Ana sayfa » Lazer Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı? | Kıllar, Duş, Kese ve Yapılması Gerekenler Hakkında
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyondan Sonra Hangi Krem Kullanılmalı? | Kıllar, Duş, Kese ve Yapılması Gerekenler Hakkında

Lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı? Lazer epilasyondan sonra yapılması gerekenler

İçerik

Lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı? Lazer epilasyon ilk seans sonrası dökülme ne zaman başlar? Uygulama öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lazer epilasyon sonrası kıllar tekrar çıkar mı?

Yine çok uzun bir makaleye başlıyoruz. Hazır mısınız?

Lazer epilasyon sonrası kılların artması söz konusu mu?

Lazer epilasyondan sonra dökülen kıllar tekrar çıkar mı? Konuya sondan giriş yapmış oldum galiba ama neyse! 🙂

Bu soruya evet dersem, herkesin büyük bir hayal kırıklığına kapılacağını biliyorum. Bunun bazı değişkenlere bağlı olduğunu söyleyebilirim. Peki lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman çıkar, nasıl ve neden çıkar?

Lazer uygulamasından sonra kıllarda özellikle bir artış olmaz ama zamanla tekrar çıkmalar gözlemlenebilir. Bu da bazı hormonal durumlarla doğrudan ilintilidir; bu konuya birazdan daha ayrıntılı olarak değineceğiz.

Uygulama yapılan cihazlar da önemlidir tabii. Örneğin IPL gibi etkisi daha az olan cihazlarla yapılan uygulamalarda etki geçici olabilir. Bu cihazla ilgili daha ayrıntılı bilgi için IPL Epilasyon Hakkında Her Şey yazımızı okuyabilirsiniz.

Cihazlardan dem vurmuşken, kullanımı çok yaygın olan Diode Lazer Yorumları yazımızı da hatırlatmak istiyorum sizlere.

Son teknoloji Buz Lazer (Soprano Ice) Yaptıranlar hakkında da ayrıntılı bir makale hazırlamıştık.

Lazer epilasyon sonrası tahriş için ne yapmalı, hangi kremler kullanılmalı, biraz da bunlardan bahsedelim.

Lazer epilasyon sonrası krem kullanımı önerilir mi?

Lazer epilasyon sonrası bakım kremi kullanmalı mıyız? Lazer epilasyon sonrası ne yapılmalı?

Öncelikle belirtelim; lazer epilasyon sonrası güneşten korunma çok önemli ve şart olan şeydir.

Lazer epilasyondan sonra ne sürülür? Kozmetik ürünler değil ama cildi yatıştırıcı kremler kullanabiliriz. Lazer epilasyon sonrası güneş kremi de özellikle önerilen ve kullanılması gereken bir üründür. Lazer epilasyon sonrası hangi güneş kremi kullanılmalıdır? Önemli olan, en az 30 faktörlük güneş kremimizi sürmeksizin sokağa çıkmamamız gerektiğidir. Tabii akşam çıkmamızda bir sakınca yok. 🙂 Lazer epilasyondan sonra güneş kremi kullanımı olmazsa olmazımızdır.

Yanı sıra lazer epilasyon sonrası bakım kremi kullanımı da öneriliyor. Peki hangi kremlerdir bunlar?  Lazer epilasyon sonrası kullanılan kremler konusunu biraz ayrıntılı olarak inceleyelim.

Lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı?

Lazer epilasyon sonrası cilt bakımı deyince aklımıza tabii önce kremler geliyor.

Lazer epilasyondan sonra krem sürülür mü, zaten yanıtladık. Bunlarla ilgili daha ayrıntılı bilgiler verelim mi artık? Lazer epilasyon sonrası hangi krem kullanılmalı? Lazer epilasyon sonrası tahriş nasıl geçer?

Lazer epilasyon sonrası nemlendirici krem kullanımı şart, evet ama hangi kremlerdir bunlar? Lazer epilasyondan sonra cilt bakımı yapılır mı, nasıl yapılır?

