Ana sayfa » Koltuk Altı Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer? Koku ve Terleme Yapar mı, Zararlı mı?
Lazer Epilasyon

Koltuk Altı Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer? Koku ve Terleme Yapar mı, Zararlı mı?

Koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer?Koltuk altı lazer epilasyon sonrası terleme olur mu?

İçerik

Koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer, zararları var mıdır? Koltuk altı lazer epilasyon yaptıranlar ve yorumları… Kol altına lazer özellikleri nelerdir?

Sürekli temizlik gerektiren, estetik açıdan da özen isteyen bölgelerden biridir, koltuk altlarımız. En çok lazer yaptırılan bölgelerden de biridir ayrıca. Daha önce Yüz Bölgesinde Lazer, yine sıkça uygulama yaptırılan Bikini Bölgesine Lazer gibi yazılarımızda ayrıntılı bilgiler vermiştik. Şimdi de koltuk altı bölgesiyle ilgili aradığınız her şeyi makalemizde bulabileceksiniz.

Koltuk altı lazer epilasyon nasıl yapılır?

Kol ve koltuk altı lazer, yukarıda da belirttiğim gibi, en çok uygulama yaptırılan bölgelerden biridir. Dahası, en iyi sonuç alınan bölgelerden de biridir. Bu açıdan içimiz rahat. Peki koltuk altı lazer nasıl yapılır?

Koltuk altı lazer uygulaması hakkında birkaç madde söyleyelim.

Öncelikle, uygulama bölgesi dezenfekte edilir.

Sonrasında uygulama yapılacak bölge işaretlenerek çerçeveye alınır.

Lazer cihazı cilt ve kıl yapınıza uygun olarak ayarlanır.

Uygulamadan sonra da yatıştırıcı kremlerle işleminiz tamamlanır.

Bu kadar mı? Evet, koltuk altı lazer yapımı dört maddede anlatılabilir. Uygulama öncesinde kılların jiletle kısaltılması gerektiğini de artık biliyoruz zaten; her yazımda bunu da vurguluyorum.

Ayrıca, uygulamadan sonra ılık bir suyla banyo yapabilirsiniz fakat 1-2 gün kese yapmaktan kaçınmalısınız. Peki koltuk altı bakımı nasıl yapılır, epilasyon sonrası kızarıklığa karşı ne yapılmalı? Bunun için de koltuk altlarınızı nemlendirici kremlerle nemlendirmeniz önerisinde de bulunmalıyım. Bunu koltuk altı lazer sonrası ilk hafta, günde iki defa sürebilirsiniz.

Koltuk altı lazer epilasyon sonrası terleme olur mu?

Merak edilen bir konuya değinmek istiyorum: Lazer epilasyon sonrası koltuk altı kokusu!

Evet, koltuk altı lazer sonrası terleme gibi bir yan etki yaşanabileceğini pek çoğumuz duymuşuzdur. Peki bunun aslı var mı? Gerçekten de koltuk altı lazer koku yapar mı? Kestirmeden söyleyeyim: Hayır!

Öyleyse bu söylentiler nereden çıkıyor, değil mi? Bazılarında böyle bir yan etki gözlemlendiğini de duyuyoruz. Yani kişiye göre değişebilen bir durum söz konusu olabilir.

Diğer yandan, “Koltuk altı lazer ter kokusu” ilişkisi bilinen bir şey. Kol altı ter kokuları lazer tedavisi ile giderilebiliyor fakat bu epilasyondan farklı bir konu. Koltuk altı lazer epilasyon ter kokusu konusuna değindiğimize göre, koltuk altı lazer epilasyon yan etkileri var mı, dilerseniz bununla ilgili de ayrı bir başlık açalım. Sonra da koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer, bu konuya değineceğiz.

Koltuk altı lazer epilasyon zararları, yan etkileri var mıdır?

