Ana sayfa » Lazer Epilasyondan Sonra Kıllar Ne Zaman Dökülür? Tüyleri Elle Çekmek
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyondan Sonra Kıllar Ne Zaman Dökülür? Tüyleri Elle Çekmek

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür, lazer epilasyondan sonra tüyler dökülmedi

İçerik

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür? Lazerden sonra tüylerin dökülmemesi konusunda ne söylenebilir? Kalan tüylerin temizlenmesiyle ilgili öneriler…

Artık hemen herkesin kıllardan kurtulmak için başvurduğu yöntemlerin başında gelen lazerli epilasyon sonrasına dair biraz konuşalım istiyorum. Lazer epilasyondan ne kadar sonra kıllar dökülür, dilerseniz bu konuyla başlayalım.

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür?

Lazerden sonra kaç gün içinde tüyler dökülür, dökülmeme durumu olabilir mi?

Evet, uygulamadan sonra kılların dökülmemesi sorununu yaşayanlar hiç de az değildir. Bu konuya birazdan ayrıntılı olarak değineceğiz ama önce, endişelenmek için ne kadar süre geçmesi gerektiği üzerinde duralım. Yani lazer epilasyon yaptıktan sonra kıllar ne zaman dökülür?

Hemen ortalama bir rakam vermek gerekirse, lazerden sonra kılların dökülme süresi yaklaşık iki haftadır diyebiliriz. Bu süre, uygulama yaptırdığınız bölgeye, cilt ve kıl yapısına göre değişkenlik gösterecektir.

Lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman dökülür, gecikmeler olur mu diye sorulur, araştırılır. Özellikle de ilk lazerden sonra tüyler ne zaman dökülür, merak edilen bir konudur. Evet, ilk seanstan itibaren dökülmelerin olması beklenir ve bu süreç üç haftayı da bulabilir. Diğer yandan, ilk bir haftadan sonra dökülmelerin olması beklenir.

Lazer epilasyondan sonra kıllar kaç günde dökülür, buna da kısaca değinelim. Dökülmeler başladıktan sonraki 1-2 hafta dökülmeleriniz devam edecektir. Bir anda hepsinin dökülmesini beklemek doğru olmaz. Yani lazer epilasyondan sonra kılların hepsi dökülür mü, elbette hayır; bu zaman isteyen bir süreçtir.

“Buz lazer epilasyonda tüyler ne zaman dökülür?”

“Alexandrite lazerden sonra tüyler ne zaman dökülür?”

“Ütüleme lazer epilasyon sonrası tüyler ne zaman dökülür?”

Cihazlara yönelik bu tür soruları sık görüyorum. Şunu belirtmek lazım: Kılların dökülmesi, cihazın türüyle doğrudan orantılı değildir. Size uygun bir cihazın belirlenmesi, hatta en doğru uygulama en az iki cihazla yapılandır, işin asıl önemli kısmıdır. Sonra dökülmeler de olması gerektiği gibi başlayacaktır zaten.

Sırası gelmişken Buz Lazer Hakkında Yorumlar ve Ütüleme Diode Lazer Yaptıranlar yazılarımızı da hatırlatalım. Yine Alex Cihazıyla Lazer Uygulaması makalemiz de ilginizi çekecektir.

Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra tüyler ne zaman dökülür, anlatmış olduk. Bu noktada artık diğer başlığımıza geçebiliriz sanırım.

Lazer epilasyon sonrası kılları elle çekmek doğru mu?

Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür kadar önemli bir konu da kılların çekilmesi ya da koparılması. Lazerden sonra tüyleri elle çekmek konusu da hep konuşulur. Yapılmalı mı, yapılmamalı mı, zararlı mı? Lazerden sonra kıllar dökülmezse ne yapılmalı?

Lazerden sonra tüyler dökülür mü, evet ama lazerden sonra tüylerim dökülmedi diyorsanız, yapabileceğiniz bir şeyler var. Bunların başında da kese ve peeling gelmektedir.

