Ana sayfa » Lazer Epilasyon Kaç Yaşında Yaptırılır? Erken Yaşta Lazer Riskli mi?
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Kaç Yaşında Yaptırılır? Erken Yaşta Lazer Riskli mi?

Lazer epilasyon kaç yaşında yaptırılır? Lazer epilasyon kaç yaşında oluyor?

Lazer epilasyon kaç yaşında yaptırılır? Herkes her yaşta lazerli epilasyon yaptırabilir mi, yaptırmalı mıdır?

Evet, merak edilen ve dikkat edilmesi gereken bir konuyu konuşacağız: Lazer epilasyon kaç yaşından sonra yapılabilir?

Lazer epilasyon kaç yaşında yaptırılır?

Lazer epilasyon tedavisi kaç yaşında olur, kısaca değinelim.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili ve güvenli bir yöntem olsa da iyi araştırılması gereken bir konu olduğunu biliyoruz lazerli epilasyonun. Merkez ve cihaz, uygulamayı yapacak uzmanlar bu anlamda çok önemlidir.

Uygulama öncesi gerekli bazı testlerin yapılması ve doktor gözetiminde olunması gerekir. Özellikle hormonal testlerin sonuçlarının dikkate alınması lazım. Bu anlamda, lazer epilasyon kaç yaşında yaptırılabilir sorusu ikincil öneme sahiptir.

Hangi yaşta olunursa olunsun, regl ya da hormonlarla ilgili sorun yaşayanların lazerli epilasyon uygulamasından istedikleri sonucu alamayacaklarını belirtelim.

Peki lazer epilasyon kaç yaşında yapılmalıdır? Kabul edilen başlangıç tarihi 16 olmakla birlikte 18 yaşından önce bu uygulamadan uzak durmak gerektiğini de söyleyebiliriz. Yani “lazer epilasyon en az kaç yaşında yapılır?” sorusunun yanıtını 18 olarak verebiliriz.

18 yaşından önce lazer yaptırmak zararlı mıdır? Hayır, erken yaşta lazer epilasyon yaptırmak zararlı değildir ama dökülen kıllar zamanla tekrar çıkabilir.

Diğer yandan, Buz lazer epilasyon kaç yaşında yapılır, Alexandrite lazer yaptırmanın yaşı var mıdır gibi sorular da gelebiliyor. Cihaza göre uygulama yaşında bir farklılık olmadığını belirtelim.

Lazer epilasyon kaç yaşında yapılabilir sorusunu yanıtladığımıza göre biraz da yorumlara bakabiliriz.

Lazer epilasyon kaç yaşında olur, yorumlar nelerdir?


Lazer epilasyon kaç yaşından sonra yapılır kızlar? 18 yaşını doldurmak zorunlu mu? 17 yaşındayım ve acilen uygulama yaptırmam lazım da.


Şu an 18 yaşındayım ve ikinci seansımı oldum geçen hafta. Gayet iyi gidiyor. Sizce lazer epilasyon tedavisi kaç yaşında olur, siz kaç yaşında yaptırıyorsunuz? 18 erken değil diye düşünüyorum.


Lazer epilasyon kaç yaşında kullanılır falan diye soruluyor ama bu kişiye göre de değişir yani. Kiminin 30 yaşında hormonlarla ilgili sorunu vardır, kimi 15 yaşında yaptırıp sorun yaşamaz.


Yüze lazer kaç yaşında yapılır? 20 yaşındayım ve bildiğim bir hormon sorunum yok. Merkezle de görüşeceğim, sizlerden de yorum almak istedim.


Ben 22 yaşında yaptırdım ve 1 seneden fazla sürdü. Tüm vücuttu. Lazer epilasyon için kaç yaşında olmak gerekir filan diye merak ediliyor ama kişiden kişiye değişir bu. Tene göre, kıl yapısına göre… 18’in altında yaptıranları da gördüm ve konuştuğum kadarıyla memnundular. O yüzden lazer epilasyon en erken kaç yaşında yapılır gibi şeyler pek tutarlı gelmiyor bana.


Lazer epilasyon kaç yaşında riskli olur? 18’den önce yaptıran var mı? Yardımcı olabilir misin lütfen? Önerir misiniz erken yaşta lazer? Bir tanıdığım 16 yaşında uygulama yaptırmış. Birkaç sene sonra kıllanmalar olduğunu söyledi bana. İğneli epilasyon için de aynı risk var mı acaba?


Erkek ya da kadın, bazı vücutlar çok erken gelişiyor, hormon sorunları olmuyor. Lazer epilasyon kaç yaşında olmalı gibi genel bir soruya cevap vermek zor. Daha doğrusu, 18 yaşından önce yaptırılmaz demek zor. En güzeli iyi bir merkeze gidip uzmanlarla görüşmek, test yaptırmak. Ben 26 yaşında istedim yaptırmayı ama hormonlardan dolayı önerilmedi. Başka yöntemlerle çözemeye çalışıyorum yıllardır.


Lazer epilasyon kaç yaşında yaptırılır? Erken yaşta yapılan lazerli epilasyon uygulamasının zararları var mıdır? Faydalı bir makale olduğunu umuyorum.

Hepinize güzel epilasyonlar dileklerimizle…

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın