Ana sayfa » Diode Ütüleme Lazer Epilasyon Fiyatları, Yaptıranların Yorumları
Lazer Epilasyon

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon Fiyatları, Yaptıranların Yorumları

Diode ütüleme lazer epilasyon nedir, fiyatları

İçerik

Diode ütüleme lazer epilasyon fiyatları ne kadar, hangi bölgelerde etkili, yorumlar nasıl? Diode ütüleme lazer epilasyon, son yıllarda en çok kullanılan iki yöntemden biridir. Bütün epilasyon sistemleri için aynı şey söylenir gerçi ama ben de uygulattığım için biliyorum, ağrı ya da sızıyı pek hissetmiyorsunuz.

Koyu tenliler için ideal bir yöntem.

Diode ütüleme lazer epilasyon nedir, kimler uygulatabilir, diye araştıranlar bileceklerdir; erkeklerin de çok tercih ettiklerini duyuyoruz. Erkeklerin epilasyon yaptırmalarına mı şaşırmalı, yoksa acıya kadınlardan daha dayanıksız olmalarına mı, bilemiyorum. Acıya dayanamadıklarını söyleyenlerin yalancısıyım. 🙂

Diode lazer nedir?

En çok tercih edilen iki sistemden biri olduğunu söylemiştim Diode lazerin. Şimdi, diğeri hangisi diye merak ettiniz değil mi?

Alexandrite lazer epilasyon da çok uygulatılan bir sistemdir. Açık tenliler için idealdir.

Üçüncü ve daha az tercih edilen bir yönteme değinirsek;

Nd yag lazer yaptıranlar, bu konuda bilgi arayışında olanlar da ilgili makalemizde her şeyi bulabilecekler.

Lazer epilasyonda son sistem olarak gösterilen ve deneyimleyenlerin de memnun kaldıkları bir başka yöntem de buz lazer. Buna yönelik ayrıntılı bilgileri Buz Lazer Epilasyon (soprano ice) yazımızdan bulabilirsiniz.

Ee, peki Diode ütüleme lazer epilasyon nedir? Diode lazer epilasyon özellikleri başında gelen, koyu tenlilerde mükemmel sonuçlar elde edilmesidir. Koyu tenli değilim fakat Diode lazer epilasyon yaptıranlar arasında beni de sayabiliriz. Aslında, biraz bilinçsizlik, biraz merak.

Şimdi anlıyorum ki, kıllarımı birkaç sene jiletleyip kalınlaştırmalı ve ütüleme epilasyon için öyle gitmeliymişim!

Diod lazer, yuz, jilet; ayrılmaz üçlü!

Yani, esmer tenli bir bayansanız, kıllarınız da daha koyu ve kalınsa, mutlaka Diyotu (okunduğu gibi yazalım 🙂 ) denemelisiniz.

Hızlıdır.

Uygulama alanları fazladır.

Yanık oluşturmaz.

Çok fazla ışığa maruz kalınmaz.

Rahat da.

E başarılıdır da.

Daha ne olsun!

Yukarıda buz lazerden bahsetmişken, konumuz değil ama, Buz lazer mi Alexandrite mi iyi, merak edenler olabilir diye düşündüm; isteyenler, ilgili makalemizden bilgi sahibi olabilirler.

Diode lazer epilasyon nasıl uygulanır?

Diode lazer epilasyon nasıl yapılır, bu konuya da kısaca değinmek istiyorum. Lazer epilasyon konusunda deneyimli olanlar bileceklerdir, epilasyon öncesi ağda, tüy dökücü kremler kullanmıyoruz. Yalnızca, uygulama yaptıracağımız bölgeyi bir gün önceden jiletlemeliyiz. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için Lazer Uygulamasından Önce Jilet Kullanımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bölgeye soğutucu ve koruyucu bir jel sürülür ve uygulamaya başlanır.

Seans süresi uygulama yaptıracağımız bölgeye göre değişecektir.

Diode lazer sonrası kıllar ne zaman dökülür, bu başlık altında ona da değinmek istiyorum. Tüm lazerli epilasyon yöntemlerinde uygulamadan sonra 2 hafta içinde kılların tamamen dökülmesi gerekir. Eğer sizde dökülmeler başlamadıysa, merkezinizle mutlaka görüşmenizi öneririm.

Diode lazer yüz bölgesinde etkili midir?

Diode lazer yüze uygulanır mı, yüze Diod lazer epilasyon ne kadar etkili?

Diode lazer epilasyon, yüz bölgesinde çok iyi sonuçlar verebiliyor. Buna rağmen, mecbur kalmadıkça yüzünüze lazer epilasyon yaptırmamanızı öneririm.

Bu konuyla ilgili olarak Yüzde Hangi Lazer Cihazı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yine, diğer bölgeler için de Diode lazerin doğru bir tercih olduğunu belirteyim. Mesela en çok muzdarip olunan bölgelerden biri olan bikini bölgesiyle ilgili hangi cihazın kullanılması gerektiği, kaç seansta biteceği gibi konulara ilgili yazımızda yer vermiştik, inceleyebilirsiniz: Bikini Bölgesinde Lazer

Lazerli epilasyonda genital bölge de çok uygulama yaptırılan yerlerdendir. İlgili yazımıza dair tüm ayrıntıları ve yaptıranların yorumlarını buradan okuyabilirsiniz.

Diyot lazer yaptıranlar, yüze ütüleme lazer epilasyon uygulatanlar ne diyorlar?

Burada, Diode lazer epilasyon yorumları okumaya ne dersiniz?

Diode ütüleme lazer epilasyon yorumları nelerdir?


Diode lazer yüz bölgesine yaptıranlar ne diyor diye çok araştırdım. Şunu söyleyebilirim: Diode lazer yüz için süper bir şey. Yüzde Diode lazer etkili midir? Evet, kesinlikle öyle. Tek tek ve kalın tüyler vardı; kurtuldum. Çok rahatım. Açık renk kıllar için lazer epilasyon çözüm olamıyor ama yine de Diode diğerlerinden iyi.


Diode lazer yüze nasıl uygulanır? Tüylere birkaç hafta jilet vurursunuz; kalınlaşır. Sonra da gider 6-10 seansta temizletirsiniz. Diod lazer yüzde etkili midir diye merak eden arkadaşların için rahat olabilir. En etkili yöntemdir.


Ütüleme Diode lazer yaptıranlar, genellikle yüz bölgesinde uygulatıyorlar. Benim de yanaklarımda, bıyık bölgemde, alnımda bile vardı tek tük. 1 seneye yakın gittim ama şimdi çok rahatım. Bunca yıl boşuna çekmişim diyorum bazen kendi kendime. Özellikle yüze ütüleme lazer yaptıranlar bana katılacaklardır.


