Ana sayfa » IPL Epilasyon Hakkında Yorumlar | IPL Lazer midir, Nasıl Uygulanır, Kalıcı mıdır?
Lazer Epilasyon

IPL Epilasyon Hakkında Yorumlar | IPL Lazer midir, Nasıl Uygulanır, Kalıcı mıdır?

Ipl epilasyon hakkında yorumlar, ipl lazer zararlı mıdır?

İçerik

Ipl epilasyon hakkında yorumlar nelerdir? Ipl epilasyon kalıcı mı, uygulaması, yan etkileri… Bu yazımda ipl lazer epilasyon hakkında tüm bilgileri ve görüşleri paylaşacağım sizlerle.

Ipl lazer epilasyon demişken…

Ipl epilasyon nedir?

Ipl lazer hakkında bilgi dedim, aklıma geldi. Öncelikle yanlış bir bilgiyi düzeltmek istiyorum. Ipl uygulaması, lazerli epilasyon uygulaması değildir. Yani, gerçek lazer değildir; Alexandrite gibi, Soprano Ice gibi diğer yöntemlerle karıştırmamalıyız. IPL lazer açılımı, yaygın tabiriyle söyleyelim, Yoğun Atımlı Işık’tır.

Alexandrite’den bahsettiğimize göre, ilgili makalemizin linkini de bırakalım: Alex Lazer

Şimdiden söyleyeyim, makalemde ben de bazen ipl lazer olarak, yani “lazer” kelimesini geçirerek bahsedeceğim ama bunun bir lazerli yöntem olmadığını da tekrarlayayım. Yine de şunu söylemeliyim: ipl lazer epilasyon yöntemi, diğer lazerler ile genel olarak aynı mantıkla uygulanır.

Diğer yandan, ipl lazer epilasyon makinesi tek başına kullanılmaz ya da “kullanılmamalı” diyelim; tamamlayıcı bir cihazdır. Yani, diğer lazer aletlerinin temizleyemediği çok ince tüyler için bir alternatiftir.

Çok ince, açık sarı, kızıl, beyaz gibi lazerin görmediği kıllar için iğneli yöntem de çözüm getirebilir. Bilgi sahibi olmak için İğneli Epilasyon yazımıza göz atabilirsiniz.

Ipl ile lazer farkı nedir?

Evet, ıpl uygulaması ile lazerle tüy alma uygulaması arasındaki fark nedir? Ipl ve lazer arasındaki fark konusunda bilinçli olmalıyız; aksi halde yaptıracağımız uygulamada hayal kırıklığına uğrayabiliriz.

Lazer epilasyon yönteminde ışınlar doğrusal olarak yayılır; ipl’de ise ışınlar saçılmaktadır. Bu neyi değiştirir? Aslında bizi asıl ilgilendiren noktalara net ifadelerle değinmek gerekir.

Ipl epilasyon kalıcı çözüm değildir.

Ipl epilasyonda acı daha azdır.

Ipl lazer cilde temas ettirilerek uygulanır.

Makaleyi şimdiden bitirdik gibi aslında. 🙂 Ipl epilasyon iyi mi, ipl epilasyon kalıcı mıdır gibi sorularınızın cevabını kısmen verdim; bu başlıklara birazdan ayrıntılı olarak değineceğim.

Ipl nedir, lazer ile farkları nelerdir, özetleyebildiğimi umuyorum.

Ipl epilasyon hakkında yorumlar bölümüne gelmeden, uygulamanın nasıl yapıldığından da biraz bahsedelim.

Ipl lazer nasıl yapılır, uygulanır? – Ipl lazer uygulaması

Ipl epilasyon her ne kadar bir lazerli yöntem değilse de, diğer lazer epilasyon uygulamalarıyla benzeşir.

Yukarıda da değinmiştim; uygulama, cilde temas ettirilerek yapılır demiştim. Ipl lazer epilasyon öncesi soğutucu jel, anestezik kremler; ıpl lazer sonrası ise soğutucu jel sürülür. Uygulama yaptıracağınız bölge de önemli tabii.

Madem bölgelere değindik, daha ayrıntılı bilgiler vermenin de zamanı geldi diye düşünüyorum. Kadınlar olarak en fazla şikâyetimiz genellikle yüz bölgesindedir. Peki, ıpl epilasyon yüz için ne kadar uygun? Diğer bölgelerimizde ne derece etkili?

