Ana sayfa » Philips Lumea ipl Kullananlar | Philips Epilasyon Aleti Fiyatları
Lazer Epilasyon

Philips Lumea ipl Kullananlar | Philips Epilasyon Aleti Fiyatları

Philips Lumea ipl kullananlar, evde lazer epilasyon aleti kullananlar

İçerik

Philips Lumea ipl kullananlar ne diyor? Philips Lumea Essetial kullanımı, fiyatları, avantajları…

Evet, bu yazımda çok merak edilen bir konuya değineceğim: Philips’in en iyi ev tipi lazer epilasyon aleti hangisidir? Gelin, karşılaştırmalı olarak birlikte inceleyelim.

Philips lazer epilasyon cihazları kullananlar ve değerlendirmeler…

Lazer epilasyon aleti Philips Lumea ipl Prestige Sc 2007/00 yorumlar

En iyi lazer epilasyon aleti deyince, akla gelen belki de ilk marka Philips’tir. İyi ama Philips’in hangi serisi mi diyorsunuz? 🙂 Tam da ondan bahsedecektim.

Philips Lumea 2007 desem, ne düşünürsünüz?

Peki ya bu ürünün Türkiye’de en çok kullanılan ev tipi cihazların başında geldiğini söylesem?…

Philips Lumea ipl kullananlar ne diyor diye göz atacağız; ama dilerseniz öncelikle cihazımızın özelliklerine değinelim.

Philips Lumea ipl Prestige Sc 2007 yorumlar

Philips Lumea Prestige;

Kablosuz kullanılabiliyor; piriz aramak zorunda kalmayacağız! 🙂

Yedek parça yok; kullanımında zorlanmayacağız.

Hassas bölge başlığı var; canımızın acımasından korkmayacağız. 😉

Cihazın 2 özel başlığı olduğunu da ara bilgi olarak vereyim.

Tüm bölgelere uygulayabiliyoruz elbette.

Kötü haberse, açık sarı, kızıl ve beyaz tüyleri yok edememesi. Bu aslında tüm epilasyon cihazlarının ortak sorunu.

Dikkat edilmesi gerekenler:

Tüy dökücü krem kullanmıyoruz.

Uygulamadan önce ağda yapmıyoruz.

Cihazımızı cilt tipimize uygun ayarda kullanıyoruz.

Aynı seansta aynı bölgeye birden fazla uygulama yapmıyoruz.

2 haftadan kısa sürede uygulama yapmıyoruz.

Güneşlendikten sonra en az 48 saat cihazın yanından bile geçmiyoruz! 🙂

Epilasyon uygulamasından sonra en az 24 saat güneşe çıkmıyoruz.

Cihazımızın temizliğine dikkat ediyoruz.

Evet, sanırım bu kadar. Philips Lumea ipl kullananlar olarak bu uyarıları dikkate almalıyız.

Yalnızca 4 uygulamadan sonra tüylerde yüzde 80 oranında bir azalmadan söz ediliyor. Mmm, epey iddialı, ne dersiniz?

Philips Lumea nasıl kullanılır, diyenler için de az önceki önerilerimizin geçerli olduğunu söyleyelim. Yani, uygulamadan en az 24 saat öncesine kadar cımbız ve tüy dökücü kremler kullanmıyoruz. Aynı seansta aynı bölge üzerinde birden fazla uygulama yapmıyoruz, gibi.

Philips Lumea epilasyon aleti nasıl kullanılır, biraz daha ayrıntılandıralım isterseniz.

Öncelikle, uygulama yapacağınız alanı tıraş edin.

Doğru başlığı seçin.

Işık yoğunluğunu cildinize uygun olarak ayarlayın. (Uygun ayarı öğrenmek için uyumluluk tablosuna bakabilirsiniz.)

Cihazı dik bir açıyla tutarak cildinize temas ettirin. (Bu işlemi doğru yaptığınızda atışa hazır düğmesi yeşil yanacaktır.)

Uygulama yapacağınız bölgeye göre kaydırarak ya da kaldırarak kullanma modunu seçin.