Lazerli epilasyonun zararları olup olmadığı çok tartışılan bir konudur; özellikle de hamileler için. Peki koltuk altı lazer epilasyon zararlı mı?

Yukarıda da belirttik; kol altına yapılan lazerli epilasyondan sonra terleme ve koku gibi yan etkiler yaşanabileceği söylentileri var fakat buna dair ispatlanmış bir veri de yok; lazer ışınları lenf bezlerine herhangi bir zarar vermiyor. Dolayısıyla lazer epilasyon koltuk altı zararları konusunda olumsuz bir şey söylenemez.

Lazer epilasyon koltuk altı zararı olup olmadığını konuştuk ama hamileler için de ayrı bir paragraf açmakta yarar var. Gebelikte lazerli epilasyonun zararlı olduğu ispatlanmamışsa bile, önerilmediğini altını çizerek belirtelim. Aynı şekilde emzirme dönemi de hassas bir dönemdir. Öyleyse emzirirken koltuk altına lazer yapılır mı? Bir sakıncası olmadığı söylenmekle birlikte, bu tür uygulamaların mümkünse ertelenmesi gerektiğini belirtmek istiyorum.

Koltuk altı lazer epilasyonunun zararları, yan etkileri neler olabilir diye konuştuk ama hangi cihazın uygulanması gerektiğine de kısaca değinmek istiyorum. Uygulanan lazer cihazı genellikle Alexandrite’dir; çünkü kalın kılları daha iyi görür ve acısızdır. Alex lazer hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak için Alex Lazer Cihazı yazımızı okuyabilirsiniz.

Koltuk altı kıllarına lazer epilasyon zararlı mı, umarım yeterli bir açıklama yapabilmişimdir. Daha ayrıntılı bilgi için Lazer Epilasyon Zararlı mı? yazımızı okuyabilirsiniz.

Koltuk altı lazer kaç seans, koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer, artık bu konuya değinebiliriz.

Koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer? – Koltuk altı lazer epilasyon kaç seansta biter?

Koltuk altı lazer ne kadar sürer? Lazer epilasyon uygulamalarında başarı oranıyla birlikte kaç seans gitmemiz gerektiği de önemli bir konudur. Biliyoruz ki başlarda konuşulan 5-6 seans söylemleri gerçeği yansıtmaz; uzun bir süre merkezlere gidip geliriz.

Koltuk altı kılları lazer epilasyon uygulaması, genellikle iyi sonuçlar verir. O bölgedeki kıllar kalındır; bu yüzden de lazer cihazlarının kılları görmesi daha kolaydır.

Lazer epilasyon koltuk altı kaç dakika diye soranlar için uygulamanın birkaç dakikada tamamlanacağını belirtelim.  Ya seanslar?… Kol altı lazer epilasyon kaç seans sürer diyenlere de ortalama 6 seansta kılların büyük ölçüde temizlenebileceğini söyleyelim.

Koltuk altı için lazer epilasyon kılları tamamen temizler mi? Bununla ilgili artık her yerde kabul gören bir şey var ki, o da kılların tamamen temizlenemeyeceği. Kol ve koltuk altı lazer epilasyon gibi başarılı olunan bölgelerde bile bu oran yüzde 80 civarındadır. Geriye kalan ince kılların çaresine de biz bakacağız artık! 😊

Bu arada, diğer bölgeler için de lazerli epilasyonun kaç seansta biteceğini merak edenler, Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer yazımızı okuyabilirler.

Koltuk altı lazer kaç seansta biter, koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer sorularını da yanıtladığımıza göre… Lazer epilasyon koltuk altı fiyatları nelermiş, bir bakalım.

Koltuk altı lazer epilasyon fiyatları

Sadece koltuk altı lazer fiyatları neymiş, dilerseniz hemen bir göz atalım.

Erkek koltuk altı lazer epilasyon fiyatları: 90

Bayan kol altına lazer epilasyon fiyatları: 70

Ayrıntılı bir fiyat tablosu için Lazerli Epilasyonda Fiyatlar yazımıza göz atabilirsiniz.

