl mi vereceğiz yoksa tek seferde mi vereceğiz. Belki başka yorumlarda bahsedilmiştir ama okuma fırsatım olmadı yorumları. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba Özlem Hanım,
   Sayfamızda gördüğünüz listedeki fiyatlar seans fiyatları, evet ama merkezler genellikle kampanyalar uyguluyorlar ve bu fiyatlar daha makul seviyelere geliyor.
   Yani örneğin 6 ya da 10 seanslık bir uygulama sizin için çok daha uygun bir fiyata gelecektir ki zaten tek seanslık lazer epilasyon uygulaması olmaz. Kıllardan kurtulmanız için en küçük bölge için bile en az 4-5 seansa ihtiyacınız olacaktır.
   Sevgiler…

 • Her bölgede uygulanabilen, her cilt tipine uygun ama öyle söylendiği gibi de acısız olmayan bi yöntem. 6 seanstır omuz ve sırt bölgesi için gidiyorum. Şimdilik iyi. Umarım sonuçları kalıcı olur. Bir de buz lazer her merkezde uygulanmıyor. Cihaz daha yeni olduğu için sanırım lazer epilasyon merkezleri bu alete geçiş yapmamışlar.

 • Mehaba ütüleme lazer yöntemini hiç kimse önermiyor 1 sene sonra tekrar çıkıyor diyorlar ne kadar doğru tecrübeli bayanlara sormak istiyorum. bir de ailemizde kanser hastalığı yaygın. ben de risk taşıyorum. allaha şükür birşey yok ama bazı kişiler eğer lazer yaptirirsan kemoterapiye karşılık vermiyor vücut diyor. bu ne kadar doğru? bayağı araştırdım ama bi yanıt bulamadim

  • Lazer epilasyon, yıllardır uygulanagelen güvenli bir yöntemdir. Kanseri tetiklediğine ya da kemoterapiyi olumsuz etkilediğine yönelik de ispatlanmış herhangi bir vaka yok ama bireysel olarak böyle bir konuda sorumluluk alıp sizi yanlış yönlendirmek istemem. Bu konuyu doktorunuzla görüşün lütfen.
   Sevgiler…

 • Naz hanım Ankarada gittiğiniz merkezin adı nedir? Siz buz lazerden epey olumsuz sonuç almışsınız. Ben de ankarada lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyordum. Cevaplarsanız sevinirim.

 • Merhaba İzmir’de lazer epilasyon konusunda güvenebileceğim uygun fiyatlı bir yer arıyorum lütfen yardımcı olur musunuz? Bu konuda her yere güvenilmiyor tabii ki çok kararsızım

 • OPT buz başlıklı lazer sopranodan farklı mıdır acaba? Bilgi verir misiniz? Tesekkurler.

 • İzmir’de yeşilyurtta aronestetik. On numara. Beş yıldız süper tavsiye ederim bütün aile gidiyoruz çok memnunuz. fiyatlarda makul. gamze var.onun yapmasını isterseniz 👍

 • Merhaba kızlar. Ben de buz lazere başladım acısız diye ama inanın çok acıtıyor.Size kesinlikle acıtmıyor deniyor ama ben dayanmakta çok zorlanım ve iki hafta olucak kıllarda daha dökülme yok, bekliyorum. ikinci seansım 4 hafta sonra dediler ama şimdiden kıllarım çıktı, dökülen hiç yok. inşallah bu acıya değerde kurtulurum. Çok kıllı biri değilim ama bacaklarımda çok kıl dönmesi oluşuyor bununda çaresi lazer dediler. Bakalım sonucu görcez.

 • Merhaba arkadaşlar, hibrit lazerin diğer lazerlerden farkı nedir ve ankara da buz lazer hibrit yapan güvenilir bir yer önerebilir misiniz?

 • Bende yaptırıyorum buz lazer 3 bölge için 1000 tl ye anlaştım 6 seans 5 rötuş olarak anlaştık 2 seans 1 rötuşa gittim henüz ve herhangi bir acısı kesinlikle yok banada çevremden hep acitiyo yakıyo felan dediler ama öyle bisey yok sadece bacağının diz altındaki kemikli bölgede hafif bi acı hissediyorsun haricinde herhangi acısı yok işe yarıyor mu konusuna gelincede 3 kere gitmis olmama rağmen gözle görülür şekilde azalma var

  • semanur hanım merhaba; Nerde yaptırıyorsunuz, şuanda da devam ediyor musunuz? nasıl gidiyor?

 • Bende 4 senedir uğraşıyorum çeşitli marka cihazlar kullandım diyot ütüleme alexander buz ve soprano cihazına gittim 2.seanstan sonra dökülme oluyor sonra dökülme göremiyorum. seanslar bitiyor kıllar tekrar çıkmaya başlıyor. Bu kadar seansların sonucu tüylerim inceldi belirli kısımlarda biraz dökülmeler oldu. Bikini ve koltuk altı biraz daha sonuç verdi yani çok para ve zaman harcadım karşılık %70 % 80 kesin diyorlar % 60 bile göremedim

 • Merhaba Tuba hanım gittiğim güzellik merkezinde Artemis 600h cihazı kullanılıyor sizce bu lazer iyi mi daha doğrusu ıpl değildir umarım

  • Marka üzerinden bilmem ve yorum yapmam mümkün değil. Güvenilir bir lazer merkezine gittiğinizi umarak en iyi sonucu alabileceğinizi düşünüyorum.
   Bol şans dileklerimle…