Lazer epilasyondan sonra yapılması gerekenler deyince aslında en önemli ve belki de tek şey, doğru kremlerle cildimizi nemlendirmek, yatıştırabilmektir.

Lazer epilasyondan sonra hangi krem sürülmeli diyenler için ilk önerimiz Lipoderm olsun. Lipoderm krem, pullanmaya ve kurumaya yatkın cilde bir tabaka oluşturarak nemlenmesini ve onarılmasını sağlayacaktır; uygulama sonrası kullanabileceğiniz harika ürünlerden biridir.

Lazer epilasyon sonrası Bepanthol kullanılır mı? Kesinlikle evet. Yoğun bir nemlendirici, cilde yoğun nem verme özelliğiyle tercih edebileceğimiz ürünlerden biridir.

Lazer epilasyondan sonra hangi krem iyi gelir diyenlere bir öneri daha: Madecassol. Hücre yenileyici ve hassasiyet gidericidir. Yani lazer epilasyon sonrası Madecassol krem kullanabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası oluşan yanıklar için bir krem mi? Tamam. Hametan’ın lazer epilasyondan sonra nemlendirici krem olarak tercih edildiğini biliyoruz. Aslında bir pişik kremi olan Hametan kremin en önemli özelliği, yanıkları ve hassasiyeti gidermesidir.

Bir harika öneri de Silverdin ve Hametan kremin karıştırılarak sürülmesi. Bu güzel bilgiyi de sizlerle paylaşmak istedim. Lazer epilasyon sonrası Silverdin krem de özellikle Hametan ile birleştirilince kurtarıcımız olabilir. Lazer epilasyon sonrası ne sürülmeli diyenler mutlaka denemelilerdir.

Lazer epilasyondan sonra sürülecek kremler önermeye devam ediyoruz.

Contractubex diyelim mi? Lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı diyenler mutlaka denemeliler. Lazer epilasyon sonrası oluşan yaralar ve tahriş için çok etkilidir.

Bu kremlerin bazılarını lazer epilasyondan sonra oluşan lekeler için de kullanabilirsiniz. Peki lazer epilasyon sonrası oluşan siyah noktalar için ne söyleyebiliriz? Lazerin böyle bir yan etkisini pek duymadım doğrusu. Önerdiğimiz kremler cildi nemlendirici ve leke açıcı kremler. Bu açıdan doktorunuza danışmanızda yarar var.

Lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılır konusuna da değindiğimize göre, sıradaki başlığımıza geçmenin zamanıdır: Lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman dökülür?

Lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür, nasıl dökülür?

Lazer epilasyondan sonra sürülen krem nedir, nasıl sürülür, gerçekten bizim için çok önemliydi. Sırada bir diğer önemli ve merak edilen konumuz var: Lazer epilasyon sonrası dökülme ne zaman başlar? Lazer epilasyondan sonra kıl kökleri yanar mı? İnce ince sorarız: Lazer epilasyondan kaç gün sonra tüyler dökülür, hatta kaç saat!… Hayır, elbette o kadar da değil.

Öncelikle şunu belirtelim: Kıl ve tüy aynı şey değildir aslında ama biz ikisini de aynı başlıkta toplayalım.

Özellikle ilk lazer epilasyondan sonra tüyler ne zaman dökülür diye çok merak edilir. Pek çok kişinin ilk 2-3 uygulamada dökülme yaşamadığını, bunun normal olup olmadığını araştırdığını biliyorum. O zaman soralım: Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür? İlk lazer epilasyon sonrası kıllar dökülmeyebilir mi?

Lazer epilasyon sonrası kıl kökleri yanacağından, uygulamadan sonraki iki hafta içinde kılların dökülmesi beklenir. Lazer epilasyon ilk seans sonrası dökülme olmadı diyenlerin sesini duyar gibiyim. Lazer epilasyon ilk seans sonrası dökülme ne zaman olur? Bu iki haftalık süre ilk seans için de geçerlidir.