İlk lazerden kaç gün sonra tüyler dökülür diyenler… Lazer uygulamasından bir hafta sonra cildinize kese ve peeling yaparak ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Hem de ilk seanstan itibaren kökleri ölmüş olan kıllarınızın dökülmesine de böylece yardımcı olacaksınız.

Peki ya kılları elle çekmek?… Aslında bu önerilen bir şey değildir ama hepimiz bazen yapabiliyoruz. Kıl kökleri zaten ölmüşse, lazerden sonra kılları çekmek, koparmak sorun olmaz diye düşünülebilir ama cildimizi tahriş etmemiz riski de var. Bununla ilgili ayrıntılı bir makale hazırlamıştık, göz atabilirsiniz: Lazerden Sonra Kese, Peeling ve Yapılması Gerekenler

Sonuç olarak, lazerden sonra kılların dökülmemesi riski her zaman vardır ama bizim de lazerden sonra kılların dökülmesi için yapabileceğimiz bazı küçük uygulamalar var.

Evet, lazer epilasyondan sonra kıllar nasıl dökülür konusunu da netleştirdiğimizi zannediyorum. Biraz da tüylerin dökülmemesi konusuna değinelim.

Lazer epilasyondan sonra tüyler dökülmedi diyenler…

Lazerden sonra tüyler dökülmedi diyorsanız, bu konu üzerinde biraz düşünmek ve değerlendirmek gerekir.

Lazer epilasyondan sonra kıllar dökülmedi diyenlerin sayısı da hiç az değil. Zaman kaybetmeden bu sorunun çözümünü bulmak zorundayız. Ne yapabilirsiniz? Bunu öncelikle merkezinizle görüşmenizi öneriyorum. 2-3 seans tamamladığınız halde lazer epilasyondan sonra dökülme olmazsa, uygulamayla ilgili bir sorun var demektir.

İlk lazer epilasyondan sonra tüyler ne zaman dökülür diyenleri yanıtlamıştık. Eğer üç hafta kadar bir zaman geçtiği halde dökülmeler başlamadıysa, sebebini mutlaka bulmalı ve gerekirse merkezinizi değiştirmelisiniz.

Lazer epilasyondan ne kadar süre sonra kıllar dökülür, lazerden sonra kılların dökülmesi için ne yapılmalı, ne yapılmamalı, konuştuk. Biraz da sonradan çıkan tüylerden bahsedelim.

Lazer epilasyondan sonra çıkan tüyler nasıl alınmalı?

Lazerden sonra kıllar dökülmedi ise ne yapabileceğimize dair bazı önerilerde bulunduk. Peki lazerden sonra kıllar nasıl alınmalı?

Evet, iki seans arasında yeni tüylerin çıkma ihtimali de var. Bu hormonal  yapımızla da ilgili. Kontrol seanslarımız mutlaka olmalı ki bu da ana uygulamadan 20 gün kadar sonraki rötuş uygulamasıdır. Gözden kaçan kıllar illaki olacağından, bu ara seanslarda onlar da temizlenecektir. Böylece yeni çıkmış tüyleriniz de temizlenebilir.

Jiletle ya da başka bir yöntemle almak mı? Lazerli epilasyon uygulaması yaptırdığımız süreç boyunca ağda, tüy dökücü krem gibi ürünlerden uzak durmalıyız. Jileti de uygulamadan 2-3 gün önce kılların boyunu kısaltmak için kullanmamız önerilebilir. Cihazın kıl köklerini daha iyi görebilmesi için kıllarımızın uzun olmaması gerekiyor. Bu yönlendirmeyi de merkezinizdeki uzmanlar size zaten yapacaklardır. Lazerden Önce Jilet Kullanılması yazımıza göz atabilirsiniz.

Lazer epilasyon sonrasında kıllar ne zaman dökülür, dökülme olmuyorsa ne yapılabilir, çıkan tüyler için öneriler… Sanırım çok şeyi konuşmuş olduk. Şimdi biraz da yorumlara bakalım mı?

