Ana sayfa » Yüze Hangi Lazer Uygulanmalı? | Yüzde Lazer Kaç Seans? Sonrası, Yorumları, Fiyatları
Lazer Epilasyon

Yüze Hangi Lazer Uygulanmalı? | Yüzde Lazer Kaç Seans? Sonrası, Yorumları, Fiyatları

Yüze hangi lazer uygulanmalı, yüz için lazer epilasyona gidenler

İçerik

Yüze hangi lazer uygulanmalı? Lazer epilasyon yüzde ne kadar etkili? Yüz bölgesi lazer epilasyon kaç seans sürer, fiyatları, yorumları… Yüzde lazer epilasyon öncesi, sonrası, önerileri… Yüz epilasyonu ve lazer epilasyona dair her şeyi konuşacağız…

Yüz bölgesine lazer epilasyon yapılır mı?

Yüze lazer epilasyon yapılır mı, yapılmalı mıdır, dilerseniz bu konuyla başlayalım.

Biz kadınların tüylerle ilgili en büyük şikâyeti herhalde yüz bölgemizle ilgilidir. O sarı sarı tüyleri görmeye hangimiz tahammül edebiliyoruzdur ki! Ağda, cımbız… Hiçbir şey kesin çözüm olamadığı gibi, canımızın acıması da cabası.

Peki yüzde lazer epilasyon etkilimi, yüz bölgesi lazer epilasyon yaptıranlar memnunlar mı? Bu konulara da sırası geldikçe ayrıntılı olarak değineceğim.

Elbette yüze lazer yaptıranlar ve elbette yüze lazer epilasyon yorumları bazen olumlu, bazense tam tersi. Bu tutarsızlığın en büyük sebebi, kendimizi farklı ellere teslim etmemiz. Doğru bir lazer epilasyon merkezi, işinin ehli uzmanların önemi çok büyük; bunu her yazımda vurguluyorum.

Örneğin yüz bölgesi için lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsunuz. Görüştüğünüz merkezlere kullandığı cihazları mutlaka sormanızı öneriyorum. Neden mi? Tek bir cihazları varsa, ondan sonuç almaya mahkûmsunuz. Beklediğiniz verimi alamadığınız takdirde uygulayabilecekleri ikinci bir cihazları olmaması büyük sorun.

Yüze lazer epilasyon uygulaması ciddi bir konudur ve şakaya gelmez, kızlar. Bu konuda çok şikâyetler olduğunu hepimiz biliyoruz. Yanıklar, kıllarda artışlar… Bu yüzde lazer epilasyon yan etkileri konusu için ayrıca bir başlık açacağım çünkü çok önemsiyorum.

Yani lazer epilasyon yüze uygulanır mı? Evet ama doğru tercihleri yapmalıyız, o şartla.

Bu başlığı kapatmadan önce, en çok önemsediğimiz konulardan biri olan bikini bölgesindeki kıllarla ilgili yazımızı da hatırlatmak istiyorum: Buradan okuyabilirsiniz.

Bikini bölgesi gibi, genital bölge de en çok lazer yaptırılan yerlerden; nasıl yapıldığını, yorumlarını, Özel Bölge İçin Lazer yazımızdan okuyabilirsiniz.

Şimdi gelelim, yüze hangi lazer uygulanmalı konumuza.

Yüze hangi lazer uygulanmalı?

Çok önemsediğim bir başlık daha: Yüz bölgesinde hangi lazer kullanılmalı?

Öncelikle şunu söylemeliyim: O ya da bu cihaz demek çok doğru olmaz; olmaz çünkü hepimizin cilt ve kıl yapısı farklı. Yine de yüz bölgesine hangi lazer uygulanmalı diye soranlara, hangi cihazın uygulanmaması gerektiğini söylemek istiyorum: Alexandrite lazer.

Alex lazerin ince kılları görme yüzdesi çok daha düşük. E yüzümüzdeki kıllar da bir süre jilet vurup kalınlaştırmayı gerektirecek kadar… Pardon, aramızda yazımızı okuyan erkeklerin de bulunabileceğini unutmuşum; kadınsal sırlarımızı paylaşmayalım. 🙂

Demek istediğim, yüzümüzdeki kıllar genellikle ince olduğu için, Alex lazer hiç mi hiç önerilmez. Peki Alexandrite nasıl bir cihazdır. Örneğin beyaz tenliyseniz, kıllarınız da gayet kalınsa, Alex de çok iyi bir seçimdir. Yüzünüzdeki kıllar da böyle kalınsa, yine Alex’i belki kullanabilirsiniz. Bunu merkezinizle mutlaka görüşmelisiniz ama sadece Alexandrite cihazı olan bir merkeze kendinizi teslim etmenizi önermem.

Alexandrite lazer yazımla ilgili ayrıntılı bilgi isteyenler için link bırakmak istiyorum: Buradan lütfen! 🙂

Şimdi önemli soruyu tekrar soralım: Yüz bölgesine hangi lazer epilasyon cihazı? Bu kez net bir cevap vermek istiyorum: Diode lazer.

Evet, yüzde en etkili lazer epilasyon aleti Diode, Diod, Diyot (her şekilde yazalım 🙂 ) denilebilir. Diode her cilt tipi ve her bölge için uygun bir cihaz. Yani, Diode lazer epilasyon yüz bölgesinde etkili mi? Evet ama hatırlatmak isterim: Hiçbir lazer epilasyon cihazı, açık sarı, beyaz, gri, kızıl tüyleri gö-re-mez. Bunun altını çizelim. Yüzdeki tüyleriniz çok inceyse, Diode lazerden de mucize beklemeyin.

Diode lazerin şu an en çok kullanılan ve son sistem cihazlardan biri olduğunu hatırlatarak ilgili yazımıza sizi davet ediyorum: Diyot Lazer

Bu bilgiler ışığında konuyu toparlamak gerekirse; yüze lazer epilasyon kesin çözüm mü? Böyle bir iddiada bulunmak doğru olmaz. Zaten herhangi bir bölgemiz için de lazer epilasyon yüzde yüz çözüm mü? Hayır. En başarılı uygulamalarda bile yüzde 90-95’lerin üzerine çıkamayız. Bu bilimsel olarak da böyledir.

Başka?… Yüze hangi lazer epilasyon aleti uygulanmalı? Sizlere Buz lazer, namı diğer Soprano Ice’den de kısaca bahsetmek istiyorum. Yüzde en iyi lazer epilasyon uygulamaları, yüz bölgesinde en etkili lazer epilasyon cihazları listemizde Buz lazerden bahsetmemek olmaz.

Pek çoğunuz duymamış olabilir fakat son teknoloji olarak tanıtılan, Diode’nin bir üst versiyonu diye sunulan Soprano da yüze lazer yaptırıp memnun kalanlar arasında rağbet gören bir cihaz. Acıtmadığı falan söyleniyor ama durum pek öyle değil tabii. Yine de yüze uygulanan lazer epilasyon çeşitleri arasında Buz lazeri göstermemek olmaz. Daha ayrıntılı bilgi için Epilasyonda Buz Lazer Devri yazıma göz atabilirsiniz.

Yüzde lazer epilasyon cihazı hangisi olmalı, hangisi olmamalı, ayrıntılı olarak konuştuk gibi. Yüze hangi lazer uygulanmalı diye hala soruyor musunuz? 🙂 Yüze lazer epilasyon yaptıranların yorumları bölümümüze gelmeden önce çok önemli bir konuya daha değineceğim: Yüze lazer yaptırmak zararlı mı, yüzde lazer epilasyonun zararları neler olabilir?

Yalnız, bir cümleyle araya girmek istiyorum. Lazerli epilasyon yöntemlerinden bu kadar bahsetmişken, tüm epilasyon cihazlarının birbirlerine üstünlüklerini incelediğim yazıma da dikkatinizi çekmeliyim: En İyi Lazer Cihazları

Yüze lazer epilasyon yaptırmak zararlı mı?           

Yüze hangi lazer uygulanmalı sorusunu cevapladığımıza göre, evet…

Yüz bölgesi lazer epilasyon zararları en fazla korkulan, tartışılan konulardan bir tanesidir. Şu gerçek inkâr edilemez: Yüze en iyi gelen lazer cihazı bile risk arz eder. Yani, yüze lazer epilasyon yaptırmanın zararları, yan etkileri olabilir. Nedir bu yan etkiler? Soru cevap şeklinde gidelim mi?

Lazer epilasyon yüzde leke bırakır mı? Bırakabilir.

Lazer epilasyon sonrası yüzde şişlik ya da kızarıklık olur mu? Olabilir.

Yüze lazer epilasyon sivilce yapar mı? Yapabilir.

Bu konularda kesin bir yargıya varamayız çünkü cilt ve kıl yapısı, kullanılan cihaz, merkez gibi faktörler önemli. Sonuç olarak, lazer epilasyon yüze zarar verir mi? “Asla yan etkisi, zararı yoktur,” diyenlere inanmayın.

Yanlış bir cihazla uygulanan yüze lazer epilasyon sonrası kılların artması söz konusu olabilir; bu yüzden, yüze hangi lazer uygulanmalı, bunu bilerek uygulama yaptırmalıyız.

Yüzümüzde, Allah korusun, yanıklar oluşabilir ki hiç de az görünmeyen bir durumdur bu. Pek çok kişinin yanıklardan dolayı merkezinden şikâyetçi olduğunu biliyorum. Bu gibi durumlarda para, zaman ve emeğimiz boşa gider; geriye hayıflanması kalır.

Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için Lazer Epilasyonun Zararı Var mı? yazımıza mutlaka göz atın.

Yüze uygulanan yöntemlerden biri de IPL. IPL epilasyon hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz, ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Tüm yüze lazer yaptırmanın olası risklerinden bahsettik. Yüzde lazer epilasyon zararları ve yan etkilerinden sonra biraz da uygulama öncesinde, sonrasında neler olabilir, neler yapmalıyız, bunlara değinelim.

Yüz bölgesi lazer epilasyon öncesi

Yüze hangi lazer uygulanmalı, artık biliyoruz. Diode lazeri seçtik diyelim. Peki ama sonra?… Uygulamaya nasıl hazırlanmalıyız?

Lazer öncesi yüze jilet vurmak bir seçenek olabilir ama jileti uygulamadan önce genellikle vücudumuz için tercih ediyoruz. Yüzümüzdeki kılları ise 1-2 gün önceden makasla kısaltmamız öneriliyor. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi için Lazer Öncesi Jilet yazımızı okuyabilirsiniz.

Yüz lazer epilasyon öncesi başka neye dikkat etmeliyiz? Bronzlaşmamamız da, ki bu diğer bölgeler için de geçerlidir, önemli. Kumsaldan kalkıp epilasyona gitmemeliyiz! 🙂 Lazer cihazları kıllarımızı gereği gibi göremeyecektir.

Yüze yapılan lazer epilasyon sonrası

Diode ya da Buz lazer ile yüze hangi lazer uygulanmalı sorusunun cevabını vermiş olduk. Uygulamamızı da yaptırdık. Sonra?…

Yüze lazer epilasyon yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmeli? Bu konuda da bilinçli olmamız çok önemli. E madem o kadar emek sarf ediyoruz, sonuç almak için de ne gerekiyorsa yapmalıyız.

Öncelikle kızarıklık gibi durumlarda korkmamalıyız. Evet, lazer epilasyon sonrası yüzde kızarıklık yaşanır. Eğer böyle bir şey yaşamıyorsanız korkmanız lazımdır! 🙂 Bu kızarıklıkların doğal olduğunu ve 1-2 gün içinde geçeceğini söyleyelim.

Lazer epilasyon sonrası yüzde oluşan lekeler de doğal mı? Hayır; olmaması gereken bir şey. Bundan sakınabilmek için uygulama sonrasında güneşten uzak durmalıyız. Aksi halde lekeler kaçınılmaz olacaktır. Yüze lazer epilasyon leke yapar mı? Evet, güneşe çıkarsanız yapar. Güneş ışığından yüzünüzü mutlaka, mutlaka korumalısınız. Bu lekelerden kurtulabilmek için de Bepanthen ya da Advanten krem kullanabilirsiniz. Bununla ilgili de daha sonra ayrıntılı bilgiler verebilirim.

Lazer epilasyon yüzde sivilce yapar mı? Yapmamalıdır fakat bazılarında böyle bir yan etki görülebiliyor. Cildinizle ya da hormonlarınızla ilgili bir sorun olması ihtimaline karşılık mutlaka bir cildiyeciye görünmelisiniz. Lazer epilasyon sonrası yüzde oluşan sivilceler önemsenmesi gereken bir sorundur.

Sivilce demişken, sivilceli yüze lazer epilasyon yapılır mı? Hayır. Cildinizde ya da hormonlarınızda herhangi bir sorun varsa, lazerli epilasyon uygulaması yaptırmamalısınız.

Yüz bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır?

Yüz bölgesine lazer epilasyon nasıl yapılır, uygulanır, bu konuya yukarıda birazcık değinmiştim aslında ama tek başlık altında toplamak istiyorum.

Uygulamadan önce kıllar kısaltılır, yüze jel sürülür ve tedaviye geçilir. Yüze lazer epilasyon ne kadar sürer? Bir seans ortalama 15 dakikadır.

Uygulamadan sonra oluşan kızarıklıkları gidermek için de soğuk kompres yapılır, nemlendirici kremler sürülür.

En önemli başlığımız olan yüze hangi lazer uygulanmalı konusundan sonra, yüze lazer nasıl yapılıyor sorusunu da açıklığa kavuşturduğumuzu düşünüyorum.

Yüze lazer epilasyon kaç seansta biter?

Lazer uygulaması ne kadar sürer, yüz bölgesi lazer epilasyon kaç seansta biter?

Kişiye göre değişeceği için bir rakam vermek kolay değil. Yine de ortalama 8-10 seans süreceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Yüze lazer kaç seans, bunu belirttik fakat seans aralıkları da önemli bir konu. Diğer bölgeler için ortalama 2 ayda bir merkezimizi ziyaret etmemiz gerekirken, yüz bölgesinde bu tarih bir aya düşüyor.

Yüz bölgesi için lazer epilasyon fiyatları konusuna da yeri gelmişken değinelim.

Yüze lazer epilasyon fiyatları

Uygulama yaptıracağınız merkeze göre yüzde lazer epilasyon ücretleri de değişecektir. Sizin için ortalama bir ücret vermek istiyorum. Sadece yüze lazer epilasyon fiyatları 100-150 TL.

Dudak üstü, kaş arası, yanaklar gibi bölgeleri ayrıca merak ediyorsanız, Lazerli Epilasyonda Fiyatlar yazımıza göz atmanızı öneriyorum.

Sanırım artık, yüzde lazer epilasyon yaptıranlar, yorumları bölümümüze geçebiliriz.

Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptıranların yorumları?


Yüze lazer epilasyon ile ilgili tecrübeli arkadaşlar bizleri bu konuda bilgilendirebilirlerse seviniriz.


Yüzde lazer epilasyon aleti seçimi önemli. Doğru cihazla iyi sonuç olabilirsiniz. Lazer epilasyon yüzde etkili mi? Bazılarının çok memnun olduğunu duyuyorum. Memnun olanlar daha ziyade orta yaşlı kişiler. Hormon dengeleri oturmuş oluyor, kılları kalınlaşıyor. Yüzünüzdeki kıllar inceyse iyi düşünmelisiniz. Size göre yüze hangi lazer uygulanmalı? Fikirlerinizi merak ediyorum.


Yüze lazer yazın yapılır mı ya? Güneşten iyi korumak gerekiyormuş. Kış döneminde öneriyorlar. Yazın yüze lazer yaptıran var mı?


Yüze lazer uygulaması yaptıranlar, kullananlar genellikle mutsuz. Yanık olabiliyor falan. Her bölgeye yaptırın ama yüzünüze dokundurtmayın. Sonra üzülmekten, ağda yapmak iyidir. 🙂


Ben de yüzüme düşünüyorum… Sadece düşünüyorum! 🙂 Yüze lazer uygulaması yaptıranlar tavsiye edebilirlerle bir merkez, cihaz falan, düşünmekten uygulama safhasına geçebilirim artık. Yüze hangi lazer uygulanmalı arkadaşlar? Alex mi, Diod mu ya da ne?


Yüze lazer yaptırmak zararlı mı gerçekten? Deneyimli kime danışsam, yüz bölgesinde istediğim sonucu almamın zor olduğunu söylüyorlar. Kıllar bitmiyormuş. 1-2 sene merkezlerde sürünürsün diyorlar. Yüze lazer iz bırakır mı diye araştırıp okuduklarımdan korktum açıkçası. Yüz bölgesi lazer epilasyon hakkında çok olumsuz şeyler duyuyorum.


Yüzde lazer epilasyon fiyatları konusunda bilgisi olan var mı? 100 Lira civarı diye duyuyorum. Siz kaça yaptırdınız. Bir de lazer epilasyonun yüze zararı var mı? Korkuyorum da biraz.


Yüzde lazer epilasyon kaç seansta biter bilmiyorum ama ben 8 seans için 600 TL’ye anlaştım. Yüzde lazer epilasyon paketi oldu yani. Sonuçlarını yazarım yine.


Yüz bölgesi lazer yaptıranlar genellikle şikâyetçi. Yok yanık oldu, yok bilmem ne. İnsan çekiniyor. Lazerle yüz kılları tamamen bitmez deniyor.


Yüze lazer epilasyon jilet vurduktan sonra yapılırsa daha etkili olur. Bir süre jiletleyip ince kılları kalınlaştırın. İncecik sarı tüylerle giderseniz sonuç alamazsınız kızlar. Sonra da, acaba yanlış mı yaptık, yüze hangi lazer uygulanmalı diye sorarsınız!


Hamilelikte yüze lazer epilasyon yaptırılır mı? Daha önce yaptıran ya da bu konuda beni bilgilendirebilecek olan var mı acaba? Hamileyken yüz lazer epilasyonla sonuç alan var mı?


Niyetli olmakla bu işin bir ilgisi var mı sizce? Yüze lazer yaptırmak orucu bozar mı? Yüze lazer epilasyon caiz mi?


Epilasyonla orucun ne ilgisi var arkadaşlar. Ayrıca hamile bayanların lazerden falan uzak durmalarını öneriyorum. İlk 3 ay şöyle, sonra böyle, bir şey olmaz falan diyorlar ama bence yaptırmayın. Diğer yandan, yüze lazer fiyatları gayet uygun ama işte sonuç alınamıyor kolay kolay. 2 sene uğraşanları biliyorum. Yüze hangi lazer uygulanmalı diyenlere de Diod cevabını veririm.