Yüz çok hassas bir bölge olduğundan, kullanılacak epilasyon cihazı ve uygulama yapılacak merkezin doğru seçilmesi gerekiyor. Ipl epilasyon, yüzümüz için de, diğer bölgelerimiz için de tamamlayıcı bir yöntemdir. Yüz bölgesinde genellikle Diode tercih edilir. Diode lazerin kılları temizleyemediği noktada ipl lazer aleti destekleyici olabilir. Sırası gelmişken ilgili yazımın linkini de bırakmak istiyorum: Diyot Lazer

Ipl epilasyon hakkında yorumlar ve eleştirilerden de gördüğüm için, kesin sonuç beklemememiz gerektiğini de hatırlatmak istiyorum. Ipl lazer epilasyon kalıcı mıdır, ipl epilasyon kesin çözüm mü, gibi sorularınız net yanıtı olması için yinelemek istiyorum: Ipl lazer değildir. Bu durumda, ıpl lazer ne kadar etkili olabilir? ipl epilasyon sistemi destekleyici olarak kullanıldığı takdirde iyi sonuçlar verebilir. Bunun için kıl ve cilt yapınız da önemli.

Ipl ev tipi epilasyon cihazları ile merkezlerdeki ipl lazer uygulaması karıştırılmamalı. Philips, Braun gibi ev tipi cihazları incelediğimiz yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Hangi kıl yapısına uygulanabileceği konusunda da birkaç şey söylemek isterim. Uygulama alanları lazerli epilasyon yöntemlerinden çok farklı değil. Yani ıpl lazer ince tüyler için daha etkili olabiliyor ama uzmanlarca kullanılması şartıyla. Aksi halde ciddi sorunlar yaşayabileceğinizi söylemeliyim; bu konu için de ayrı bir başlık açacağım birazdan.

Ipl epilasyon nasıl uygulanır konusuna da değindiğimize göre, bir başlık daha açmak istiyorum.

Ipl lazer acıtır mı?

Ipl epilasyon hakkında yorumlar derlememizden önde önemli bir konu daha: Acı! Araştırmalarıma göre lazerli epilasyon yöntemleri kadar acıtmadığını söyleyebilirim. Yani, acı eşiği düşük olanlar için iyi ama tamamlayıcı bir yöntemdir, ipl lazer teknolojisi.

Diğer yandan, lazer ve epilasyon sonrasında tahriş, sivilcelenme, ödem gibi sorunlar için neler yapılmalı, hangi kremler kullanılmalı, anlatmıştık. İlgilenenler Lazerden Sonra Kullanılabilecek Kremler yazımıza göz atabilirler.

Ipl lazer epilasyon kesin çözüm mü?

Ipl epilasyon ve lazer epilasyon farkı daha iyi anlaşılsın diye, yukarıda değindiğim maddeleri biraz daha açıyorum.

ipl lazer kalıcı mı, değil mi derken şunu belirtmek istiyorum: ipl epilasyon yöntemi, gerçek lazer yöntemleri kadar etkili değildir; çözüm oranı daha düşüktür. En önemli ipl lazer farkı, tamamlayıcı cihaz olarak kullanılmasındadır. Bu bilgiler ışığında ipl lazer iyi mi? Evet, tamamlayıcı bir sistem olarak ipl lazer makinesi iyi bir seçenektir. Ipl epilasyon hakkında yorumlar da sabırla okunduğunda anlaşılacaktır ki bu cihaz, iyi bir destekleyicidir.

Ipl lazer yüz bölgesi için uygun mu?

Tekrara düşmek pahasına, yüzümüze çok önem verdiğimiz için bu konuya ayrı bir başlık açma gereği duyuyorum. Yüz bölgesi için ipl lazer ne kadar etkili, ıpl lazer işe yarıyor mu? Tamamlayıcı bir ürün olarak etkili olabileceğini zaten söyledik ama yalnızca ipl’den sonuç alamazsınız. Ipl epilasyon hakkında yorumlar da genellikle bu doğrultuda zaten.

Yüz bölgesine dair çok ayrıntılı ve açıklayıcı bir paylaşımımız olmuştu, okuyabilirsiniz: Yüze Uygulanabilecek Lazer Cihazları

İpl lazer epilasyon zararları var mı?

Hiçbir lazerli epilasyon yöntemi için zararlı diyemeyiz ama belli şartları olduğunu da belirtmek gerekir. Buna daha önceki yazılarımda da vurgu yapmıştım. Ipl lazer kimlere yapılmaz?

Hamilelerin

Cildinde sorun olanların

Hormonal problemler yaşayanların

Epilepsi hastalarının ipl lazer cihazı ya da herhangi başka bir lazerli epilasyon aleti kullanması yasaktır.