Lazerden Sonra Kıllar Hakkında Yorumlar


Kızlar, ilk seansıma gittim ve lazer epilasyondan sonra kıllarım dökülmedi. 2 haftadan fazla oldu, ümidim kesiliyor gibi artık. Bu normal mi sizce? Lazerden ne kadar sonra tüyler dökülür?


Benim de lazerden sonra kıllar dökülmedi bir süre. İlk seans için bu olabilir dedi merkezdekiler. İkinci seansımdan itibaren dökülmeler başladı. İstediğim ölçüde olmadı ama zamanla daha iyi olur diye umuyorum. Yine buradan yorumlarımı yazarım. Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür, siz de yorumlarınızı yazın lütfen.


Lazer epilasyondan sonra tüyler kaç günde dökülür diye sordum uygulama yapan bayana. 20-25 günü bulur dedi. İki hafta oldu, hiç dökülecek gibi gelmiyor bana. Bir de dökülse bile lazerden sonra dökülen tüyler geri çıkmaz değil mi ya? Boşuna emek vermiş olmayalım. Deneyimli arkadaşlardan ricam, lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür, bu konuda bizi bilgilendirmeleri.


Bende de dökülme hiç olmadı gibi bir şey. Ipl lazerde tüyler ne zaman dökülür? Cihaza göre fark eder mi sizce bu, bilgisi olan var mı? Özel bölge için yaptırıyorum. Lazerden sonra aşağı kıllar ne zaman dökülür? Aslında ben buz lazer istemiştim. Son sistem falan dendi. Sonra Ipl lazer oldu. Hata mı yaptım sizce? Buz lazerden sonra tüyler ne zaman dökülür, bilgisi olan var mı? Merkezimde buz lazer de var, onu da kullanabiliriz.


İlk lazer epilasyon kılların dökülmesi 15 günlük bir süre ister. Lazer epilasyondan sonra tüyler nasıl dökülür falan bana da hep sordular. Bazen sıkıntılı olabiliyor bu süreç, desteklemeniz gerekebiliyor. Kendiliğinden pıtır pıtır dökülmesini beklemeyin. Öyleyse lazerden sonra tüylerin dökülmesi için ne yapılmalı? Peeling şart. Hem ölü derileri atarsınız bu sayede hem de kıllar dökülmüş olur. Yalnız yüzdeki tüyler biraz sorun işte. Lazerden sonra yüzdeki tüyler ne zaman dökülür diyenler için net bir şey söylemek zor.


Koltuk altıma 5. Seansımı yaptırdım. Henüz bitmedi. Dökülmeler de kolay olmuyor. Kese yaparak ölü derilerden kurtulmaya çalışıyorum. Lazerden sonra tüyler kaç gün dökülür diyenler için, bende bir hafta sürdüğünü söyleyebilirim.


Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür filan diyoruz ama bunun bir standardı olmaz ki. Hangi bölgeye yaptırıyorsunuz, kıl yapınız nasıl, bunlar önemli. Özel bölgede kıllar daha çabuk dökülebilir ama örneğin yüz ve kol gibi belli yerlerde bu süre daha uzuyor.


İlk seans lazer epilasyon sonrası kıllar ne zaman dökülür arkadaşlar? Alt bacaklara yaptırmıştım ben. Neredeyse bir ay oldu, hiç dökülme olmadı. Lazer cihazına göre değişir mi bu süre? Ben Diode yaptırıyorum. Diode lazer epilasyonda tüyler ne zaman dökülür? Lazerden sonra kalan kıllar için öneriniz var mı?


Lazerden sonra kıllar kaç gün dökülür? Dahası, lazerden sonra kıllar nasıl dökülür? Dökülmeler 1 haftadan sonra başlar ve toplamda 3 haftayı bulabilir. İlk seans lazerden sonra tüyler ne zaman dökülür diye genelde ilk seanstan korkuluyor ama şunu söyleyeyim: İlk seanstan itibaren dökülme olması gerekiyor. Neredeyse 1 ayı bulabilen bu dönem bazılarında daha sancılı oluyor ne yazık ki.