Peki lazer epilasyondan sonra kılların hepsi dökülür mü? Elbette hayır. Aralarda kalanlar mutlaka olacaktır. Bunları da jiletle halledeceğiz artık. Ben de isterdim lazer epilasyon sonrası kılların hepsi dökülür mü sorusuna, evet, diyeyim ama böyle bir teknoloji yok ne yazık ki!

Lazer epilasyon 6 seans sonrası da zaten istenmeyen kıllardan en azından büyük ölçüde kurtulmamız beklenir.

Bu arada, tüylerin dökülmesi konusuna bu kadar değinmişken, bölge bölge anlattığımız Lazer Epilasyonla Kıllar Kaç Seansta Biter yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Lazer epilasyondan sonra tüyler kaç günde dökülür, sanırım bir yanıt bulduk. Ha bu arada, erkeklerde lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür diye soranlar için de anlattıklarımızın geçerli olduğunu söyleyelim.

Lazer epilasyon sonrası kılların dökülmesi konusu kısaca böyleydi kızlar. Kıllar tekrar çıkar mı, krem kullanılmalı mı, lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı, hepsini konuştuk. Sırada merak edilen bir diğer konu…

Lazer epilasyondan sonra tüyler ne zaman çıkar?

Lazer epilasyondan sonra tüylerin dökülme süresi için bir şeyler söyledik ama lazer epilasyon sonra kıllar ne zaman çıkar, buna değinmedik.

Bir buçuk iki ay içinde tüyler yeniden çıkacaktır. Zaten sonra da diğer seansınıza gitmek üzere olursunuz.

Lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı, söylemiştik. En doğru yöntem, bir sonraki seansa kadar jilet kullanmaktır. Bu hem en pratik yöntem olacaktır hem de kıllar nispeten kalınlaşacağı için lazerli epilasyon uygulaması sonuçlarını da olumlu etkileyecektir.

Lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman çıkar, böylece yanıtlamış olduk. Diğer yandan, lazer epilasyondan sonra tüylerin dökülmesi, tekrar çıkması… Lazer epilasyondan sonra ne yapılmalı, ne yapılmamalı?… Evet kızlar ve baylar, anlatmaya devam ediyoruz.

Lazer epilasyon sonrası kılları elle çekmek sakıncalı mıdır?

Lazer epilasyondan sonra dökülme olmazsa ne yapmalıyız? Elbette elimizle çekmemeliyiz. 🙂 Peki ama lazer epilasyon sonrası tüylerim dökülmedi diyenler ne yapmalılar?

Cildimize zarar verecek şeylerden kaçınmalıyız. Kıl kökleri ölmüşse, kıllar zaten dökülecektir. Dökülmüyor diye lazer epilasyondan sonra kılları çekmek gibi bir eyleme girişmemelisiniz kızlar.

Lazer epilasyondan sonra kalan tüyler nasıl alınır? Evet, merak edilen konulardan biri de elbette budur. Lazer epilasyondan sonra dökülmeyen kıllar için jilet kullanabiliriz, merkezimize ara kontrol seansları için gidebiliriz.

Peki lazer epilasyon sonrası tüyler nasıl dökülür? İki hafta içinde kendiliğinden dökülmesi gerekiyor ama lazer epilasyondan sonra tüyler dökülmedi ise, kese yaparak kıllara bu anlamda yardımcı olabiliriz. Yalnız dikkat! Lazer epilasyondan birkaç gün sonra, cildi tahriş etmeden yapabiliriz bunu ancak.

Böylece, lazer epilasyondan sonra tüylerim dökülmedi diyenler için de birkaç öneride bulunmuş olalım.

Lazer epilasyon sonrası kese yapılır mı?

Lazer epilasyon ilk seans sonrası kese yapılır mı, bir sakıncası var mıdır?

Lazer epilasyon sonrası tüylerin dökülmesi konusunda bazılarımızın sıkıntı yaşadığını biliyorum.

