Ana sayfa » Lazer Epilasyondan Sonra Kıllar Ne Zaman Dökülür? Tüyleri Elle Çekmek
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyondan Sonra Kıllar Ne Zaman Dökülür? Tüyleri Elle Çekmek

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür, lazer epilasyondan sonra tüyler dökülmedi

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür? Lazerden sonra tüylerin dökülmemesi konusunda ne söylenebilir? Kalan tüylerin temizlenmesiyle ilgili öneriler…

Artık hemen herkesin kıllardan kurtulmak için başvurduğu yöntemlerin başında gelen lazerli epilasyon sonrasına dair biraz konuşalım istiyorum. Lazer epilasyondan ne kadar sonra kıllar dökülür, dilerseniz bu konuyla başlayalım.

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür?

Lazerden sonra kaç gün içinde tüyler dökülür, dökülmeme durumu olabilir mi?

Evet, uygulamadan sonra kılların dökülmemesi sorununu yaşayanlar hiç de az değildir. Bu konuya birazdan ayrıntılı olarak değineceğiz ama önce, endişelenmek için ne kadar süre geçmesi gerektiği üzerinde duralım. Yani lazer epilasyon yaptıktan sonra kıllar ne zaman dökülür?

Hemen ortalama bir rakam vermek gerekirse, lazerden sonra kılların dökülme süresi yaklaşık iki haftadır diyebiliriz. Bu süre, uygulama yaptırdığınız bölgeye, cilt ve kıl yapısına göre değişkenlik gösterecektir.

Lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman dökülür, gecikmeler olur mu diye sorulur, araştırılır. Özellikle de ilk lazerden sonra tüyler ne zaman dökülür, merak edilen bir konudur. Evet, ilk seanstan itibaren dökülmelerin olması beklenir ve bu süreç üç haftayı da bulabilir. Diğer yandan, ilk bir haftadan sonra dökülmelerin olması beklenir.

Lazer epilasyondan sonra kıllar kaç günde dökülür, buna da kısaca değinelim. Dökülmeler başladıktan sonraki 1-2 hafta dökülmeleriniz devam edecektir. Bir anda hepsinin dökülmesini beklemek doğru olmaz. Yani lazer epilasyondan sonra kılların hepsi dökülür mü, elbette hayır; bu zaman isteyen bir süreçtir.

“Buz lazer epilasyonda tüyler ne zaman dökülür?”

“Alexandrite lazerden sonra tüyler ne zaman dökülür?”

“Ütüleme lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman dökülür?”

Cihazlara yönelik bu tür soruları sık görüyorum. Şunu belirtmek lazım: Kılların dökülmesi, cihazın türüyle doğrudan orantılı değildir. Size uygun bir cihazın belirlenmesi, hatta en doğru uygulama en az iki cihazla yapılandır, işin asıl önemli kısmıdır. Sonra dökülmeler de olması gerektiği gibi başlayacaktır zaten.

Sırası gelmişken Buz Lazer Hakkında Yorumlar ve Ütüleme Diode Lazer Yaptıranlar yazılarımızı da hatırlatalım. Yine Alex Cihazıyla Lazer Uygulaması makalemiz de ilginizi çekecektir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra tüyler ne zaman dökülür, anlatmış olduk. Bu noktada artık diğer başlığımıza geçebiliriz sanırım.

Lazer epilasyon sonrası kılları elle çekmek doğru mu?

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür kadar önemli bir konu da kılların çekilmesi ya da koparılması. Lazerden sonra tüyleri elle çekmek konusu da hep konuşulur. Yapılmalı mı, yapılmamalı mı, zararlı mı? Lazerden sonra kıllar dökülmezse ne yapılmalı?

Lazerden sonra tüyler dökülür mü, evet ama lazerden sonra tüylerim dökülmedi diyorsanız, yapabileceğiniz bir şeyler var. Bunların başında da kese ve peeling gelmektedir.

İlk lazerden kaç gün sonra tüyler dökülür diyenler… Lazer uygulamasından bir hafta sonra cildinize kese ve peeling yaparak ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Hem de ilk seanstan itibaren kökleri ölmüş olan kıllarınızın dökülmesine de böylece yardımcı olacaksınız.