Ben buğday tenliyim; bu yüzden Diode ütüleme mi Alexandrite mi diye mi çok kararsız kalmıştım. Diode lazer nasıl uygulanır diye araştırdım ve ikna olup uygulattım. Gerçekten çok memnunum. Benim gibi buğday tenliler düşünmeden uygulatabilirler.


Çene bölgemde uygulatıyorum Diode lazeri. 6 seans gittim; şimdilik harika gidiyor. Yüz bölgesine Diode lazer yaptıranlar boşuna olumlu konuşmuyorlarmış! 🙂


Olumlu yorumlara katılıyorum. Diod lazer yüz bölgesi sonuçları kusursuza yakın. Ama doğru merkezlere ve doğru ellere teslim edeceksiniz kendinizi, o şartla. Yüze Diode ütüleme lazer kaç seansta biter diye merak edenler vardır mutlaka; 10 seanstan önce ne yazık ki bitmediğini biliyorum. Bir seneden fazladır uğraşıyorum ben. Yorucu ve maliyetli ama mecburuz da bir yerde.


Her yerde 3-4 seansta tamam, diyorlar ama inanmayın kızlar. Yüzüm için 8 seans gittim. Tamam, azalma oldu ama bir türlü bitmiyooooor! Sorun bende mi sizce? Ütüleme lazer epilasyondan sonra yapılması gerekenler konusuna da çok özen gösterdim; cildimi güneşe maruz bırakmadım, uygulamadan önce ağda falan kullanmadım ama istediğim gibi olmadı ne yazık ki. 🙁 Ipl’yi düşünmeli miyim?


Diode lazer yüz bölgesine yaptıranlar iyi sonuç alıyorlarmış diye duydum ve ben de yüzüm için uygulattım. 5-6 seansta büyük oranda azalma gözlemledim. Hamilelikten dolayı bırakmak zorunda kaldımsa da tekrar başlayacağım.


Yüz bölgesi için epilasyon, ütüleme ile yapılır. Yani, Diode lazer number one’dır. 😉 Çene bölgesine lazer epilasyon yaptıranlar arasındayım; biliyorsunuz, yüzde epilasyon işi biraz risklidir. Şu anki durumdan memnunum. Bence çenedeki kıllar için çözüm ütüleme lazerdedir.


Diode lazer epilasyonda tüyler ne zaman dökülür? Kesin bir bilgi verecek olan var mı? Lütfen. Acil! Lazer epilasyon Diyot ütüleme beyaz tenliler için kesin çözüm mü?


Diode lazer epilasyon cihazları kesinlikle çok çok etkili. Ama şu kadar zamanda etki eder diye bir güvenceyi kimse veremez. Herkesin kıl yapısı farklıdır. Yüz bölgesi için 4 seans giden de gördüm, 14-15 seans giden de duydum. Maalesef çok pahalı ve bayanlar olarak şu cildimize acıyorum. 🙁 Yine de yüz bölgesi Diod lazer ile çözüm bulabiliyor.


Lazer epilasyonda 8 seanslık özel kampanyalı fiyat gibi tekliflere pek kanmamanızı öneririm. Zira, kampanya olan yerde kalitesiz hizmet verildiğine çok şahidim. Ayrıca sarı tüylere lazer epilasyonla çözüm olunamaz. Kılların kalın olması şart. Aynı şekilde beyaz kıl kökü lazer epilasyon ile görülmez.


Ankara Diode lazer epilasyon merkezleri hakkında bilgi verebilecek olan var mı? Beyaz kılları gören lazer Diyot lazer midir?


Evet, mümkünse Ankara Diode lazer epilasyon fiyatları hakkında da… 🙂

Diode ütüleme lazer yorumları genel olarak böyle, kızlar.

Diode lazer Ankara merkezleri ve fiyatları

Diod lazer epilasyon yaptıranlar, nerelerde yaptırmışlar; Diode lazer epilasyon fiyatları ne kadar; Diode lazer yüz bölgesi fiyatları ve kampanyaları; ütüleme lazer yaptıranlar hangi merkezlerden memnun, hangilerinden değiller gibi soruları çok alıyoruz.

Özellikle, Ankara’da Diode lazer epilasyon yapan yerler hakkında bilgim olduğu için, size belki biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

Diode lazer, Ankara Kızılay merkezlerinde profesyonelce uygulanan bir yöntemdir.

Ankara Kızılay lazer epilasyon merkezleri, epilasyon yaptıranların Diyot ütüleme lazer yorumları da dikkate alınırsa fiyatlar konusunda değil ama hizmet açısından müşterilerini memnun etmektedir.

Diode lazer ütüleme yöntemi, özellikle de koyu tenli bayanlar için ideal tercih diye üzerine basarak yineleyelim.

Lazer epilasyon konusunda deneyimli olanlardan duyduğumuz bir gerçeğe değinmek istiyorum izninizle.

Ucuz fiyat veren merkezlerden, kampanyalardan kesinlikle kaçınılması önerilir daima.

Cildimiz, paramızdan çok daha değerli.

Kampanyaları da illâ denemek isteyenler için muzır bir önerim olabilir:

Biliyorsunuz, erkekler de lazer epilasyon yaptırıyorlar; önden erkeğinizi gönderin, memnun kalırsanız, siz de denersiniz! 🙂

Çok kötüyüm, değil mi?

Tekrar fiyatlara dönersek;

Ankara lazer epilasyon fiyatları, biraz pahalı ama hizmet de bir o kadar kaliteli. Ankara Diode lazer yapan merkezlerde tüylerinden kurtulan arkadaşlarımın deneyimleriyle yazıyorum bu satırları.

Bir ölçüde kendimin de tabii; tenimden dolayı Alexandrite tercih eden biri olarak, bazı bölgelerime Diode de uygulattım ve memnunum.

Ortalama bir fiyat vermek istersek;

Çene, dudak üstü, yanaklar: 50

Tüm yüz: 150

Genital: 150

Kollar: 200

En azından 5-6 seans gitmeniz gerektiğini unutmayın lütfen.

Diode ütüleme lazer epilasyon fiyatları nasıl?

Lazer epilasyon fiyatları yayımlamak, Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır; bu yüzden herhangi bir merkezin sitesinde fiyat listesine ulaşamazsınız.

Zaten fiyatlar da merkezlere göre değişecektir.

Ben de sizlere fikir verebilmesi için ortalama rakamları yazıyorum.

Gerdan: 100

Popo: 150

Tüm kol: 200

Üst bacak: 300

Tüm bacak: 500

Epilasyon fiyatlarına dair daha ayrıntılı bilgi vermiş olayım.

Erkekler içinse kıl sayısı daha fazla ve kıllar sert olduğundan biraz daha pahalı tabii.

Göğüs: 400

Tüm sırt: 500

Çok daha ayrıntılı bir fiyat tablosu için Lazerli Epilasyonun Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz.

Ankara lazer epilasyon kampanya, gibi cazip görünen tekliflere hemen kanmamanızı tavsiye ederek bu konuyu noktalayalım bence.

Diode ütüleme lazer epilasyon zararları var mıdır?

Diode lazer uygulama, diğer ve daha yaygın ismiyle Diode ütüleme lazer epilasyon nedir, yukarıda anlatmıştım. Aslında, güvenli ve etkili bir yöntem.

Yine de, Diode lazer epilasyon yan etkileri yok diyemem. Tüm lazer cihazlarında olduğu gibi ütüleme epilasyon zararları da konuşulan bir konu.

Lazerli epilasyonun zararları ve yan etkileri konusunda ayrıntılı bir makale hazırlamıştık; buradan okuyabilirsiniz.

Evet, eski yöntemlere göre yanık izi kalmaması konusunda çok daha başarılı ama tamamen de güven duyamıyoruz ne yazık ki.

Ütüleme lazer yaptıranlar gayet memnunlar diye duyuyor ve okuyorum.

Zaten uzmanlara sorarsanız, ya bu Diode ütüleme lazer epilasyon nedir, yan etkisi var mıdır diye; yok canım, yanık falan olmaz, derler. Gelin görün ki cildinde az da olsa yanık oluşanları duydum.

Bunun dışında, kızarıklık, şişkinlik pek olmuyor doğrusu ama böyle sorunlarla karşılaşabilecekler için söyleyeyim: bunlar, geçici yan etkiler.

İçinizi rahatlatmak için hemen ekleyeyim: Diode lazer nasıl uygulanır? Adı üstünde, ütü yapar gibi gerçekleştirilir ve odaklanma olmayacağı için her şey çok daha yolunda gidiyor.

Sıcak vuruşlarla kökteki tüyler ütülenir ve hemen soğutularak acı hissetmeniz engellenir.

Özellikle eski uygulamalarda acı veren ve kalıcı yanıklarla karşılaşıldığını duyuyorum. Gelişen teknolojiyle beraber, Diod ütüleme lazer yaptıranlar da hemfikir olacaklardır, artık böyle kötü durumlara maruz kalmıyoruz.

Öte yandan;

Hamileler,

Kanser hastaları,

Işığa alerjisi olanlar için kesinlikle önerilmediğini belirtmekte yarar var.

Hamilelerden bahsetmişken, Hamilelik Döneminde Lazer yazımızı da hatırlatmak istiyorum.

Çok titizlenen bazı okuyucularımız, en iyi Diode lazer cihazları hangileri acaba, diye soruyorlar bazen. Cildimize o kadar önem veriyoruz ki teknik konularda bile bilgi sahibi olmak istiyoruz. 🙂

Doğrusu, cihazlar konusunda hiçbir bilgim yok ama sizler için kısa bir araştırma yaptım ve birkaç model buldum, belki gider, epilasyon merkezlerini sıkıştırırsınız diye! 🙂

-Diode Lazer – 2.5M+ Verified Global Suppliers

-Laser diodes 780-1330 nm

-Laser Diodes – UV, VIS, NIR & MIR Diodes Available

-Laser Diode Supplier

Aramızda belki epilasyon cihazları, Diode lazer makineleri satın almak isteyenler vardır. Onlar için de bir ek bilgi sunmak istedim.

Makalemizi bitirirken, IPL Epilasyon hakkındaki yazımızı da hatırlatmak istiyorum; ilgilenenler göz atabilirler.

İğneli Epilasyon hakkında da yine çok uzun bir bilgi ve yaptıranların yorumları paylaşımımız olmuştu.

Ütüleme Diode lazer nedir, diyot lazer yaptıranlar memnun mudurlar, Diode lazer epilasyon, Ankara merkezlerinde nasıl uygulanır, Diode lazer fiyatları gibi lazerli epilasyona dair en çok merak edilen konulara ayrıntılı olarak yer verdiğimi zannediyorum.

Diode ütüleme lazer epilasyon fiyatları ve genel bilgiler nedir, anlattık. Sizlerin deneyimleri ve görüşleri nelerdir, merak ediyoruz.

Bize yazın, konuşalım.

Hoşça kalın.

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

83 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Diode lazer epilasyon yaptırdım. Zaten çok fazla tüy yoktu. 5 seansta falan kurtuldum tüylerden. Özellikle dudak üstünden çok güzel sonuç aldım.

 • ben sakallarımdan memnun değilim. 2 günde bir kesmek zorundayım kesincede cildim tahriş oluyor. kısacası ben sakallarımı kökten almak istiyorum yani Baby face olmak istiyorum ve bu epilasyonla mümkün mü? para konusu sorun değil en iyisi hangisiyse giderim kesin sonuç verir mi? seans da önemli değil yeterki baby face tüysüz yapsın beni. hangi kremler alınacaksa alırım ne gerekiyorsa yaparım yeterki kurtulayım bu meretten

  • Merhabalar, sakallarınızdan tamamen kurtulma isteğiniz konusunda kendinize gerekli zamanı tanımalısınız. Birçok insan da sakal ekimi yaptırıyor. Tüy dökücü kremlerden istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Lazer epilasyon, tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemidir. Cilt tipiniz ve sakal yapınıza göre uygulanacak yöntem ve sonuçları da değişecektir. Bir lazer epilasyon merkeziyle fikir alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca bu yazımıza mutlaka göz atın:
   https://www.kizilaylazerepilasyon.com/sakal-ustu-lazer-epilasyon-yaptiranlar/

 • merhabalar benim kulak hizamda küçük yaşlarımdan beri çok fazla tüy çıkıyordu ve son zamanlarda beni çook rahatsız etmeye basladı. ben onları kestim kesince kalınlastı o tüylerin kökleri. onlardan tamamen kurtulmak istiyorum. sizce diode lazer epilasyon benim derdime derman olabilir mi?

  • Merhaba Gülcan Hanım, diode çok tercih edilen bir yöntemdir. Uygulatanlar da sonuçlarından genellikle memnun kalıyorlar. İyi bir lazer epilasyon merkezine başvurmanızı tavsiye ederim. Cilt tipi ve tüy yapınıza göre size en uygun yöntemi uygulayacaklardır. Mutlu kalın. 🙂

    • Merhaba Hatice Hanım, sivilcelerinizin yoğunlu, iltihaplı olması ve cilt tipiniz lazer uygulaması için belirli etkenlerden olacaktır. Eğer cildiniz fazla hassassa ve sivilceleriniz aktif haldeyse, yüzde lazer uygulaması ertelenmek zorunda kalınabilir. Lütfen cildinizi bir uzmana göstererek danışmanlığını talep edin. Sevgiler.

 • Diod lazer icin fiyatlari yazmissiniz mesela 150 tl kol, 300 bacak, 500 diye bunlar bir seans mi yoksa toplam seanslarin fiyati mi bide tum vucut sirt gobek dahil ne kadar olur?

  • Merhaba Esra Hanım, yukarıda ortalama fiyatları vermeye çalıştım. Biliyorsunuz, merkezden merkeze göre değişecektir. Verdiğim fiyatlar ise seans ücretleridir. Sevgilerimle.

 • Merhaba, lazer yaptıranlar hamılelık esnasında tüylerin tekrar cıktıgını soylüyor. dogru mu ve kaç sene sonra cıkmaya başlar?

  • Merhabalar Tuğba Hanım, hamilelik döneminde hormonlar değişiyor. Bu nedenle bazı bölgelerde tüyler çıkabiliyor. Hamilelerde yüz bölgesinde tüylerin çıktığı gözlemlenebiliyor. Bu tüylerde eski tüyler değil, zamanla oluşan ince tüylerdir. Bacak ve koltuk altı gibi bölgelerde ise pek de böyle bir sorunla karşılaşılmıyor. Tüylerin tekrar çıkıp çıkmayacağını anlamanız için epilasyondan sonra 6 ayın geçmesi gerekir. Sevgilerimle. 🙂

 • merhabalar, benim hybrid diode ile 3. seansım oldu ve üzerinden 7 gün geçti genelleyecek olursam bacak bölgemde %30 azalma var ama genital bölge ve koltukaltımda %3-5 lere ancak ulaşıyor. sebeb nedir. 6 seans sonrasından yada bi kaç seans sonra hedefime ulaşabiliyor muyum. bu cihaz hakkında bilginiz var mı teşekkürler.

  • Merhaba Özge Hanım, lazer epilasyon uygulamaları için ortalama bir seans veriliyor. Ancak kişiden kişiye göre de değişiyor. Mesela, yaşınız, hormon dengeniz, cilt ve kıl yapınızdan hamileliğe kadar bir çok etken seans sayınızda belirleyici olacaktır. Koltuk altı ve genital bölge aslında en iyi sonuç veren bölgelerdendir. Öyle umuyorum ki lazer uygulaması yapan merkez bunları göz önünde bulundurarak size en uygun olanı sistemi belirlemiştir. İlerleme hızınız az gibi görünüyor. 6-7 seansta istediğiniz sonucu olamayabilirsiniz. Sevgiler.

 • Merhabalar ben de epilasyona gitmek istiyorum fakat çok tereddüt ediyorum. ayrıca tüylerim ince ince ve çok yoğun değil sadece genital bölgem için gitmek istiyorum. sizce bir ay boyunca jiletleyıp mi gideyim? hiç jilet kullanmadım şimdiye kadar bu konuda acil yardimci olurmusunuz? Malatya da önereceğiniz bi yer var mı merakla yorumlarınızı bekliyorum çok teşekkürler 🙂

  • Merhabalar, hepinizin yararlanabilmesi için bütün illerdeki lazer epilasyon merkezlerini değerlendirmek istiyorum. Bunu da sizlerin katkılarıyla yapmayı planlıyorum. Şu anda Ankara dışındaki illeri dahil edemedim. Çok yakın zamanda bu projeyi tamamlamak istiyorum. 🙂
   Lazer epilasyondan etkili sonuç alabilmeniz için tüylerin kalın olması gerekiyor. Bu yüzden de bir süre jilet kullanmanızın faydalı olacağını düşünüyorum.
   Merkeze karar vermeden önce mutlaka ön görüşme yapıp seansların miktarı konusunda net bilgi edinmeye çalışın. Her şey gönlünüzce olsun. Sevgiyle kalın. 🙂

  • Merhaba malatyada guvenilir bir merkez buldunuz mu acaba, ben de düşünüyorum ama guvenemiyorum

 • Ben su anda yüzüme diot lazer kullanıyorum 3 seans gittim ve yüzümde sivilcelenme oldu. Bu sivilceler hem kasiniyor hem de acıyor. Daha sonra bir cildiye doktoruna gittim krem verdi ama hiç bir faydası olmadi. Ve ben bu sivilceler yüzümde leke yapacak diye çok korkuyorum

  • Merhaba Rukiye Hanımcığım,
   Sivilce izleri güneşin de etkisiyle kalıcı olabilir. O yüzden çok iyi korumalısınız. 30 faktörlü bir güneş kremi kullanın. Şu anda cildiniz çok hassaslaşmıştır ve leke oluşumuna çok açıktır.
   Bir de çinko içerikli krem kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bebek pişik kremi kullanabilirsiniz. Örneğin sudocremi her akşam ince bir tabaka halinde sivilceli bölgelere uygulayın ve sabaha kadar kalsın. Hem sivilce izlerine iyi gelecek hem de sivilce oluşumunu engelleyecektir. Sevgilerimle. 🙂

 • 22 yaşındayım sakallarım daha yeni çıkıyor fakat sakal ile göz arasında yani yanaklarda kıllar çıkmaya başladı. bazen makinayla alınca ister istemez bir kaç hafta sonra tekrar rahatsız edecek şekilde çıkmaya başlıyor. Cımbızla almak zorunda kalıyorum bazen fakat pek önermiyorlar, bir süre sonra delik felan oluyormuş kılları aldığımız yerde, benim tamamen kurtulmam için önerebileceğiniz herhangi bir şey var mı acaba ?

  • Cımbızla alınınca delik vs oluşmaz. 🙂 Tüyler kalınlaşarak çoğalabilir. Bahsettiğiniz bölge için lazer epilasyon uygulatabilirsiniz. Fiyatları ve uygulama biçimi için yanak üstü kıllar yazımızı okuyabilirsiniz.

 • merhaba ben Van’da dr. cleanse diye biryerde yaptırdım inanılmaz acıdı hatta aleksanderda bile böyle acımamıştı. parayı da peşin ödedim ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  buz lazer yaptırdım soprano ice ama hiç denildiği gibi acısız değil acıdan resmen çığlıklarım havada uçuştu

 • merhaba diot lazerle buz lazer aynı şey mi oluyor ya? kafam karıştı da 🙂 diode lazer yüz bölgesine uygun mu?