Lazer epilasyondan sonra kese yapmak konusunda herhangi bir sorun yok fakat uygulamadan sonraki 3-4 gün içinde değil. Bu 3-4 günde kese yapılmamalı, cilt tahriş edilmemelidir ama sonrasında kese yapmanızda herhangi bir sakınca yok. Özellikle de lazer epilasyon sonrası kıl dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, kıl dönmesi gibi oldu bu da :), kese yaparak kıllardan daha çabuk kurtulabilirsiniz. Bunu biraz önce belirtmiştim zaten.

Lazer epilasyondan sonra peeling mi dediniz? 🙂 Evet, tamam. Lazer epilasyon sonrası peeling için de aynı şeyleri söyleyebilir, önerebilirim.

Lazer epilasyondan sonra neden duş alınmaz diye sorulabiliyor bazen. İşlemden sonra duş almamak değil de cilde zarar vermemek önemlidir. Sıcak suyun cilde temas ettirilmemesi, cildin tahriş edilmemesi konularına dikkat etmeliyiz.

Lazer epilasyondan sonra su değerse ne olur diye de sorulabiliyor. Bir şey olmaz mı demeliyim acaba! İşlem sonrasındaki ilk 1-2 saat çok önemlidir. Uygulama yaptırdığınız bölgeye su değdirirseniz kızarabilir, mikrop kapabilir; bu açıdan özen göstermekte yarar var.

Lazer epilasyondan sonra nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı ya da yapılmamalı?… Sırada kızarıklık ve yanma konusu var.

Lazer epilasyon sonrası kızarıklık ve yanma olur mu, normal midi?

lazer epilasyondan sonra yüzüm şişti, diyenler…

Lazer epilasyon sonrası uyuşma oldu, diye endişelenenler…

Lazer epilasyondan sonra kızarıklık ve kaşıntı yaşanır mı, diye merak edenler…

Lazer epilasyon sonrası kızarıklık ne zaman geçer, nasıl geçer?

Evet, uygulamadan sonraki 2-3 saat cildinizde kızarıklık ve yanma hissi olabilir ama bu geçici bir etkidir. Lazer epilasyondan sonra morarma olur mu? Yine evet; morarma, şişlikler gibi geçici yan etkiler gözlemlenebiliyor ne yazık ki. Yani lazer epilasyon sonrası şişlik olabilir, korkmayın.

Lazer epilasyon sonrası kızarıklık için krem kullanılmalı mıdır? Evet.

Lazer epilasyon sonrası yanma için krem ya da herhangi bir ürün kullanılır mı? Elbette. Doktorunuzun önereceği ya da sizlere bahsettiğimiz kremleri kullanarak cildinizi yatıştırabilirsiniz.

Lazer epilasyondan sonra yanma hissi, yukarıda da belirttiğimiz gibi normal bir yan etkidir. Etkili kremlerle bu süreci daha rahat atlatabilirsiniz. Yanı sıra lazer epilasyon sonrası su toplaması durumunda da yine endişelenmeyin. Özellikle iğneli epilasyondan sonra görülen bir etkidir bu. İğneli epilasyon demişken, ilgili yazımızı okumanızı önerebilirim: İğneli Epilasyon Öncesi ve Sonrası

Lazer epilasyon sonrası kaşıntı ve ödemler, kızarıklık, morarma, tahriş… Bunların olası ve geçici yan etkiler olduğunu belirttik. Şimdi de lazer epilasyondan sonra ne zaman banyo yapılır, kısaca buna da değinelim.

Lazer epilasyon sonrası duş almak zararlı mıdır?

Lazer epilasyon sonrası banyo yapılır mı?

Evet.

Peki lazer epilasyondan kaç saat sonra duş alınır?

Uygulamadan 2-3 saat sonra ılık bir suyla duş olabilirsiniz.