Bende lazer epilasyon sonrası yüzde sivilce oluştu. Hemen merkezimle görüştüm, kem küm. Adı sanı olmayan yerlere gitmeyin. Hastanelerde, polikliniklerde falan yaptırın.


Lazer epilasyon yüzde iz bırakır mı? Bir yakınımdan duydum, korktum vallahi. Tüylerle yaşamak izle yaşamaktan iyidir.


Bir şeyi söylemek istiyorum. Merak edildiğini biliyorum. Yüze lazer sonrası makyaj yapmamalısınız. 1-2 gün kadar kızarıklık oluyor. O geçtikten sonra yapabilirsiniz. Yüze lazer epilasyon sonrası krem de öneriyorum mutlaka. Bepanthen gibi koruyucu kremler…


Yüze lazer ilk seans önemli. Sonuç alıp alamayacağınızı az çok anlıyorsunuz.


Yüzde lazer epilasyon ne kadar sürer, kaç seans sürer bilmem de, epeyce uzun olacağı söylendi bana. 10-15 seans gidecek sanırım. Yüzümdeki şu kıllardan kurtulayım da, hiçbir şey gözümde yok. Gereken sabrı göstereceğim. Yüzde lazer epilasyon sonrası çok önemliymiş. Güneşten korunmak gerekiyormuş. Bazı şeylere dikkat edeceğiz artık.


Sizce yüze lazer mi iğneli epilasyon mu?


Yüze lazer mi iğneli mi! Soru mu canım bu da. İğneli epilasyon iz bırakırsa üzülürsünüz! Yüz bölgesinde en iyi lazer Diode lazerdir. Çok ince tüyler varsa, belki o zaman düşünülebilir.


Yüzde lazer epilasyon öneri isteyenlere… Yüz bölgesinde lazer cihazı mutlaka Diyot olmalıdır. Diyot olmayan merkezlerden kaçıııııın! 🙂


Yüz bölgesi lazer fiyatları 90-100 civarı. Kampanyalı ücretlerde biraz daha uygun oluyor. Yüze lazer ne kadar olur diye sorunlara bir cevap olmuştur umarım. Yüze lazer sivilce yapar mı, onu bilemiyorum. Sanırım ciltten kaynaklı yaşanabiliyor bazen.


Yüz tüyleri lazer ile temizlenebiliyor ama yüz lazer sonrası epey kızarıyor. Sokağa çıkmaya utanabilirsiniz. Yüz lazer epilasyon ücretleri de biraz pahalı bence. Tek seansa 150 Lira verseniz, 10 seanstan aşağı gitmiyorsunuz zaten. Kıllar tamamen bitse neyse de…


Yüzde lazer epilasyon şikayet internette çok fazla. Çoğunlukla yanıklardan ve lekelerden muzdarip insanlar. İyi değerlendirilmesi gerekiyor.


Yüz bölgesine, ayva tüylerine lazer epilasyon tecrübelerimi yazacağım. Doğru bir merkeze giderseniz hiçbir şey olmaz. Yüz bölgesi lazer epilasyon sonrası kızarıklık falan olması çok normal. 8 seansta bayağı bir sonuç alınabiliyormuş. Ben 6 seans gittim, şimdilik çok memnunum. 35 yaşındayım, beyaz tenliyim. Hormonal bir sorunum yok. Yüz bölgesinde lazer epilasyon fiyatları da bence gayet uygun.


Yüz bölgesinde lazer tedavisi ciddi bir konudur. Alelade güzellik merkezlerine filan gitmeyin sakın. Yüz bölgesine en uygun lazer Diod lazerdir. Diğerleriyle hiç uğraşmayın. Evde kullanılan cihazlar da var. Ben Remington Lazer kullandım bir dönem. Kalıcı değil ama acısız ve çok etkili bir şey.


Yüz bölgesine lazer epilasyon kaç seans sürüyor arkadaşlar, biliyor musunuz? 10-12 falan diyorlar ya. Bu kadar sürer mi Allah aşkına? Yüz bölgesine lazer uygulaması yaptıranlar söyleyebilirler mi rica etsem?


Yüz bölgesine uygulanan lazer epilasyon Diode ile olumlu sonuçlar veriyor. Ama bunun için bazı testlerin yapılması gerekiyor. Henüz çok gençseniz, hormon dengeniz oturmamışsa lazer yaptırmak için biraz daha beklemelisiniz. Her şey normalde, ortalama 10 seansta kıllarınızdan kurtulabilirsiniz.


Yüze bölgesine lazer mi iğneli epilasyon mu diye sorsam güler misiniz bana? İğneli eski ve tamamlayıcı bir yöntemmiş. Bilginiz var mı? Yüze hangi lazer uygulanmalı, yardımcı olun ne olur ya.


Bayanlarda yüze lazer epilasyon, hangi cihaz olursa olsun risklidir. Çünkü kıllar çok ince. O ince kılları da hiçbir cihaz görmez. En tecrübeli insanlara bile yaptırsanız, istediğiniz sonucu alamazsınız. Ben 2 yıl uğraştım, yüzde 50 gibi bir sonuç aldım. Harcadığım paraya, emeğe değmedi. Özellikle de gebelikte yüze lazer epilasyon falan yaptırmayın. Hormon dengesi değiştiğinden, işler iyice sarpa sarıyor. 😉 Lazer epilasyon yüz için olunca iki kere değerlendirmek lazım.


Güneşten korumak şartıyla yazın yüze lazer yapılır mı? Bir de şey, yüze lazer kaç para? Yüz için lazer epilasyon aleti size Diyot mu olmalı Alex mi? Sanırım çok soru sordum. 🙂 Yüz için epilasyon aleti konusuna önem veriyorum da.


Yüz için lazer epilasyon cihazları Diod ve Soprano’dur. Alex işe yaramaz. Yüz için lazer epilasyon yaptıranlar hep Diod lazerden bahsederler. Zaten merkezler de genellikle Diod kullanıyor.


Yüz kılları lazer tedavisi ile temizlenir. Yüz için lazer epilasyon fiyatları da gayet uygun. Kampanyalı fiyatlar var zaten.