Peki ya kılları elle çekmek?… Aslında bu önerilen bir şey değildir ama hepimiz bazen yapabiliyoruz. Kıl kökleri zaten ölmüşse, lazerden sonra kılları çekmek, koparmak sorun olmaz diye düşünülebilir ama cildimizi tahriş etmemiz riski de var. Bununla ilgili ayrıntılı bir makale hazırlamıştık, göz atabilirsiniz: Lazerden Sonra Kese, Peeling ve Yapılması Gerekenler

Sonuç olarak, lazerden sonra kılların dökülmemesi riski her zaman vardır ama bizim de lazerden sonra kılların dökülmesi için yapabileceğimiz bazı küçük uygulamalar var.

Evet, lazer epilasyondan sonra kıllar nasıl dökülür konusunu da netleştirdiğimizi zannediyorum. Biraz da tüylerin dökülmemesi konusuna değinelim.

Lazer epilasyondan sonra tüyler dökülmedi diyenler…

Lazerden sonra tüyler dökülmedi diyorsanız, bu konu üzerinde biraz düşünmek ve değerlendirmek gerekir.

Lazer epilasyondan sonra kıllar dökülmedi diyenlerin sayısı da hiç az değil. Zaman kaybetmeden bu sorunun çözümünü bulmak zorundayız. Ne yapabilirsiniz? Bunu öncelikle merkezinizle görüşmenizi öneriyorum. 2-3 seans tamamladığınız halde lazer epilasyondan sonra dökülme olmazsa, uygulamayla ilgili bir sorun var demektir.

İlk lazer epilasyondan sonra tüyler ne zaman dökülür diyenleri yanıtlamıştık. Eğer üç hafta kadar bir zaman geçtiği halde dökülmeler başlamadıysa, sebebini mutlaka bulmalı ve gerekirse merkezinizi değiştirmelisiniz.

Lazer epilasyondan ne kadar süre sonra kıllar dökülür, lazerden sonra kılların dökülmesi için ne yapılmalı, ne yapılmamalı, konuştuk. Biraz da sonradan çıkan tüylerden bahsedelim.

Lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı?

Lazerden sonra kıllar dökülmedi ise ne yapabileceğimize dair bazı önerilerde bulunduk. Peki lazerden sonra kıllar nasıl alınmalı?

Evet, iki seans arasında yeni tüylerin çıkma ihtimali de var. Bu hormonal  yapımızla da ilgili. Kontrol seanslarımız mutlaka olmalı ki bu da ana uygulamadan 20 gün kadar sonraki rötuş uygulamasıdır. Gözden kaçan kıllar illaki olacağından, bu ara seanslarda onlar da temizlenecektir. Böylece yeni çıkmış tüyleriniz de temizlenebilir.

Jiletle ya da başka bir yöntemle almak mı? Lazerli epilasyon uygulaması yaptırdığımız süreç boyunca ağda, tüy dökücü krem gibi ürünlerden uzak durmalıyız. Jileti de uygulamadan 2-3 gün önce kılların boyunu kısaltmak için kullanmamız önerilebilir. Cihazın kıl köklerini daha iyi görebilmesi için kıllarımızın uzun olmaması gerekiyor. Bu yönlendirmeyi de merkezinizdeki uzmanlar size zaten yapacaklardır. Lazerden Önce Jilet Kullanılması yazımıza göz atabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrasında kıllar ne zaman dökülür, dökülme olmuyorsa ne yapılabilir, çıkan tüyler için öneriler… Sanırım çok şeyi konuşmuş olduk. Şimdi biraz da yorumlara bakalım mı?

Lazerden Sonra Kıllar Hakkında Yorumlar


Kızlar, ilk seansıma gittim ve lazer epilasyondan sonra kıllarım dökülmedi. 2 haftadan fazla oldu, ümidim kesiliyor gibi artık. Bu normal mi sizce? Lazerden ne kadar sonra tüyler dökülür?


Benim de lazerden sonra kıllar dökülmedi bir süre. İlk seans için bu olabilir dedi merkezdekiler. İkinci seansım