  • Feriha Hanım,
   Buz lazer daha yeni bir sistemdir. Her iki yöntem de yüz bölgesine rahatlıkla uygulanabiliyor. Uygulama yaptıracağınız merkezle görüşerek onların yönlendirmeleri dahilinde daha net karar verebileceğinizi düşünüyorum.
   Kolay gelsin.

 • Merhaba ben diot lazer yaptırmak istiyorum ama çok acılı olduğu söyleniyor doğrumu bilgi verir misiniz.

  • Diyot lazer, en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Diğerlerine göre daha acılıdır diyemeyiz. Uygulanan bölgeye ve kişiye göre acı hissi de değişiyor. Hassas bölgelerde acı hissi daha fazladır ama bu diğer yöntemler içinde geçerli.
   Acısız ve başarılı epilasyonlar. 💕

 • Iyi günler. ben ankarada bir merkezde lazere yazildim. merkezin bircok ilde subesi var. diode lazer epilasyon son cikani kullanıyoruz dediler.sanirim utuleme seklinde olan bir alet. 4 bolge 12 seans 900 liraya yazildim. kampanyasi vardi. beyaz tenliyim killarim cok ve kalin. yani acikcasi fiyati cok mu ucuz anlayamadim. cok ucuzsa acikcasi biraz kaliteden suphelencem. daha ilk seansima gittim. yani sonuclar hakkinda cok da bir yorum yapamiyorum.
  Birde bu keseleme sonrasi kullanabilecegim bir nemlendirici vucut losyonu oneriniz var mi?

  • Merhaba Sedacığım,
   Fiyatlara çok takılmamalısın çünkü hem uygulanan bölgelere göre değişiyor hem de yapılan kampanyalar sayesinde değişiyor.
   Lazer epilasyonun hemen sonrasında kese yaptırma; cildini tahriş edebilirsin. Epilasyon sonrası herhangi bir su bazlı nemlendirici krem kullanabilirsin. Eğer cildin çok hassassa ve kızarıklıklar oluşmuşsa, çinko içerikli kremlerden kullanmanı tavsiye ederim. Herhangi bir bebek pişik kremi bile olabilir.
   Biz de pek çok ilde ekibimizle birlikte güvenilir lazer epilasyon merkezlerini inceliyoruz. Sizlerden talep gelirse, yönlendirmelerimizi yapıyoruz. Ayrıca bizim ismimizi kullanarak ekstra indirimlerden de faydalanabileceksiniz.
   Sevgiler. 🙂

  • Merhaba Sedacığım,
   Fiyatlara çok takılmamalısın çünkü hem uygulanan bölgelere göre değişiyor hem de yapılan kampanyalar sayesinde değişiyor.
   Lazer epilasyonun hemen sonrasında kese yaptırma; cildini tahriş edebilirsin. Epilasyon sonrası herhangi bir su bazlı nemlendirici krem kullanabilirsin. Eğer cildin çok hassassa ve kızarıklıklar oluşmuşsa, çinko içerikli kremlerden kullanmanı tavsiye ederim. Herhangi bir bebek pişik kremi bile olabilir.
   Biz de pek çok ilde ekibimizle birlikte güvenilir lazer epilasyon merkezlerini inceliyoruz. Sizlerden talep gelirse, yönlendirmelerimizi yapıyoruz. Ayrıca bizim ismimizi kullanarak ekstra indirimlerden de faydalanabileceksiniz.
   Sevgiler. 🙂

   • Merhabalar 16 yaşındaki kızım için yaptırmaya başladım. utulleme sistemli lazeri, sizce cok mu erken

    • 16 yaş tabii ki erken. Hormon dengesi tam olarak oturmadığı için lazer epilasyondan verimli bir sonuç alamayabilirsiniz, sonrasında tüyler tekrar çıkabilir. Sağlık açısından da kontrollü olmakta yarar var.

 • diyot epilasyon yaptırmayı düşünüyorum. yanak bölgesine ama korkuyorum yorumların hespi çok güzel demiş ama çekiniyorum işte sorun olurmu ki acaba?

  • Merhaba,
   Uygulama yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. İyi bir epilasyon merkezi ve işinin ehli kişilerce yapıldığı taktirde bir problem yaşamayacağınızı düşünüyorum. Kolay gelsin.

 • Ben de diot yaptırıyordum gayette iyi gidiyordu. ama hamile kalınca ara vermek zorunda kaldım. iyi bir merkez seçerseniz cihaz ne olursa olsun sorun yaşamazsınız.

 • Merhaba, bilgilendirmeler icin cok tesekkurler… Guzellik merkezleri diod uygulayabiliyor mu? Bugun diod olarak ozellikle sorup yaptirdim yanak bolgesini 30 TL Ankara Goksu alisveris merkezi icerisinde bir “wellness center”da. Simdi netten inceleyince IPL gibi gorunuyor dikdortgen bir sekildeydi alet ve islem cok yavasti… Keske yaptirmadan inceleseymisim dedim kendi kendime 🙁

  • Merhaba Emre Bey,
   Güzellik merkezlerinde de diod kullanılabiliyor. Hangi sistemi kullandılar bilmiyorum. Diode ütüleme sistemi sabit atış şeklinde değil de ütü yapar gibi uygulanıyor. İsmini de zaten oradan alıyor.
   Güzellik merkezleri yerine poliklinik ya da hastaneleri tercih etmenizi öneririm.
   Umarım iyi sonuç alırsınız.

 • Merhaba tuba hanım. bende hormon bozukluğundan dolayı aşırı tuylenme oldu. geçen hafta bir güzellik merkezi ile görüştüm, diode lazer ile çabuk sonuç alacağımızı söyledi. ben daha önce de epilasyona gittim ve ortalama 3 senedir yüzüme epilasyon uyguluyoruz ve hiç bir sonuç alamadım. bu konuda ne dersiniz diode lazer ile kurtulabilir miyim?

  • Merhaba Tuğba Hanım,
   Öncelikle hormonlarınızdaki düzensizliğin giderilmesi gerekiyor. Bu sorun ortadan kalkmadan lazer epilasyondan iyi bir sonuç alamazsınız. Bitkisel kürler hormon düzenleme konusunda çok başarılı. Bu konuda önerilerim olabilir.
   Güzellik ve epilasyon merkezleri de bu durumu bile bile okuyucularımı yanlış yönlendirmesinler lütfen 🙂

 • Merhabalar. Şimdi şöyle anlatmak istiyorum. 22 yaşındayım. Ben böyle 9 10 yaşlarındayken falan cahillik işte bıyık ve alın bölgeme jilet sürdüm, bir defaya mahsus olmak üzere. O günden beri bıyıklarım hep 2 güne çıkmaya başladı. bende sürekli ip, cımbız, ağdayla aldım. Bu yaşıma kadar hep uğraştım. işin daha kötü tarafı bıyık bölgem böyle gözenek gözenek. yani tamamen alsam bile sanki bıyıklarım varmış gibi oluyor ve bu durum beni artık çok yoruyor. insanlar arasına çıkmaya güvenim kalmıyor. Kimse bana yakından baksın istemiyorum. Neyse ben ıspartadayım. bir güzellik merkezine gittim, bana gün verdiler. 2 gün sonra gideceğim ama kararsızım. nasıl olcak bilmiyorum. yani bu bıyık sorunum geçer mi? hani böyle gözenek gözenek dedim ya, onlar geçer mi? nolur bir şey söyleyin. yardımınıza ihtiyacım var.

  • Ayşeciğim, bir kere jilet kullanılarak tüylerin kalınlaşması pek mümkün olmaz. O senin tüy yapından kaynaklıdır. Gözenekli olması da yine senin cilt tipinle alakalıdır. Gözenekleri sıkıştırabilmek için etkili doğal maskeler kullanabilirsin; dilersen bu konuda sana yardımcı olurum.
   Dudak üzerindeki tüyler için Diode lazeri uygulatabilirsin. Bu yöntem dudak üstü tüylerini yok eder; ama gözeneklerini yok etmez. Farklı lazer tedavileriyle gözenekleri sıkıştırabilirsin; ama bunlar ayrı konular.

 • Merhaba Tuba Hanım,

  Bir yorumunuzda ekibiniz ile birlikte güvenilir lazer merkezleri üzerinde çalışma yaptığınızı yazmışssınız. Ben İzmir de tüm vücut için lazer yapan güvenilir bir yer arıyorum. Tavsiye edebileceğiniz yerler var mıdır?

  Teşekkür ederim.

  • Merhaba Hande Hanım,
   İzmir için şu an böyle bir çalışmamız yok. Biz güvenemeden size de güvence vermek istemiyoruz. En kısa zamanda sizleri en uygun merkeze yönlendirmeyi umuyoruz.

   • Tuba Hanım bilgiler eksik. güzellik salonları lazer epilasyon yapabiliyor, o dava bitti. cumhurbaşkanı tv de bizzat açıkladı. kaldı ki hastanelerde de uzmanlar çalışıyor. tıpta böyle bir eğitim böyle bir meslek yok. tamamen ticari kaygılar bunlar.
    bu arada bende bu işi 22 yıldır yapıyorum. meb onaylı cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı usta öğreticiliğim var. derslik kurup okul açabilirken, hastanede bu işi yapma yetkim varken ya da halk eğitim ya da çıraklık eğitimde öğretim verebilecekken neden ipl kullanılamıyor güzellik merkezinde denildi, anlamadım. kullanılıyor, yetkimiz ve bilgimiz fazlasıyla var. geç de olsa dava sonuca bağlandı ve cumhurbaşkanımız tvde bizzat açıkladı. hastanedeyse bu işi yapanlar yine uzmanlar, yani bizler. tıpta bu yok. arkadaşlar, kaç dr lazer biliyor? bunlar tamamen duygusal yani. özel hastaneler yangın çıkarsa kapıda itfaiye bulunsun diye diyorlar sizlere

    • Merhaba Ebru Hanım,
     Katılımcı olmanız ve bilgilerinizi bizimle paylaşmanız çok güzel.
     Evet, bazı yazılarımda lazerli epilasyonun güzellik merkezlerinde yasaklandığını belirtmiştim, ki yakın zamana kadar da bu böyleydi, biliyorsunuz. Yasaklanma sebeplerinin başında da şikâyetler ve mağduriyetler geliyordu. En seçkin merkezlere sitemizde yer vermeye çalıştığımız halde, onlarla ilgili de çok sayıda olumsuz yorum alıyoruz.
     Okuyucularımızı bilgilendirmeye ve sorunlarıyla ilgili yardımcı olmaya çalışıyoruz.
     Kimsenin lazer epilasyondan mağdur olmamasını diliyorum.

 • Tuba hanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum… Ankarada yüz için diyot lazer veya buz lazer uygulayan, doktor güvenliğinde uygulama yapan merkezlerle ilgili bilgi istiyorum lütfen…

 • Merhaba Tuba hanım. Bende yeni ilk seansıma girdim ama benim kafamı kurcalayan şey, bana 10 seanslık bir sözleşme yaptılar diod buz için fakat bu süre zarfında bitmezse tekrarlar mı bu kıllar? Lazer epilasyondan sonra dökülen tüyler tekrar çıkar mı?

  • Merhaba Tuğba Hanım,
   Kılların kaç seansta biteceğini hiç kimse söyleyemez çünkü kıl ve cilt yapısı herkeste farklıdır. Lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkar mı, hayır ama uzman ellerde yaptırılması şartıyla. Yine de bazı bünyelerde kılların tekrar çıkması ihtimali her zaman vardır.
   Böyle bir sorunla karşılaşmayacağınızı umuyorum.

 • Koltuk altı ve genitale diode lazer yaptırıyorum. 3 seans oldu ve çok memnunum, azalmalar başladı. Kesinlikle diode lazer zararları diye bi şey yok. İşini bilen kişilere gidin. Ütüleme lazer epilasyondan sonra yapılması gerekenler güneşe çıkmamak ve cildi tahriş etmemek. Diode ütüleme kaç seansta biter, şu an bilemiyorum ama galiba 6-8 seans yeterli gelecek. Sonuçları yine yazacağım kızlar.

 • Merhabalar Tuba Hanım. ben daha önce de yazmıştım. Artık seanslarima basladim hatta bugün 3.seansa girdim. Ben koltuk alti ve genital bolgeye lazer epilasyon yaptırıyorum. bugün lazer cihazimin e light olduğunu öğrendim. daha önce alex saniyodum ama değilmiş. 3.seansa kadar baya etkisini gördüm bariz dökülmeler oldu. Fakat aklima takilan, nette bakıyorum e lightin sadece geçici olduğu soyleniyo yani etkili değilmiş. e light lazer epilasyon iyi mi, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz. ben daha bugün e light olduğunu öğrendigim icin oraya sorma fırsatım olmadi ama çok tereddutluyum. aydinlatirsaniz sevinirim ♥️

  • Merhaba Ayşe Hanım,
   E-light cihazı bildiğim kadarıyla IPL’in bir çeşidi. IPL gerçek bir lazer sistemi değildir ve lazerli epilasyona göre sonuçları geçici olabilir. Bu konuda ayrıntılı bir yazı hazırlamıştık, buradan okuyabilirsiniz.
   Siz cihazlardan çok, uygulama yaptıracağınız merkezi ve uzmanları incelemelisiniz. Onlar sizin için zaten en doğru yöntemi seçeceklerdir.
   Sonuçları da bizimle paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

 • Tuba hanim cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin. Sonuclarimi da paylasicam insallah sizlerle

 • Bende Gaziantep’te güvenilir bir yer arıyorum. kampanya yapan güzellik merkezleri var. Diode buz lazer ile tüm vücut 500 TL kampanyası var. sizce güvenilir mi? ayni zamanda yine diode ütüleme buz lazer cihazıyla 750 TL ye yapanda var. yani yardımcı olun lütfen

  • Epilasyon yaptırmayı düşündüğünüz yerler bir tıp merkezi mi? Söz konusu merkezlerin güvenilirliğini, müşteri memnuniyetini araştırın. Ayrıca, lazer epilasyon yaptıracağınız merkezde birkaç ayrı cihaz olması da önemli çünkü cilt ve kıl yapınız dolayısıyla istediğiniz sonucu alamadığınız takdirde bir başka cihazı deneme şansınız olacaktır.
   Sizi mağdur ya da memnun eden bütün illerdeki lazer epilasyon merkezlerini bizimle paylaşabilirsiniz. Böylece, güvenebileceğimiz merkezler konusunda daha bilinçli olabilelim.

  • Merhaba bende sizin gördüğünüz ilanı gördüm gidip bir sonuç alabildiniz mi bende dusunuyorum da.

 • Merhaba ben daha önce alexandrite cihazıyla lazer epilasyon yaptırdım. Fakat yine tüyler çıkmaya başladı. youtube da evde philips lumea ıpl cihazının reklamını gördüm, ilgimi çekti. Siz öneriyor musunuz? Alsam mı acaba bilemedim.

  • Merhabalar,
   Lazer epilasyondan sonra kılların tekrar çıkması, bazılarımızın yaşadığı bir sorun ne yazık ki. Philips epilasyon cihazıyla ilgili bir inceleme yapmıştık. Ayrıntılı bilgi için buradan göz atabilirsiniz.

 • Merhabalar ben istanbul da bi güzellik merkezinde 3 seans diyot buz lazer epilasyon yaptırdım ve geriye 7 seansım var ama genitalde özellikle alt bölgelerde hiçbir şekilde dökülme olmuyor. acaba kandırılıyor muyuz? aklımda çokk soru işaretleri var. acaba genitale diyot lazer mi yapıyoruz, sadece paramızı alıyor olabilirlermi

  • Merhaba Duygu Hanım,
   Hangi lazer epilasyon cihazının kullanıldığı bir yana, ilk seanstan itibaren dökülmelerin olması gerekir. Bu konuyu merkezinizle görüşün lütfen, sizi aydınlatmalarını isteyin. Lazer epilasyondan sonra kılların 3-15 gün içinde dökülmesi beklenir.
   Sonuçlarını bizimle paylaşabilirsiniz.

 • Merhabalar. Bacaklarim için diod lazer başladım. İkisi seans biri kontrol olmak üzere 3 kere gittim ama hala dökülme veya azalma yok tüylerimde. Ayrıca bacaklarımda yer yer kırmızı yanıklar oluşuyor işlemden sonra ve izleri kalıyor. Beyaz tenliyim ve alt bacak bölgemde tüyler kalın, siyah. Sizce bu durum normal mi? Yoksa başka bir merkeze mi gitmeliyim. Daha önce baska bir yerde Alex lazer yaptırdım ve sonuç almıştım. Şimdi neden olmuyor anlamadım 🙁

  • Merhaba Emine Hanım,
   En iyi sonuç alınan bölgelerden biri alt bacaklardır. Kılların siyah ve kalın olması da bu anlamda sizin için bir avantaj aslında. Beyaz tenli olduğunuzu da düşününce, Alexandrite lazerin sizin için iyi bir tercih olduğunu düşünüyorum ki zaten öncesinde bu cihazla yapılan uygulamadan memnun kaldığınızı söylüyorsunuz.
   Diode lazer de her cilt tipinde ve bölgede etkili sonuçlar veriyor, elbette doğru ellerde yapılması şartıyla.
   Kıllarda dökülmelerin ilk seanstan sonra bile, 15 gün içinde olması gerekirdi.
   Uygulamadan sonra kırmızılıklar olması normal ama bunların 2-3 gün içinde geçmesi beklenir. Eğer bu durum sizde kalıcıysa, merkezinizle mutlaka görüşmenizi ve kararınızı gözden geçirmenizi öneriyorum.
   Sevgiler…

   • Tuba Hanım cevabınız için çok teşekkür ederim. Gittiğim yerde paramı pesin verdiğim için şimdilik birkaç seans daha diode lazer epilasyona devam edeceğim, olmazsa başka bir yerde alex lazer yaptırmaya başlayacağım. Bacaklarımda çok fazla (belki binlerce) batık tüy var. Umarım Alex buna da çözüm olur.

  • Merhaba Gamze Hanım,
   Diode lazer yüze de rahatlıkla uygulanabilen bir yöntemdir. O yüzden alın bölgenize de Diode ütüleme lazer uygulatabilirsiniz.

   • Peki kaşlara zararı olur mu çünkü cihaz başlığı büyük lazer epilasyon alın bölgesini yaparken kaşlara da ışınlar gelmez mi

 • Merhabalar 21 yaşındayım ve tüm vücüt buz lazer yaptırıyorum ve lazere başladığımdan beri yani 3 aydır adetim çok gecikiyo. acaba epilasyonla alakası olabilir mi? laer epilasyon yumurtalıklara çok zarar veriyo çocuk olmuyo diye duymuştum bende karın bölgeme de yaptırıyorum gecikmelerin bununla bi alakası olabilir mi???