Yüz lazer kaç seansta biter ya? Fiyatlarını da merak ediyorum. Yüz lazer ne kadar?


Yüz lazer seansları 15 dakika filan sürüyor, sonra işinize bakıyorsunuz. Yüz lazer çeşitleri de önemli tabii. Doğru cihazla ve kişiyle seans süreleri 10 dakikaya kadar düşebilir. Lazer yüz epilasyon sanıldığı kadar basit bir uygulama değil.


Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptıranların yorumları genel hatlarıyla böyle. Sizler için düzenledim, derledim. Faydalanabildiğinizi umut ediyorum.

Merkezlerde harcayacak zamanınız ve paranız yoksa, ev tipi cihazların da çok iyi bir seçenek olduğunu söylemek isterim. Bu konuda Evde Lazer Aletleri başlıklı yazımı inceleyebilirsiniz.

Hangi ev tipi cihaz? Bir marka mı? Pek çok markayı inceledim aslında. Örneğin Philips Lumea ilginizi çekebilir diye düşünüyorum.

Daha küçük, sevimli bir ev tipi lazer cihazı arayanlara Braun Lazer yazımı da okumalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Yüze hangi lazer uygulanmalı? Lazer öncesi, sonrası, fiyatları, yaptıranların yorumları… Dolu dolu bir makale oldu. Ben yazarken hiç sıkılmadım; sizin de okurken sıkılmadığınızı umuyorum. Soru ve görüşlerinizi bekliyorum.

İstenmeyen tüylerden arınmış bir yüze sahip olmanı dileklerimle…

Tuba KARADAG

Lazer epilasyona dair tüm deneyimlerimi sizlerle paylaşıyorum.
Ankara'daki lazer epilasyon merkezlerini mercek altına alıyorum.
Yorumlarınızı bekliyorum. :)

38 Yorumlar

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Ben esmer tenliyim. Yüzüme alexandrite lazer yaptırdım. Yüzümdeki tüyler inceydi, kalınlaştı. Kesinlikle yüze alexandrite lazer yaptırmayın!!

  • Benim yüzüme alex lazerle yapacaklarini soyluyorlar. tum vucuda diyot lazer yapiyorlar ama sadece yuzu alex ile yapiyorlar. nedenini anlayamadim. bende korkuyorum yüzüme alex lazer ile yaptırmaya. bu arada bi defa gittim, yüzüme alex ile lazer yaptilar. simdi yüzüme de diod ile yaptırcam bende senin bu yorumunu gordukten sonra.

 • Ben cok pismanim başladığıma. Ankarada özel bir hastanede yüz bölgesi için lazer epilasyona basladim. 14 seans oldu ve sadece çene altimdaki kalınlarda azalma oldu. NDyag makine ile uzman kişi göz kenarımı yaktı. Yapilmamasi gereken yere lazer yapti, sari tuylerim koyulasip kalinlasmaya basladi. Artik onlarla bas edemiyorum. Eger kuaforle atlatabileceginiz bir seyse sakın lazere baslamayin. Yüz bolgesi lazer bitmiyor, kuafore gider gibi gitmek durumunda kalabilirsiniz.
  Yaktiklari bölge leke oldu. Bebek gibiydi cildim, bembeyaz. su an lekeli bir cildim var.
  Parama mi yanayim cildime mi?
  Cok kalin ve siyah degilse baslamayin.

  • Merhaba Leman Hanım,
   Geçmiş olsun, sizin adınıza çok üzüldüm. Memnun kaldığınız ya da kalmadığınız merkezleri de bizimle paylaşabilirsiniz. Böylelikle, lazer epilasyon merkezleri seçerken karar vermemiz daha kolay olacaktır.
   Sevgiler…

 • 2 yildir lazere gidiyorum. Kesinlikle yüzdeki kılların biteceğıni düsünmüyorum. Diğer bölgelerde etkili sonuc aldım ama yüzde kesinlikle alamadım. Şuan yüzüm sivilce dolu artık yüzüm için lazer epilasyona gitmeyi düsünmüyorum. Başlamayın sonra kurtulamıyorsunuz!

 • 2 yıl boyunca yüze ıpl epilasyon yaptım ve yüzümdeyüzümdeki şeftali tüyleri bile simsiyah kalın olarak çıktı. bundan nasıl kurtulabilirim? evde lazer yöntemi etkili olur mu? çok kötü durumdayım

  • Büşra Hanım geçmiş olsun.
   En az bir 6 ay hiçbir uygulama yaptırmamanızı öneririm. Cildinizin ve tüylerinizin durumuna göre güvenilir bir merkezle anlaşabilir ya da evde lazer cihazlarından birini deneyebilirsiniz.
   Sevgiler…

 • Yüzüme lazer epilasyon yaptırmak istiyorum. görüştüğüm bazı yerler diod lazer bazıları aleksandrite lazer yapabileceklerini söylüyorlar. yüzümde tüylenme fazla olduğu için hangi lazer çeşidini seçeceğimi bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

  • Merhaba Büşra Hanım,
   Sizi görmeden uygulanacak lazer cihazıyla ilgili bir öneride bulunmam doğru değil. Zaten iyi bir merkezde birden fazla cihaz olacaktır ve eğer biriyle sonuç alınamazsa diğeriyle uygulama yapılacaktır. Güvenilir bir uzman da bu konuda sizin için en doğru kararı verecektir.
   Diğer yandan, yüz bölgesi için genellikle Diode lazer tercih edilir.
   Sevgilerimle…

 • Bende yaklaşık 11 seans yüzüme diode yazar yaptırdım seansı bıraktığımda tüylerim aşırı derecede fazlalaştı. Devam ettiğimde de gözle görülür bir azalma olmadı. Seansa gitmedigim zaman insan içine çıkmaya utanıyorum ne yapacağımı bilmiyorum.😥😣

  • Merhaba Hatice Hanım,
   Zor sonuç alınan bölgelerden biridir yüz bölgesi ama 11 seansta tüylerden çok büyük oranda kurtulmanız gerekirdi. Hormonal durumunuzu da bilemiyorum. Bu konuyu merkezinizle ya da bir poliklinikle görüşmenizi öneririm.

 • ayda 2 kez lazer epilasyona gidiyorum. biri rötuş, diğeri seans diyorlar ama her ikisinde de aynı uygulamayı yapıyorlar. Bide yüzümdeki kıllar da arttı.

  • Rötuş seanslarında da aynı uygulama yapılır elbette. Dökülmeyen ya da bir önceki seansta görülemeyen kılların temizlenmesi hedeflenir ki iyi bir şeydir bu.
   Diğer yandan, yüzünüzde kıllanma olması, bir şeylerin ters gittiğini gösteriyor olabilir. Bunu merkezinizle görüşmenizi öneririm.

 • Çene ve boyun kısmımda tüylenme oldu. Yüzüme ve boyun kısmına lazer yaptırmayı düşünüyorum. 17 yaşındayım. Korkmuyor değilim. Gerçekçi bir şekilde yardımcı olur musunuz?

  • Güvenilir bir merkezde yüz için lazer epilasyon yaptırabilirsin fakat 17 yaş biraz erken. Hormonal dengelerin oturması için birkaç sana daha beklemeni öneririm.

 • Merhaba 18 yaşındayım kendimi bildim bileli
  küçük yaşımdan beri rahatsız olunabilicek derecede
  yüzümde ve vücudumda kıllar var ama şu anlık sadece
  yüzüme lazer yaptırmayı düşünüyorum haftada 1 yüzümü
  alıyorum kaç senedir bu şekilde uğraşıyorum
  yüze lazer yaptıranların da çok iyi bir sonuç almadığını
  gördüm çok kötü bi durumdayım kararsızım yüzümdeki
  kıllarla ilgili sıkıntıdayım daha da kötüsü yanaklarıma
  doğru yayılmaya başladı tüyler ve siyah kalın bi şekilde çıkıyor
  yüzüme hangi lazer çeşidini yaptırabilirim bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

  • Merhaba,
   Öncelikle bir hormon testi yaptırmanı öneriyorum çünkü eğer hormonal bir sorunun varsa lazer epilasyondan da istediğin sonucu alamazsın. Kullanılacak lazer cihazı kişinin cilt ve kıl yapısına göre değişecektir ama yüz bölgesine Diode lazer önerilir genellikle. Yüz için Alexandrite lazer pek tercih edilmez.
   Sevgililerimle…

 • merhaba ben 23 yaşındayım. 18 yaşından beri çenem bölgemdeki tüyler için lazer epilasyona gidiyorum. ayrıca bıyık ve koltuk altım içinde gittim ama onlarda 2 yıl içerisinde sonuç aldım. bıyık bölgem tamamen bitti, kol altım içinde yılda 2 kere ancak gidiyorum. ama çene bölgemde azalma olmadığı gibi daha fazla yayılma oldu. boynuma doğru artma oldu. kullandıkları makinenin aleksandra oldularını söylediler. son 2 yılda 3-4 ayda bir gitmeye başlamıştım. daha sonra başka bir güzellik merkezine gittim onlar buraya aleks uygulamamnın doğru olmadığını söyledir. iğneli epilasyona başladılar. bu sefer de yüzümde çok fazla yanık oldu ve hiç iyi sonuçlar almadım. tekrar aleksandıraya eski güzellik merkezime gittim alekse devam ettik. bu süre içinde çıkma süresinde önemli azalmalar oldu. 3-4 ayda giderken 6 ayda bir gitmeye başladım ve artık elimle tuttuğumda gelmeye başlamıştı. bu süre içerisinde hiç bir şekilde ne jilet nede benzeri birşey kullandım. yüz bölgesine jilet cımbız vs kullanmanın zararlı olduklarını söylediler. bu süre içerisnde başka güzellik merkezlerine gidip fikir aldım ama onlarda aleksten memnunsam devam etmemi söylediler. hiç bir şekilde jilet kullanmamamı söylediler.
  şuan il değiştirdim iş dolayısıyla sakaryaya geldim. burada arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine çenem için bir güzellik merkezine geldim. arkadaşlarım oldukça memnundular. bana diyot önerdi aleks yapmayalım dedi. ama diyottan önce jilet kullanman gerek dedi. bende bunu reddettim. çünkü ancak yeni yeni inceldiğini ve çıkış süresini uzatmıştım. oradaki hanım ustura ile tüyleri kısaltalım dedi bende istemeye istemeyede olsa arkadaşlarımda bu şekilde memmun kaldıklarından dolayı kabul ettim. ama daha beter oldu günlerce evden çıkmadım ağladım. nokta nokta olmuştu sanki tıraş olmuş erkek cildi gibi olmuştu. 2 gün içerisinde de uzadılar ve dökülmediler. çeşitli peeling ve keseyle dökülmesi için çok uğraştım ama dökülmediler. ama nokta nokta da kalmadılar o sıra başka lazer yapılan yerlere gittim ama yapmak istemediler. şuan 2 ay oldu tekrar uzadılar ve ne yapacağımı bilmiyorum. lütfen bana yol gösterin çok çaresizim. ustura kullanılan yer beni çağırdı bu sefer öyle olmicak vs dedi ama ben çok korkuyorum ve o da emin değil aynısı olmayacağından ve seansıda ücretsiz yapacağını söyledi. ücret önemli değil yeterki şunlardan kurtulayım lütfen aynaya baktıkça ağlayasım geliyor ve ne yapacağımı bilmiyorum. bana yardım edin. haftaya çok çok önemli bir iş seyahatim var ve böyle kimsenin yüzüne bakamam. yaptırırsam da siyah sakallı gibi de çıkmak istemiyorum. lütfen sizce ne yapmalıyım?
  çok uzun oldu farkındayım, uzunluktan dolayı özür dilerim.
  bu arada hormon testleri herşeyi 18 yaşından beri yaptırıyorum ama hiçbir anormalik görmüyorlar. herşey normal diyor doktorlar.