Evet, Philips Lumea ipl nasıl kullanılır diyenler için yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyorum. Philips Lumea uygulanması için bir şeyi daha ekleyelim:

Kaydırarak kullanma modunda cihazın düğmesine basılır tutarak işlem yapıyorsunuz; kaldırarak kullanma modunda ise atış düğmesine basıp bırakmalısınız. Philips Lumea uygulanması işte bu kadar kolay.

Philips Lumea uygulama sıklığı nasıl olmalıdır? İki haftada bir uygulayabilirsiniz. Yaklaşık iki ay sonra, ihtiyaca göre kullanabilirsiniz.

Philips Lumea nasıl kullanılıyor, anlattığımıza göre,  şimdi biraz da yorumlara yer vermek istiyorum.

Philips Lumea kullanıcı yorumları


Arkadaşlar, ev tipi epilasyon cihazı almayı düşünüyorum da… Philips Lumea kullananlar deneyimlerini yazarlarsa çok sevinirim. Philips lazer epilasyon makinesi sizce iyi mi? Philips lumea yüz bölgesinde kullananlar yorum yaparlarsa çok sevinirim.


Philips lumea bikini bölgesinde kullanılır mı? En önemli sorun bu bence. Videolarda falan kullanıldığını söylüyorlar. Ben de deneyeceğim bakalım.


Kızlar, 1 yıldır philips lumea deneyimi olan biriyim ve rahatlıkla söyleyebilirim ki hassas bölgelerde bile çok etkili. Benim derdim özellikle dudak üstü ileydi. Philips lumea dudak üstü, bikini gibi itina isteyen bölgelerde bile çok iyi sonuçlar veriyor. 2-3 hafta arayla kullandım. Merkezlere paranızı boşuna vermeyin derim. Orada yaptıracağınız uygulamalar da hem sonuç vermeyebiliyor hem de paranız gidiyor. Alın cihazınızı, geçin televizyon başına, ev konforunda temizliğinizi yapın derim. Hem Philips epilasyon cihazı fiyatları uygun da… 1000 Lira civarına alabilirsiniz.


Ipl Philips Lumea sc2008 – 2009 falan çıktı en son. Philips lumea sc2009 fiyat biraz fazla ama özellik olarak çok bir şey fark etmiyor. Bütün vücudunuzda kullanabiliyorsunuz. Philips Lumea kesin çözüm mü, bence hayır. Fakat uzun vadede tüyleri büyük ölçüde temizlediğini duyuyorum. Ben en az 6 seanstan sonra bir kanıya varabilirim. Göreceğiz bakalım. Şimdilik yüzde 20’si gitti gibi.


Bir erkek olarak söylüyorum; Philips’i bir yıldan fazladır kullanıyorum. Yaşım 25. Sırtımda, omuzlarımda ve göğsümde kıllar var. Hepsini rahatlıkla temizleyebiliyorum, iki haftada bir yapıyorum ama kıllarda pek bir azalma olmadı. Evde lazer epilasyon aleti kullananlar vardı çevremde, kılları yok ediyor filan demişlerdi. Onlara kandık. Kılların kökü kazınacak diye beklerseniz, daha çok beklersiniz. 😀 Maymunlara göre değil bu iş!!! 🙂 Philips lumea ipl kullananlar hep mutlu değil anlayacağınız.


Fiyatlar mı? Tamam.

Philips Lumea ipl epilasyon aleti fiyatları, 4000 TL civarı.

Philips Lumea Essential ipl bri953 yorumlar

Gelelim ikinci cihazımıza…

Yani, Philips’in ürettiği en yeni ev tipi epilasyon cihazına.

Evet, en iyi epilasyon aleti olarak gösterebileceğimiz ürün belki de Philips ipl bri953.

Philips Lumea Essential ipl bri861/00 ‘den sonra serinin bir diğer cihazı olan bu ürünü diğerlerinden ayıran özellikleri nelerdir?

Başlıyoruz…

Philips ipl bri953 ile ilgili bizi en çok mutlu eden gelişme, 3 ayrı başlığının bulunması. Bu ne anlama geliyor? Her bölge için en iyi sonucu alabileceğimiz anlamına…

Philips Lumea Essential ipl bri953 yorumlar

Hangi başlıklar bunlar?

Üst dudak, çene ve favoriler gibi hassas bölgeler için…

Bikini ve koltuk altı gibi orta büyüklükteki bölgeler için…

Bacaklar, kollar ve karın gibi geniş bölgeler için…

Philips Lumea ipl kullananlar bu işi çok sevecek. 🙂

Öte yandan, daha kısa sürede daha etkili sonuçlar alabiliyoruz. Oran mı? 3 uygulamada yüzde 90! Nasıl, harika değil mi?

Biz yine de beklentilerimizi fazla yüksek tutmadan, çünkü cilt ve kıl yapısına göre sonuçlar değişecektir, bazı genel bilgilere geçelim.

Soru cevap yapalım mı, ne dersiniz?

Philips lumea genital bölgeye uygulanır mı?

EVET.

Philips lumea yüzde kullanılır mı?

Kesinlikle EVET.

Yüz bölgesinden bahsettiğimize göre, Yüzde Hangi Lazer Yöntemi Doğru yazımızı da hatırlatalım.

Aaa, en önemli soruya geldik: Philips lumea gebelikte kullanılır mı?

Kullanılabilir deniyor; fakat uzmanlarca pek ÖNERİLMİYOR. Bence, eğer hamileyseniz, jiletten başka hiçbir şey kullanmayın.

Philips Lumea temizliği nasıl yapılır? Önemli olduğu için birkaç cümleyle değinmek istiyorum. Temizlemeden önce cihazınızı kapatın, şarjdan çıkarın ve soğumasını bekleyin. Kullandığınız başlığı çıkarın, başlığın yüzeyini ve içini cihaza ait temizleme beziyle silin.

Philips Lumea fiyat konusunu da netleştirelim isterseniz. Bu bahsettiğimiz modeli ortalama 3500 TL’ye temin edebilirsiniz.

Yorumlara geçelim mi?

Philips Lumea Essential yorum ve öneriler


Şarjı 1 saat filan gidiyor. Bence çok iyi. 5-6 ay kullandım ve tüylerin büyük çoğunluğunun gittiğini söyleyebilirim. Artık rahatım. Uygulamayı daha seyrek yapıyorum. Sanırım zamanla tamamı gidecek. Philips Lumea nasıl uygulanır, kullanımı kolay mı derseniz, biraz hantal bir cihaz. Kolunuz yorulabilir. )


Epilasyon tüy alma sistemi olarak Philips en iyi markadır. Benim ilk 2 seansımda dökülme olmamıştı. Ama sonra dökülmeler başladı ve uzun süreli kullanımda tüylerin azaldığını gözlemledim. Her bölgede aynı sonuçları alamıyorsunuz. Mesela yüz bölgemde ince tüyler fazla olduğu için istediğim verimi alamadım. Philips lumea yüz bölgesi için çok iyi değil yani. Koltuk altlarım ise tamamen bitti gibi. Kocam da kullanıyor. Philips epilasyon cihazı kullananlar olarak mutluyuz. 🙂


Özellikle koltuk altı ve bacaklarda çok güzel sonuçlar aldım. Uygulamadan önce kılları jiletlemeyi unutmayın. Cihazı doğru şekilde kullanırsanız, sonuç almamanız mümkün değil. En güzel tarafı da acısız olması. Philips lazer epilasyon aleti fiyatı biraz pahalı ama çok memnunum. İyi ki almışım.


Philips Lumea hangi bölgelerde kullanılır? Aslında her bölgede. Yalnız her bölgede iyi sonuç alamayabiliyorsunuz. Ayva tüylerinde sonuç vermiyor mesela. Bir de vücudunuzun göremediğiniz bölgelerinde güçlük yaşıyorsunuz? Özel birinden yardım almanız gerekiyor yani! 🙂 Buna rağmen Philips epilasyon makinesi iyi diyebilirim. Philips lumea yüzde nasıl kullanılır söyleyeyim mi size? Hassas bölge başlığı büyük konfor sahiden fakat işte sarı tüyler gitmiyor ne yazık ki. 🙁


Öncelikle şunu söyleyeyim: Philips Lumea hamilelikte kullanımı sakıncalı. Asla yapmayın böyle bir şeyi. Ben bu hatadan çabuk döndüm. Neyse ki bebeğime bir şey olmadı. Kumral tenli bir bayanım. Belli bölgelerimdeki kıllar oldukça yoğun ve kalın. Hepsini temizleyebiliyorum, ama aynı bölgeye iki kez atım yapmamak için dikkat etmeniz gerekiyor. Yoksa cildiniz zarar görebilir. Ayrıca, Philips lumea hassas bölge başlığı işinizi kolaylaştırıyor. Ürünün dejavantajına gelince, bence epey ağır. Uzun kullanımlarda yoruluyorsunuz. 2-3 seansta büyük beklentiye girmeyin ama uzun vadede iyi sonuç alabiliyorsunuz. Fiyat da… Bence epilasyon aleti Philips fiyatları normal. 1250’ye almıştım yanılmıyorsam.