Lazer epilasyondan sonra banyo yapılır mı sorusunu yanıtladığımıza göre…

Lazer epilasyon ilk seans sonrası jilet kullanımı

lazer epilasyon sonrası tıraş olunur mu, olunmalı mıdır? Lazer epilasyon bittikten sonra jilet kullanımı nasıldır?

Lazer epilasyon 1 seans sonrası oldukça önemlidir. Sonuçları iyi gözlemlemelisiniz. İyi bir uygulama yaptırmışsanız, ilk seansta dökülmeler olacaktır. Seans aralarında genellikle jilete ihtiyaç duyulmaz ama ilk seans sonrası jilet kullanımı da önerilir. Peki lazer epilasyondan kaç gün sonra jilet yapılır? Uygulamadan sonraki ilk 2-3 gün cildimiz açısından çok önemlidir. Bu süreçte ne jilet kullanmalı ne de başka bir uygulama yapmalıyız.

Lazer epilasyondan hemen sonra jilet kullanımı konusu da işte böyle kızlar. Sırada bir diğer önemli konu: Lazer epilasyondan sonra tüyler ne ile alınmalı?

Lazer epilasyon sonrası çıkan tüyler nasıl alınır?

Lazer epilasyondan sonra cımbız kullanılır mı? Lazer epilasyondan sonra tüyler nasıl alınır?

Lazer epilasyondan sonra tüy dökücü krem, ağda, cımbız yasak dedik. Bu durumda, lazer epilasyondan sonra uzayan tüyler için tek bir yöntem kalıyor gibi. Evet, bildiniz: Jilet.

Lazer epilasyon sonrası jilet yapılır mı, kullanılır mı, diyenler, yukarıda da belirttiğimiz gibi jilet kullanabilirler.

Uygulama öncesinde ve yine sonrasında, yani lazer epilasyon sonrası tüy dökücü krem gibi ürünler kullanmamamız gerektiğini önemle vurgulamış olalım.

Lazer epilasyon sonrası kıllar nasıl alınır, sanırım anlatmış olduk. Lazer epilasyon sonrası uzayan kıllar için de kısaca bir şeyler söyleyelim. Yani yeni bir başlık zamanı: Lazer epilasyon sonrası dökülen tüyler tekrar çıkar mı?

Lazer epilasyon sonrası tüyler tekrar çıkar mı?

Lazer epilasyon sonrası tekrar kıl çıkar mı, yoksa lazerle kalıcı çözüm mü sağlanır?

Lazerli epilasyon bilinen en güvenilir ve kalıcı epilasyon yöntemidir ama acaba lazer epilasyondan sonra kıl çıkar mı?

Öncelikle belirtelim ki sonuçları kişiye göre farklılık gösterecektir. Uygulamanın doğru ellerde yapılması da şarttır. Bunun dışında, hormonal durumlar, cilt ve kıl yapısı gibi etkenler, lazer epilasyon sonrası kıl çıkar mı sorusunda belirleyicidir.

Lazer epilasyon sonrası dökülen kıllar tekrar çıkar mı diye çok sorulduğunu biliyoruz. Bunun farklı etkenlere bağlı olduğunu söyleyelim. Örneğin ne? Hemen açıklayalım.

Lazer epilasyon doğum sonrası çıkar mı?

Lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkar mı sorusuyla birlikte incelemeliyiz bu başlığı.

Lazer epilasyondan sonra tekrar kıl çıkar mı, hamilelik bunu tetikler mi, biliyorsunuz, yaygın bir söylentidir. Hamilelik döneminde hormon dengesi değiştiğinden, evet, tüylerin bir kısmı yeniden çıkabilir.

Lazer epilasyondan sonra tüyler tekrar çıkar mı sorusunun yanıtı, gördüğünüz gibi hamilelikle doğrudan ilintilidir. Bu açıdan, doğum sonrası lazer epilasyon, hatta emzirme döneminin de ardından daha mantıklı ve doğru olacaktır.