  • Merhaba Merve Hanım,
   Öncelikle sizin adınıza çok üzüldüğümü söylemeliyim. Lazer epilasyon uygulamasının güzellik merkezlerinde değil de iyi bir poliklinikte yaptırılması gerektiğini sık sık belirtiyorum.
   Ayrıca yüz bölgesine Alexandrite lazer pek tercih edilmez. Yüz bölgesi için en iyi lazer Diode’dir, Buz lazer de tercih edilir. Yani size uygulanan Diode lazer ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama uygulamayı yapanlarla ilgili sıkıntı yaşamış olabilirsiniz.
   Lazer uygulaması öncesi jilet kullanımında bir sakınca yok. Aksine, eğer uzunsa kıllar kısaltılır, böylece cihazın kıl köklerini daha iyi görmesi sağlanır.
   Memnun kalmadığınız o merkeze bir kez daha güvenmenizi öneremem. Bulunduğunuz ilde iyi bir poliklinik araştırın, uzmanlarla görüşün. Mümkünse iki cihaz kullanmalarına dikkat edin. Böylece bir cihazdan sonuç alınamazsa diğerini deneyeceklerdir.
   En kısa sürede iyi bir sonuç alacağınızı umuyorum.
   Bu süreçle ilgili yine buradan iletişim kurabiliriz sizinle.
   Sevgilerimle…

   • merhaba. dün sizinde polikliniğe gidin tavsiyenizle birlikte sakarya özel vatan hastanesinde buz lazer epilasyonuna gittim. yani yapan hanım buz lazer olduğunu söyledi. daha önce hiç buz lazere gtmemiştim. soğuk vs değildi ve acılıydı daha önce gtmediğim için size izlenimlerimi sunuyorum. gerçekten güvenilir mi değil mi anlamış değilim. hastane olduğu için gitme taraftarı oldum ama hanım efendi o hastane sadece 1 gün geliyormuş şehir dışından. işlem yakalaşık 5 dk sürdü, daha kısa da sürmüş olabilir. şuan hiç bir kılım dökülmedi. aynı olduğu gibi duruyor. sizce bu normal midir? 2. seansı 1 ay sonraya verdi. ama şuan kıllar olduğu gibi durması oldukça beni rahatsız etti. sizce dökülür mü? ya da yapılan işlemde bir hata var mı? çok mutsuzum son ümidim buydu. gerçekten ne yapacağımı bilmiyorum. yapan hanıma sorduğumda bunlar dökülecek sabırsız olmayın dedi ama ben ilk defa bu kadar sonuçsuz işlem aldım.

    • Dökülmeler iki haftayı bulabilir. Poliklinikte doğru bir uygulama yaptırıldığını ve iyi sonuç alacağınızı umuyorum. Peeling yaparak da dökülmelere yardımcı olabilirsiniz.

 • Yüzümde favori bölgeme lazer epilasyon yaptırdım. Yanaklardaki tüylerin ince olduğunu söylediler, o kısma uygulama yapmadılar. Yalnız lazerden sonra uygulama yapılmayan bölgedeki tüyler siyah olduğu için yüzümde bir çizgi var gibi görünüyor, gölgeli gibi bir görüntü oldu. Eskisinden daha kötü görünüyor. Hiç memnun kalmadım. Sanırım Alex yaptılar. Önce Alex ile inceltip sonra Diode ile geçicez falan denildi ve favorileri saç makinesi ile aldılar. Çok huzursuz oldum. Araştırmalarıma göre yüz için seanslar uzun sürüyormuş ve bazen tüylerde artma oluyormuş. Lazer yaptırmama kararı aldım ama şu an korkuyorum. Beş gün oldu, tek seans yapıldı. Herhangi bir tüy çıkma ya da dökülme yok. Bir daha lazer yaptırmasam sizce tüyler eski haline döner mi? Yoksa daha kalın ve sert mi çıkar? Eski cansız haline dönmesine razıyım. Yirmi güne eski haline döner denildi. Tek seansta bir şey değişir mi? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  • Tek bir seansta kıllarda kalıcı herhangi bir etki olmaz. Lazer epilasyon uygulamasını bırakırsanız, kıllar eskisi gibi çıkmaya devam edecektir. Endişelenmenize gerek yok.

 • Hiç uğraşmayın dünya para vermeyin ben aldım 1200 liraya çokta güzel milletin hastalıklı girdiği makineleri sizde kullanıyorlar alın taksitle ben aldım cihaz benim çokta yararlı kafam çok rahat normal bir insanı komple 70 000 atış bitiriyor benim aldığım cihazda 300 000 atış var kendiniz alın 1200 lira. bilmediğiniz cihazlara gitmeyin günde kaç kişi giriyor o cihazlara böyle kafanız daha rahat olur

 • merhabalar… yine buradayım aslında size danışmam gereken bir konu var. öncelikle önerileriniz için çok teşekkür ederim. gerçekten bu lazer dünyasında bana bir ışık oldunuz 😀

  şöyle ki; yukarıda da belirttiğim gibi vatan hastanesinde buz lazer uygulaması yaptırıyordum. 6 seans gittim. tabi o alex lazerdeki gibi pürüzsüz bir cildim olmadı ama kalınlaşan tüyler zamanla dökülmeye ve renklerinin kahverengi olmasına neden oldu. yok diyemem ama şuan çıkış oranı azaldı.
  aslında gittiğim yerden memnundum lakin hastane kapatıldı. ve sakarya da buz lazer için güveneceğim yer yok. zaten bu yeri de özel bir hastane olduğu için kabul etmiştim.
  sizin yazılarınızın yardımıyla şuan için yüz bölgesinde en iddialı diyot lazer veya iğneli epilasyon olduğu kanısına vardım. sakarya özel inci hastanesinde leda marka diode laser soğuk üflemeli başlıklı cihaz varmış. sizce buraya güvenip gitmeli miyim? bu özellikte bir cihaz yüzde çene bölgesinde işe yarar mı? yoksa iğneli epilasyona mı gitmeliyim karar veremedim. bana tekrar yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhaba Merve Hanım,
   Diode lazer, yüz bölgesi için en sık kullanılan, ideal bir sistemdir. İğneli epilasyon ise lazer cihazlarının göremeyeceği çok açık sarı, gri, kızıl gibi tüyler için kullanılır.
   Sorunuzun cevabını vermiş oldum sanırım. Umarım gönlünüzce olur her şey.

