Ana sayfa » İğneli Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır, Yaraları Nasıl Geçer? Yüze Yaptıranlar, Fiyatları
Lazer Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır, Yaraları Nasıl Geçer? Yüze Yaptıranlar, Fiyatları

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, iğneli epilasyon leke yapar mı

İçerik

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır? Zararları ya da yan etkileri var mıdır? İğneli epilasyon ne kadar zamanda sonuç verir? İğneli epilasyon sonrası bakım nasıl olmalıdır? Yine uzuuun bir yazı olacak sanırım! 😊

Epilasyonun hayatımızdaki yerini söylemek, sanırım gereksiz olacak ama doğru yöntem hangisi, işte bunda tereddütlerimiz var, değil mi? Lazerli epilasyona dair hemen her şeye sitemizde yer verdik. En çok uygulanan lazer yöntemlerinden Diode gibi, Alexandrite gibi cihazların özelliklerini ve yaptıranların yorumlarını paylaşmıştık; ilgili yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Yine son sistem olarak gösterilen Buz Lazer yazımızı da hatırlatalım. Haa, unutmadan, koyu tenler için tercih edilen Nd:Yag Lazer için de ayrıntılı bir paylaşımımız olmuştu.

Bu hatırlatmaları yapıyorum çünkü lazerli epilasyon hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan iğneli epilasyon hakkında bilgi sahibi olmanızı doğru bulmuyorum. İğneli epilasyon mu lazer mi, karşılaştırmasını doğru yapabilmemiz önemli.

Şimdi geçelim asıl konumuza: İğneli epilason nedir, nasıl yapılır?

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır?

Aslında iki ayrı başlıkta anlatılması gereken konuyu bu tek başlığımızda toparlamaya çalışacağım. İğneli epilasyon hakkında her şey de tek makaleye sığar diye umuyorum.

İğneli epilasyon, bazı kaynaklarda eloktroliz, eloktrolisis olarak da geçebiliyor. Peki elektroliz epilasyon nedir? Bir lazer yöntemi değildir, öncelikle bunu belirtelim; uzun yıllardır kullanılan bir epilasyon sistemidir.

İğneli epilasyon nasıl yapılır? Buradaki mantık, lazer epilasyondan farklı olarak kıl köklerine tek tek işlem uygulamaktır. İğneli epilasyon makinesi nasıl kullanılır? Elbette bu bizim işimiz olmamakla birlikte bilgi sahibi olmak istememiz doğaldır. Çok ince iğneler kıl köklerine tek tek batırılarak kılların imhası (uygun bir kelime oldu sanırım 😊) sağlanır.

Uygulama bölgesi önce dezenfekte edilir, uyuşturucu kreminiz sürülür, sonra da yalnızca size özel iğnelerle işleminiz gerçekleştirilir. Son olarak yatıştırıcı krem sürülerek uygulama tamamlanır. İğnelerin size özel olması, enfeksiyon riskini en aza indirecektir. İğneli epilasyon yapılışı bu kadar basit görünüyor aslında.

Diğer yandan, bazı merkezlerde altın iğnelerin kullanıldığını duymuş muydunuz? İğneli epilasyon altın iğne ile yapılır çünkü her cilt tipine uygundur ve alerjik tepkilere engel olur.

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, kısa ve öz bir şekilde anlattığımıza göre bir diğer önemli konuya geçebiliriz: İğneli epilasyon yan etkileri var mıdır?

İğneli epilasyon zararlı mı, yan etkileri var mı?

İğneli epilasyon zararları merak edilen bir konudur.

“İğneli epilasyon cilde zarar verir mi?”

“Yüze iğneli epilasyon zararları var mıdır?”

Yukarıdaki gibi endişeleri çok iyi anlıyorum ve bu yüzden sizler için ayrıntılı bir araştırma yaptım. Bu bir lazerli yöntem olmadığı için, ışınlarla ilgili korkumuz yok ama sonuçta tenimize küçük de olsa bir iğne batırılacağından, çekimser olmamız çok doğal. Kılların tek tek temizlenmesi işlemi kulağa çok da hoş ve mantıklı gelmiyor ama uygulamanın amacı da belli bölgelerde ve kıllarda sonuç almak. “Tüm vücut iğneli epilasyon yaptıranlar” gibi bir arayış olduğunu görüyorum; öyle birini bulabileceğimizi sanmıyorum! İğneli epilasyon ağrısı buna izin vermeyecektir zaten. Neyse, bu konuya da birazdan değineceğim.

İğneli, yani eloktroliz epilasyon zararları konumuza dönersek, bazı yan etkilerden bahsetmek yanlış olmaz. Nedir bunlar?