Lazer epilasyondan sonra kıllar ne zaman dökülür? Kılları elle çekmek doğru mudur? Dökülmeyen kıllar için ne yapılabilir? Ayrıntılı ve açıklayıcı bir makale olduğunu umuyorum.

İstenmeyen kıllardan uzak, güzel bir tene sahip olmanız dileklerimle…

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

47 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • 2 normal seans 1 rötuş aldım. 1 rötuş daha yapılacak lazere gittiğim yer kapanacak ne yapmalıyım şuan tüylerim yok diyebilirim bir iki tüy ancak çıkıyor. Martta düğünüm var ne yapmalıyım nasıl bir yok izlemeliyim bilmiyorum. Düğün öncesi başka yere rötuşa mı gitsem ya da başka yerde normal seansa mı gitsem

  • Merhabalar,
   Kıllarınız sizi rahatsız edecek ölçüde değilse lazer epilasyon uygulaması için acele etmeyebilirsiniz. Bu süreçte güvenilir bir merkez araştırın, izleyeceğiniz yolu kendileriyle görüşün.
   Sevgilerimle…

 • ben göğüs ve belin alt kısmındaki kıllar için gitmek istiyorum ama peki ya sarı tüyler ne olacak? onlar için bir çözüm var mı? yani daha doğrusu göğüs ve göbek kısmındaki kıllar gittiği zaman yan taraflardaki tüyler için çözüm ne ve hangi cihaz daha etkili oluyor?

  • Merhabalar,
   Göğüs ve göbek bölgesindeki kıllarda lazer epilasyonla iyi sonuçlar alınabilir. İnce kılların tamamen temizlenmesi ise hangi cihaz kullanılırsa kullanılsın mümkün olmayabilir. Bu tüyler için iğneli epilasyon da düşünülebilir.
   Size önerim, iyi bir poliklinikle görüşmenizdir.

 • Merhaba. 3 4 gün önce. İlk defa lazer epilasyon yaptırdım. Kılları elimle çektiğimde kopmuyor ve kıl kökleri acıyor. Bu normal mi?

  • Merhaba Sema Hanım,
   İlk lazer uygulamasından itibaren kılların dökülmesi beklenir ama bu süreç 1-2 haftayı bulabilir. Yukarıdaki makalemizi dikkatle okuyarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

  • Merhaba. Göğsümdeki sarı tüyler için lazer epilasyon yaptırdım bunun herhangi bir ters etkisi olur mu acaba jilete vurdum siyah olarak çıkar mı?

 • Yüzüme lazer epilasyon yaptırdım. tüylerim koyu ama inceydi, sanırım alex yaptılar. yanağa doğru olanlara çok ince diye yapmadılar. tetikleyebilir o kısmı dediler. yalnız onlar siyah olduğu için yüzüm gölgelenmiş gibi oldu çok kötü duruyor. sonuç olarak aslında yüzüme lazer yaptırmaktan vazgeçtim. şuan aklıma takılan ilk seansım henüz, ilk seanstan sonra tüyler eskisi gibi mi çıkar yoksa daha sert ve koyu mu çıkar? favori kısmına saç makinesi sürdüler açıkcası çok tedirginim vazgeçicem. ama daha beter olur mu ilk seans bi etki eder mi? eski halim daha iyiydi açıkçası. yardımcı olursanız sevinirim

  • Hangi bölge olursa olsun, tek bir seansta kalıcı bir etki görülmez. Lazerli uygulamayı bırakırsanız, kıllar eskisi gibi çıkmaya devam edecektir. Bu anlamda herhangi bir endişeniz olmasın.

 • Merhaba 3. Seansıma gittim genitalde 2 seansta tamamen döküldü ama bu sefer tutam tutam bikaç yerde tüyler kaldı ve uzadılar kökleride sağlam sanki atış gelmemiş gibi gittim bakıp böle olabilir dediler ama bana hiç inandırıcı gelmedi çünkü 2 seansımda tamamen dökülen tüyler şimdi niye kaldı atış gelmemiş olduğu belli ama ikna edemedim atış yapmadılar yanar diye sizin yorumunuzu merak ettim.