Philips Lumea Essential Sc 1981/00 yorumlar

Diyorsunuz ki cihazlar iyi, güzel ama biraz pahalı.

Haklısınız.

Çok daha uygun fiyata yine çok etkili bir üründen bahsedeceğim.

Evde lazer epilasyon kullananlar bilirler; cihazınız ne kadar küçükse, o kadar kullanışlıdır. Uzun süren uygulamalarda sizi yormaz. Çantanızda bile rahatlıkla taşıyabileceğiniz kadar hafif ve kullanışlıdır. Ayrıca, çok şık bir tasarımı olduğunu da söylemek lazım.

Philips Lumea Comfort Ipl kullananlar, cihazın küçük olmasının avantajlarından yararlanıyorlar. Gerçekten de, bazı acil durumlara karşı çantanızda bir epilasyon cihazının bulunması önemli. Ne demek istediğimi anlıyorsunuz. 😉

Evet, ipl Philips Lumea özelliklerini anlatmaya devam edersek;

Philips Lumea Essential Sc 1983/00 yorumlar

Farklı tüy ve cilt tiplerine uygun.

Beş ayarlanabilir ışık enerjisine sahip.

Kaydırarak uygulama özelliği var.

Philips epilasyon cihazları içinde en hafif ve küçük ürün olduğunu da hatırlatalım.

Nasıl uyguluyoruz?

Diğer cihazlarda anlattığımız gibi, iki haftada bir yapmamız öneriliyor.

Dört uygulama sonunda tüylerde yüzde 80’e varan bir azalmadan bahsediliyor. Tabii bunun kişiye göre değişebileceğini belirtelim; ama etkili olduğu da kesin.

Philips Lumea nerede satılır diyenler için bir satış linki bırakacağım. Bu tür bakım ve güzellik ürünlerini pek çok mağazada bulabilirsiniz; ama en uygun fiyatlara almak için de sanal mağazaları tercih edebilirsiniz.

Fiyat mı? Philips Lumea Essential fiyat için 1000 TL gibi ortalama bir rakam verebiliriz.

Philips Lumea 1981 yorum ve görüşler nelerdir, bir bakalım mı?


Küçük ve çok şirin bir şey. Philips Lumea genital bölgede iyi iş çıkarabiliyor ki beni asıl ilgilendiren de buydu zaten. Önerilir. Philips epilasyon aletleri ve fiyatları değerlendirmesini yaparsanız, yani verim-fiyat analizi demek istiyorum, doğru bir ürün olduğunu da daha iyi anlarsanız.


Philips Lumea Comfort kullanıcı yorumları taraması yaptım bütün internette. Genelde olumlu. Olumsuzlar da dikkatimden kaçmadı. Çok hızlı atış yapmıyor, handikabı bu. Diğer cihazlara göre daha ucuz olduğu için bu da gayet normal. Ama kılları temizliyor ve zamanla da azalma sağlıyor. Biz kadınların da istediği bu zaten.


Kızlar, Flips epilasyon aleti çok kullanışlı. Bacaklarınızı bile 10 dakikada temizleyebiliyorsunuz. Koltuk altı ve yüzünüz 3 dakikadan fazla sürmüyor. Philips lumea ipl kullananlar gayet memnun, bunu söyleyebilirim.

Philips Lumea ipl kullananlar

Uzun ve faydalı bir yazı olduğunu düşünüyorum.

Philips epilasyon aleti fiyatları, özellikleri, kullananların yorumları…

Daha önce de ev tipi epilasyon cihazlarından Me Elos ‘u tanıtmıştım.