Kızarıklık

Şişlik

Tahriş

Kabuklanma

Lekelenme

Gözenekler

Sivilceler

Durun, hemen korkmayın. Bunların hemen hepsi geçici etkilerdir tabii ama uzman ellerce uygulanması şartıyla. Bu uyarı da artık her makalemiz için klasikleşti. 😊

“İğneli epilasyon dövmeye zarar verir mi?” sorusunu da tek cümleyle yanıtlayalım: Lazer ve iğneli epilasyon, dövmeye zarar verir, evet.

İğneli epilasyonda radyasyon var mı? Hayır. “İğneli lazer epilasyon kaç seans sürer?” gibi şeyler merak ediliyor ama iğneli epilasyonun bir lazer yöntemi olmadığını yukarıda da söylemiştim. Lazerli yöntemde bile radyasyon riski yoktur.

Epilasyon zararları ve yan etkileri hakkında daha fazlası için buradan lütfen. 🙂

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, tamam ama iğneli epilasyon zararları konusu önemli olduğu için biraz daha özelleştirmek istiyorum. Şimdi yeni bir başlık zamanı: İğneli epilasyon sonrası şişlik ve kızarıklık.

İğneli epilasyon sonrası bakım nasıl olmalı?

İğneli epilasyon sonrası kızarıklık, cildimizin vereceği en doğal tepkidir. Ayrıca, evet, iğneli epilasyon sivilce yapabilir; evet, iğneli epilasyon sonrası oluşan lekeler, yaralar da yine bilinen bir şeydir ve yine evet, iğneli epilasyon sonrası enfeksiyon riski ne yazık ki vardır. Peki bunların önüne nasıl geçebiliriz?

Sondan başlayalım. Enfeksiyon durumuna maruz kalmamak için hijyenik şartlarda çalışılması çok önemli. Yukarıda da belirtmiştim, uygulamada size özel iğneler kullanılmalıdır. Cildinizin sivilce gibi tepkimeler vermemesi için altın iğne kullanımı da önemlidir; metale alerjiniz olduğunu bilmeyebilirsiniz. Bunu iğneli epilasyondan sonra öğrenmek istemezsiniz eminim!

İğneli epilasyon sonra oluşan lekeler nasıl geçer? Uzmanlarca yapılan uygulamalarda leke sorunu yaşamazsınız ama bir şekilde oldu ve ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Hametan ya da Bepanthen gibi kremleri lekeli bölgelere sürebilirsiniz. İğneli epilasyon lekeleri ne zaman geçer? Kesin bir şey söylemek zor çünkü lekenin durumuna, yapısına göre değişecektir. Yazık ki kalıcı olan lekeler bile var. Yine de doktorunuzun önerdiği kremlerle çözüm bulabileceğinizi umuyorum.

İğneli epilasyon sonrası yüzde şişme, kızarıklık da görülebilir. Yine iğneli epilasyon sonrası kabuklanma da sık görülen bir yan etkidir. Bunların olabileceğini belirtelim. Peki bu iğneli epilasyon yaraları ne zaman geçer? Yine doktorunuzun önereceği kremlerle 2-3 gün içerisinde geçecektir ama ilgili bölgeyi ellememeniz gerektiğini de söylemeliyim. Ayrıca, 1-2 hafta güneşten korunmanız da önemli.

İğneli epilasyon sonrası nelere dikkat edilmeli, bunları da birkaç maddede şöyle bir toparlayalım.

Doktorunuzun önereceği kremi günde iki kez kullanın.

Uygulamadan sonraki 2 gün makyaj yapmayın, kozmetik ürünler kullanmayın.

Krem ve nemlendiricilerden uzak durun.

Güneş ışınlarından korunun, seans aralarında güneş kremi kullanın.

Ağda ve cımbız kullanmayın, kıllarınızı jiletle alabilirsiniz.

İğneli epilasyon sonrası su (elbette sıcak su) ve kese ile cildinizi tahriş etmeyin.

İğneli epilasyon sonrası duş almamalısınız, cildinize nazik davranmalısınız.

İğneli epilasyon sonrası pudra kullanılabilir ama önerilen kremler daha iyi gelecektir.

Kremlerden çok bahsettiğimiz için, Lazerli Epilasyon Sonrası Krem ve Bakım yazımızı hatırlatabiliriz demektir.

İğneli epilasyon yüz bölgesi için uygun mudur?

En fazla rahatsızlık duyduğumuz kıllar belki de yüz bölgemizdekilerdir. Yüze epilasyon konusunda çok ayrıntılı bir makale hazırlamıştım; Yüze Lazer Epilasyon yazımızı okuyabilirsiniz.

Peki ya iğneli?… Evet, yüzdeki tüylere iğneli epilasyon yapılır mı? Yapıldığını biliyoruz.