  • Merhabalar,
   İlk iki seansta dökülmelerle ilgili sorun yaşamadığınıza göre, yine yaşamamanız gerekirdi. Bazı merkezler kontrol seansları da yapıyor. Normal buldular diyorsunuz ama siz de 15-20 gün sonra bir kontrol/rötuş seansı talep edebilirdiniz. Dördüncü seansınızdan itibaren sorunsuz şekilde devam edeceğinizi sanıyorum.

 • Merhabalar ben 16 martta ilk seansım oldu buz lazere 1 hafta geçti ve hiç dökülmem olmadı ve aldığım yerler yine diken diken çıkıyor. normal mi acaba biraz fazla takıyorum yardımcı olursanız çok mutlu olurummm. şimdiden teşekkür ederimmm

  • Merhaba Şeyma Hanım,
   İlk seanstan itibaren kıllarda dökülmelerin olması beklenir ama bu süreç 15 günü bulabilir. Beklenen dökülmeler olmazsa, ikinci seansınızdan itibaren bunu merkezinizle görüşmenizi öneririm. Uygulamanızı güvenilir bir poliklinikte yaptırdığınızı umuyorum.
   Sevgilerimle…

  • Bende bikini bölgesine gidiyorum üçüncü seansım oldu dökülme olmadı canım çok acıyor kıllarımdan dolayı nedeni nedir acaba

 • Merhaba konu dışı bir soru ama buz lazer yaptırıyorum benlerin üzerinin kapatılması gerekiyormuş benim kapatılmadı ve bir benimin etrafı kızarmış diğerlerinde renk değişimi küçülme falan var zarar vermiş midir sizce bu konuda bir bilginiz var mı?

  • Merhaba Dila Hanım,
   Bu hassas ve önemli bir konu olduğu için yorum yapmam doğru olmaz ama söylediğiniz belirtilerin dikkate alınması gerekiyor. Bu konuyu lazer epilasyon merkezinizdeki uzmanlarla görüşün lütfen.

 • Selamlar benim de bir sorum olacak yaklaşık 1 ay kadar önce buz lazer ile ilk seansımı yaptırdım. Evet dökülmeler oldu ama her bölgede yaklaşık yüzde onluk bir dökülme oldu. Sorum şu tüm kıllar dökülür mü yoksa bende olduğu gibi az az dökülür, seanslar ilerledikçe tamamen kıllardan kurtulabilir miyim şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Hatice Hanım,
   Seanslar ilerledikçe kıllardaki dökülmelerde daha iyi sonuçlar gözlemleyebileceksiniz ama ilk seanstan itibaren de dökülmelerin sorunsuz bir şekilde olması lazım. Bu konuyu merkezinizdeki uzmanlarla da görüşmenizi öneririm.

 • Merhabalar ben 1 hafta önce yüzüme lazer yaptırdım diod dediler ama ütüleme yöntemi yüzümde gezdirerek uygulama yaptılar hiç dökülme olmadı ve çok belli oluyor psikolojim bozuldu sizce normal mi?

  • Merhabalar,
   Diode ütüleme yöntemi uygulanmış olabilir. Yüz bölgesine lazer daha sabır isteyen ve zaman alan bir uygulamadır. Yüzde ilk seanstan itibaren dökülme olmayabilir ama sizi rahatsız eden o belli olma durumunu merkezinizle konuşmanızı öneririm.

 • Merhaba.. 🙁 1 hafta önce lazere başladım yüz ve özellikle bıyık bölgesi için fakat dışarı çıkamayacak kadar kıllar aşırı sert ve uzun.. Görüntü kesinlikle rahatsızlık verici.. Yapmam gereken işlerim var ve bu yüzümle çekine çekine çıkıyorum dışarı ve sinirlerim aşırı bozuk 3 gün sonra kontrole çağırdılar fakat yüzümü makine ile aldıkları için çok tedirginim doğrusu bırakmak istesem erkek kılı gibi çıkmaya devam mı eder

  • Merhaba Büşra Hanım,
   Lazer epilasyonda henüz ilk seansınızı yaptırmışsınız. Bu kadar kısa bir sürede olumlu ya da olumsuz bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Uygulamayı bıraktığınız takdirde istenmeyen kıllar yine bildiğiniz sertlikte ve süreyle çıkmaya devam edecektir.

  • Merhaba Kübra Hanım,
   Kıllarda dökülmelerin ilk seanstan itibaren en azından belli ölçülerde olması beklenir. Bu durumu merkezinizdeki uzmanlarla görüşmenizi öneririm.

 • Merhaba, lazer tedavimde son aşamalardayız bacak seansım 1 tane, bikini bölgesi 2 tane kaldı fakat üst kısımlarında yine ince tüyler duruyor lazer seanslarım bittikten sonra yine aynı şekilde çıkarsa ne yapmalıyım?

  • Merhaba Büşra Hanım,
   Üst bacaktaki kıllar ince olduğu için lazerli epilasyon cihazları bunları göremiyor ve tamamen temizleyemiyor ne yazık ki. Sizi rahatsız edecek ölçüde bir kıllanma yoksa, onları da diğer yöntemlerle temizleyebilir ya da o kılları kalınlaştırarak lazer uygulamasına devam edebilirsiniz.

 • Merhabalar 1 hafta sonra tatile gideceğim bacağım için 2 seans yaptırdım ancak 15 gün geçmesine rağmen kıl köklerim dökülmedi ve siyah noktalar şeklinde duruyor bacağımda çok kötü duruyor bu şekilde şort giymem imkansız sanki kıl var gibi görünüyor kese yaptım peeling yaptım hiç bir şekilde dökülme yok salona söyledim. tekrar üzerinden geçtiler ama hala aynı hiç fark etmedi dökülmesi için ne yapmalıyım

  • Merhaba,
   Dökülmelerin olmaması önemli bir durum. Kıllarda az da olsa bir dökülme yaşamadıysanız, kullanılan cihazı gözden geçirmenizi öneririm.

 • merhaba 10 seanstır lazere gidiyorum başlarda alexsander sonra buz lazere geçtik hatta ara ara bikaç seansta da çift uygulama yaptık ama 10 seans sonrası benim halen kıllarımın %80 durmaktadır. gittiğim merkez benim başka bi sorunumun hatta hormanlarımın fazla çalıştığını iddia etmeye başladı, kullandığım ilaçtan veya derimin kılları bırakmamasına bağladı. böyle bişey mümkün müdür? çünkü birçok arkadaşım gitti hepsi sonuç aldı bir tek benim derim mi sıkıntılı?

  • Merhaba Yasemin Hanım,
   Farklı cihazlar uygulanarak 10 seans işlem yapılması iyi bir sonuç almanızı gerektirirdi. Bu olmadıysa, size söylendiği gibi farklı bir sorun söz konusu olabilir.
   Diğer yandan, lazer epilasyona başlamadan önce gerekli testlerin yapılması, hormonal durumunuz ve kullandığınız ilaçların konuşulması gerekirdi. Eğer herhangi bir sebeple lazere uygun değilseniz de belirtilmeliydi.
   Bu açıdan, size doğru bir uygulama yapıldığını tahmin etmekle birlikte sizdeki olası bir soruna da baştan hazırlıklı olunabilirdi diye düşünüyorum.

 • merhaba, lazer epilasyon sonrası dökülmeden sonra kılların tekrar çıkma süresi ne kadardır? Normal bir makineyle yada ağdayla aldığımız süre gibimi çıkar tekrardan

  • Lazer epilasyon seansları arttıkça, kılların çıkması da yavaşlayacaktır ama bu sürece ulaşana kadar kıllarınız her zamanki zaman aralığında çıkacaktır. Yani uygulamanın henüz başlarında kılların çıkış zamanında ciddi bir farklılık beklemek doğru olmaz.
   İki seans arasının ortalama 1,5-2 ay olduğunu hatırlatalım.

 • Merhaba ilk seansımı yaptırdım makine alex dendi dökülme yok başka bir merkezde yüzüme ilk seansı yaptırdığımda 3. gün dökülme olmuştu şimdiki merkez 21 günde anca diyor ve 2. seansımdan 10 gün öncesi bu normal bi süreç mi

  • Merhaba Tuba hanım 8 seansım oldu bende dökülme olmuyor kıl kökleri olduğu gibi duruyor bazı yerlerde hala kıllarda uzama oluyor uyuyan kıllar uyanmış dedi bana yaptırdığım yer ama alakası yok bitene kadar lazer yapacak ama bitecek gibi değil kökler. Belirgin

   • 8 seans oldukça önemli bir süre. Dökülme olmamasını bırakın, büyük yol almış olmanız gerekirdi. Doğru yöntem uygulanıp uygulanmadığı konusunu gözden geçirmenizi öneririm.

 • Lazerden sonra kılların dökülmesi bende 13-14 günü buldu. Önce korktum işe yaramayacak diye ama neyse ki sorun olmadı. Ilık bir banyoyla, kese yardımıyla kılların dökülmesine yardımcı olmak iyi bi çözüm gibi.

 • Merhaba ben çene kısmıma buz lazer yaptırdım ama şu an uzadılar ve beni bu durum rahatsız ediyor. Daha 3 gün oldu yaptıralı ama siyah duruyor bunun için ne yapabilirim?

  • Lazer epilasyon yaptırdığınız süreç boyunca kılları kökten alacak uygulamalardan kaçınmalısınız. Kılların durumuna göre makas, jilet gibi yöntemlere başvurabilirsiniz. Seans aralarında uzayan kılları hangi yöntemle alacağınızı merkezinizle görüşün lütfen.

 • ben buz lazere gittim dökülmenin 4. seanstan sonra olacağını söyledi bundan önce farklı bi yere başka bi cihazda gittiğimde 2 haftada tüyler dökülmeye başlamıştı. son gittiğim yer ise bana 2 hafta dökülmek için çok erken dedi, şaşırdım 4 seansta dökülmeye başlaması saçma değil mi? sizin yorumunuzu merak ediyorum

  • Merhaba,
   Cilt ve kıl yapısına, uygulama yaptırdığınız bölgeye göre değişecek olmakla birlikte ilk seanstan itibaren kıllarda dökülme olması da beklenebilir. 4-6 seansta tamamlanan lazer epilasyon uygulamaları olduğu düşünülürse, 4 seansta dökülmelerin yeni yeni başlayacağını söylemek, uygulama sürecinizin uzun süreceği anlamına gelebilir.

 • Merhaba buz lazere başladım iki hafta geçti dökülme olmadı hiç ve buz lazeri jel kullanmadan yapıyorlar gözlük vermiyorlar.
  Kişiye özel başlık kullanılması gerekmiyor mu

  • 2 haftada dökülmelerin olması beklenebilir ama bu kişiye göre değişkenlik de gösterecektir.
   Özel başlık ve gözlüğü her merkez tercih etmeyebilir. Uygulama yapılan bölgeye göre de değişebilir bu.

 • Ben de ilk seansımı 5 gün önce alt bacak, genital ve kol altı buz lazer yaptırdım. Şu an tüylerim yüzeye çıktı ancak bir dökülme olmadı. Elimle çektiğimde de tüyler gelmiyor. Ayrıca bu saydığım 3 bölge toplam yarım saat sürdü sizce normal mi? Yaz dönemi olduğu için kol altı tüylerimi jiletlemek istiyorum. Sizce yaptırmış olduğum lazerin etkisini azaltmış olur muyum?

  • Kılların dökülmesi 10-15 günü bulabilir, kişiye göre değişir. Konuyla ilgili ayrıntılı bir yazı hazırlamıştım, incelemenizi öneririm.
   Uygulama kısa sürebilir.
   Jilet kullanımının ise bir sakıncası olduğunu düşünmüyorum ama bu tür konuları, merkezinizde, uygulamayı yapan kişilere danışmanız daha doğru olacaktır.