Yine Braun için de ayrıntılı bir inceleme ve kullanıcı yorumlarına ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

“Bu tür paylaşımlarım devam edecek.” demişken, Remington lazer cihazı için de güzel bir yazı hazırladığımı söylemek istiyorum.

Makalemizi bitirdik aslında. Epey uzun bir yazı olduğu için, Philips epilasyon fiyatları konusunda son bir başlıkla kısa bir derleme yapmak istiyorum.

Philips epilasyon aleti – cihazı fiyatları

4000 TL Philips Lumea Prestige sc 2007 için

3500 TL Philips Essential bri 953 için

1000 TL’ye Philips Essential 1981 için ödeme yapmanız gerekebilir. Bu fiyatlar elbette satış noktalarına göre küçük farklılıklar gösterecektir.

Evet, Philips lazer epilasyon fiyatları konusuna da hızlıca değindiğimize göre…

Bitirmeden, evde kullanabileceğiniz en iyi cihazları incelediğim yazıyı buradan okuyabileceğinizi hatırlatayım.

Ev tipi lazer epilasyon cihazı kullanmayı düşünüyorsanız ya da Philips Lumea ipl kullananlar arasındaysanız, yorumlarınızı bekliyoruz.

Gelin, şu istenmeyen tüylerden birlikte kurtulalım. 🙂

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

9 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • selam bende lazer epilasyon aleti almayı düşünüyorum. iki kızımda var çok daha lazım olacak kızlarım içinde. Philips lumea kullanmadan önce jilet yapmalı mıyız acaba?

  • Merhaba Gülderen Hanım,
   Philips lumea epilasyon aletini kullanmadan önce mutlaka jiletle tüyleri almanız gerekiyor. Hatta ilk 4-5 uygulamada jilet kullanmanızı tavsiye ederim.

  • philips lumea ıpl hiç bir işe yaramıyor bence almayın. sonuç alamazsanız 60 günde iade diyorlar ama götürünce philips her ciltte ve kıl tipinde aynı sürenin sonuç vermediğini bir kaç kere daha kullanmanız gerektiğini söylüyorlar. daha sonra da cihazı geri almıyorlar.

 • merhabalar yazılarınız mükemmel olmuş, tebrık ederım fakat philips lumea atış sayısı konusuna hiç değinilmemiş. atışlar bıttıgınde tekrar alınabılıyor mu, nasıl bır yol ızlıyoruz? 5 aşamalı ve neye göre aşamayı arttırıyoruz?????

  • Merhaba Tuğba Hanım,
   Atış sayısıyla ilgili bilgileri cihazın kutusundan çıkacak broşürde görebilirsiniz. Kutudan çıkan broşürdeki tabloda cilt renginize ve uygulayacağınız bölgeye göre cihazı hangi ayarda kullanmanız gerektiğine yönelik bilgileri bulabilirsiniz.

 • Merhaba ben de Philips lumea yeni aldım. sabah bacaklarımı kısaltıcıyla alıp akşam philips Lumia yı uyguladım ama ertesi gün kıllar biraz daha uzadı, çektiğimde ise gelmedi. acaba yanlış mı uyguladım? philips lumea nasıl uygulanır?

  • Merhabalar,
   Yukarıda yazımda sizin için Philips Lumea kullanımına dair bilgi paylaşımı yaptım. Lütfen bu kısmı gözden geçirin. Hatta videoda da kullanımını göreceksiniz, onu da izleyin. Sonrasında ihtiyacınız olursa bana buradan ulaşabilirsiniz.

 • Merhaba Tuba hanım. ben pphilips ipl aldım. ilk seansı gerçekleştirdim ancak tüylerim bir gün sonra normal çıkmaya başladı. malum yaz, ben yine bunları jiletle alabilir miyim 2 hafta beklemeden çünkü tüylerin döküleceğinden bahsetmişti satışını yapan bayan arkadas. simdiden teşekkür ederim

  • Merhaba Burçin Hanım,
   Tüylerinizi jiletle almanızda bir sakınca yok. Bu sayede kalınlaşma olur ve cihazınız tüyleri daha iyi görebilir.
   Tüylerdeki dökülme hemen olmayabilir. Biraz zaman tanımak lazım. Uzun süreli istikrarlı kullanımda iyi sonuç verecektir.
   Kolay gelsin.