Yüze iğneli epilasyon nasıl yapılır? Yukarıda anlattığımız uygulamadan farklı olmayacaktır. Size özel iğnelerle kıllardan kurtulabilmeniz mümkün. Hatta en hassas bölgelerden biri olan dudak üstü iğneli epilasyon ile tam da istediğimiz gibi olabiliyor; yeter ki uygulama gereği gibi yapılsın. Zaten iğneli epilasyon dudak üstü gibi küçük bölgelerde daha çok kullanılan bir yöntemdir; bunu da belirtelim. Bıyık bölgesine iğneli epilasyon yaptıranlar genellikle memnundurlar.

Yüz için iğneli epilasyon kaç seans sürer? Bu konuda net bir şey söyleyemem. Kıl ve cilt yapınız bu konudaki en belirleyici etkendir ama öyle birkaç seansta kurtulamayacağınızı bilmelisiniz. İğneli epilasyon, lazerli epilasyondan daha uzun soluklu bir yöntemdir.

Yüzde iğneli epilasyon iz bırakır mı? Kalıcı ya da geçici, iz, lekeler, gözenekler, şişlikler gibi riskler olduğundan yukarıda da bahsetmiştim. Uygulama sonrasındaki bakım ve tedavi ile bunlardan kurtulabilmek mümkün ama iğneli epilasyon size uygun bir yöntem mi, önce bununla ilgili testlerinizin yapılması gerekli. Özellikle iğneli epilasyonda yüz şişer mi diye araştırıldığını biliyorum. Evet, kızarıklık ve şişlik sık görülmekle birlikte geçicidir; bu kadarla atlatabiliyorsak, şanslıyız! 😊

İğneli epilasyon yüze yaptıranlar memnunlar mı? Genellikle memnun olunduğunu görüyorum. Diğer yandan, yüzünde leke kaldığını söyleyenler de hiç az değil. İşte iyi bir merkezde uygulama yaptırmak bu yüzden önemli.

Yüze iğneli epilasyon fiyatları ne kadar? İğneli epilasyonun fiyat hesaplanması biraz farklıdır; bu konuya aşağıda biraz ayrıntılandırarak değineceğim ama iğneli epilasyonun lazerden daha uygun olduğunu söyleyebilirim.

Yüz kılları için iğneli epilasyon nedir, ne değildir, biraz anlattık ama bununla ilgili bir başlık daha açma gereği duyuyorum: Yüze iğneli mi lazer epilasyon mu tercih edilmeli?

Yüze lazer mi iğneli epilasyon mu?

Yüzdeki tüyler için iğneli epilasyon konusundan bu kadar bahsetmişken, lazerle kıyaslamasını yapmamak da olmaz. Böylece, lazer mi iğneli epilasyon mu diyenlere yüz bölgesi özelinde bir cevap vermiş oluruz.

İğneli epilasyon daha özen isteyen, kıllara tek tek uygulanan bir işlem olduğu için zaman alır; avantajı ise her kıl tipini temizleyebilmesidir. Bu açıdan, “lazerden sonra iğneli epilasyon da diyebiliriz. Yani daha modern bir yöntem olan lazerden sonra, lazerin görmediği kıllar için iğneli epilasyon yaptırmak doğru bir karar olacaktır.

Yüz için iğneli epilasyon mu lazer mi diyenlere bir fikir verebildiğimi umuyorum. İğneli epilasyonda yüz kaç seansta biter, yüzüne iğneli epilasyon yaptıranlar memnunlar mı, yeterince konuştuğumuzu düşünüyorum. Şimdi gelelim, iğneli epilasyon paket fiyatları konusuna.

İğneli epilasyon acır mı, acısı nasıl azaltılır?

İğneli epilasyon acısı meşhurdur! 😊 Hiç acıtmıyor denilen lazerden daha çok üzer bizi, siz düşünün artık. Ağrıyı azaltmak için en çok kullanılan yöntem, uygulamadan önce uyuşturucu kremlerin kullanılmasıdır.

İğneli epilasyon çok acıtıyor mu, sanırım yeterince açık. Karar sizin.

Lazer epilasyon nedir, nasıl yapılır, acıtır mı?… Şimdi bir diğer konumuz: Hamile iken iğneli epilasyon yapılır mı?

Hamileler iğneli epilasyon yaptırabilir mi?

Çok hassas ve özel bir dönemdir, hamilelik dönemi. Böyle düşündüğümüzde bile hamilelikte iğneli epilasyon yapılabilir mi sorusunun yanıtını bulabiliriz: Hayır! Bunun en önemli sebebi, bedensel hassasiyetin arttığı bu dönemde acı eşiğinin daha çok düşecek olmasıdır.

Yani, gebelikte lazer epilasyon önerilmemesinden farklı bir durum söz konusudur. Ayrıntılı bilgi için Hamilelik Döneminde Lazer yazımızı inceleyebilirsiniz.

Hamilelikte iğneli epilasyon yaptıranlar var mı? Sadece düşünenler olduğunu biliyorum! 😊 İğneli epilasyon ve hamilelik, yan yana gelmemesi gereken kelimeler.

İğneli epilasyon hamilelikte zararlı mı konusuna da değindiğimize göre… A, evet, bu başlık altında bir şeye daha değinmek istiyorum: Adetliyken iğneli epilasyon yapılır mı? Hayır, regl döneminde iğneli epilasyon yapılmaz, hatta 2-3 gün öncesinden yaptırmamanız önerilir.

Diğer yandan, iğneli epilasyon kimlere yapılmaz?

Hamileleri söylediğimize göre…

Şeker hastaları

Epilepsi hastaları

Kalp hastaları iğneli epilasyondan uzak durmalıdırlar. Hormon bozukluğu iğneli epilasyon için sorun teşkil edecektir; gerekli incelemelerin mutlaka yapılması gerekir.

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, hamileler yaptırabilir mi dedikten sonra, Gebelikte Lazer Zararlı mı yazımızı da burada hatırlatalım.

Lazer epilasyon mu iğneli epilasyon mu daha iyi?

Hep merak edilen konulardan biridir: Acaba lazer epilasyon mu iğneli epilasyon mu!

Bir bakalım:

İğneli acılı bir yöntemdir; lazer daha az acıtır.

İğneli seans aralıkları düzensizdir; lazer düzenlidir.

İğneli seansları uzun sürer; lazer kısa sürer.

İğneli daha fazla seans gerektirir; lazerde daha az seansa ihtiyaç vardır.

İğnelinin yan etkileri fazladır; lazerde yan etkiler daha azdır.

İğneli her cilt ve kıl tipine uygundur; lazer her kıl tipini görmez.

Gördüğünüz gibi, her iki yöntemin de birbirine üstünlükleri var ama lazerin daha çok tercih edildiğini, iğneli epilasyonun ise tamamlayıcı bir yöntem olduğunu söyleyebilirim. İğneli epilasyon hangi tüylerde etkili? Açık sarı, beyaz, gri, kızıl gibi lazerin göremediği kıllar için iğneli kullanılır. Tamamlayıcı dedim de aklıma geldi; IPL Epilasyon yazımızı okumuş muydunuz?

İğneli epilasyon mu lazer epilasyon mu, sanırım bir fikriniz oluşmuştur. İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, lazer ve iğneli karşılaştırması… Devam edelim… Favori bölgesine iğneli epilasyon, göbeğe iğneli epilasyon gibi bölgeler üzerinden gidelim biraz da.

İğneli epilasyon hangi bölgelere uygulanır?

Genital bölge iğneli epilasyon ile temizlenebilir mi? Evet, iğneli epilasyon genital bölge için, özellikle de lazerin göremediği kıllar için kullanılırsa iyi bir tercih olabilir. Ayrıntılı bilgi için Genitale Lazer Epilasyon yazımızı okuyabilirsiniz.

Bikini bölgesi iğneli epilasyon için uygun mudur? Elbette uygundur. Genital bölgeden farklı sayılmaz. Bikini bilgesine epilasyon yaptırmayı düşünenler, Bikini Bölgesinde Lazer başlıklı makalemize göz atabilirler.

Göbeğine iğneli epilasyon yaptıranlar da memnunlar; iyi sonuç alınan bölgelerdendir çünkü oradaki kıllar incedir ve iğneli ile rahatlıkla temizlenebilir.

Favorilere iğneli epilasyon?… Evet, yüz bölgemize dahil olan favorilerdeki ince kıllar da rahatlıkla temizlenebilir.

Koltuk altı iğneli epilasyon yaptıranlar da çoğunlukla mutludurlar ama bu bölgede de genellikle lazer tercih edilir, iğneli ise destekleyici olarak kullanılabilir. Koltuk Altında Lazer yazımız ilginizi çekebilir.

Üst bacak iğneli epilasyon için doğru bir bölgedir çünkü oradaki kıllar da yine incedir. İğneli epilasyon bacak ne kadar sürer diyenlere ortalama bir saatlerini ayırmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Koltuk altları için de aynı süre geçerlidir.

İğneli epilasyon kaş ortası için de en çok kullanılan yöntemdir. Hatta en çok kaşa iğneli epilasyon yapıldığını da biliyoruz. Kaşlarımız bizim için çok önemli. Gerçi erkekler de bu konuda artık bayanlardan pek aşağı kalmıyorlar! Erkek demişken, iğneli epilasyon erkek için de uygun bir yöntemdir. Erkek iğneli epilasyon yaptırır mı? Evet, internette videolarını bile görmek mümkün. Son olarak kaşlara iğneli epilasyon yapılır mı dedikten sonra ne kaldı? İğneli epilasyon ense için de merak ediliyor olabilir. Yine çenede iğneli epilasyon…

Aslında şöyle söyleyebiliriz: Tüm bölgelerde iğneli epilasyon yaptırmak mümkün. Burada önemli olan, birkaç defa tekrara düşmek pahasına söyleyeyim, doğru merkezi ve uzmanı bulmaktır.