Koltuk altı lazer ücretleri konusuna da değindik sanırım! 😊 Sıra geldi, koltuk altı lazer yaptıranlar ve yorumları bölümüne…

Koltuk altı lazer epilasyon yaptıranlar memnunlar mı?


Kızlar, koltuk altı lazer epilasyon koku yapar mı? “Kol altlarım hiç kokmazdı, epilasyondan sonra ter kokmaya başladı” diyenler var; bu yüzden vazgeçecek gibiyim. Koltuk altı lazer koku yaptı mı sizde? Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Lazer epilasyon kaç seans uygulanır, bir seans ne kadar sürer, bunu da merak ediyorum. Buz Lazer koltuk altı için uygulanır mı, en son sistemmiş.


Lazer epilasyondan sonra koltuk altı terlemesi sorunu beni de çok korkutmuştu ama merkezdekilere ikna oldum. İyi ki de olmuşum! 6 seans uygulattım, hâlâ devam ediyorum. Ter sorunum olmadı, kıllar neredeyse bitti. Belki bünyeye göre farklılık olabiliyordur, bilemiyorum. Lazer epilasyon koltuk altı kaç seansta biter diye sormuştum uygulama öncesinde. 6 seans kampanyalı ücretleri vardı. Ankara’dayım. Gittiğim merkez İstanbul ve İzmir gibi birkaç ilde de var. Diyot kullanılıyor. Diode lazer koltuk altı için en iyi cihaz bence. Pek acıtmıyor da.


Koltuk alti lazer zararli mi sizce? Uygulamaya ara vermek zorunda kaldım; hamile olduğumu öğrendim. Hamilelikte koltuk altı lazer de zararlı mı? Ara vereceğim sanırım.


Koltuk altı lazer epilasyon caiz mi, günah mı arkadaşlar? Böyle korkularım var. Sağlık açısından çok önemsiyorum lazeri fakat pek emin olamıyorum. Bir de koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer? 5 dakikada bitiyormuş galiba, doğru mu?


Koltuk altına lazer yaptıranlara sorular: Koltuk altı epilasyon fiyatları konusunda bilgi verebilecek olan var mı? İstanbul’da güvenilir bir merkez arıyorum. Birkaç yerle görüştüm, 6 seanslık kampanyalı fiyat veriyorlar hep, 300 TL civarı. Sizin gittiğiniz merkezlerde koltuk alti lazer kac para? Kol altı lazer özellikleri hakkında da merak ettiğim bazı şeyler var aslında. Alex mi uygulatmalıyım? Alex hiç acıtmıyor diye duydum. Koltuk altı lazer acıtır mı? Çok hassasımdır, acıya pek dayanamam. En çok da lazer epilasyondan sonra oluşan koltuk altı kokusu düşündürüyor beni. Son olarak da koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer, söylendiği 10 dakikada biter mi?


Koltuk altım için lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorum ama yakında çocuk da düşünüyorum. Bazı endişelerim var. Koltuk altı lazer sağlıklı mı ya? Ter, koku filan yapıyor diye okudum da, bu da ayrı bir sorun. Lazer epilasyon terlemeyi arttırır mı? Koltuk altı lazer zararları, yan etkileri olur mu sahiden? Koltuk altı lazer terleme yaparsa çok kötü bir şey bu. Bu konuda deneyimli olanlar söyleyebilirler mi lütfen, koltuk altına lazer yaptırmak zararlı mı? O bölgede iğneli epilasyon için ne düşünürsünüz?