 • Merhabalar ben bi doktor kliniğinde 6 seansa yakın nd lazer yaptırdım. kıllar eskisinden çok çıkmaya basladı. yanak ve boyun bölgemde hiç olmayan yerlerden çıkıyor. yaklaşık 2 aydır kendi yöntemlerimle alıyorum ama sürekli almak zorunda kalıyorum. tekrar lazere dönmek korkutuyor. benim sorum şu: ilk bastaki kıl durumuma dönmez mi bu artan tüyler. cevap verirseniz sevinirim 🙏

  • Merhaba Nur Hanım,
   Doğru bir uygulama yapılmaması durumunda kıllarda artış durumu gözlemlenebiliyor ne yazık ki. Cilt ve kıl yapınıza uygun bir cihazla, ki Alexandrite ve Diode en çok kullanılan cihazlardır, güvenilir bir klinikte lazerli epilasyon uygulamanızı yaptırarak iyi sonuç alabileceğinizi düşünüyorum.

 • Merhaba Tuba hanım yüzüme tek seans lazer yaptırdım daha sonra vazgeçtim makine alex ama başlık ince yüz için diod dediler. Jel falanda sürmediler. Çok da araştırmamıştım. daha sonra tüy diye almadı yanak bölgesini buda gölgeli bi görüntü oluşturdu. Vazgeçtikten sonra aynı şekilde gelir denildi ama benim tüylerim siyah ve uzun geldi daha belirgin oldu sol taraf daha berbat. Daha önce dikkat çekmezken şu an çekiyor. Yüzümde sivilcelenme oldu 5 ay oldu bi türlü geçmiyor psikolojim alt üst oldu resmen her gün aynaya bakmaktan. Şimdi ayni merkez robotx hybrit alex diye bi cihaz getirmiş ince tüyleride görür diyolar ama güvenemiyorum artırır ince siyah tüyler kıl olur ve sivilce dolar diye sarartsam oda uzatiyo dediler ne yapmam lazım yardımcı olum lütfen özgüvenim sıfırlandı resmen

  • Merhabalar,
   Öncelikle geçmiş olsun. Yüz bölgesine lazer epilasyon, sabır ve hassasiyet isteyen bir işlemdir. Ayrıca yan etki olması riski de fazladır ki sizin yaşadığınız da sanırım bu.
   Aslında tek seansta bu denli bir etki görmemeniz gerekirirdi ama sonuçların kişiye göre değiştiğini de biliyoruz.
   Yüzünüz böyle bir tepki vermişken aynı merkezde ikinci bir uygulamaya girmeniz pek doğru olmayabilir.
   Size önerim, çok iyi bir poliklinikte bir uzmana, dermatologa görünün, durumunuzu anlatıp danışın. Onun önerileri doğrultusunda doğru bir yol izleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
   Bildiğim kadarıyla hiçbir lazer cihazı ince tüyleri bizlerin beklentileri doğrultusunda göremiyor ve temizleyemiyor. Bu anlamda iğneli epilasyon da bir seçenek olabilir ama sivilce sorununuzdan da bahsediyorsunuz.
   Lütfen iyi bir kliniğe danışın.
   Sevgiler…

 • Tuba hanım dönüş yaptığınız için teşekkürler. bugün bi merkezle görüştum durumu anlattım diode lazer kullanıyolarmış şuan çok yayılmış zaten dediler kesinlikle bu halinden daha kötü bi durum olmaz mutlu ayrilirsin denildi ince tüyleri de göreceğini söylediler. ben tekrar yayılma ve kalınlaşma olmasından korkuyorum yanak kısmı siyah ama ince. onlar diod un kesinlikle yayma yapmayacağını başta artıp sonra azaltacağını söylediler sizce güvenmeli miyim? inceler kalınlaşabilir mi diodla sizin gözlemleriniz nedir acaba gerçekten çıkmazdayım internette bir sürü yorum var çoğu memnuniyetsiz şuanki durumda hoş değil napıcam ben

  • Pınar Hanım, yüz bölgesi için lazerin hassas bir konu olduğunu önceki yorumumda da belirtmiştim. Ayrıca, yüze Alexandrite lazer pek tercih edilmiyor diye biliyorum çünkü sizin yaşadığınıza benzer yan etkiler olabiliyor, kıllarda tetiklenme gözlemlenebiliyor ama bu durum kişiye ve kıl yapısına göre de değişecektir elbette. Bu yüzden uygulamanın uzman ellerde yaptırılması çok önemli.
   Siz cihazlara takmayın, iyi bir klinik araştırın.
   Size uygulamanın Alexandrite ile yapılmış olması mıdır hata, yoksa örneğin hormonal bazı sorunlarınız mı var, lazer epilasyona uygun musunuz, öncelikle bunların anlaşılması, belli testlerin yapılması gerekiyor.
   İyi bir klinikte dermatolog ile görüşmenizi ve gereken testleri yaptırmanızı öneriyorum.

 • Tuba hanım yardımlarınız için çok teşekkür ederim… şu an için yüz lazerinden vazgeçtim olumsuz yorumlardan dolayı bu halimle barışık olmaya çalışıcam. son birsey sormak istiyorum bıyık bölgesine yapılan alex bıyık harici yüzde bi tetikleme yapar mı sadece bıyık mı etkilenir komple yüz mü acaba yapıyorsa acil ondanda vazgeçicem çünkü iyice korktum bu isten

  • Pınar Hanım, size iyi bir klinikteki dermaloji uzmanı ile görüşmenizi önermiştim. Sizi buradan yanlış yönlendirmem istemem çünkü hassas bir konu; daha önce iyi bir deneyim yaşamamışsınız ve cilt yapınız, kıl yapınız lazer epilasyon yöntemi için önemli.
   İyi bir klinikte doğru bir cihazla, ki yüz bölgesi için Diode uygun bulunacaktır diye düşünüyorum, dudak üstünüze sorunsuz bir şekilde uygulama yaptırabilirsiniz. Söylediğim gibi, bir klinik ile anlaşın mutlaka.

 • İyi günler lütfen cevap yazın ben bugün buz lazer yaptırdım güzellik merkezinde kısaltacaz ilk diye makina jilet falan vurdu bıraksam bir şey olur mu kalınlaşır mı veya seans bittikten sonra sonuç alamasam bile yüz bölgemdeki tüyler artar mı

  • Merhaba,
   Lazer epilasyon uygulamasından önce kılların kısaltılması gerekir. Eğer kıllarınız inceyse kalınlaşması için bir süre jilet kullanılabilir; böylece lazer cihazı o kılları daha iyi görecektir.
   İyi bir merkezde olduğunuzu düşünerek doğru uygulama yapıldığını zannediyorum.
   Sevgiler.