Sonuç olarak iğneli epilasyon etkili mi? Evet, öyle olduğu, hâlâ uygulanan bir yöntem olmasından da bellidir. Kıllardan kurtulduktan sonra da, “iğneli epilasyon faydalı mı” sorusuna olumlu yanıt verenler çoktur! 😊

İğneli epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Kötü bir başlığa geldik sanırım: İğneli epilasyon kaç seans sürer, iğneli epilasyon seans aralıkları ne kadardır?

Lazerli epilasyona, kontrol seanslarını saymazsak, genelde 1,5-2 ayda gidilir; iğnelide ise seans aralıkları 3 hafta civarıdır. Uzun bir uygulama gerektirdiğini söylemiştik. 1 ya da 2 yıl boyunca epilasyon işleminiz devam edecektir. Tabii bu bölgeye ve kıl yapısına göre değişir ama 3 haftadan diyelim ki 2 yılda kaç seans yapar, hesaplamak istemiyorum! 😊

Yani, anlayacağınız gibi, iğneli epilasyon tek seansta çözüm sunamaz. En çok merak edilen bölgelerden iğneli epilasyon yüz kaç seans? 3-4 diyenlere gülelim! 😊 En az 8-10 seansa ihtiyacınız alacaktır.

Koltuk altları, en iyi sonuç alınan bölgelerdendir. Peki iğneli epilasyon koltuk altı kaç seansta biter? Bir 8-10 seans da koltuk altı için diyebiliriz.

Diğer bölgelerde de durum çok farklı değil ama şu var ki uygulama bölgesinin büyüklüğünü, kılların yoğunluğunu hesaba katın lütfen. Sizinle paylaştıklarım, ortalama rakamlardır. Merkezinizle görüşün ve onların size verdiği seans sayısına en az yüzde 50 ekleyin! 😊

İğneli epilasyon çene bölgesi kaç seansta biter diye soralım mı? 4-5 seansta kılların ancak yarısından kurtulabilenleri biliyorum.

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, zararları derken, iğneli epilasyon seans ücreti konusuna gelebiliriz artık.

İğneli epilasyon fiyat bilgisi

iğneli epilasyon seans fiyatları için de birkaç şey söyleyelim. İğneli epilasyon, yukarıda da belirttiğim gibi, lazerli epilasyondan daha uygun fiyatlara yapılır ve her bir dakika için ücretlendirilir.

Peki iğneli epilasyon dakika fiyatları nasıl hesaplanır? İğneli epilasyon dakikası 2-3 TL civarıdır. Uygulama yaptırdığınız bölge örneğin 20 dakika sürüyorsa, 40-60 TL civarı bir fiyat ödersiniz.

İğneli epilasyon uygulaması lazerle kombine şekilde yapılabilir. Size maliyetini hesaplamak için Lazerli Epilasyon Fiyatları yazımıza göz atabilirsiniz.

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, fiyatlar… Artık yorumlar bölümümüze geçmeden önce son bir konuya kısaca değineceğim: Ev tipi eloktroliz epilasyon cihazı.

Ev tipi iğneli epilasyon cihazı

Evde iğneli epilasyon, pek çok kişinin aklından geçen bir yöntemdir ama bu konuda fazla bilgi sahibi olmadığımız için de tereddüt ederiz.

En iyi iğneli epilasyon cihazı bile olsa elinizde, kullanımı uzmanlık gerektiren bir konudur. Ayrıca, çok ağrılı bir yöntem olduğunu da söylemiştik. Bu ağrılarla başa çıkabilmek içinse uyuşturucu iğnelere, kremlere ihtiyacınız olacaktır.

İğneli epilasyon cihazı kullanımı, kendi kendine iğneli epilasyon yapmak zordur ve zaman alacaktır. Küçücük bir bölge için bile birkaç saat uğraşabilirsiniz. İğneli epilasyonda kullanılan akım şiddeti ayarlamak, uzmanlık gerektiren bir iştir. Yine denemek istiyorsanız, iğneli epilasyon cihaz markaları internette kısa bir araştırmayla bulunabilir. İğneli epilasyon iğnesi nereden alınır diye soranlara da söyleyelim: Yine internetten uygun fiyatlara bulabilirsiniz. İğneli epilasyon fiyatları, yani ev tipi cihaz fiyatları lazer cihazlarına göre gayet uygundur. İğneli epilasyon cihazı özellikleri de lazer cihazlarından farklıdır.