Lazer epilasyon sonrası yeniden tüy çıkar mı, söylediğimiz gibi, hamilelik bağlamında değerlendirilmelidir. Daha ayrıntılı bilgi için Hamilelik Döneminde Lazerli Epilasyon yazımızı inceleyebilirsiniz.

Lazer epilasyondan sonra ne zaman güneşe çıkılır, hangi konularda dikkatli olmalıdır? Sırada çok önemli bir konu var.

Lazer epilasyon sonrası yapılmaması gerekenler nelerdir?

Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Lazer epilasyondan sonra güneşe çıkılır mı? Lazer epilasyondan sonra güneşe ne zaman çıkılır?

Öncelikle şunu söyleyelim: Lazer epilasyondan sonra güneşe çıkmak, lekelere davetiye çıkarmaktır. Peki lazer epilasyondan sonra kaç gün güneşe çıkılmaz? Uygulamadan sonraki 3-4 gün güneşten korunmak zorundayız. Neden mi? Lazer epilasyon sonrası güneş lekeleri olabilir ve dikkat edin, bu lekeler kalıcı da olabilir. Peki ne yapacağız? 30 faktör ve üzeri güneş kremleri kullanabiliriz. Altını çizerek tekrarlıyorum: Lazer epilasyondan sonra güneşlenme, güneşe maruz kalma konusuna çok dikkat etmelisiniz.

Lazer epilasyondan sonra kalan lekeler için bazı leke kremleri kullanmanızı önerebiliriz elbette ama merkezinizle de bunu mutlaka görüşmelisiniz; lazer epilasyon sonrası nelere dikkat edilmeli diyenlere önemli önerilerimizden biri de budur.

Lazer epilasyondan sonra leke konusu böyle. Ayrıca, hep söylediğimiz gibi, artık ağdadan, cımbızdan falan da uzak duruyoruz. Kıllar 2 hafta içinde uzayacak ve kendiliğinden zaten dökülecektir.

Lazer epilasyon seans sonrası başka nelere dikkat etmeliyiz? Gelin, bunu ayrı bir başlıkta toparlayalım.

Lazer epilasyon öncesi ve sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Lazer epilasyondan önce ve sonra yapılması gerekenler konusunda kısa bir derleme yapalım.

Lazer epilasyon sonrası ciltte kabuklanma…

Kazer epilasyon sonrası siyah lekeler…

Kazer epilasyon sonrası kızarıklık ve şişlik, kaşıntı…

Lazer öncesi konusunda ayrıntılı bir makale hazırlamıştık; merak edenler buradan göz atabilirler.

Yukarıda “yapılması gerekenler” diye başlık attık ama aslında dikkat edilmesi gereken konulara değineceğiz. O halde, lazer epilasyondan sonra dikkat edilecekler listemizi yapalım mı? Peki. Öyleyse işte madde madde lazer epilasyondan sonra yapılmaması gerekenler:

Lazer epilasyondan sonra şişme, şişlik gibi bir durum söz konusuysa, yumuşak bir beze sarılı buz uygulaması yapıyoruz. Bu işlem, lazer epilasyon sonrası yüzde şişlik gibi yan etkiler için iyi bir tedavi olacaktır.

Lazer epilasyondan sonra ağrı olur mu? Evet, olabilir. Böyle bir durumda yine aynı buz uygulamasını yapıyoruz.

Lazer epilasyon sonrası su teması olursa ne olur? Olmasa daha iyi olur! 2-3 gün sıcak su değdirmiyoruz.

En az 2 gün jilet kullanmıyoruz.

Lazer epilasyondan sonra kabuklanma olmuşsa ellemiyoruz.

Uygulama bölgesini kaşımıyoruz, hassas davranıyoruz.

Lazer epilasyondan sonra spor da yasak! 2-3 gün spor yapmıyoruz, ağır hareketlerden kaçınıyoruz.

24 saat boyunca fondöten, allık, kapatıcı kullanmıyoruz.

Lazer epilasyondan sonra deodorant kullanımı da yasak.