Bundan bağımsız olarak, ıpl lazer cihazı zararları var mıdır, ıpl lazer yan etkileri neler olabilir, kısaca değinelim.

Kızarıklık, yanık, lekelenmeler, en bilinen risklerdir. En iyi ipl lazer uygulamasından sonra bile kızarıklıklar olacaktır ve bunlar geçicidir fakat yanıklar, lekeler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Böyle sorunlara maruz kalmamak için, mutlaka ama mutlaka uzman ellere teslim edin kendinizi. Altını çizeyim: IPL basit bir estetik, sağlık cihazı değildir; leke ve akne tedavilerinden kılcal damar tedavisine kadar pek çok alanda kullanılmaktadır ve bu cihazı ancak dermatologlar, uzman kişiler kullanma ehliyetine sahiptir. Ipl lazer yasaklandı mı gibi sorulara cevap olması açısından ekleyelim: Lazerli epilasyon uygulamalarının, yanılmıyorsam 2011 yılındaki bir yasa ile güzellik merkezlerinde yapılması yasaklanmıştı. Gerçi bu süreçte uygulamalar devam etti ve son yasal düzenlemelerle, belli şartlara bağlı olarak merkezlerde uygulama yapılmasının önü tekrar açıldı. Yine de, poliklinikleri, hastaneleri ya da uzman merkezleri tercih edin.

Yukarıda hamileleri anmışken, Hamileyken Lazer Zararlı mı?, bu konuya dair yazımızı hatırlatmak istiyorum.

Ayrıca, epilasyon yöntemlerinin olası zararlarına dair ayrıntılı bilgi için Lazer Epilasyon Zararlı mı? yazımıza da göz atabilirsiniz.

Ipl epilasyon hakkında yorumlar bölümünden önce son bir konuya daha değinelim: Fiyatlar.

Ipl lazer seans fiyatları

İpl lazer fiyatları konusuna gelebiliriz artık.

Şunu söylemek istiyorum: Lazer seans fiyatları kullanılan cihaza göre değişmeyecektir; ücretleri sabittir ama ipl cihazlarda bu rakam biraz daha aşağı eğilimli olacaktır. En çok merak edilen bölgelerden birkaç tanesine yer verelim:

Yüz: 150

Genital: 150

Bacak: 600

Daha ayrıntılı bir fiyat tablosu için Lazerli Epilasyonda Fiyatlar yazımızı okuyabilirsiniz.

Ipl lazer epilasyon yaptıranların yorumları bölümümüze geçebiliriz artık.

Ipl epilasyon hakkında yorumlar nelerdir?


Ipl epilasyon yaptıranların yorumları merak ediliyor. Deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum. Ipl lazer atış sayısı, gerçek lazerlerden farklı; ipl epilasyon modern ağda yöntemidir. Yurt dışında bu amaçla kullanıldığını biliyorum. Ben tam 1 sene yaptırdım. Ipl lazer sonuç verir mi, verdi mi diye sorarsanız, yanıtım ne yazık ki olumsuz. Başlarda dökülmeler oluyor gibiydi ama zamanla kılların yine belirginleştiğini gördüm. Meğer ıpl lazer özellikleri kılları inceltme şeklindeymiş. Kıllar zamanla kalınlaşıyor, size de üzülmek kalıyor. 🙁 Uzmanlardan lazer epilasyon uyarısı sürekli geliyor zaten, iyi araştırın. Ipl epilasyon hakkında yorumlar da dikkate alınmalı.


Ipl epilasyonda son durum nedir? Ipl lazer işe yarar mı, yaramaz mı? Kesin bir şey söyleyebilecek olan var mı? İpl lazer yorumlar benim için çok önemli, acilen lazer epilasyon yaptırmalıyım. Ipl lazer epilasyon zararları, yanık riski falan da diğer cihazlara göre daha fazla diye duyuyorum. Bu durum beni biraz korkutuyor. Ipl epilasyon merkezi ve fiyatları hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var.


IPL epilasyon yaptırdım ve pek de mutlu olduğum söylenemez. Kötü bir deeyim oldu. Lazer ipl epilasyon tamamlayıcı olarak kullanılır. Diode ile birlikte kullanılırsa bence çok iyi. Ama tek başına ıpl epilasyon nasıldır diye sorarsanız, hiç yorulmayın derim. İnternetteki ıpl epilasyon hakkında yorumlar dikkatle okunursa, ne demek istediğim anlaşılacaktır. Ipl lazer yaptırıp memnun kalanlar yok gibi bir şey.