Sonuç olarak, evde kullanıma uygun bir yöntem değildir. Ev konforunda epilasyon yapmak isteyenler, Evde Lazer Epilasyon Aletleri yazımıza göz atabilirler; Philips, Braun, Remington gibi cihazların karşılaştırmasını yaptık ve her bir ürün için de ayrı makaleler hazırladık.

İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, zararları, cihazları derken, artık iğneli epilasyon deneyimleri olanların yorumlarına geçebiliriz diye düşünüyorum.

İğneli epilasyon yaptıranlar ve yorumları


İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır? İğneli epilasyon ne kadar sürede biter? Hepsini sizler için özetleyeyim. Arkadaşlar, neredeyse 2 senedir yüzümdeki kıllar için gidiyorum. Bende mi bir tuhaflık var acaba diye araştırdım, benim gibi pek çok insan olduğunu gördüm. İğneli epilasyon yüz bitti diyeni görmedim daha. Yüz bölgesi iğneli epilasyon ile biter mi bilmiyorum ama bence tek iyi tarafı, çok açık tüyleri görmesi. Ayda bir merkeze gitmekten bıkıyor insan ama başlamış da bulundum. İğneli epilasyon sonrası ne yapılmalı? Bepanthen falan kullanıyorum ama cildim çok hassas, kızarıklığı, şişliği önleyemiyorum. Yüze iğneli epilasyon yaptıranlar benimle aynı durumdalar mı, söyler misiniz?


İğneli epilasyondan sonra iz kalmaması için ne yapmalıyım? İğneli lazer epilasyon nedir, nasıl yapılır pek anlayamadım ya. İğneyi kıl köklerine batırıp çıkararak, elektrik vererek yakan bir yöntemmiş. Şişer, yara olur falan diye biraz korkuttular beni. Öyle bir şey olursa iğneli epilasyon kaç günde iyileşir? Hiç alınmamış tüylere iğneli epilasyon yapılabilir değil mi? Şu ayva tüylerine filan… 16 yaşındayım da, iğneli epilasyon kaç yaşında yapılır ki? Çok tercih ediliyormuş. Lazer epilasyon kadar pahalı olmadığından mı daha çok tercih ediliyor.


Çene tüyleri iğneli epilasyon yaptırmıştım. Kıllar siyahlaştı ve biraz yayıldı aşağı doğru. Çeneye iğneli epilasyon yaptıran var mı? Çene altına iğneli epilasyon ile çok iyi sonuç alınır, hem alan dar hem de kıllar nispeten kalın denmişti bana. Ne yapacağım ben ya, offf! ☹ Kıllar yetmiyormuş gibi iğneli epilasyon sonucu leke kalırsa bir de…


Yüz bölgeme iğneli epilasyon yaptırdım, iz kaldı. Kalıcı mı buz izler? Yüzde olan iğneli lazer izi ve siyah noktalar geçmezse şikayet edeceğim merkezi. Daha önce ağda, cımbız, jilet gibi yöntemlerle alınmamış tüyde ilk seansta bile azalma sağlanır deniyordu. Bu ne şimdi böyle? Siz de benim gibi çalışıyorsanız, yüze yapılan iğneli epilasyon sonrası rezil olabilirsiniz.


Daha önce yüzüm için lazere gitmiştim. Bırakın faydasını, kıllar kalınlaştı ve çoğaldı. İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır diye araştırdım. Şimdi 3 seanstır iğneliye gidiyorum, memnunum. İğneli epilasyon delikleri, şişme falan olmadı neyse ki. Sanırım uzmanım çok iyi. İğneli epilasyon kabuklanma yapabiliyor falan deniyor ama bence yapan kişiyle ilgili bu. İyi bir yerde yapıldığı sürece lazer epilasyona göre kesin sonuç veriyor. İğneli epilasyon sonrası krem olarak da mikrop kapmasın diye tıbbi bir şey kullanıyorum. İğneli epilasyon iğneleri de pek acıtmıyor. Doktorumla konuşacağım, iğneli epilasyon nerelere yapılır diye. Böyle giderse, birkaç bölgem için düşünüyorum. Özel bölge iğneli epilasyon ile yapılırsa, özellikle ora için düşünüyorum.


Evde iğneli epilasyon cihazı markaları hangi olursa olsun, kesinlikle önermiyorum. Etiniz kopuyormuş gibi acı duyuyorsunuz. Çok da uzun sürüyor. İğneli epilasyon iğne fiyatları ucuz ama altın iğne kullanmak gerekiyor, bulamıyorsunuz; hep bakır iğneler var. İğneli epilasyon hormon bozukluğu durumunda hiç verim vermez. Hormonal durumunuzu bilmelisiniz. Küçük bir bölge için düşünüyorsanız, merkezlerde yaptırın. İğneli epilasyon izleri tedavisi mümkün olmayabilir, bunu unutmayın. İğneli lazer epilasyon nedir, nasıl yapılır, boş verin gitsin. Lazer daha iyi.