Lazer epilasyondan sonra makyaj yapılır mı? Hayır, birkaç gün için o da yasak.

Mikrop kapma durumunda hemen merkezimize danışıyoruz.

Bu arada, Roaccutane sonrası lazer epilasyon yapılabilir mi diye çok soruluyor. Hayır, Roaccutane sivilce ilacından sonra en az 6 ay boyunca cildinize lazer epilasyon da dâhil hiçbir işlem yaptırmamalısınız.

Lazer epilasyon sonrası zararları konusu çok tartışmalıdır. Lazerin olası zararları konusunda uzuuun bir makale hazırlamıştık; göz atmanızı öneririm: Lazerli Epilasyonun Olası Zararları

Lazer epilasyon sonrası şikâyetler genellikle yanık, leke, sivilcelenme gibi konular üzerinden olduğu için, yukarıdaki uyarılara dikkat etmenizi öneriyorum.

Lazer epilasyondan sonra dikkat edilmesi gerekenler konusuna da değindik. Evet, tüm bunlara dikkat edersek lazer epilasyondan sonra ne olur? Pürüzsüz bir cildimiz olur. 🙂

Yeni bir başlığa geçmeden önce, Genital Bölgede Lazerli Epilasyon yazımızı hatırlatmak istiyorum. Bikini Bölgesine Lazer Yaptıranlar ve Yorumları da yine ilginizi çekebilecek bir diğer makalemizdi.

Evet, lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar konu başlığımızı böylece bitirmiş olduk.

Lazer epilasyon sonrası denize, havuza girilir mi?

Lazer epilasyondan kaç gün sonra denize girilir ya da lazer epilasyondan sonra havuza girilir mi?

Sanırım bir süre için denize ve havuza ara vermemiz gerekebilir. Uygulama yaptırılan bölgenin ıslatılmaması önerilir. Bu yüzden yaz mevsiminde lazer pek tercih edilmez.

Havuz mu? Evet. Lazer epilasyon sonrası havuza girilir mi sorusunun yanıtı da farklı değil.

Lazer epilasyon sonrası cilt lekeleri ve yanıklar konusundan bahsedelim biraz da.

Lazer epilasyon sonrası yanık izleri nasıl geçer?

Lazer epilasyondan sonra iz kalır mı? Lazer epilasyon sonrası lekeler nasıl geçer, yanık izleri kalıcı olabilir mi?

Lazer epilasyon sonrası yan etkiler olabileceğini biliyoruz. Bunlardan biri de geçici yanık izleri, lekelenmelerdir. Hatta lazer epilasyondan sonra yanık, yara endişesi yüzünden pek çoklarının lazerden kaçındıklarını biliyorum.

Vücut bölgesindeki lekelenmeler cildi nemli tutarak birkaç ay içerisinde geçebilir. Yüz bölgesindeki lekelenmeler ise dış ortama ve güneşe maruz kalacağı için daha fazla özen gerektirir.

Lazer epilasyon sonrası leke sorunu yaşamamak için nemlendiriciler ve güneş kremleri kullanımına özen göstermeliyiz. Bazı lekeler zamanla kendiliğinden geçebilir ama uzmana mutlaka görünmek gerekir. Uzmanınızın önerileri doğrultusunda lazer epilasyon sonrası yanık kremi tedavisi görebilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrası oluşan lekeler nasıl geçer, sanırım öğrendik.  Sırada önemli bir diğer konu: Lazer epilasyondan sonra sir ağda kullanımı.

Ağda sonrası lazer epilasyon yapılır mı? Lazer epilasyondan sonra ağda yapılır mı?

Lazer epilasyon sonrası ağda yapılır mı?

Lazer epilasyondan sonra ağda yaptıran var mı bilmiyorum ama ağda, lazer epilasyon döneminde yasaklar listemizdedir, söylemiştik bunu.