Kol altı lazer epilasyonun zararları nelerdir diye zamanında internetten çok araştırdım. Tanıdığım birkaç kişi de var. Gerçekten de bazılarında terleme ve koku olabiliyor ama bu herkeste aynı etkiyi yapacağı anlamına da gelmez. Bende 4 seanstan sonra bile kıllarda büyük ölçüde azalma oldu. Bırakabilirdim ama 6 seans anlaştığım için devam ettim. Şimdi çok rahatım, size de öneririm. Cihaz da Alex lazerdi. Alex koltuk altı lazer özellikleri acısız ve hızlı olması; aklınızda bulunsun.


Koltuk altı lazer tedavisi güvenli bir tedavi. Fakat şu da var: Terleme yaptığı bir gerçek. Ben kol altımda hiç olmadığı kadar terleme ve koku yaşıyorum. Kıllardan kurtulalım derken bir de bu çıktı. ☹ Kol altı lazer epilasyonun zararları nelerdir diyenler, ter ve koku riskini göze almalılar. Koltuk altı lazer seans ücreti 50 Lira’ya geldi bana, bence uygundu yani ama işte böyle olacağını bilsem, yaptırmazdım. Lazerden sonra ter kokmaya başladım resmen. 🙁 Hatta ter kokusundan ziyade yanık kokusu… Deodorant falan fayda etmiyor.


Koltuk altı lazer tehlikeli mi, zararlı mı, acıtır mı, ne kadar sürer, hepsine cevap verebilirim sizin için. Koltuk altı lazer yan etkileri ter ile kokudur, bu bir gerçek. Herkeste olmuyor ama bazılarında da oluyor. Genital ve koltuk altı lazer yaptırmıştım, memnunum aslında fakat kol altlarımda bazen koku oluyor gibi. Koltuk altı lazer ilk seans da ayrıca önemli. İlk seanstan sonra birkaç gün kese, peeling falan yapmayın. Cildinizin yanmasını, tahrişi önleyecek Bepanthen gibi kremler kullanın. Koltuk altı lazer erkek hastalar için de önemli ve şart. Biraz emek çekiyorsunuz ama sonra çok rahat ediyorsunuz, hele koku falan olmazsa. Koltuk altı bölgesi için lazer epilasyon yaptırmayı düşünenler hiç tereddüt etmesinler.


Koltuk altı lazer seansları 4-5’ten fazla olmuyor. Nadiren 6’ya kadar çıkabiliyor. Benimki 2 seansta neredeyse bitti. 6 seanslık kampanyalı fiyat önermişlerdi, Allah’tan kabul etmemişim. 😊 3. seansıma da gidip bırakacağım. Çok ince kıllar kaldı, onları da çok problem yapmıyorum, temizlemesi kolay nasılsa. Koltuk altı lazer zararlı mı, onu da bilmiyorum; ben herhangi bir yan etki gözlemlemedim. Koltuk altı bölgesi lazer epilasyon yaptıranlar genellikle çok memnun. IPL lazer de koltuk altında kalan ince kıllar için kullanılabiliyor, bilginiz olsun kızlar.


Koltuk altı bölgesinde lazer epilasyon yaptıranlar neler söylemiş, kısa bir derleme yaptık; bir fikir verebildiğini umuyorum. Son olarak, lazer cihazlarından da kısaca bahsetmişken, Lazerli Epilasyonda En İyi Aletler yazımızı hatırlatmak istiyorum.

Koltuk altı lazer epilasyon ne kadar sürer, zararları var mıdır, yorumları nelerdir? Siz de lazerli epilasyonla koltuk altı kıllarınıza uygulama yaptırdıysanız, deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Hoşça kalın.

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

3 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • Maalesef lazer epilasyondan sonra bendede o yan etki oldu. Yaklaşık 5 yıl önce yaptırmıştım. Acayip keskin bir koku oluyor en ufak bir sıcakta, terlemede koku çıkıyor, günlük duş alıyorum işe giderken. O kadar pişmanım ki koltuk altımı yaptırdığıma. Önceden terlesem bile böyle terim kokmazdı, çok ağır bir koku ve şimdi buna çare arıyorum.