Lazer sonrası iğneli epilasyon yaptırmak daha mantıklı. Lazerin göremediği kılları iğneli ile temizletebilirsiniz. Lazer epilasyon iğneli epilasyon lekeleri olması riski biraz korkutuyor insanı ama kıllardan kurtulmamız için de pek bir çaremiz yok. Tüm vücuduna iğneli epilasyon yaptıranların yorumları var mı acaba diye biraz araştırmıştım zamanında forumlarda. Her bölgeye yaptırıyor insanlar ama şikayetçi olan da çok. Tüm vücuda yaptırılıyor iğneli ama ince tüyler için. Lazer ve iğneli epilasyon arasındaki fark da zaten ince kılların alınmasında. İğneli epilasyondan sonra duş alınır mı? Su değdirmemekte yarar var. Kirli ellerle de dokunmamak gerekir enfeksiyon kapmaması için. Bir tanıdığımın cildi enfeksiyon kapmıştı, uğraşmıştı bayağı. Zaten iğneli epilasyon ilk seans sonrası önemli. Fayda görüp göremeyeceğinizi hemen anlarsınız. Cildiniz aşırı tepki verirse, o işi hemen bırakın, merkezdekilerin geçer falan demelerine kanmayın. İğneli epilasyon yanığı geçmez. İğneli epilasyondan sonra Bepanthen kullanmak da cildinizi rahatlatır, aklınızda olsun. İğneli epilasyon tedavi süresi uzundur. İğneli epilasyon evreleri iyi gözlemlenmeli.


Dudak üstümü lazer görmüyor. Bıyık iğneli epilasyon ile temizlenir dendi bana ve başladım. İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, acıtır mı diye soranlara bilgi vereyim: İlk seansım iyiydi fakat çok acıtıyor, ağlayacağım neredeyse. Leke kalır diye de korkuyorum. İğneli epilasyon lekeleri için krem öneriniz var mı? Aacnelyse, Fucidin, Bepanthen, Hametan, Madecassol öneriliyor en çok. Siz hangisini kullandınız. İğneli epilasyon yanık lekesi kalırsa ben ne yaparım ya!


İğneli lazer epilasyon kesin çözüm mü kızlar? Şu kıllardan kurtulmanın zamanı geldi artık. Biraz araştırdım da, bir arkadaşım da yaptırmıştı, küçük lekeler falan olabiliyormuş. İğneli epilasyondan sonra iz kalmaması için deneyimli arkadaşların önerilerini bekliyorum. İğneli epilasyon yanığı olursa tamamen geçmezmiş ama küçük lekeler onarılabilirmiş. Madecassol ve Hametan’ı duydum en çok. Şimdiden bilinçli olmam lazım. İğneli epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı?


İğneli epilasyon sonrası lekeler nasıl geçer, inanın 10 yıldır ben de araştırıyorum. Yıllar önce Ankara’da bir merkezde iğneli epilasyon aleti ile uygulama yapıldı. İğneli lekeler sonrası kırmızı lekeler oldu, kabuklanmalar oldu. Kabuklar döküldü ama lekeler kaldı. Yıllar sonra İstanbul’da bir epilasyon merkezine gittiğimde, yüzümü yaktıklarını söylediler bana. Uygulama için en iyi iğneli epilasyon merkezi seçilmeli. Sağlığınızı kimseye emanet etmeyin. İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır diyenler, yaptırmayı düşünenler okuyorlardır umarım.


İğneli epilasyon tüm vücut fiyat bilgisi olan var mı? İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, bilgilendirir misiniz lütfen. İğneli epilasyon uyuşturma ile yapılıyor değil mi arkadaşlar? Yoksa çok acır. İğneli epilasyon ve lazer arasındaki fark için en açık ve ince tüyleri bile görmesi diyorlar. Bende neredeyse tüm tüyler açık sarı. O Yüzden de özellikle favori iğneli epilasyon düşünüyorum. Bir merkezle göründüm, 6 seansta biter dediler. İğneli epilasyon öncesi sonrası krem sürmem gerekiyor mu? İğneli epilasyon öncesi uyuşturucu krem sürülüyormuş galiba. 1 saat filan önce Emla sürülüyormuş. Başka iğneli epilasyon öneri ve görüşleriniz varsa yazın lütfen. İğneli epilasyon yaptıranların paylaşım alanı olsun burası.