Lazer epilasyon sonrası ağda mı? Önce ya da sonra, lazerli epilasyon uygulaması süresince ağda, cımbız, ip, tüy dökücü kremler yok.

Lazer epilasyon bittikten sonra ağda yapılır mı sorusunun cevabını verdiğimize göre, sıradaki konumuza geçebiliriz: Lazer epilasyon sonrası oluşan sivilceler.

Lazer epilasyon sonrası yüzde sivilce

Lazer epilasyon sonrası sivilce sorunu olur mu? Lazer epilasyon sonrası sivilce çıkmaması için ne yapılabilir?

Lazer epilasyon sonrası yüzde oluşan sivilceler, bazılarımızın çok yakındığı bir sorundur aslında.

Lazer ya da iğneli epilasyon sonrası yüzde yanma, kızarıklık, tahriş, sivilcelenme gibi sorunlar yaşanabilir. Çoğunlukla geçici sorunlardır ama böylesi durumlarda uzmanınızla iletişim halinde olmalısınız. Yani lazer epilasyondan sonra alerji yaşanabilir, endişe etmemelisiniz.

Diğer yandan, lazer epilasyon sonrası yüz bakımı için bazı krem önerilerinde bulunmuştuk. Bunları da sivilcelenme sorunu için kullanabilirsiniz. Bu sayede lazer epilasyon sonrası sivilcelenme sorununun önüne en azından bir ölçüde geçebilirsiniz.

Lazer epilasyondan sonra kaşıntı olur mu sorusunun yanıtını da doğal olarak vermiş oluyor böylece.

Lazer epilasyondan sonra sivilce konusunu çözebildiğimize inandığım için, son olarak bir konudan daha bahsetmek istiyorum. Sonra da lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı başlıklı bu uzun yazımızı tamamlamış olalım.

Lazer epilasyon sonrası solaryum

Lazer epilasyondan sonra solaryuma girilir mi?

Lazer uygulamasından önce solaryuma girmememiz, bronz bir tene sahip olmamamız, verimli sonuç almamız açısından önemlidir.

Peki lazer epilasyondan kaç gün sonra solaryuma girilir? Uygulamadan sonra da solaryum için 2 hafta beklememiz gerekecek.

Bu arada, solaryumla ilgisi yok elbette ama lazer epilasyondan sonra ter kokusu yaşadığını söyleyenleri bazılarımız duymuşuzdur. Lazerli epilasyonun böyle bir yan etkisi olmamakla birlikte bazı bünyelerde bu şekilde bir sorun yaşanıyor olabilir; özellikle de koltuk altlarında. Daha ayrıntılı bilgi için Koltuk Altına Lazerli Epilasyon yazımıza göz atabilirsiniz.

Makalemizi tamamlamadan çok kullanılan ve merak duyulan Alexandrite Lazer Yorumları yazımızı da okuyabileceğinizi belirteyim.

Lazer epilasyondan sonra hangi krem kullanılmalı? Lazer epilasyon sonrası neler yapılmalı? Yanık ve lekeler için öneriler… Lazer epilasyon sonrası kalan tüyler nasıl temizlenir? Kızarıklık, tahriş, sivilcelenme için yapılması gerekenler…  Lazer epilasyon sonrası oluşan morarma, ödem… Yine çok uzun bir makale olduğunun farkındayım ama lazer epilasyon sonrasına dair her şeyi konuştuğumuzu düşünüyorum.

İstenmeyen tüylerden kurtulabileceğiniz güzel epilasyonlar dileklerimle… 🙂

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

2 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • Merhaba, ben vücudumu at kılı ile kalbe doğru fırçalıyorum banyodan önce. Bu yaptığım uygulamaya lazer uyguladıktan 4 5 gün sonra devam edebilir miyim.

    • Bu uygulamanın bir sakıncası olacağını düşünmüyorum ama lazer epilasyondan en etkili sonucu alabilmek için, yapacağınız her uygulamayı merkezinize danışmanızı öneriyorum.
      Sevgiler…