  • Merhaba Ekinciğim,
   Lazer epilasyonun yumurtalıklara ve bikini bölgesine hiçbir şekilde zarar vermediği söylenir. Kişisel görüşüm ise belli bünyelerde etkileşimin olabileceği yönünde. Hassas bir bünyen olabilir. Bu yüzden de lazer epilasyon uygulamalarından etkilenmiş olabilirsin.
   Yalnızca lazer epilasyona bağlamak da doğru değildir. Başka etkenler de buna sebep olabilir. Bu yüzden süreci takip etmeni öneririm.
   Sevgiler…

 • Sarışınlara lazer epilasyon fayda etmiyor sanki, doğru. 8 seans gittim. kıllar dökülüyor sonradan tekrar çıkıyorlar

 • Selam Tuba hanım. 5 seanstır tüm vücut diod lazer epilasyona gidiyorum. Yaptırdığım ilk günden beri bacaklarımda ve özel bölgemde kıl dönmesi oluyor. Beyaz tenli ve siyah kıllıyım. Yaptırdığım yerdeki bayana sorduğumda tatmin edici bir cevap alamadım. Kıl dönmeleri kan toplayıp patlıyor. Vücudum pürüzsüz görünmüyor. Sizce kıl dönmesi neden oluyor? Ayrıca kaçıncı seansta tam anlamıyla bitmiş olur?

  • Merhaba Gamze Hanım,
   Oluşan batıklarla sakın oynamayın, yoksa izi kalabilir. Haftada bir kez kese ya da peeling yapın. Peeling sonrasında da limon suyu sürün ve bu uygulamayı haftada 1 kere yapın. Zamanla batıklar toparlanacaktır.
   Kolay gelsin.

 • Merhabalar. yaşım 23, herhangi bir hormonal bozukluğum yok kontrol ettirdim. ama ben çene bölgem için yaklaşık 4 yıldır, 3 ayda bir alexandrite lazere gittim. beyaz tenliyim. çene bölgemdeki tüylerde lazere gittiğimden beri yayılmalar oldu ama çıkan kıllar tüy şeklinde, kalınlaşma olmadı. lazere başlamadan önce de ağda, ip, jilet vs almadım sadece lazerle aldırdım. diot lazere gitmemi tavsiye ettiler. şehir değiştirdiğim için başka bir yerde diode lazere gittim ama orada da jilet olmadığını söylediler ama tıraş makinesine benzeyen bir aletle tüylerimi kısalttılar. kaşları inceltiyorlarmış usturaya benzettim. diyot lazerle böyle yapıyoruz alex. de yapsak böyle yapmalıyız dediler. hiç hoşuma gitmedi bu durum. gideli 2 gün oldu ama tüylerimin eskisinden de kalın çıktığını ve dökülme olmadığını fark ettim. açıkçası bu beni çok üzdü. ne yapacağımı bilmiyorum. Alex lazere devam mı etmeliyim? yoksa diode lazere devam mı etmeliyim? bu usturayla alınmasının bi sakıncası olur mu? inanın aynaya baktıkça ağlayasım geliyor. fikirlerinizi benimle de paylaşırsanız mutlu olurum.

  • Merhaba,
   Yüz bölgesi lazer epilasyonu daima daha fazla emek ve zaman ister. Beyaz tenli iseniz Alexandrite doğru bir seçim olabilir ama Diode lazer de her cilt ve kıl yapısı için uygundur.
   Her zaman belirtmeye çalışıyorum; cihazlara değil, merkezlerin güvenilirliğine önem vermelisiniz. Uygulama yaptığınız merkezde Alex lazer de varsa, duruma göre başka bir cihazın da sizin için kullanılacağı anlamına gelir bu.
   2 günde ve tek seansta doğru bir çıkarımda bulunamazsınız. Merkezinize güvenmenizi ve kafanızdaki soru işaretlerini gidermelerini rica etmenizi öneriyorum.
   Bol şans…

 • Selamlar daha yüzüme yani çene altıma lazer epilasyon yaptıralı dört gün oldu ve yarın düğüne davetliyim gitmek zorundayım kıllar dört günde uzadı ve çene altım şuan kötü görünüyor rahatsız edici şekilde ben kılları kısaltsam bi sakıncası olurmu çünkü daha lazer yaptıralı bir hafta olmadı lütfen acil cevap

 • Tuba Hanım merhaba size bir sorum olacaktı. Ben lazere başlamayı düşünüyorum. Görüştüğüm bir merkez EVA LİFE 8 DİOD LAZER makinesini kullandığını söyledi. Sanırım ütüleme dedikleri bu oluyor. Çevremde ütüleme sakın yaptırma diyenler var çok kararsızım. Yardımcı olurmusunuz. Herkes bir ALEXANDRE tutturmuş gidiyor sizin fikrinizi almak istiyorum.

  • Merhaba Nazlı Hanım,
   Cihazlara takılmamak gerektiğini o kadar çok belirttim ki… Hangi cihazın kullanılacağı cilt ve kıl yapısına göre değişir; bunu da ancak işin uzmanları bilebilir. Bu yüzden cihaz değil, merkez araştırmak gerekir. Güvenilir bir poliklinik ile anlaşın. Mümkünse iki ayrı cihaz kullanıyor olsunlar.
   Alexandrite, Diode ve Buz lazer ile ilgili ayrıntılı makaleler hazırlamıştık. O yazılardan da size hangi cihazın uygun olabileceğine dair fikir edinebilirsiniz.

 • Merhaba ben bugun bir güzellik salonuna kayıt yaptırdim diode buz lazer kullandıklarını ütüleme yöntemi olduğunu söylediler. ben açık tenliyim bir sorun olur mu? Teşekkürler.

  • Merhaba Ece Hanım,
   En çok kullanılan cihazlardan biri olan Diode, her cilt ve kıl yapısına uygundur. İyi bir sonuç alacağınızı tahmin ediyor ve umuyorum.
   Sevgiler…

 • Tuba hanım merhaba ben diod lazere gidiyorum 3. Seansım ama hiç dökülme olmadı normal mi acaba tüyleri makine ile kısaltıyorlar kökleri rahatsız ediyor epilasyondan sonra dökülme de olmadı

  • Merhaba Kübra Hanım,
   Dökülmelerin ilk seanstan itibaren en azından belli oranlarda olması lazım. Lazer ışınlarının köklerine nüfuz edebilmesi için kılların uygulama öncesi kısaltılması doğal. Dökülmeler konusunu merkezinizle görüşmenizi öneriyorum.

 • Merhabalar 26 yaşındayım ve tüm yüz bölgesi için diyot lazere başladım. Yüzümün jiletlenmesi gerektiğini söylediler izin vermeden ilk seansımı yaptım. Sadece çene bölgesinde kalın tüyleri jilet ilk seansta vurmak zorunda kaldım. Sizce tüm yüze jilet vurmak saçma değil mi?

  • Merhaba,
   Yüz bölgesindeki kıllar ince olduğu için lazer cihazı görmeyebiliyor. Böyle durumlarda kılların biraz daha kalınlaşması için jiletle temizlemek önerilir. Güvenilir bir merkezde olduğunuzu düşünerek size söylenenleri yapmanızı önerebilirim.
   Sevgiler…