İpl lazer ne demek ya? ipl özellikli lazer epilasyon mu? Hani şu evde kullanılan cihazların merkezlerde yaptırılan çeşidinden mi? Biraz araştırdım ama ipl epilasyon ne demek, hangi bölgelerde kullanılıyor, pek anlamadım. Ipl epilasyon hakkında yorumlar beni iyice allak bullak etti. Ipl epilasyon hakkında bilgisi olanlar lütfen bizi de bilgilendirirler mi? 🙂


Ya ipl epilasyon nasil yapilir, jelli sürülüyor mu, çok acıtıyor mu? Yardım lütfen. İpl lazer hakkında yorumlar ve tavsiyelere çok ihtiyacım var. Ipl lazer iyi midir, kullananlar önerirler mi bana da? 19 yaşındayım ve acilen lazer yaptırmam lazım. Bir de lazer mi ipl mi, çoook kararsızım. Buz lazer diye bir şey de duydum; o nasıldır acaba? Ipl ile lazer epilasyon yeterli gelmez ve kalıcı olmaz diyorlar.


Kızlar, ipl epilasyon yorumlar genellikle olumsuz ama bende durum biraz farklı. Ipl lazer epilasyon yaptırıyorum, memnunum. Koltuk altı kılları için ipl yapıldı bana. 4 seansta yüzde 80 civarı dökülme oldu. Sanırım 1 ya da 2 seans sonra uygulamaya gerek kalmaz. Kıllar tamamen yok olmazmış fakat büyük ölçüde temizlenebilirmiş. ipl epilasyon etkili mi derseniz, benim için etkiliydi. Kılların kalın olması da önemli bir etken. Kişiye göre değişebildiğini unutmamak lazım. Olumsuz olan ıpl lazer epilasyon yorumları sizi etkilemesin. İyi bir merkezle ya da hastane ile görüşün, onlar sizi yönlendireceklerdir zaten. İşin doğrusu lazer mi ıpl mi bilmiyorum ama tekrar edeyim, ıpl lazer yaptırıyorum, memnunum. Kılların giderilmesi lazer veya ıpl epilasyon ile de mümkün fakat uzman kişiler olması çok önemli.


Sizce ıpl epilasyon mu lazer mi? Özellikle bikini bölgesi için düşünüyorum da, ipl lazer genital için iyi sonuç verir mi ki? Ipl lazer hakkında bilgi istiyorum. ipl lazer ozellikleri düşünülürse sizce hangi bölgeler için daha uygun? Bikini ve genital için ipl lazer tavsiye edilir mi? Ipl epilasyon hakkında yorumlar genelde olumsuz ve ben de bunlardan olumsuz etkileniyorum.


Ipl epilasyonun her bölgede uygulandığını biliyorum ama doktorlara yaptırın mutlaka. İşinin ehli olmayanlarca cildinize bir zarar gelebilir. Ama şu var ki ipl lazer modern ağda yöntemidir. Ipl lazer jelli uygulanıyor, fazla acıtmıyor. Ipl lazer kesin çözüm mü? Tabii ki hayır. Modern ağda dedim ya, uzun vadede her şey yine aynı yani, hiç yaşanmamış gibi! 🙂


Ipl ütüleme epilasyon yorumları beni olumsuz etkiledi. Ben bu işten vazgeçtim arkadaş. 🙂 Param ve zamanım kıymetlidir benim!


Ipl tüy alma için kullanılmıyor mu ya? Ipl lazer değil mi? Niye herkes yanlış kullanıyor o zaman? Bazı merkezlerde bile IPL lazer falan yazıyor. ipl lazer midir değil midir? Ipl lazer açılımı ne? Ipl epilasyon hakkında yorumlar da kıymetli benim nazarımda, deneyimlerinizi dikkate alıyorum.


İpl lazer sistemi nedir? Net bilgisi olan, yaptıran var mı? Gerçek bir lazer değil filan deniyor. Buna göre ipl mi lazer mi daha iyi? Ayrıca da diyot ya da alex mi?


İpl lazer, ince kılcal damarlarının tedavisi, yaşlılık lekelerinin giderilmesi için de kullanılır. Ayrıca ıpl epilasyon hakkında yorumlar ve şikâyetlerden de anlaşıldığına göre, pek çok kişi ipl lazer sistemleriyle yapılan epilasyona cevap veremiyor. Ipl epilasyon bir lazer tedavisi değildir, çoğu kişi yanlış biliyor. İpl cilde yoğunlaştırılmış ışık gönderir.


Ipl lazer kılları yok eder mi etmez mi bilmiyorum ama gerçek bir lazer olmadığını biliyorum. Farklı bir ışık teknolojisi kullanılıyor. Çevremde lazer epilasyon yaptıran çok kişi var. ipl lazer yaptırdım diyen birkaç kişiyle de konuştum. Çok memnun olanı da, ipl lazer şikayet yazıları yazanı da biliyorum. İronik bir durum ama gerçek bu. Bunun da bazı sebepleri var; merkez, kıl yapısı vs. vs. İpl lazer nasıl uygulanır, nasıl yapılır diye sordum bir yakınıma. Ipl epilasyon hakkında yorumlar biraz tutarsızdı çünkü. Pek bir acı hissetmediğini, kıllarda incelmeler olduğunu söyledi. Ben de yaptırmayı düşünüyordum o sıralar, ipl lazer mi alexandrite mi iyi sence diye fikrini sordum. Alex tabii dedi, ama sancılı olurmuş, daha etkili sonuçlar alınırmış filan. Neyse, ben hangisini seçtim? Hiç! 🙂 Hâlâ karar verebilmiş değilim. Ipl lazer cihazı hakkında bilgi verebildim sanırım biraz. Ne mutlu bana. 🙂


Ipl epilasyon ile ilgili yorumlar genel olarak böyle. Sizler için kendi ifadelerimle derledim; faydalı olduğunu umuyorum.

Alex, Nd:Yag, Diode gibi tüm lazer cihazları karşılaştırdığımız yazımızı okumuş muydunuz? Hayır mı? Öyleyse şöyle bir göz atmanızı öneririm: Hangi Lazer Cihazı Daha İyi?

Ipl epilasyon hakkında yorumlar, olası zararları, lazer ile farkları, fiyatları… Ipl lazer hakkında bilgiler sizler için ayrıntılı olarak paylaşıldı. Sorularınız olursa, yardım etmeye çalışacağım.

En iyi uzmanlarla karşılaşmanın dileğiyle…

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

9 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • Hala birçok kişi ıpl gerçek lazer midir değil midir, bilmiyor. ıpl epilasyon yoğunlaştırılmış ışıktır ve sonuçları kalıcı olmaz. ıpl epilasyon yorumlar hep kötü, insanlar merkezleri şikayet ediyorlar. mesela alex lazerle beraber ipl epilasyon yaptırılabilir.

  • Bütün lazer epilasyon yorumları okudum. lazer epilasyonla ilgili komik şeyler. o lazer bu lazer değil, işin ehli bir uzman, hepsi bu kadar. 15 yıldır lazer epilasyon uygulayan bir uzmanım ve birçok cihaz kullandım, hepsi aynı. önemli olan şu ki, seans aralıklarının doğru takibi ve yine sôylüyorum, işin ehli bir uzman, hepsi bu kadar. ayrıca IPL çok iyi sonuç veren bir cihazdır. elips de IPL’dir ve muhteşem sonuçları vardır. bunu uzmanlarınıza sorabilirsiniz.

    • Merhaba seda hanim bişey sormak istiyorum benim gittiğim merkeze soğuk hava uflemeli alex plas dıye bir cihaz kullanılıyor jel surulmuyor bu ipl lazermi oluyor

  • merhabalar hanımlar🤗ipl, diode ve alex arasındaki fark şudur: alex sert siyah tüy, açık tende etkili. diode her cilt, her tüy renginde etkili. bu iki cihaz daha odaklı atış yapar, yani direkt kıl köküne odaklıdır ve daha derine iner. ipl epilasyon nasıl yapılır? ipl cihazlar daha kontrolsüz ve dağınık bir atış sağlar. her ciltte her renk tüyde kullanılır. süt beyaz tüyleri bu 3 cihaz da görmez. onda da iğneli epilasyon kullanılabilir. en etkili çözüm bence uygulama yapan uzmanınıza güvenebilmeniz.

  • Evet alex plus da bir ıpl ve çok da etkili, kullanan uzmanlardan biri olarak söylüyorum

  • ipl epilasyonda bi dedikleri bi digerini tutmuyor once 6 seanstı sonra 8 oldu cikiyoruz bakalim

  • Arkadaşlar sakın inanmayın ıpl tamamen kandırmaca para kazanmak isteyen güzellik merkezlerinin tuzağı bitirdiği yok 3 ay sonra eskisi gibi oluyor