İğneli epilasyon uyuşturucu iğne, krem ile bile lazer kadar acıtıyor neredeyse. İğneli epilasyon lokal anestezi ile yapılır anladığınız gibi. İğneli epilasyon riskleri var ama iğneli epilasyon püf noktaları, uygulamayı azar azar yaptırmak ve sonraki 3 gün sabah akşam yatıştırıcı krem kullanmak. Uygulamadan sonra su da değmemesi lazım. İğneli epilasyon lazer epilasyon arasındaki fark, yani en belirgin fark, iğnelinin her kıl türünü temizleyebilmesidir. Çene iğneli epilasyon yaptırmıştım, tertemiz oldu. Şimdi koltuk altı ve karın için yaptırıyorum. Kol altlarım için lazerden sonra iğneli yapılıyor. İğneli epilasyon tüyleri bitirir mi diye sonralara cevabım evet olur. En azından benim için iyiydi. İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır diyenlere deneyimlerimi kısaca paylaşmak istedim.


İğneli epilasyon forum paylaşımlarını çok araştıran biriyim, İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır diye bazı merkezlerle de görüştüm ve iğneli epilasyon göbek, yüz, bacak gibi bölgelerimde de uygulattım. En başta kesinlikle iğneli epilasyon uzman doktor gerektiren bir işlem. Sonra iğneli epilasyon ve gebelik yan yana gelmemelidir bile. İğneli epilasyon öncesi krem sürülür uyuşturması için. İşlem sonrası şişlik, kızarıklık olacaktır. Bunun için de iğneli epilasyon sonrası buz tedavisi uygulanabilir. İğneli epilasyonda iz kalır mı, kalabilir, yaralar, izler olabilir. İğneli epilasyon yaraları nasıl geçer diyenlere kesin bir şey öneremem çünkü izler tamamen geçmiyor. Kaş iğneli epilasyon en çok yaptırılanlardandır. Lazer epilasyon iğneli epilasyon farkı için şöyle bir şey söyleyebilirim: Sarı tüyler için iğneli epilasyon çok etkilidir. Yine de lazer epilasyon – iğneli epilasyon (eloktrolisis) karşılaştırması doğru olmaz. Yazın iğneli epilasyon yapılır mı, iğneli epilasyon bronz tene yapılır mı, yapılır; lazerdeki gibi kılları görmemesi gibi bir durum olmaz. İğneli epilasyon yaptırmak orucu bozar mı, bozmaz. Son olarak, iğneli epilasyon nerede yaptırabilirim diye soranlara söyleyeyim: İğneli epilasyon yapan yerler iyi araştırılmalı, en önemlisi bu. Ha bir de erkekler için söyleyeyim: İğneli epilasyon sakal üstü kılları için de kullanılıyor.


İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır, iğneli epilasyon bilgi isteyenlere söyleyeyim. Ben 5 sene önce yüzüm için gittiğimde leke kalacağını nereden bilebilirdim ki? Sözde uzmanlar, lekeler geçer diye geçiştiriyorlar sizi. İğneli epilasyon gözenek ve leke yapabiliyor. Kuzenim üst kol iğneli epilasyon, bir arkadaşım da kaş ortası iğneli epilasyon yaptırdı ve çok memnunlar. Merkez çok önemli. Benim iğneli epilasyon sonrası oluşan delikler, çukurlar ve lekeler geçmedi bir türlü. Allah’tan kısa zamanda bırakmıştım, yoksa yüzümü mahvedeceklerdi. Lazerin görmediği kıllarda iğneli epilasyon tavsiye ediliyor. Eğer doğru insanlara yaptırırsanız iğneli epilasyon kesin çözüm mü, bence evet. Uyuşturarak iğneli epilasyon yapıldığı için acı konusunda da çok sorun yok. Gelgelelim, iğneli epilasyon sonrası kahverengi lekeler oluşmuşsa, geçmiş olsun, yapacak pek bir şey yok; azalsa da geçmiyor.


İğneli epilasyon nedir, nasıl yapılır? Öncesi, sonrası, kullananların yorumları… Öyle uzun bir yazı oldu ki, bilmiyorum sonuna ulaşabildiniz mi! 🙂 Artık noktayı koyalım.

En ince tüylerinizden bile kurtulabilmeniz dileğiyle…

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

2 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • İnce tüyler için iğneli epilasyon en iyi yöntemdir. Kıllara tek tek uygulanıp kökten yok ediliyor. Özellikle yüzdeki kıllara iğneli düşünülebilir ama yan etkileri de olabiliyor. Çok iyi bi merkeze yaptırmak lazım.

  • İiğneli epilasyon yaptırdım lanet olası şeyi, mercimek kadar leke vardı. Şimdi ise daha büyük yumurta gibi 3-4 yerde var. Hiç tavsiye etmiyorum